Jump to content

Ποιο κινητο να αγορασω;;


Finn4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Ο τιτλος τα λεει ολα. Εχω το LG Nexus 5X. Ποιο κινητο θα μου προτεινατε ως επομενο, ισο ή καλυτερο του με 200-250Ε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ο τιτλος τα λεει ολα. Εχω το LG Nexus 5X. Ποιο κινητο θα μου προτεινατε ως επομενο, ισο ή καλυτερο του με 200-250Ε;

 

Γραψε καμια πληροφορια ακομα. Μπορεις να δεις το p9 lite η το p8 lite(2017), οπως και το huawei nova. Απο κινα παιζει το mi5 και το mi5s, οπως και το note 4x σε ποιο μεγαλη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Γραψε καμια πληροφορια ακομα. Μπορεις να δεις το p9 lite η το p8 lite(2017), οπως και το huawei nova. Απο κινα παιζει το mi5 και το mi5s, οπως και το note 4x σε ποιο μεγαλη οθονη.

 

Δε θελω να παω παλι σε Huawei. Τα Xiaomi ειναι αξιοπιστα; Δεν εχω παρει Xiaomi (ή HTC γιατι σε αυτα τα δυο ειμαι αναμεσα). Δεν ξερω για παραπανω πληροφοριες. Κυριως να παω σε κατι με ιδια ή και καλυτερα χαρακτηριστικα απο αυτο που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να μείνεις στο Nexus 5Χ... Μια χαρά συσκευή είναι, παίρνει ακόμα updates και γενικά αντέχει ακόμα... Δε νομίζω στα 200-250 να βρεις κάτι τόσο καλύτερο που να αξίζει η μετάβαση... Καλές είναι οι συσκευές που ανέφερε ο φίλος από πάνω και vfm, απλά δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να φύγεις από το 5Χ για να πας σε κάτι ισάξιο ή μπορεί και χειρότερο στα σημεία... ;) Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεματα προερχεσαι απο μια πολυ καλη συσκευη και οτιδηποτε σε αυτο το ποσο δυσκολα θα συγκριθει με το 5χ...Ιδιαιτερα φοβαμαι οτι την καμερα του δεν θα την βρεις ευκολα αλλου..

Εκτος και αν κανεις υποχωρηση σε αυτον τον τομεα οποτε το note 4x ειναι καλη περιπτωση απο ελλαδα με την 800αρα μπαντα

ή αν ανεβεις κι αλλο σε χρηματα...

ή ρισκαρεις απο κινα..

 

Πολυ καλα χαρακτηριστικα εχει το Motorola MOTO X http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_576343.html?admitad_uid=2c49e6fd24189d007deb8353c0c17c01

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Οι λογοι που θελω να φυγω απο το συγκεκριμενο μπορει να μην ειναι τοσο σοβαροι. Ο κυριοτερος ειναι η χωρητικοτητα. Δεν παιρνει sd οποτε πρεπει να αποφασιζω για το τι θα σβηνω καθε φορα. Θα μου λειψουν οι συνεχεις ενημερωσεις και η καμερα. Και γενικα στα κινητα θελω παντα μια ανανεωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχασα να αναφερω οτι 200-250, δεν τρεχει τιποτα να ειναι 20 παραπανω. Και ουτως η αλλως θα το παρω απο skroutz ή best price. Οι τιμεε που εβαλα εχουν να κανουν με τα παραπανω σαιτς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειχα και γω για λιγο το nexus 5x, ο ηχος του και κυριως η μπαταρια του δεν παλευονται. Αμα το δουλευεις αρκετα ή εχεις 4g πολλες ωρες στη βγαζει δεν στη βγαζει τη μερα. Αν παιξεις κιολας κανα παιχνιδακι... γεια σας!

 

Αν δεν σε πειραζει να χασεις σε καμερα (οταν λεω να χασεις εννοω βουτια) τοτε ολο και κατι μπορουμε να προτεινουμε. Αλλιως ειτε βαζεις το χερι βαθια στη τσεπη ή οπως λενε και τα αλλα παιδια μενεις εκει που εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Οσο περναει ο χρονος η μπαταρια δεν κραταει οσο πριν εννοειται. Νταξει θα χασω την καμερα θα κερδισω αλλα ομως οπως ραδιοφωνο και περισσοτερο χωρο. Τα λεφτα ειναι θεμα για παραπανω γιατι ειμαι προφοιτητης
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το 16άρι να υποθέσω; Ευτυχώς που στη μάνα μου αγόρασα το 32άρι γιατί όντως τα 16 είναι θέμα. Πρακτικά, δεν χρειάζεσαι άλλο κινητό, ο χώρος βέβαια είναι βασικό θέμα αλλά αφού δεν σου περισσεύουν κάνε υπομονή. :p
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το huawei nova https://www.skroutz.gr/s/10844371/Huawei-Nova-32GB.html Εχει πολυ καλη καμερα για τα λεφτα του με πολυ καλες φωτογραφιες (φυσικα την νυχτα θα χανει πολυ σε σχεση με nexus), εξαιρετο βιντεο, πολυ καλη αυτονομια, 32αρη με θυρα sd και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

 

Δεν τολμω να σου προτεινω το note 4X γιατι θα ξενερωσεις με τη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η καμερα των LG ξερω οτι ειναι πολυ καλη. Σκεφτομαι μηπως ρισκαρω με Xiaomi Redmi Note 4 ή 4X. Οποτε λογικο να ξενερωσω με την καμερα αλλα η καμερα δεν ειναι και το παν. Δεν παω και για φωτογραφος :p Θα διαβασω κριτικες σε skroutz και bestprice πριν προχωρησω ομως.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Huawei Nova ή Xiaomi Redmi Note 4. Ποιο απο τα δυο λετε;

 

Note 4X αν θες 10+ sot, δικαρτο και 5.5 ιντσες οθονη. Υποψιν στο βιντεο με το που πεφτει λιγο ο φωτισμος ριχνει καρε.

 

Nova αν θες καλυτερη καμερα, σου αρκουν καπου στις 6-7 ωρες sot και 5 ιντσες. Ολα τα υπολοιπα ειναι ιδια (επεξεργαστης, ram, αποθηκευτικος κλπ)

 

Προσοχη στο Note 4X αν θες 800αρα μπαντα (ωστε να εχεις 4g στην επαρχια) πας μονο κωτσοβολο/πλαισιο/you/welcome stores. Των σκρουτζομαγαζων δεν εχουν 800αρα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Huawei Nova ή Xiaomi Redmi Note 4. Ποιο απο τα δυο λετε;

 

Το huawei εχει καλυτερη καμερα και γενικα πιο all-round κινητο. Το xiaomi μεγαλυτερη οθονη, μπαταριαρα και ενα φορουμ γεματο υποστηριξη αν θες να ασχοληθεις λιγο παραπανω. Αν δεν σε ενδιαφερει η καμερα ορμα στο xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Αν επελεγα μονο με κριτηριο ομορφιας θα πηγαινα σιγουρα στο Huawei. Αλλα απο την αλλη με ενδιαφερει η 5.5" οθονη. Επειδη ουτως η αλλως δε θα το επαιρνα ακομα, θα περιμενω να πεσει η τιμη του Huawei Nova Dual για να εχω τη σιγουρια για την καμερα και την οθονη. Αλλιως θα παω Xiaomi μιας και εχω περασει απο Sony, Samsung, LG, Huawei για να δοκιμασω και αυτο. Ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Αν επελεγα μονο με κριτηριο ομορφιας θα πηγαινα σιγουρα στο Huawei. Αλλα απο την αλλη με ενδιαφερει η 5.5" οθονη. Επειδη ουτως η αλλως δε θα το επαιρνα ακομα, θα περιμενω να πεσει η τιμη του Huawei Nova Dual για να εχω τη σιγουρια για την καμερα και την οθονη. Αλλιως θα παω Xiaomi μιας και εχω περασει απο Sony, Samsung, LG, Huawei για να δοκιμασω και αυτο. Ευχαριστω πολυ!!

 

Επειδη το παρακαλουθουσα καιρο το nova, εχει πεσει ηδη αρκετα η τιμη του. Δηλαδη δεν περιμενω να πεσει πανω απο 5-6 ευρω τις επομενες εβδομαδες.

 

Τσεκαρε και το Honor 6x αν θες. Ειναι ακριβως το ενδιαμεσο κινητο. Δηλαδη 5.5 ιντσες, παρομοια καμερα και αυτονομια με το nova αλλα τιμη γυρω στα 230 ευρω. Προσοχη να ειναι το BLN-L21 για να εχεις 800αρα μπαντα. Υποψιν ο επεξεργαστης του honor 6x πρεπει να ειναι λιγο χειροτερος στο gaming.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το παρακαλουθουσα καιρο το nova, εχει πεσει ηδη αρκετα η τιμη του. Δηλαδη δεν περιμενω να πεσει πανω απο 5-6 ευρω τις επομενες εβδομαδες.

 

Τσεκαρε και το Honor 6x αν θες. Ειναι ακριβως το ενδιαμεσο κινητο. Δηλαδη 5.5 ιντσες, παρομοια καμερα και αυτονομια με το nova αλλα τιμη γυρω στα 230 ευρω. Προσοχη να ειναι το BLN-L21 για να εχεις 800αρα μπαντα. Υποψιν ο επεξεργαστης του honor 6x πρεπει να ειναι λιγο χειροτερος στο gaming.

 

Ευχαριστω. Θα το εχω στον νου μου αλλα ουτως η αλλως μετα το Πασχα σκεφτομαι δηλαδη Μαιο με Ιουλιο. Οποτε εχω ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Και απο τωρα ψαχνεις συσκευη; :lol: Ως τοτε σιγουρα θα υπαρχουν καλυτερες επιλογες σε αυτα τα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

Και απο τωρα ψαχνεις συσκευη; :lol: Ως τοτε σιγουρα θα υπαρχουν καλυτερες επιλογες σε αυτα τα λεφτα.

Aπο το στομα μου το πηρες!:p

Link to comment
Share on other sites

Ισως και το g5se να είναι μια καλη επιλογη. Δε ξερω για αυτονομία όμως

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...