Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην 9 έχει παρατηρήσει κανείς πολύ χειρότερο multitasking; Νιώθω δε μου κρατάει τίποτα σχεδόν στην μνήμη. Ανοίγω μισό λεπτό μετά τον Samsung browser, reload

 

Εγινε και το φορματ. Χωρις καμια διαφορα :D Ουτε στην μπαταρια, ουτε στο multitasking.

 

Διαβαζοντας ξενα φορουμ, βλεπω ειναι αρκετα συχνο παραπονο, οποτε οπως ξαναειπα, αναμενω βελτιωσεις στην ενημερωση μαρτιου

 

 

Bixby 2.0 εχει δοκιμασει κανεις να πει γνωμες; Δεν εχω προλαβει να την στησω ακομα :Ρ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι απίστευτη. Τώρα δεν μπορεί να κάνει ούτε τα βασικά :lol:

Ένα πράγμα ήθελα να κάνει, ΕΝΑ!

Να ανοίγει και να κλείνει την γρήγορη ασύρματη φόρτιση, γιατί το βράδυ δεν μπορώ να ακούω τον ανεμιστήρα από τον φορτιστή δίπλα από το κεφάλι μου.

Ε πλέον δεν μπορεί να το κάνει..

 

 

Anyway, με την pie και νέο skin πραγματικά νιώθω σαν να αγόρασα τώρα την συσκευή!

Είχα πει να πάω σε s10+ και "δε βαριέσαι", αλλά πραγματικά ΔΕΝ θέλω να δώσω το s8+ ακόμα!!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Κατσε. Ηταν κυριολεκτικα το μονο που την χρησιμοποιουσα σε σταθερη βαση. Πως γινεται να το χαλασαν και αυτο;;;

 

Αν ειναι δυνατον :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε και το φορματ. Χωρις καμια διαφορα :D Ουτε στην μπαταρια, ουτε στο multitasking.

 

Διαβαζοντας ξενα φορουμ, βλεπω ειναι αρκετα συχνο παραπονο, οποτε οπως ξαναειπα, αναμενω βελτιωσεις στην ενημερωση μαρτιου

 

 

Bixby 2.0 εχει δοκιμασει κανεις να πει γνωμες; Δεν εχω προλαβει να την στησω ακομα :Ρ

 

Όντως θέλει δουλίτσα ακόμα για να φτάσει την oreo. Μόνο διαχείριση μπαταρίας έχει καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν εδώ την υπέροχη εφαρμογουλα εκανα κρυψιμο navbar (με quick tile για επανεμφανιση αν χρειάζεται) + ρολοι στα δεξια + κρυψιμο δονησης, bluetooth, DND από εικονιδια (θέλει την beta από το store για το ρολοι)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zacharee1.systemuituner

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ένας φίλος μου αγόρασε ένα s8plus για την γυναίκα του από ebay και τύπου ήρθε το μοντέλο SM - G955U εδώ και μια βδομάδα

 

Στο ίντερνετ είδα ότι είναι το USA μοντέλο και ότι δεν έχει θέμα με τις μπάντες..τα υποστηρίζει όλα

 

Η γυναίκα του, του παραπονέθηκε ότι δεν έχει mobile data και οι εφαρμογές δεν είναι πλήρως μεταφρασμένες πχ στις ρυθμίσεις γράφει Settings

 

Προφανώς έχει την αμερικανική έκδοση λογισμικού;

Γίνεται να περάσουμε την Ευρωπαϊκή χωρίς να χαθεί η εγγύηση;

Να το στείλει πίσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ένας φίλος μου αγόρασε ένα s8plus για την γυναίκα του από ebay και τύπου ήρθε το μοντέλο SM - G955U εδώ και μια βδομάδα

 

Στο ίντερνετ είδα ότι είναι το USA μοντέλο και ότι δεν έχει θέμα με τις μπάντες..τα υποστηρίζει όλα

 

Η γυναίκα του, του παραπονέθηκε ότι δεν έχει mobile data και οι εφαρμογές δεν είναι πλήρως μεταφρασμένες πχ στις ρυθμίσεις γράφει Settings

 

Προφανώς έχει την αμερικανική έκδοση λογισμικού;

Γίνεται να περάσουμε την Ευρωπαϊκή χωρίς να χαθεί η εγγύηση;

Να το στείλει πίσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

λογικα οχι γιατι τα αμερικάνικα εχουν snapdragon επεξεργαστες. διαφορετικό hardware δηλαδη απο τα ευρωπαικα.

και νομιζω δεν εχεις και εγγυηση απο την σαμσουγκ αφου δεν ειναι απο ευρωπη η συσκευη.

αν μπορεις στειλτο πισω

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση εχεις μόνο στην Αμερικη.

Δεν ειναι αγορασμενο απο Ευρώπη, για εχεις κ εδω

Το θετικό του snapdragon ειναι ότι εχει κ ραδιόφωνο

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Έκανα εχθές την αναβάθμιση σε 9.0. Ολα ωραία και καλά, είμαστε σε διαδικασία σκαλισματος. Μια ερώτηση, μέχρι τώρα στον στοκ browser, είχε μια επιλογή, όλα τα βίντεο να τα παίζει full screen. Νομιζω το έλεγε video helper. Στην 9.0, και μετά την τελευταία αναβάθμιση και της εφαρμογής δεν το βρίσκω κάπου. Το έβγαλαν ή το έκρυψαν σε κάνα περίεργο μενού;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγω χθες βράδυ την αναβάθμιση...Όλα καλά κ ολα ωραία ως τώρα, ενα μόνο θεματάκι έχω...Δεν δουλεύει το BK manager που είναι αγορασμένο κανονικά και κάνει disable ότι δεν χρειάζεσαι. Θέλει ένα addon το οποίο δεν το βρίσκει λέει στο Google store. Έχει κανείς καμμία ιδέα?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Έκανα εχθές την αναβάθμιση σε 9.0. Ολα ωραία και καλά, είμαστε σε διαδικασία σκαλισματος. Μια ερώτηση, μέχρι τώρα στον στοκ browser, είχε μια επιλογή, όλα τα βίντεο να τα παίζει full screen. Νομιζω το έλεγε video helper. Στην 9.0, και μετά την τελευταία αναβάθμιση και της εφαρμογής δεν το βρίσκω κάπου. Το έβγαλαν ή το έκρυψαν σε κάνα περίεργο μενού;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η μονη βλακεια που εχουν κανει μεχρι τωρα,δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι θεμα εκδοσης αντροιντ η εκδοσης του browser.εμενα μου ηταν πολυ χρησιμο γιατι οταν χαζευα streaming ποδοσφαιρο ,εμπαινε σε full screen και δεν εδειχνε τις διαφημισεις,μονο καθαρο βιντεο.θα δοκιμασω να βρω καποια παλια εκδοση του browser να δω αν θα παιξει στην pie

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται η 9 για συσκευές cosmote είναι διαθέσιμη μέσω smart switch. Κατεβάζω τώρα.

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Finally fiber 100 :!:
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα.

Συσκευή Vodafone Italia, made in Vietnam.

Θα το αναβαθμίσω το απόγευμα, γιατι τωρα δεν έχω μπαταρία

 

Edit: μόλις έγινε η αναβάθμιση.

Πως εξαφανιζω το γρανάζι με το παρακάτω κείμενο, που μου βγαζει διπλα στο ρολόι, κ πως απενεργοποιω την ρύθμιση σκαναρισματος που μου λεει?

1yme0bL.jpg

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε update για branded συσκευες και δεν εχει βγει για unbranded ΕUR πολυ κουλο ....... εκτος αν για μας το βγαλουν μια και καλη με security patch Μαρτιου:p
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε update για branded συσκευες και δεν εχει βγει για unbranded ΕUR πολυ κουλο ....... εκτος αν για μας το βγαλουν μια και καλη με security patch Μαρτιου:p

 

Καθόλου κουλό. Εγώ από το S2 θυμάμαι ότι πρώτα έπαιρνε η Cosmote συνήθως, μετά η Vodafone και τελευταία τα EUR.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε αναβάθμιση σε pie και παρατηρησα το εξής.

Εχει γινει χαμός με τα sms.

Τα sms με το διευθυντή, εχουν πάει στο όνομα της γυναίκας. Της γυναικας στο gps tracker, του Χάρη στη Γιώτα κλπ.

Πηγα να στειλω sms στη γυναίκα, και δεν μου δείχνει κανενα προηγουμενο. Εχουν παει κατω απο αλλο ονομα.

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα clear cache στην εφαρμογή

Την έχω κλεισει τη συσκευή. Θα το κανω το πρωί και θα ενημερώσω

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε την αναβάθμιση, η απαράδεκτη λειτουργία του Play Store διορθώθηκε καθόλου? Μιλάω κυρίως για τη διαδικασία των ενημερώσεων όπου παίρνει αιώνες κάθε φορά!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα clear cache στην εφαρμογή

Τζίφος η δουλειά :-(

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...