Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα τελευταία μου πετάει ένα μήνυμα ή εισαγωγή αφής αποκλείστηκε δεν προλαβαίνω να διαβάσω παρακάτω γιατί φεύγει μέσα σε 2 δευτερόλεπτα τι να είναι αυτό άραγε;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πέρασα την τελευταία ορεο CRC7. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ενώ με την προηγούμενη CRB7 απο 100% μπαταρία το βράδυ ίδια ωρα μέχρι το πρωί ιδια ώρα με κλειστό wifi στο κινητό με ίδιες εφαρμογες ακριβως τα ιδια όλα ηταν 97% με την τελευταία ήταν στα 99%.

Μιλαμε πάντα για καθαρή εγκατάσταση και στις 2 περιπτώσεις.

Να ξέρετε πάντως ότι το 100% είναι 100% ΜΌΝΟ όταν βγάλει το μήνυμα "η φόρτιση ολοκληρώθηκε", σε όλα τα κινητά

 

Μετά η μπαταρία κατεβαίνει ένα ποσοστό, ανάλογα τον κατασκευαστή, πχ 95% και τότε φορτίζει ξανά μέχρι το 100%, και ας δείχνει 100% όσο είναι στον φορτιστή. Αυτό γίνεται γιατί σώζει τη ζωή της μπαταριάς σε σχέση με το να είναι μονίμως στο φουλ, αλλά για να μη γκρινιάζει ο κόσμος πχ δε φορτίζει, δείχνει το 100 και αδειάζει σταδιακά μετά

 

Οπότε η διαφορά μπορεί να ωφείλεται και σε αυτό

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην ομαδα το κινητο μου είναι καινουργιο 17 ημερων νομιζω πως εχει παθει burn it!δεν είμαι όμως σιγουρος δεν εχει καπιος φιλος μου σ8 για να το τεσταρο γιαυτο ρωταο εσας για να μην το τρεχω τσαμπα για service! απλα παρατηρισα πως στο θεμα του κινητου με το live wallpaper το μπλε είναι του κινητο το θεμα όπως το αγοραζης αυτό λεω!κανει κατι σαν γραμμες στο μπλε και όταν πηγενω στις εφαρμογες που εχει μαυρο φοντο κανει γραμμες σαν νερα που είναι αισθητα εκει κυριως......κατι παιδια που ρωτησα με σ8 λενε πως φταιει το θεμα! θα σας ανεβασω εικονες να μου πειτε αν και σε εσας είναι ιδιο..κατι άλλο και σε ολολευκη φωτο παρατηρω σαν να κιτρινιζη η οθονη..δεν ξερω τι παιζει...υπαρχη βρε παιδια καπιο πρόγραμμα που να σου λεει αν το κινητο εχει παθει burn it η όχι? εχω βαλει κατι εφαρμογες αλλα με το ματι δεν καταλαβενω..υπαρχη καπιο που να σου λει αν εχει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει κάποιος το εκπτωτική κουπόνι από Γερμανό θα ψηθω και γω να το πάρω θα το εκτιμούσα πολύ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πέρασαν το πρόσφατο γερμανικό update, αφού πέρασαν 2-3 μέρες, είδαν καμία βελτίωση στη μπαταρία μιας και με τη 1η αναβάθμιση φαίνεται μια σχετική πτώση;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μόντεμ φαίνεται να δουλεύει αρκετά καλύτερα. Είμαι μόνιμα σε 4g τις τελευταίες 4 μέρες, εκτός από ένα 4ωρο την ημέρα που γυρνάει σε wifi (αλλά δεν το ακουμπάω εκείνη την ώρα) και η αυτονομία είναι κοντά στις 5 ώρες οθόνη μέσα στο 24ωρο.

Σε μοιρασμένη χρήση με wifi και 4g που κάνω σε νορμάλ περιπτώσεις δεν το είδα ακόμα βέβαια. Επίσης δεν είχα και θέμα με την αυτονομία για να δω αν διορθώνει κάτι.

Απλά στο 4g φαίνεται να υπάρχει βελτίωση σε σχέση με πριν!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πέρασαν το πρόσφατο γερμανικό update, αφού πέρασαν 2-3 μέρες, είδαν καμία βελτίωση στη μπαταρία μιας και με τη 1η αναβάθμιση φαίνεται μια σχετική πτώση;;;

 

Την προηγούμενη Τρίτη πήρα s8 Plus γερμανικό και αναβαθμισα σε oreo. Περίμενα καλύτερη αυτονομία από το Note 8 Που έχω με Nougat. Το αποτέλεσμα; Πάνω κάτω τα ίδια,ειδικά χθες μου έβγαλε λιγότερο απ ότι βγάζω με το Note. Περιμένω να δω αν στρώσει με Update στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πέρασαν το πρόσφατο γερμανικό update, αφού πέρασαν 2-3 μέρες, είδαν καμία βελτίωση στη μπαταρία μιας και με τη 1η αναβάθμιση φαίνεται μια σχετική πτώση;;;
Δεν είδα αλλαγή αλλά ήμουν ήδη υπερευχαριστημένος

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καμια αλλαγή ιδια χαλις πριν ιδια χαλια και με την καινούρια!

Φόρτιση 2 φορές την ημερα σίγουρα πάλι φόρτιση και με το ζόρι 4 ώρες οθόνη στο 12ωρο στην καλύτερη.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καμια αλλαγή ιδια χαλις πριν ιδια χαλια και με την καινούρια!

Φόρτιση 2 φορές την ημερα σίγουρα πάλι φόρτιση και με το ζόρι 4 ώρες οθόνη στο 12ωρο στην καλύτερη.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Το ρημάζεις στα δεδομένα?γιατί και εγώ αν το παίξω με δεδομένα απογευματάκι αργά φτάνει σε σημείο να θέλω φόρτιση!αλλιώς γιατί δεν περνας μια βόλτα από μικροτεκ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει άλλος θέμα με ειδοποιήσεις; Έχω ειδικά με το Telegram, στις ρυθμίσεις του κινητού μου αλλάζει τυχαία κάποιες συζητήσεις από high/urgent σε medium και δε βαράει. Εντελώς random. Κλείνει και δόνηση καμιά φορά και ξεχνάει και DND exception

 

2 φορές το έκανε και στο Email κλείνοντας μου την δόνηση...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ρημάζεις στα δεδομένα?γιατί και εγώ αν το παίξω με δεδομένα απογευματάκι αργά φτάνει σε σημείο να θέλω φόρτιση!αλλιώς γιατί δεν περνας μια βόλτα από μικροτεκ?
Η αλήθεια είναι το λιώνω αρκετα στα δεδομένα αλλα και παλι σε 7αρα ήμουν πολύ καλύτερα.

Αλλα και σε wifi που εχω δοκιμάσει η μερα δεν βγαίνει θέλει 2 φορές την μερα σίγουρα φόρτιση..

 

Είχα πάει τις προάλλες στο Samsung Αβραμίδης (πριν το Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης), αλλα με είχε πει να το αφήσω για κανα 2 μέρες εκει λεω δεν παιζει...

Και για έλεγχο μπαταρίας που ειχα ζητήσει ειχα πεσει στην περίπτωση οτι έκανε εργα ο οτε και δεν ειχαν ίντερνετ ολη μερα και δεν μπορούσε να συνδεθεί στους σέρβερ της Σαμμυς για μα ανοίξει το πρόγραμμα....ε μετα δεν ξανα πηγα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την πλευρά μου, έχω βγάλει από τον αυτόματο συγχρονισμό στον λογαριασμό του gmail τον Συγχρονισμό μουσικής, και τον συγχρονισμό google drive μια και δεν τα χρειάζομαι . Και από την πλευρά του bixby εχω κλείσει την εφαρμογή και έχω κλείσει μέσα από την εφαρμογή το bixby voice και η μπαταριά τα πάει πόλη καλύτερα.

 

πάντως η oreo δεν είναι 7 . θέλει δουλειά ακόμα .

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι το λιώνω αρκετα στα δεδομένα αλλα και παλι σε 7αρα ήμουν πολύ καλύτερα.

Αλλα και σε wifi που εχω δοκιμάσει η μερα δεν βγαίνει θέλει 2 φορές την μερα σίγουρα φόρτιση..

 

Είχα πάει τις προάλλες στο Samsung Αβραμίδης (πριν το Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης), αλλα με είχε πει να το αφήσω για κανα 2 μέρες εκει λεω δεν παιζει...

Και για έλεγχο μπαταρίας που ειχα ζητήσει ειχα πεσει στην περίπτωση οτι έκανε εργα ο οτε και δεν ειχαν ίντερνετ ολη μερα και δεν μπορούσε να συνδεθεί στους σέρβερ της Σαμμυς για μα ανοίξει το πρόγραμμα....ε μετα δεν ξανα πηγα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

αν σου δινανε αλλη συσκευη για μια μερα εστω,παει στα κομματια το αφηνεις,,αλλα δυο ναι χαζομαρα! μηπως προσθεσες καποια εφαρμογη και σου την τρωει? παιξε με εφαρμογες και αν δεν τοτε μονοδρομος ειναι να ξαναπας για ελεγχο! εγω ακομα δεν την περασα την 8αρα αλλα οκ ειμαι καλα προς το παρον,,αλλα σε κανα μηνα θα παω για ελεγχο και βλεποντας και κανοντας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Δηλαδή εγώ από χρόνους και 4G και WiFi είμαι σχετικά καλά η πρέπει να το πάω στο service? Είμαι με 8 αλλά περασμένη πάνω στην 7αρα χωρίς reset και always on display κλειστό 43b26e9212e1b3834275ad10c64895ab.jpg0abef383e137b2b223cfbbc4e8ec7892.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να πάρουμε με κανένα update τα παραπάνω features που έχει η bixby και η κάμερα όπως τα emojis και η αναγνώριση θερμίδων από φαγητά που έχει τα s9;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Δηλαδή εγώ από χρόνους και 4G και WiFi είμαι σχετικά καλά η πρέπει να το πάω στο service? Είμαι με 8 αλλά περασμένη πάνω στην 7αρα χωρίς reset και always on display κλειστό

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά φαίνονται όλα τα στατιστικά σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αν σου δινανε αλλη συσκευη για μια μερα εστω,παει στα κομματια το αφηνεις,,αλλα δυο ναι χαζομαρα! μηπως προσθεσες καποια εφαρμογη και σου την τρωει? παιξε με εφαρμογες και αν δεν τοτε μονοδρομος ειναι να ξαναπας για ελεγχο! εγω ακομα δεν την περασα την 8αρα αλλα οκ ειμαι καλα προς το παρον,,αλλα σε κανα μηνα θα παω για ελεγχο και βλεποντας και κανοντας!
Εχω δει ολες τις εφαρμογές μια προς μια καμια δεν έχει καμια παράξενη κατανάλωση. Εχω σβήσει και μερικές τελευταίες τα ίδια. Θα δω μερικές μέρες ακομα και βλέπουμε θα ξανα πάω σίγουρα μια βόλτα απο εκεί έστω για μέτρηση μπαταρίας και βλέπουμε!

Αλλα πολλούς που ξέρω με S8+ και το s8 οσοι έχουν 8αρα το 95% εχω τρελό drain . Τώρα τι να πω!! Θα δειξει σε κανένα 3ο update.

Η επειδή φοράω την γερμανική να παίζει ρόλο το μόντεμ ξέρω και εγώ ολα πιθανά!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.Έχω νέα ...Όσοι θυμούνται το ποστ μου μερικές σελίδες πίσω

Επειδή δεν είχα όρεξη να το πάω στο κατάστημα να.το στείλουν στο σέρβις να περιμένω να μείνω και χωρίς συσκευή μπας και το περάσουν doa, το πήγα μόνος μου στην σμαρτεκ. το παρέλαβαν και σε μια ώρα βγήκε από το σέρβις. περιμένα να μου έχουν. αλλάξει μπαταρία αλλά δεν μου άλλαξαν. το πόρισμα ήταν ότι η μπαταρία και γενικά το hardware δλδ οθόνη πλακέτα που είναι τα βασικά δεν είχαν θέμα .

μου ξαναπερασαν την ΡΟΜ και μου είπαν ότι είναι οκ

φυσικά αυτό σημαίνει ότι φτου και από την αρχή στήσιμο ...Αύριο βράδυ θα έχω καλύτερη εικόνα αλλά μέχρι στιγμής καμία σχέση με.Πριν ..

Γύρισα σπίτι μιας και δεν δούλευα , το.φορτισα.στο 100 και ξεκίνησα το στήσιμο . Αυτή τη στιγμή είμαι με 44% με 3μισή ώρες sot.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να πάρουμε με κανένα update τα παραπάνω features που έχει η bixby και η κάμερα όπως τα emojis και η αναγνώριση θερμίδων από φαγητά που έχει τα s9;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι παραπανω εχει η Bixby του S9; Δεν εχω δει

 

Την 2.0 που θα βγαλουν προς αυγουστο πιστευω σιγουρα θα τη παρουμε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.Έχω νέα ...Όσοι θυμούνται το ποστ μου μερικές σελίδες πίσω

Επειδή δεν είχα όρεξη να το πάω στο κατάστημα να.το στείλουν στο σέρβις να περιμένω να μείνω και χωρίς συσκευή μπας και το περάσουν doa, το πήγα μόνος μου στην σμαρτεκ. το παρέλαβαν και σε μια ώρα βγήκε από το σέρβις. περιμένα να μου έχουν. αλλάξει μπαταρία αλλά δεν μου άλλαξαν. το πόρισμα ήταν ότι η μπαταρία και γενικά το hardware δλδ οθόνη πλακέτα που είναι τα βασικά δεν είχαν θέμα .

μου ξαναπερασαν την ΡΟΜ και μου είπαν ότι είναι οκ

φυσικά αυτό σημαίνει ότι φτου και από την αρχή στήσιμο ...Αύριο βράδυ θα έχω καλύτερη εικόνα αλλά μέχρι στιγμής καμία σχέση με.Πριν ..

Γύρισα σπίτι μιας και δεν δούλευα , το.φορτισα.στο 100 και ξεκίνησα το στήσιμο . Αυτή τη στιγμή είμαι με 44% με 3μισή ώρες sot.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Και μένα έτσι είχαν κάνει που το είχα πάει για έλεγχο γιατί έφευγε η μπαταρία νεράκι!πέρασαν μόνο το λογισμικό από την αρχή!αλλά εφόσον είσαι στην εγγύηση και θέλεις αλλαγή μπαταρία δεν ξέρω γιατί δεν την αλλάζουν!σε επόμενο έλεγχο που θα πάω θα το απαιτήσω εγώ επιτόπου!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε θέμα με την μπαταρία, δοκιμάστε την επιλογή μέτρια εξοικονόμηση με αυτές τις ρυθμίσεις και πείτε αποτελέσματα. Στο δικό μου πάντως, μέρα με τη νύχτα, χωρίς να υστερεί σε κάτι. Έχω το λάπτοπ για σέρβις. Όταν έρθει θα κάνω μια επαναφορά.6a409cbb22ce01b8097234454c08be37.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση προς τους φωτογράφους της παρέας. Πιστεύετε πως καλύτερες φωτογραφίες βγάζει το κινητό ή μια απλή point and shoot φωτογραφική των 150 ευρώ?
Δεν υπάρχει φωτογραφική ούτε με 300€ να ανταγωνιστεί τις σημερινές ναυαρχίδες.

 

Σε τέτοια μεγέθη compact πάμε για Sony RX100 III+ , που κοστίζει 570€. Μετά υπάρχουν mirrorless με λιγότερο κόστος γύρω στα 400€, αλλά εκεί θες φακό.

 

Προσωπικά είχα μια Sony DSC H400 κόστους 380€, που για την χρήση που την ήθελα (φωτογράφηση παιδιού) δεν πλησιάζει στο S7.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε θέμα με την μπαταρία, δοκιμάστε την επιλογή μέτρια εξοικονόμηση με αυτές τις ρυθμίσεις και πείτε αποτελέσματα. Στο δικό μου πάντως, μέρα με τη νύχτα, χωρίς να υστερεί σε κάτι. Έχω το λάπτοπ για σέρβις. Όταν έρθει θα κάνω μια επαναφορά.6a409cbb22ce01b8097234454c08be37.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ισχύει ότι υπάρχει μεγάλη βελτίωση με την εξοικονόμηση αλλά δεν είναι πάντα απαραίτητη να χρησιμοποιείτε μόνιμα. Μέχρι να αδειάσει θα έχουμε γυρίσει σπίτι οπότε το βάζεις τότε.. Αλλά ούτε εγώ έβλεπα κάποιο μειονέκτημα όταν την έβαζα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...