Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβε ένας φίλος και κάναμε το πρώτο boot απίστευτα όμορφο κινητό :)

 

 

Ιδια αισθηση ειχα εδω και μερες οταν το παρελαβε για μενα μια φιλη συναδελφος μια και ελειπα λογο εξωτερικων εργασιων.Μεσα στη ρουτινα και τα συνηθισμενα σχεδια που ειχαμε τα τελευταια χρονια πραγματικα οταν το ανοιξα μου εκανε μεγαλη εντυπωση η μεγαλη οθονη και το μικρο του μεγεθος.Κομσοτεχνημα θυμηθηκα παλιες εποχες 2G τοτε που καναμε σαν παλαβοι να παρουμε το επομενο μοντελο που εβγαλε η ταδε εταιρια μια και τοτε βγαιναν ολο και ποιο μικρα. :p Παντως να διευκρινισω την απιστευτη φορητοτητα του παιδια.Αυτες τις μερες που το εχω μαζι μου το εχεις σε οποια τσεπη θες το βγαζεις πανευκολα το χειριζεσαι ανετα το πιανεις ευκολα στο χερι σου και κανει τη δουλεια του πολυ γρηγορα.Μπραβο και παλι.Νομιζω η φορητοτητα και οι διαστασεις περα απο τα αλλα καλουδια που εχει θα ειναι το μεγαλο ατου της συσκευης που στην καθημερινοτητα θα το αντιληφθει ο κατοχος του.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση 600 και κάτι mb...Σαν κάτοχος του s8 plus και εγώ και έχοντας πριν το S6 edge plus μπορώ να πω πως είναι ότι πιο όμορφο στιβαρό και γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου τα τελευταία χρόνια!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχετε όλοι που σας ήρθε αυτή η αναβάθμιση?

 

 

Δοκιμάζω τη λειτουργία bixby vision που έχει η κάμερα. Υποτίθεται ότι εστιάζεις σε ένα αντικείμενο και κάνει search για να σου συγκρίνει τιμές να το αγοράσεις κλπ

 

Έκανα focus σε 2 iPhone, s7, mouse. Δεν αναγνώρισε κανένα. Μόνο ένα αρχαίο τηλεκοντρόλ lg αναγνώρισε.. :cool:

 

Sent from my SM-G955F

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

Μη με ξεχνάτε είμαι και εδώ....Απο χτες με το s8+ δίπλα δίπλα με το mate 9....

Άντε να δούμε....καλημέρα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι,

χαιρομαι που βλεπω να διαπιστωνετε οτι το s8+ εχει ιδια ή καλυτερη αυτονομια απο s7 edge, αν και το θεωρω πολυ πρωιμο το συμπερασμα καθως την αυτονομια μια συσκευη τη δειχνει μεσα σε 1 μηνα χρησης οπου θα φορτωθει πληρως και θα χρησιμοποιηθει με την ιδια ρουτινα με το παλιο μας.

 

Επειδη ειμαι απο τους ανθρωπους που οταν εχω μια αποψη με επιχειρημα επιμενω, αλλα παντα ακουω των αλλων, ειχα πει αρχικα οτι θεωρω απιθανο το s8+ να εχει καλυτερη αυτονομια γιατι μιλαμε για μια συσκευη με μεγαλυτερη οθονη και μικροτερη μπαταρια. Επισης η διαφορα απο τις 5,5 του s7 edge στις 6,2 δεν ειναι λιγη.

 

Ομως, επειδη ελεγα και κατι αλλο και κανεις δεν το απαντησε, χθες εκανα μια αλλη ερωτηση για να δω αν τα ελεγα σωστα. Ελεγα λοιπον οτι οι 6,2" ειναι μεγαλυτερες απο τις 5,5" καθως αυτο μου λεει η λογικη μου αν και δεν εχω κατσει ποτε να ασχοληθω ενδελεχως με ολα αυτα.

Χθες ρωτησα αν μπορει καποιος να μου πει μηκος και πλατος ΟΘΟΝΗΣ γιατι ειχα αρχισει να σκεφτομαι οτι τα τεραγωνικα εκατοστα, η επιφανεια δηλαδη της οθονης του s8+ ειναι ισως ιδια με το s7 edge ή πολυ πολυ κοντα. Αυτη η αλλαγη του apect ratio δηλαδη ισως τελικα μεγαλωνει ιντσες ονομαστικα αλλα οχι την επιφανεια της οθονης. Αν και ημουν καλος στη γεωμετρια στο σχολειο, δεν μπορω να κανω υπολογισμους χωρις να ξερω διαστασεις οθονων, οποτε καταληγω στο εξης:

 

Αν τυχον το εμβαδον της οθονης του s8+ ειναι παρομοιο με του s7 edge, τοτε τα 6.2" ειναι πλαστα φυσικα σαν μετρο συγκρισης και ειναι λογικο με το καλυτερο socket να εχουμε βελτιωμενη αυτονομια.

 

Αυτα απο εμενα, αν θελει καποιος να μετρησει με εναν χαρακα το s8+ του θα το εκτιμουσα ή αν ξερει να μου απαντησει κατευθειαν, καλημερα σας!

 

ΥΓ, το μονο που βρηκα σχετικο ειναι αυτο:

http://www.androidcentral.com/189-world-we-need-new-way-quantify-screen-size

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μουφυγε:wacko::wacko::wacko: Και που θες να καταληξεις;Για να δεις τι παιζει και δεν εχει την 'κακη'αυτονομια που λεγαν μερικοι στην αρχη;
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι 6.2...ενας φιλος εχει το s7 edge και η διαφορα ειναι τεραστια....οσο για την αυτονομια για εμενα ειναι ικανοποιητικη...αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι καποιοι ψαχνουν να βρουν ελαττωματα χωρις καν να εχουν πιασει το κινητο στο χερι τους...εχω s6 edge plus εχω το pixel εχει η κοπελα μου iphone 7 και φιλος μου το s7 edge...το s8 plus ειναι οτι καλυτερο,ομορφοτερο,ταχυτατο,και εντυπωσιακο smartphone που εχω πιασει στα χερια μου εως τωρα...Οσο για την οθονη απλα απο αλλο πλανητη... Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μουφυγε:wacko::wacko::wacko: Και που θες να καταληξεις;Για να δεις τι παιζει και δεν εχει την 'κακη'αυτονομια που λεγαν μερικοι στην αρχη;

 

Δηλαδή για να καταλάβω, πειράζει που μου αρέσει να ψάχνομαι, να παραδέχομαι αν έχω κάνει ένα λάθος και να δίνω και εξήγηση ( και στον εαυτό μου) γιατί έκανα αν έκανα, λάθος εκτίμηση ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η οθονη ειναι 6.2...ενας φιλος εχει το s7 edge και η διαφορα ειναι τεραστια....οσο για την αυτονομια για εμενα ειναι ικανοποιητικη...αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι καποιοι ψαχνουν να βρουν ελαττωματα χωρις καν να εχουν πιασει το κινητο στο χερι τους...εχω s6 edge pus εχω το pixel εχει η κοπελα μου iphone 7 και φιλος μου το s7 edge...το s8 plus ειναι οτι καλυτερο,ομορφοτερο,ταχυτατο,και εντυπωσιακο smartphone που εχω πιασει στα χερια μου εως τωρα...Οσο για την οθονη απλα απο αλλο πλανητη...

 

Φιλε μου για μερικούς από εμάς η αυτονομία είναι κάτι πολύ βασικό και επειδή δεν είμαι χτεσινός εδώ, δεν εμπιστεύομαι ούτε sites ούτε YouTubeers αλλά ούτε και μέλη εδώ που μας έχουν δώσει πολλές φορές λάθος εικόνα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι 6.2...ενας φιλος εχει το s7 edge και η διαφορα ειναι τεραστια....οσο για την αυτονομια για εμενα ειναι ικανοποιητικη...αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι καποιοι ψαχνουν να βρουν ελαττωματα χωρις καν να εχουν πιασει το κινητο στο χερι τους...εχω s6 edge plus εχω το pixel εχει η κοπελα μου iphone 7 και φιλος μου το s7 edge...το s8 plus ειναι οτι καλυτερο,ομορφοτερο ταχυτατο. και εντυπωσιακο smartphone που εχω πιασει στα χερια μου εως τωρα...Οσο για την οθονη απλα απο αλλο πλανητη...

 

 

Μα η συσκευή έχει ελλατωματα πως να το κάνουμε δηλαδή.

Απλά αρκετά εξ αυτών δεν είναι σημαντικά σαν κριτήρια η και δεν επηρεάζουν την θετική σούμα στο τέλος για αυτούς που τα αγόρασαν η σκοπεύουν να τα αγοράσουν όπως και εγώ.

Μην φτανετε στο άλλο άκρο να προσπαθείτε να μας πείσατε ότι ανακαλύψαμε την Αμερική όμως.

 

Καλημερα φιλοι,

χαιρομαι που βλεπω να διαπιστωνετε οτι το s8+ εχει ιδια ή καλυτερη αυτονομια απο s7 edge, αν και το θεωρω πολυ πρωιμο το συμπερασμα καθως την αυτονομια μια συσκευη τη δειχνει μεσα σε 1 μηνα χρησης οπου θα φορτωθει πληρως και θα χρησιμοποιηθει με την ιδια ρουτινα με το παλιο μας.

 

Επειδη ειμαι απο τους ανθρωπους που οταν εχω μια αποψη με επιχειρημα επιμενω, αλλα παντα ακουω των αλλων, ειχα πει αρχικα οτι θεωρω απιθανο το s8+ να εχει καλυτερη αυτονομια γιατι μιλαμε για μια συσκευη με μεγαλυτερη οθονη και μικροτερη μπαταρια. Επισης η διαφορα απο τις 5,5 του s7 edge στις 6,2 δεν ειναι λιγη.

 

Ομως, επειδη ελεγα και κατι αλλο και κανεις δεν το απαντησε, χθες εκανα μια αλλη ερωτηση για να δω αν τα ελεγα σωστα. Ελεγα λοιπον οτι οι 6,2" ειναι μεγαλυτερες απο τις 5,5" καθως αυτο μου λεει η λογικη μου αν και δεν εχω κατσει ποτε να ασχοληθω ενδελεχως με ολα αυτα.

Χθες ρωτησα αν μπορει καποιος να μου πει μηκος και πλατος ΟΘΟΝΗΣ γιατι ειχα αρχισει να σκεφτομαι οτι τα τεραγωνικα εκατοστα, η επιφανεια δηλαδη της οθονης του s8+ ειναι ισως ιδια με το s7 edge ή πολυ πολυ κοντα. Αυτη η αλλαγη του apect ratio δηλαδη ισως τελικα μεγαλωνει ιντσες ονομαστικα αλλα οχι την επιφανεια της οθονης. Αν και ημουν καλος στη γεωμετρια στο σχολειο, δεν μπορω να κανω υπολογισμους χωρις να ξερω διαστασεις οθονων, οποτε καταληγω στο εξης:

 

Αν τυχον το εμβαδον της οθονης του s8+ ειναι παρομοιο με του s7 edge, τοτε τα 6.2" ειναι πλαστα φυσικα σαν μετρο συγκρισης και ειναι λογικο με το καλυτερο socket να εχουμε βελτιωμενη αυτονομια.

 

Αυτα απο εμενα, αν θελει καποιος να μετρησει με εναν χαρακα το s8+ του θα το εκτιμουσα ή αν ξερει να μου απαντησει κατευθειαν, καλημερα σας!

 

ΥΓ, το μονο που βρηκα σχετικο ειναι αυτο:

 

http://www.androidcentral.com/189-world-we-need-new-way-quantify-screen-size

 

Για τα κυβικά της θεωρώ ότι θα έχει αρκουντος ικανοποιητική αυτονομία και λογικά με 1-2 software update να δούμε και καλύτερες επιδόσεις.

Από την στιγμή που είναι πιο κοντά στο 7 edge παρά στο 7 flat ειναι θετικό σημάδι.

Λίγο η οθόνη,λίγο το SOC,λίγο το software όλα αυτά βοηθαν στο ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

 

Είμαστε και από τους "τυχερούς" διότι έχουμε τον exynos που παραδοσιακά είναι πιο optimized και battery efficiency σε σχέση με τον 835.

 

Κάπου είχε γράψει ο Παρασκευας ότι λόγο αναλογιών στην ουσία είναι ίση με οθονη 5.9 σε 16:9 αναλογία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νταξει το εχουμε ξαναπει οτι δεν ειμαστε φαν των εταιριων αξιολογουμε ομως συνηθως με καλα λογια μια εταιρια που βγαζει ενα προιον που μαζευει τα περισσοτερα συν .Απο την στιγμη που αλλη εταιρια δεν βγαζει συσκευη με τοσα συν δεν μπορουμε να παρουμε ως μετρο συγκρισης καποια η οποια εχει βαλει ας πουμε πχ.Megabass ηχο στη συσκευη για να πουλησει και επειδη δεν εχει και η αλλη ειναι μειον ενω ο ηχος παιζει και εκει μια χαρα η μια εταιρια που εβαλε 5000μ μπαταρια στη συσκευη ενω η αυτονομια ειναι ικανοποιητικη και στην αλλη αλλα δεν φθανει την αυτονομια των 5000μ Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων αναγκών και συμβιβασμών όπως έχω πει.

Και φυσικά θα συγκριθεί με συσκευές που σε επιμέρους παραμέτρους είναι καλυτερος ο ανταγωνισμός έναντι της Samsung.

 

Δεν κατάλαβα.

 

Πάντα έτσι γινόταν σε όλες τις συσκευές και θα γίνεται και για τις μελλοντικές.

 

Γιατί δηλαδή το να είναι ανώτερη μια συσκευή σε ήχο/ηχεία να είναι dual sim και να έχω καλύτερη αυτόνομια και πιο βολική τοποθέτηση fingerprint reader είναι λιγότερο σημαντικό από μια άλλη με καλύτερο ντιζάιν,οθόνη η κάμερα η screen to body ratio.

 

Πόιος ορίζει ότι το ένα είναι καλύτερο σαν σύνολο από το άλλο;

 

Ο κάθε ένας από εκατομμύρια χρήστες θεωρούν το Α η το Β η το Γ πιο σημαντικό άρα και πιο πλήρες συσκευή για τα γούστα του και τις ανάγκες του.

 

Λοιπόν ας αφήσουμε τα οπαδικά στην άκρη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Αν τυχον το εμβαδον της οθονης του s8+ ειναι παρομοιο με του s7 edge, τοτε τα 6.2" ειναι πλαστα φυσικα σαν μετρο συγκρισης και ειναι λογικο με το καλυτερο socket να εχουμε βελτιωμενη αυτονομια.

 

Αυτα απο εμενα, αν θελει καποιος να μετρησει με εναν χαρακα το s8+ του θα το εκτιμουσα ή αν ξερει να μου απαντησει κατευθειαν, καλημερα σας!

 

ΥΓ, το μονο που βρηκα σχετικο ειναι αυτο:

http://www.androidcentral.com/189-world-we-need-new-way-quantify-screen-size

Κάπου είχε γράψει ο Παρασκευας ότι λόγο αναλογιών στην ουσία είναι ίση με οθονη 5.9 σε 16:9 αναλογία.

 

Νίκο, το χα υπολογίσει παλιότερα, το εμβαδόν της 6.2"(18.5:9) αντιστοιχει σε περίπου 5.9" μιας οθόνης 16:9.

Με πυθαγόρειο θεώρημα βγαίνει.

 

Επίσης, λόγω κυρτών γωνιών μικραίνει ακόμα λίγο, αλλά ποσο μειωνεται δεν μπορώ να το υπολογίσω :p

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό stand by από την συσκευή. Με όλα ανοικτά WiFi bt κτλ στο 10ωρο έχασε 2% μονο.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, το χα υπολογίσει παλιότερα, το εμβαδόν της 6.2"(18.5:9) αντιστοιχει σε περίπου 5.9" μιας οθόνης 16:9.

Με πυθαγόρειο θεώρημα βγαίνει.

 

Επίσης, λόγω κυρτών γωνιών μικραίνει ακόμα λίγο, αλλά ποσο μειωνεται δεν μπορώ να το υπολογίσω :p

 

Παρασκευα το θυμάμαι αλλά ήθελα διαστάσεις οθόνης να έχω ακριβή μέτρηση. Για το edge επειδή η σύγκριση γίνεται με s7 edge για μένα δεν τα υπολογίζω γιατί ισχύει και για τις 2 συσκευες.

Όμως αν οι 6.2 είναι λιγότερες σε 16:9 τότε σίγουρα αλλάζει το πράγμα. Κατά τα άλλα ένας που εχει s7 edge δεν καταλαβα γιατι πρεπει να πειστεί πόσο καλύτερο είναι το s8 plus όταν μπορεί να μην τον βολέψει το μέγεθος, το fingerprint, η αυτονομία?, και όταν δεν έχει κάνα Σπουδαίο όφελος σε κάμερα, επιδόσεις κτλ. Παρόλα αυτά περιμένω από συγκεκριμένα μέλη που έχω διαπιστώσει την αντικειμενικοτητς τους να δω τι θα πουν και να βγαλω τα πρώτα συμπεράσματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαιρετικό stand by από την συσκευή. Με όλα ανοικτά WiFi bt κτλ στο 10ωρο έχασε 2% μονο.

 

Nikos from S8 Plus

 

Νικο, χαίρομαι για αυτό. Της γυναίκας μου το s7 edge με όλα ανοιχτά και με 4g όλη νύχτα ( κλειστό wifi) δεν χάνει πάνω από 1%. Το λέω γιατί λέτε ότι είναι καλύτερο από τον προκατοχο η μπαταρία.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μα η συσκευή έχει ελλατωματα πως να το κάνουμε δηλαδή.

Απλά αρκετά εξ αυτών δεν είναι σημαντικά σαν κριτήρια η και δεν επηρεάζουν την θετική σούμα στο τέλος για αυτούς που τα αγόρασαν η σκοπεύουν να τα αγοράσουν όπως και εγώ.

Μην φτανετε στο άλλο άκρο να προσπαθείτε να μας πείσατε ότι ανακαλύψαμε την Αμερική όμως.

 

 

 

Για τα κυβικά της θεωρώ ότι θα έχει αρκουντος ικανοποιητική αυτονομία και λογικά με 1-2 software update να δούμε και καλύτερες επιδόσεις.

Από την στιγμή που είναι πιο κοντά στο 7 edge παρά στο 7 flat ειναι θετικό σημάδι.

Λίγο η οθόνη,λίγο το SOC,λίγο το software όλα αυτά βοηθαν στο ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

 

Είμαστε και από τους "τυχερούς" διότι έχουμε τον exynos που παραδοσιακά είναι πιο optimized και battery efficiency σε σχέση με τον 835.

 

Κάπου είχε γράψει ο Παρασκευας ότι λόγο αναλογιών στην ουσία είναι ίση με οθονη 5.9 σε 16:9 αναλογία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Για εμενα δεν εχει ελλατωματα...λιγο η θεση του αισθητηρα αλλα το iris unlock ειναι πολυ γρηγορο και κανει δουλεια...ο καθενας εχει την γνωμη του...για εμενα ειναι οτι καλυτερο μεχρι τωρα...μπορει σε 4 μηνες να εχει βγει αλλη συσκευη καλυτερη...τωρα ομως μακραν για εμενα ειναι top!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα δεν εχει ελλατωματα...λιγο η θεση του αισθητηρα αλλα το iris unlock ειναι πολυ γρηγορο και κανει δουλεια...ο καθενας εχει την γνωμη του...για εμενα ειναι οτι καλυτερο μεχρι τωρα...μπορει σε 4 μηνες να εχει βγει αλλη συσκευη καλυτερη...τωρα ομως μακραν για εμενα ειναι top!

 

Σωστά τώρα μίλησες σωστότερα.

Για ΕΜΕΝΑ για τις ΔΙΚΕΣ μου ανάγκες τα ΘΕΛΩ/ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ είναι καλύτερο αυτή τη στιγμή.

Αυτό σεβαστο και κατανοητό.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα το θυμάμαι αλλά ήθελα διαστάσεις οθόνης να έχω ακριβή μέτρηση. Για το edge επειδή η σύγκριση γίνεται με s7 edge για μένα δεν τα υπολογίζω γιατί ισχύει και για τις 2 συσκευες.

Όμως αν οι 6.2 είναι λιγότερες σε 16:9 τότε σίγουρα αλλάζει το πράγμα. Κατά τα άλλα ένας που εχει s7 edge δεν καταλαβα γιατι πρεπει να πειστεί πόσο καλύτερο είναι το s8 plus όταν μπορεί να μην τον βολέψει το μέγεθος, το fingerprint, η αυτονομία?, και όταν δεν έχει κάνα Σπουδαίο όφελος σε κάμερα, επιδόσεις κτλ. Παρόλα αυτά περιμένω από συγκεκριμένα μέλη που έχω διαπιστώσει την αντικειμενικοτητς τους να δω τι θα πουν και να βγαλω τα πρώτα συμπεράσματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νικο, χαίρομαι για αυτό. Της γυναίκας μου το s7 edge με όλα ανοιχτά και με 4g όλη νύχτα ( κλειστό wifi) δεν χάνει πάνω από 1%. Το λέω γιατί λέτε ότι είναι καλύτερο από τον προκατοχο η μπαταρία.

Το s7 edge φιλου παντως δεν εχει τετοια αυτονομια...τελος παντων...εμενα το s6 edge plus εχανε γυρω στα 6%...το s8 plus χανει γυρω 2% με 3% με ολα ανοιχτα και ειδοποιησεις απο youtub, mail κτλ να ερχονται κατα την διαρκεια τις νυχτας!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα το θυμάμαι αλλά ήθελα διαστάσεις οθόνης να έχω ακριβή μέτρηση. Για το edge επειδή η σύγκριση γίνεται με s7 edge για μένα δεν τα υπολογίζω γιατί ισχύει και για τις 2 συσκευες.

Όμως αν οι 6.2 είναι λιγότερες σε 16:9 τότε σίγουρα αλλάζει το πράγμα. Κατά τα άλλα ένας που εχει s7 edge δεν καταλαβα γιατι πρεπει να πειστεί πόσο καλύτερο είναι το s8 plus όταν μπορεί να μην τον βολέψει το μέγεθος, το fingerprint, η αυτονομία?, και όταν δεν έχει κάνα Σπουδαίο όφελος σε κάμερα, επιδόσεις κτλ. Παρόλα αυτά περιμένω από συγκεκριμένα μέλη που έχω διαπιστώσει την αντικειμενικοτητς τους να δω τι θα πουν και να βγαλω τα πρώτα συμπεράσματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νικο, χαίρομαι για αυτό. Της γυναίκας μου το s7 edge με όλα ανοιχτά και με 4g όλη νύχτα ( κλειστό wifi) δεν χάνει πάνω από 1%. Το λέω γιατί λέτε ότι είναι καλύτερο από τον προκάτοχο η μπαταρία.

Μια χαρά λοιπόν. Το συμπέρασμα είναι οτι το τηλ κατ εμε είναι ίσως ακόμα καλύτερο στην διαχείριση και γενικά στην Μπαταριά του ακόμα και από το s7 edge που έχω και συγκρίνω.Μιλάω για δυο τηλ με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές,οπότε το συμπέρασμα είναι αρκετά κοντά στην πραγματικότητα. Όπως και να έχει κανείς δεν θα το μετανιώσει από θέμα μπαταρίας αν κάνει την μετάβαση.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το S8+ με τι αναλυση το δουλευετε και τι φωτεινοτητα και βγαζετε τετοιες αυτονομιες ?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λοιπόν. Το συμπέρασμα είναι οτι το τηλ κατ εμε είναι ίσως ακόμα καλύτερο στην διαχείριση και γενικά στην Μπαταριά του ακόμα και από το s7 edge που έχω και συγκρίνω.Μιλάω για δυο τηλ με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές,οπότε το συμπέρασμα είναι αρκετά κοντά στην πραγματικότητα. Όπως και να έχει κανείς δεν θα το μετανιώσει από θέμα μπαταρίας αν κάνει την μετάβαση.

 

Χαίρομαι για το συμπέρασμα αυτό. Θα περιμένω κάνα μήνα να δω πως πάει και θα το χτυπήσω αν πρώτα το δω στο χέρι μου, και εφόσον έχουμε τέτοια αυτονομία. Εξάλλου ποτέ δεν παίρνω τις πρώτες παρτίδες, θέλω να περάσει ένα διάστημα και να ισορροπησει το πράγμα συν ότι θα έχω καλύτερη εικόνα για τη συσκευή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΑΤΩΜΑ θεωρειται οταν εχουμε ενα ηχειο που τραβλιζει οταν μια μπαταρια δεν κρατα με ομοιογενεια την αποδοση της δηλαδη ειναι στο πχ 50% και ξαφνικα πεφτει στο 20% που σημαινει οτι υπαρχει προβλημα.Καλο λοιπον ειναι να μη μεταφραζουμε κατι αλλο σε κατι αλλο.Οπως λεμε οτι υπαρχουν καλες οθονες αλλα το S8 και S8 plus εχει την καλυτερη της αγορας δεν λεμε για τους αλλους οτι εχουν ελλατωμα οι οθονες Που ειναι χαμηλοτερες σε ποιοτητα.Εται μπορουμε να πουμε για την συγκεκριμενη συσκευη οτι πχ το συστημα ηχου που φοραει η η μπαταρια που φοραει δεν ειναι και η καλυτερη της αγορας.Πιστευω να γινομαι κατανοητος τωρα και οχι οπαδικος οπως μπορει να το μεταφρασει καποιος.Η μπαταρια και ο ηχος στο S8 και S8+ δεν ειναι ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟΣ. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το face recognition δλδ δεν είναι τόσο εκλεκτικος τρόπος ξεκλειδωματος οθονης?μπορεί να ξεκλειδώσει δλδ με οποιοδήποτε πρόσωπο απλά ξεκλειδώνει σίγουρα γρηγορότερα απο iris scanner?το ρωτάω γιατί φοράω γιαλια και με iris scanner θα έχω θέμα πιστεύω.Επισης θέλω να ρωτήσω τα παιδία που το έχουν αν στη προβολή βίντεο βγαίνει εύκολα η επιλογή που είδα σε κατι review για διόρθωση του aspect ratio.αυτο γίνεται μόνο στον stock media player?Αν κάποιος χρησιμοποιει plex ας μου πει τι παίζει σε αυτό το θεμα.Φοβάμαι ότι το νεο aspect ratio θα προβάλει σε μικρή αναλογία ψηφιακό περιεχόμενο που είναι ήδη μικροτερο απι 16:9 Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΑΤΩΜΑ θεωρειται οταν εχουμε ενα ηχειο που τραβλιζει οταν μια μπαταρια δεν κρατα με ομοιογενεια την αποδοση της δηλαδη ειναι στο πχ 50% και ξαφνικα πεφτει στο 20% που σημαινει οτι υπαρχει προβλημα.Καλο λοιπον ειναι να μη μεταφραζουμε κατι αλλο σε κατι αλλο.Οπως λεμε οτι υπαρχουν καλες οθονες αλλα το S8 και S8 plus εχει την καλυτερη της αγορας δεν λεμε για τους αλλους οτι εχουν ελλατωμα οι οθονες Που ειναι χαμηλοτερες σε ποιοτητα.Εται μπορουμε να πουμε για την συγκεκριμενη συσκευη οτι πχ το συστημα ηχου που φοραει η η μπαταρια που φοραει δεν ειναι και η καλυτερη της αγορας.Πιστευω να γινομαι κατανοητος τωρα και οχι οπαδικος οπως μπορει να το μεταφρασει καποιος.Η μπαταρια και ο ηχος στο S8 και S8+ δεν ειναι ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟΣ.

 

 

 

Ας βάλω μια πιο σωστή λέξη τότε επειδή κόλλησες με τη λέξη.

Να κοιτάμε λίγο το δάσος και όχι μόνο το δέντρο.

ΚΑΤΩΤΕΡΗ η ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ καλύτερα αποτυπώνει την επιχειρηματολογία μου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το face recognition δλδ δεν είναι τόσο εκλεκτικος τρόπος ξεκλειδωματος οθονης?μπορεί να ξεκλειδώσει δλδ με οποιοδήποτε πρόσωπο απλά ξεκλειδώνει σίγουρα γρηγορότερα απο iris scanner?το ρωτάω γιατί φοράω γιαλια και με iris scanner θα έχω θέμα πιστεύω.

 

Ο συγκεκριμενος ειναι πολυ γρηγορος δηλαδη εχει αστραπιαιο ξεκλειδωμα.Το ζητημα με τα γυαλια δεν το εχω κανει , θα το κανω και θα το αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι εγώ σήμερα S8+ μαύρο από πλαίσιο. έμεινα όμως με τη γλύκα, γιατί η οθόνη έχει καμμένα πιξελ. συγκεκριμένα εμφανίζει μια οριζόντια γραμμή, περίπου στα 3/4 αυτης στο κάτω μέρος ! ευτυχώς είναι από πλαίσιο και έχει DOA

 

πολύ σωστή αντιμετώπιση από το πλαίσιο. χθες βράδυ αποδοχή DOA χωρίς δεύτερη κουβέντα και σήμερα το πρωί είχα καινούριο κινητό. Μέχρις στιγμής όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...