Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δεν λειτουργεί έτσι στο ipad όμως.

Με κανένα ipad εδώ και 4 έτη από iOS 7 που χρησιμοποιώ έως την 11 developer beta που έχω τώρα.

 

Αυτόματη προσαρμογή φωτεινότητας σημαίνει ότι προσαρμόζεται ανάλογα τις συνθήκες φωτεινότητας του χώρου που βρίσκεσαι αυτόματα χωρίς καμία προηγούμενη ρύθμιση η να πρέπει να θυμάται οτιδήποτε.

 

Χειροκίνητα το λέει η λέξη από μόνο του.

 

Και δεν πρέπει καμία σχέση το ένα να επηρεάζει το άλλο για να λειτουργεί με ένα ιδιαίτερο και συγκεκριμένο τρόπο.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν έγραψα πουθενά για ipad. Για iphone μίλησα (αν και νομίζω και στο ipad έτσι δουλεύει και απλά δεν το ξέρεις). H ρύθμιση που κανεις είναι μόνο όταν δεν σε βολεύει το max και το min και δεν παίζει ρολο σε τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έγραψα πουθενά για ipad. Για iphone μίλησα (αν και νομίζω και στο ipad έτσι δουλεύει και απλά δεν το ξέρεις). H ρύθμιση που κανεις είναι μόνο όταν δεν σε βολεύει το max και το min και δεν παίζει ρολο σε τίποτα άλλο

 

Αποκλείεται να μην το ξέρω η να μην το έχω παρατηρήσει.

Κάνει μπαμ για να μην το παρατηρήσει κάποιος.

 

Έδω βλέπεις μέσα σε λιγότερο από 24ωρες και το παρατήρησαν άμεσα χρήστες την αλλαγή.

 

Δεν θα το ειχα παρατηρήσει επι 4 έτη που καθημερινά χρησιμοποιώ το ipad(3 διαφορετικά έχουν περάσει από τα χέρια μου)??

 

Μην τρελαθούμε δηλαδή.

 

Όπως λειτουργεί σε S8 με την παλιά έκδοση έτσι λειτουργεί όλα αυτά τα χρόνια στο ipad μου.

 

Και έτσι θεωρώ ότι είναι το σωστό και το νορμαλ.

 

Κα για να κλείσω εκ μέρους μου τα του συγκεκριμένου θέματος,αν ακολουθήσουν το παράδειγμα του iPhone και άλλες εταιρίες πολύ απλά θα το λειτουργώ μόνο χειροκίνητα και ποτέ αυτόματα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

λειτούργησα το κινητό σε εσωτερικό χώρο βράδυ μέχρι παραλία που είναι τώρα έβλεπα μια χαρά στο αυτόματο και η μπαταρία τσιμέντο....καμια ιδιαίτερη αξιοπροσεκτη διαφορα...μην χάνεστε στις λεπτομέρειες και χαρείτε την συσκευή σας...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τείνω να συμφωνήσω με τον Alex. Αν υπάρχει τρόπος να καλιμπραρει κάποιος το νέο τρόπο αυτόματης λειτουργίας και τον ξέρει κάποιος ας μας τον πει. Όταν είμαι έξω βάρα 100 % bright κάτι που δεν το είχα ποτέ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Και με την προηγούμενη έκδοση οταν ησουν έξω στο ήλιο η μπάρα πήγαινε στο 100% στο auto

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συνολικά μετά από 3 μερες μετα την αναβάθμιση εγω βλέπω ότι το τηλέφωνο (ακόμα και με tw που χρησιμοποιώ) λειτουργεί υποδειγματικά και όλα τρέχουν και λειτουργούν σωστά...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και με την προηγούμενη έκδοση οταν ησουν έξω στο ήλιο η μπάρα πήγαινε στο 100% στο auto

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συνολικά μετά από 3 μερες μετα την αναβάθμιση εγω βλέπω ότι το τηλέφωνο (ακόμα και με tw που χρησιμοποιώ) λειτουργεί υποδειγματικά και όλα τρέχουν και λειτουργούν σωστά...

Έχει γίνει βελτίωση και στο ρολαρισμα και σε ομαλότητα διάβασα.

Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Και με την προηγούμενη έκδοση οταν ησουν έξω στο ήλιο η μπάρα πήγαινε στο 100% στο auto

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συνολικά μετά από 3 μερες μετα την αναβάθμιση εγω βλέπω ότι το τηλέφωνο (ακόμα και με tw που χρησιμοποιώ) λειτουργεί υποδειγματικά και όλα τρέχουν και λειτουργούν σωστά...

Δεν ισχύει αυτό...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

για το ακριβώς από πάνω post ότι όταν ήσουν έξω στον ήλιο η μπάρα πήγαινε τέρμα 100% ισχύ και με το s7 edge αλλα και με το s8 πριν το update

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

για το ακριβώς από πάνω post ότι όταν ήσουν έξω στον ήλιο η μπάρα πήγαινε τέρμα 100% ισχύ και με το s7 edge αλλα και με το s8 πριν το update

Ετσι ακριβώς το δοκίμασα τώρα εγω 3 φορές και είμαι με την προηγούμενη έκδοση.

 

Οταν είσαι στο αυτόματο και βγεις έξω στον ήλιο πάει στο 100.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς το δοκίμασα τώρα εγω 3 φορές και είμαι με την προηγούμενη έκδοση.

 

Οταν είσαι στο αυτόματο και βγεις έξω στον ήλιο πάει στο 100.

I stand corrected τότε

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια αρνητική αλλαγή (για εμένα τουλάχιστον) είναι στην εφαρμογή YouTube...

Τέλος στην Full screen παρακολούθηση βίντεο με την περικοπή που γέμιζε την οθόνη από άκρη σε άκρη.

Πλέον με την περικοπή απλά γεμίζει την οθόνη τόσο ώστε να γεμίσει πάνω κάτω και δεξιά αριστερά (σε landscape) αφήνει μαύρα τεράστια bazels αυτή η υπέροχη κατά τα άλλα bazzelless συσκευή...βέβαια αν δεν κάνω λάθος με την περικοπή περικοβει το βίντεο αλλά δεν το κάνει full screen και το κρατάει στα προηγούμενα επίπεδα... Μάλλον έχει να κάνει με την εφαρμογή YouTube γιατί στα δικά μου βίντεο λειτουργεί κανονικά...Τσαντίστηκα τώρα....

UPDATE

Έκανα εκκαθάριση και ξανά update μου πέρασε ξανά την 12.27.53 η οποία είναι μια εντελώς διαφορετική σε interface εφαρμογή που λειτουργεί σωστά η πλήρης οθόνη... Τι να πω ότι να ναι...

 

Είχα και εγώ πρόβλημα με το youtube. Μετά την τελευταία αναβάθμιση με την περικοπή που γέμιζε την οθόνη από άκρη σε άκρη. έκανα εκκαθάριση και εγώ και ξανά update και όλα οκ... το άλλο πρόβλημα που έχω με την εφαρμογή του youtube όταν είμαι στο wife μου λέει ελέγξτε τη σύνδεση σας στο διαδίκτυο για κάποιο λόγο όταν είμαι με wife η εφαρμογή adguard το μπλοκάρει .. με δεδομένα είναι οκ .. Πάνω από ένα χρόνο έχω συνδρομή στο adguard και δεν είχα πρόβλημα ..

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πολλές επανα εγκατάστασεις το youtube στρώνει και δουλεύει σωστά.... Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ πρόβλημα με το youtube. Μετά την τελευταία αναβάθμιση με την περικοπή που γέμιζε την οθόνη από άκρη σε άκρη. έκανα εκκαθάριση και εγώ και ξανά update και όλα οκ... το άλλο πρόβλημα που έχω με την εφαρμογή του youtube όταν είμαι στο wife μου λέει ελέγξτε τη σύνδεση σας στο διαδίκτυο για κάποιο λόγο όταν είμαι με wife η εφαρμογή adguard το μπλοκάρει .. με δεδομένα είναι οκ .. Πάνω από ένα χρόνο έχω συνδρομή στο adguard και δεν είχα πρόβλημα ..

 

Δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα με wifi και ενώ έχω lifetime συνδρομή Adguard.

Την τελευταία έκδοση έχω του YouTube 12.27.53

 

Απλά είμαι σε παλιότερη έκδοση λογισμικού της Samsung για την συσκευή.

 

Ούτε κανένα θέμα και με full screen option στο YouTube.

 

Δοκίμασε ένα reset το router σου η και παράλληλα clear cache/data YouTube app.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα με wifi και ενώ έχω lifetime συνδρομή Adguard.

Την τελευταία έκδοση έχω του YouTube 12.27.53

 

Απλά είμαι σε παλιότερη έκδοση λογισμικού της Samsung για την συσκευή.

 

Ούτε κανένα θέμα και με full screen option στο YouTube.

 

Δοκίμασε ένα reset το router σου η και παράλληλα clear cache/data YouTube app.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

καλησπέρα .. αυτό είναι το πρόβλημα ..ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση έκατσε και το πρόβλημα με το youtube .. φίλος έχει ελληνικό σαν το δικό μου που δεν του έχει κάνει ακόμα το τελευταίο update δεν έχει κανένα πρόβλημα..

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .. αυτό είναι το πρόβλημα ..ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση έκατσε και το πρόβλημα με το youtube .. φίλος έχει ελληνικό σαν το δικό μου που δεν του έχει κάνει ακόμα το τελευταίο update δεν έχει κανένα πρόβλημα..

 

Κατάλαβα περίμενε κανα update του YouTube η αλλιώς γύρνα σε προηγούμενη έκδοση του για ένα διάστημα.

 

Δεν νομίζω να φταίει παντως το Adguard με το bug που αντιμετωπίζεις.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς που λειτουργεί σωστά με ποιο "Look" interface εμφανίζεται στο S8+.... Αυτό στην πάνω ή στην κάτω φωτογραφία?

Οποίος έχει γνώσεις ας μας πει....

 

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει και να μου απαντήσει σύμφωνα με το ποστ 2288

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει και να μου απαντήσει σύμφωνα με το ποστ 2288

Έκανα και εγώ το Update απτο απόγευμα δεν παρατήρησα κάποια ιδιοτροπια με την αυτοματη φωτεινότητα ούτε με το YouTube.

Ολα καλα και ίσως πιο αερατο το ρολαρισμα στη συσκευή γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το Update απτο απόγευμα δεν παρατήρησα κάποια ιδιοτροπια με την αυτοματη φωτεινότητα ούτε με το YouTube.

Ολα καλα και ίσως πιο αερατο το ρολαρισμα στη συσκευή γενικά.

 

Ναι... Οκ... Αλλά αν μπορείς δες μια και πες μου με ποια μορφή από τις 2 φώτο έχεις το YouTube?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Οκ... Αλλά αν μπορείς δες μια και πες μου με ποια μορφή από τις 2 φώτο έχεις το YouTube?

Με την 1 ήταν και με την 1 έμεινε..

Link to comment
Share on other sites

Με την 1 ήταν και με την 1 έμεινε..

Εμένα ήταν με την 1, τώρα είναι με την 2 μετά το update αλλά έχω επιλογή κανονικά για full screen...de8e64554b6f47eed8b9c8861c9807e1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

0

 

Και εμένα μετά από εκκαθάριση μου δουλεύει σωστά αλλά από μόνο του μου το ξανακάνει και θέλει και πάλι επαναφορά....

Μάλλον βρήκα τι φταίει.... Λοιπόν η τελευταία έκδοση 12.27.53 έχει αυτήν την μορφή στο Xperia z4 tablet μου το οποίο έχω συνδεμένο με τον ίδιο λογαριασμό Google

 

Ενώ στο S8+ η ίδια έκδοση που λειτουργεί και σωστά έχει αυτή την μορφή (interface) μετά από εκκαθάριση

 

Όπως βλέπετε οι 2 εφαρμογές δεν έχουν καμία απολύτως σχέση ενώ είναι η ίδια ακριβώς έκδοση..

Μόλις κάνω εκκαθάριση το YouTube έχει την μορφή στην 2η φώτο και λειτουργεί σωστά αλλά αν βγω και ξαναμπώ στην εφαρμογή τότε μου γυρίζει αυτόματα η εφαρμογή στο S8+ με την μορφή που έχει το Tablet στην οποία δεν λειτουργεί το full screen στα βίντεο...

Το κάνει από μόνο του (το φάντασμα του Android)

Πως γίνεται όμως η ίδια εφαρμογή με ακριβώς την ίδια έκδοση να υπάρχει σε 1 συσκευή με 2 εντελώς διαφορετικούς τρόπους? Εντάξει να καταλάβω ότι το tablet μπορεί να παίρνει την ίδια έκδοση με διαφορετικό skin ας πούμε... Αλλά το S8+ πως γίνεται να δέχεται 2 διαφορετικά skin (ας πούμε) στην ακριβώς ίδια έκδοση και μάλιστα το ένα να μην λειτουργεί σωστά....?

 

Σε εσάς που λειτουργεί σωστά με ποιο "Look" interface εμφανίζεται στο S8+.... Αυτό στην πάνω ή στην κάτω φωτογραφία?

Οποίος έχει γνώσεις ας μας πει....

 

Τελικά μετά από καμιά 20αρια εκκαθάρισεις και ξανά πέρασμα έστρωσε και δουλεύει σωστά

Δεν ξέρω τι χοντρό κόλλημα είχε φάει και σας επριξα και εσάς.....

Θα διαγράψω τα προηγούμενα ποστ μιας και τελικά δεν είναι κοινό πρόβλημα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update το βλέπω λίγο πιο αεράτο και η μπαταρία βράχος!!!

Έχω πάνω από 4 μισή ώρες SOT και είναι στο 50% ακόμα!!

Και η αυτόματη φωτεινότητα μου αρέσει έτσι που δουλεύει... 9dc580422695f63edda7d4791f1aa62b.jpg0813fd20c44ff483ed03919c43d3df88.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μπλοκάρω έναν αποστολέα μηνυμάτων που δεν έχει νούμερο αλλά είναι πχ. όνομα εταιρίας; Γίνεται;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει τρόπος να να κάνουμε την bixby να μιλάει? για αμερική έχει κυκλοφορήσει επίσημα

και κάτι ακόμα έχετε βρει κάτι καμια εφαρμογή να τροποποιήσουμε την μπάρα με τα εικονικά κουμπιά αλλου είναι μαύρη αλλου είναι λευκη να αλλάξουμε χρώμα και γενικά να την πειράξουμε?

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...