Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπα δεν εχω καμμια αλλη wifi συσκευη :( και το PC ακομη δεν εχει wifi

 

τωρα ετσι στα τυφλα δεν μπορουμε να βρουμε λυση γιατι ουτε τις ρυθμισεις του μοντεμ ξερω, ουτε και εσυ μπορεις να τσεκαρεις απο αλλη συσκευη...

αμα κλεισεις το μοντεμ και το ξανα ανοιξεις εχεις δει μηπως γινεται τιποτα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ποσταρω screenshots απο τις ρυθμισεις... Το εκλεισα το ανοιξα, τιποτα. Δοκιμασα διαφορες αλλαγες στις ρυθμισεις , τιποτα. Αλλαξα και rom στο skate, τα ιδια και το καινουριο rom.
Link to comment
Share on other sites

εχω απορια.. εχω καποιες εφαρμογες που εχω απεγκαταστησει, αλλα οταν μπαινω στο μαρκετ στις εφαρμογες μου τις εχει κατω κατω και λεει μη εγκατιστημενες.. και δεν γινετε ν φυγουν απο κει.. και αν πατησω σε καποια λεει "εγκατασταση" οχι "ληψη".. αρα ειναι κατεβασμενες κ μου πιανουν χωρο, ετσι?

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα το εχει κατα 99% το ρουτερ. username και password της forthnet εχει αποθηκευμενα για να μπορει να συνδεθει; τα λαμπακια του αναβουν οτι εχει ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παρατηρώ πως υπάρχουν κάποια προγράμματα τα οποία τα άνοιξα κάποια στιγμή, που ενώ τα έκλεισα, μετά απο ώρα που πάω στη Διαχείριση εφαρμογών (όχι εργασιών), στην καρτέλα Όλα, τα βλέπω ακόμα να τρέχουν. Αυτό είναι "πρόβλημα"? Καταναλώνουν μπαταρία που τρέχουν στο παρασκήνιο ή καμία σχέση ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω αυτη την απορια..γιατι και την επιλογη stop που εχει, λιγο πιο κατω γραφει Κυρια διεργασια σε χρηση, και δεν ξερω αν θα πρεπει να την σταματησω ή οχι
Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω αυτη την απορια..γιατι και την επιλογη stop που εχει, λιγο πιο κατω γραφει Κυρια διεργασια σε χρηση, και δεν ξερω αν θα πρεπει να την σταματησω ή οχι

 

Καλησπέρα.

Παρατηρώ πως υπάρχουν κάποια προγράμματα τα οποία τα άνοιξα κάποια στιγμή, που ενώ τα έκλεισα, μετά απο ώρα που πάω στη Διαχείριση εφαρμογών (όχι εργασιών), στην καρτέλα Όλα, τα βλέπω ακόμα να τρέχουν. Αυτό είναι "πρόβλημα"? Καταναλώνουν μπαταρία που τρέχουν στο παρασκήνιο ή καμία σχέση ?

οχι παιδια, ετσι λειτουργει το λειτουργικο. δε σας πειραζει καπου και στο 99% των περιπτωσεων, δεν καινε μπαταρια, με την προυποθεση οτι δεν εχουν καποιο προβλημα οι εφαρμογες. αν εχουν, θα δειτε και σχολια στο μαρκετ, θα δειτε γενικα να αναφερεται καπου. επισης αν καιει πολυ, θα υπαρχει εγγραφη στα στοιχεια της μπαταριας στις ρυθμισεις, εκει που λεει ποσο ποσοστο της μπαταριας εχει καταναλωσει καθε εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις ένα σοβαρό λόγο πέρα απο καποια πιθανή συνομοσιολογια που δεν το χρησιμοποιείς;

 

Αν και μας εχει φακελωμενους ολους η google (πχ και να μην κανω εγω sync, σιγουρα με κανουν αλλοι που με εχους στις επαφες τους...), ωστοσο, εγω προσωπικα ως επιλογη, δεν μπορω οικειοθελως να εκχωρω τα προσωπικα μου δεδομενα στους εκαστοτε servers της εκαστοτε εταιριας.

Για τον ιδιο λογο, δεν εχω και facebook, κι ας εχει κι η κουτση μαρια.

 

Τελικα ομως, υπαρχει τροπος να κανω export τις επαφες μου; Ή στο android δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα;

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια, ετσι λειτουργει το λειτουργικο. δε σας πειραζει καπου και στο 99% των περιπτωσεων, δεν καινε μπαταρια, με την προυποθεση οτι δεν εχουν καποιο προβλημα οι εφαρμογες. αν εχουν, θα δειτε και σχολια στο μαρκετ, θα δειτε γενικα να αναφερεται καπου. επισης αν καιει πολυ, θα υπαρχει εγγραφη στα στοιχεια της μπαταριας στις ρυθμισεις, εκει που λεει ποσο ποσοστο της μπαταριας εχει καταναλωσει καθε εφαρμογη.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Σωστό αυτό που λες, αν έχει πρόβλημα η εφαρμογή, θα φανεί στα στοιχεία της μπαταρίας! Thx :)

 

Οι επί πληρωμή εφαρμογές στο market, πως πληρώνονται ? Μέσω κάρτας ? Paypal ?

Edited by sercreep
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Οι επί πληρωμή εφαρμογές στο market, πως πληρώνονται ? Μέσω κάρτας ? Paypal ?

μεσω πιστοτικης καρτας

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

To πρωτο μου smartphone. Eντελως αρχαριος. Ειχα και το router της Forthnet (Τhomson TG585 v7) στην ακρη (δεν χρειαζομουν wifi τοσον καιρο) το συνδεσα και αυτο. Το τηλεφωνο ZTE skate (μεταχειρο, ηρθε με "Atomic R8" - Android 2.3.5) συνδεεται με το router αλλα οχι με το Internet. Mεχρι και ultrex δοκιμασα , τιποτα :(

καμμια ιδεα?

 

αμα συνδεεται το κινητο με το ρουτερ τοτε ειναι θεμα του ρουτερ

αλλες συσκευες συνδεονται ασυρματα στο ιντερνετ? μπορεις να το τσεκαρεις?

 

μπα δεν εχω καμμια αλλη wifi συσκευη :( και το PC ακομη δεν εχει wifi

 

τωρα ετσι στα τυφλα δεν μπορουμε να βρουμε λυση γιατι ουτε τις ρυθμισεις του μοντεμ ξερω, ουτε και εσυ μπορεις να τσεκαρεις απο αλλη συσκευη... αμα κλεισεις το μοντεμ και το ξανα ανοιξεις εχεις δει μηπως γινεται τιποτα?

 

Μπορω να ποσταρω screenshots απο τις ρυθμισεις... Το εκλεισα το ανοιξα, τιποτα. Δοκιμασα διαφορες αλλαγες στις ρυθμισεις , τιποτα. Αλλαξα και rom στο skate, τα ιδια και το καινουριο rom.

 

το προβλημα το εχει κατα 99% το ρουτερ. username και password της forthnet εχει αποθηκευμενα για να μπορει να συνδεθει; τα λαμπακια του αναβουν οτι εχει ιντερνετ;

 

Tο router συνδεεται κανονικα στο internet, το χρησιμοποιω πχ τωρα απο το PC.

 

http://i250.photobucket.com/albums/gg246/monographix/PC%20related/Thompson/th_05-03-12_21-05-41.jpg

 

http://i250.photobucket.com/albums/gg246/monographix/PC%20related/Thompson/th_05-03-12_20-52-52.jpg

 

http://i250.photobucket.com/albums/gg246/monographix/PC%20related/Thompson/th_05-03-12_20-52-04.jpg

 

http://i250.photobucket.com/albums/gg246/monographix/PC%20related/Thompson/th_05-03-12_20-41-33.jpg

 

http://i250.photobucket.com/albums/gg246/monographix/PC%20related/Thompson/th_05-03-12_20-40-45.jpg

 

http://i250.photobucket.com/albums/gg246/monographix/PC%20related/Thompson/th_05-03-12_20-40-18.jpg

Edited by monographix
Link to comment
Share on other sites

Tο router συνδεεται κανονικα στο internet, το χρησιμοποιω πχ τωρα απο το PC.

 

 

http://s250.photobucket.com/albums/gg246/monographix/PC%20related/Thompson/

Edited by monographix
Link to comment
Share on other sites

Tο router συνδεεται κανονικα στο internet, το χρησιμοποιω πχ τωρα απο το PC.

 

http://i250.photobucket.com/albums/gg246/monographix/PC%20related/Thompson/th_05-03-12_20-27-53.jpg

Edited by monographix
Link to comment
Share on other sites

 

φιλε η δημοσιευση πολλων μυνηματων απαγορευεται στο φορουμ..αν γινεται να χρησημοποιεις την τροποποιηση αλλη φορα:)

 

και χρεωστικής κάρτας :)

 

ειναι αυτες που βαζεις εσυ τα λεφτα που θες να χαλασεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι το κλασσικο widget της ωρας..που εχει στην Home Screen απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις το τηλεφωνο, μερικες φορες κολαει σε μια ωρα και σταματει εκει..Το κανονικο ρολόι του κινητου βεβαια συνεχιζει να δουλευει κανονικα και να δειχνει την ωρα..ξερετε τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι το κλασσικο widget της ωρας..που εχει στην Home Screen απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις το τηλεφωνο, μερικες φορες κολαει σε μια ωρα και σταματει εκει..Το κανονικο ρολόι του κινητου βεβαια συνεχιζει να δουλευει κανονικα και να δειχνει την ωρα..ξερετε τι μπορει να συμβαινει?

 

ποια συσκευη εχεις?

αυτο δεν νομιζω να ειναι προβλημα του android αλλα της συσκευης σου..κανε μια επανεκινηση το κινητο και σβησε το widget και ξαναβαλτο και δες αν στο κανει:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Οι επί πληρωμή εφαρμογές στο market, πως πληρώνονται ? Μέσω κάρτας ? Paypal ?

 

Αν έχεις λογαριασμό στην Τράπεζα Πειραιώς μπες και βγάλε σε 10 λεπτά από το σπίτι προπληρωμένη WEBUY..!!!;) την έχω πάνω από χρόνο, αξιόπιστη και την φορτώνεις όσο και οπότε θέλεις μέσω ebanking.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ποια συσκευη εχεις?

αυτο δεν νομιζω να ειναι προβλημα του android αλλα της συσκευης σου..κανε μια επανεκινηση το κινητο και σβησε το widget και ξαναβαλτο και δες αν στο κανει:)

 

εχω το Samsung Galaxy Ace το εχω κλεισει το widget και το ξαναβαζω..αλλα μετα απο καποια ωρα αλλες φορες πολυ αλλες λιγη ξαναγινεται? Υπαρχει περιπτωση να γινεται οταν παταω να κανει εκκαθαριση μνημης?

Link to comment
Share on other sites

Πιο πανω, ειχε αναφερθει ενας τροπος για να κατεβασει κανεις apk αρχεια απο το android market.

Προσωπικα, τον θεωρω δυσχρηστο, μεσω του chrome κλπ.

 

Θελω να ρωτησω, αν μπορει καποιος να ΄πάρει' ή να εξαγει τα apk απο τις εγκατεστημενες εφαρμογες του κινητου του(πληρωμενες και free), καπου στην sd card.

Αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, θα με βολευε αφανταστα.

Link to comment
Share on other sites

εχω το Samsung Galaxy Ace το εχω κλεισει το widget και το ξαναβαζω..αλλα μετα απο καποια ωρα αλλες φορες πολυ αλλες λιγη ξαναγινεται? Υπαρχει περιπτωση να γινεται οταν παταω να κανει εκκαθαριση μνημης?

 

Ναι είναι πιθανό. Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σου δεν υπαρχει λόγος να πατας εκκαθάριση μνήμης. Μόνο προβλήματα δημιουργείς.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Πιο πανω, ειχε αναφερθει ενας τροπος για να κατεβασει κανεις apk αρχεια απο το android market.

Προσωπικα, τον θεωρω δυσχρηστο, μεσω του chrome κλπ.

 

Θελω να ρωτησω, αν μπορει καποιος να ΄πάρει' ή να εξαγει τα apk απο τις εγκατεστημενες εφαρμογες του κινητου του(πληρωμενες και free), καπου στην sd card.

Αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, θα με βολευε αφανταστα.

 

Κατι βρηκα εδω

http://mauweb.net/3.0/en/technology/17-android/100-icon-androidextracting-apk-files-from-your-android.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...