Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος ξέρει καμία εφαρμογή για επεξεργασία φωτογραφίας;;; θέλω να κάνω μια φώτο που είναι πχ 2.5mb 250kb αλλά να μη χαλάει κ πολύ η φώτο... Καμία βοήθεια;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει καμία εφαρμογή για επεξεργασία φωτογραφίας;;; θέλω να κάνω μια φώτο που είναι πχ 2.5mb 250kb αλλά να μη χαλάει κ πολύ η φώτο... Καμία βοήθεια;

Να την κάνεις πιο μικρή σπίτι ειναι αλλά να μην σου χαλάσει δεν γινεται. Κ όταν λες επεξεργασία τι εννοείς ακριβώς? Φίλτρα? Η απλος θες περικοπή ?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου χαλάσουν καθόλου!!

Pixlr

Pixlr-o-matic

Snapseed

Pomelo

Picsart

Είσαι άρχοντας φίλε! Ευχαριστώ

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας φίλε! Ευχαριστώ

Είναι για φίλτρα αυτά. Μετά είδα ότι θες περικοπή φωτογραφίας. Όπως κ να έχει όμως δες κ αυτα

Link to comment
Share on other sites

Κάθε περίπου 5 λεπτά το κινητό στέλνει ή λαμβάνει τηλεφωνικό σήμα από μόνο του. Το παρατήρησα όταν το είχα κοντά στα ηχεία του υπολογιστή και κάνει τον γνωστό θόρυβο παρεμβολής όπως και όταν μιλάς. Προφανώς είναι κάποια υπηρεσία του τηλ. δικτύου. Βλέπω πως στην έκδοση Android 4.4 πως διαρκώς ενημερώνετε το εικονίδιο της κεραίας στο πάνω μέρος με την ποιότητα του σήματος και αλλάζει ανάλογα σε Ε - G - 3G - 4G. Προφανώς το κινητό στέλνει σήμα στην ποιο κοντινή κεραία και απαντάει η κεραία με αυτή την πληροφορία. Στο παλιό μου ΝΟΚΙΑ με symbian είχα απενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις την "εμφάνιση πληροφορίες κυψέλης" που ήταν περίπου το ίδιο. Γινεται να απενεργοποιηθεί και στο Android?
Link to comment
Share on other sites

Είναι για φίλτρα αυτά. Μετά είδα ότι θες περικοπή φωτογραφίας. Όπως κ να έχει όμως δες κ αυτα

Είναι άλλες εφαρμογές για περικοπή;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κάθε περίπου 5 λεπτά το κινητό στέλνει ή λαμβάνει τηλεφωνικό σήμα από μόνο του. Το παρατήρησα όταν το είχα κοντά στα ηχεία του υπολογιστή και κάνει τον γνωστό θόρυβο παρεμβολής όπως και όταν μιλάς. Προφανώς είναι κάποια υπηρεσία του τηλ. δικτύου. Βλέπω πως στην έκδοση Android 4.4 πως διαρκώς ενημερώνετε το εικονίδιο της κεραίας στο πάνω μέρος με την ποιότητα του σήματος και αλλάζει ανάλογα σε Ε - G - 3G - 4G. Προφανώς το κινητό στέλνει σήμα στην ποιο κοντινή κεραία και απαντάει η κεραία με αυτή την πληροφορία. Στο παλιό μου ΝΟΚΙΑ με symbian είχα απενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις την "εμφάνιση πληροφορίες κυψέλης" που ήταν περίπου το ίδιο. Γινεται να απενεργοποιηθεί και στο Android?

 

Δεν έχει να κάνει τόσο με τις πληροφορίες της κεραίας (κυψέλης) που κουμπώνεις. Είναι κάποια πακέτα αντίστοιχα των keepalive των internet connections που ανταλάσσονται μεταξύ κεραίας και συσκευής. Αν μεσολαβήσει κάποιο διάστημα και "δεν απαντήσει" η συσκευή τότε ο πάροχος θα βγάζει αμέσως την γλυκιά μαγνητοφωνημένη κυρία "Ο συνδρομητής που καλέσατε κτλ...". Επίσης λόγω του ότι το έχεις στο αυτόματο μεταξύ GSM/3G/LTE αναζητάει όλη την ώρα για το καλύτερο σήμα ανάμεσα σε 3 διαφορετικά δίκτυα. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το αφήσεις είτε σε 2G/3G ή καρφωτό σε ένα από τα 2 καθώς η κάλυψη 4G στην Ελλάδα είναι ακόμα τραγική.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει τόσο με τις πληροφορίες της κεραίας (κυψέλης) που κουμπώνεις. Είναι κάποια πακέτα αντίστοιχα των keepalive των internet connections που ανταλάσσονται μεταξύ κεραίας και συσκευής. Αν μεσολαβήσει κάποιο διάστημα και "δεν απαντήσει" η συσκευή τότε ο πάροχος θα βγάζει αμέσως την γλυκιά μαγνητοφωνημένη κυρία "Ο συνδρομητής που καλέσατε κτλ...". Επίσης λόγω του ότι το έχεις στο αυτόματο μεταξύ GSM/3G/LTE αναζητάει όλη την ώρα για το καλύτερο σήμα ανάμεσα σε 3 διαφορετικά δίκτυα. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το αφήσεις είτε σε 2G/3G ή καρφωτό σε ένα από τα 2 καθώς η κάλυψη 4G στην Ελλάδα είναι ακόμα τραγική.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να ενοποιησω τον αποθηκευτικο χώρο της συσκευής, διότι είναι χωρισμένος σε δύο μερη και δεν εχω καθόλου χώρο για εφαρμογές. Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να ενοποιησω τον αποθηκευτικο χώρο της συσκευής, διότι είναι χωρισμένος σε δύο μερη και δεν εχω καθόλου χώρο για εφαρμογές. Ευχαριστω.

εξαρτάται απο την συσκευη (για συσκευές με mtk επεξεργαστή υπάρχει λύση , δες αυτο το video

.... ψάξε στο xda ,εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2455850 ,η εαν υπάρχει νήμα για την συσκευή σου στο myphone) .υπάρχουν και διάφορα προγράμματα που βοηθούν ,στέλνουν τα προγράμματα στην εξωτερική... (προϋποθέτει root ). παντα υπάρχει ενας κίνδυνος μήπως μπρικάρεις την συσκευη σου ... Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται απο την συσκευη (για συσκευές με mtk επεξεργαστή υπάρχει λύση , δες αυτο το video
.... ψάξε στο xda ,εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2455850 ,η εαν υπάρχει νήμα για την συσκευή σου στο myphone) .υπάρχουν και διάφορα προγράμματα που βοηθούν ,στέλνουν τα προγράμματα στην εξωτερική... (προϋποθέτει root ). παντα υπάρχει ενας κίνδυνος μήπως μπρικάρεις την συσκευη σου ...

Ευχαριστω, απλα εχω κολλησει σε ενα αρχειο που δεν μπορω να βρω (recovery.img) για να κανω boot απο cwm.

Εχω γραψει και στο νημα της συσκευης εδω (cubot s208).

Με ποια προγραμματα μπορω να βαζω εφαρμογες στην sd ωστε να αποφυγω ολο αυτο??

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει τόσο με τις πληροφορίες της κεραίας (κυψέλης) που κουμπώνεις. Είναι κάποια πακέτα αντίστοιχα των keepalive των internet connections που ανταλάσσονται μεταξύ κεραίας και συσκευής. Αν μεσολαβήσει κάποιο διάστημα και "δεν απαντήσει" η συσκευή τότε ο πάροχος θα βγάζει αμέσως την γλυκιά μαγνητοφωνημένη κυρία "Ο συνδρομητής που καλέσατε κτλ...". Επίσης λόγω του ότι το έχεις στο αυτόματο μεταξύ GSM/3G/LTE αναζητάει όλη την ώρα για το καλύτερο σήμα ανάμεσα σε 3 διαφορετικά δίκτυα. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το αφήσεις είτε σε 2G/3G ή καρφωτό σε ένα από τα 2 καθώς η κάλυψη 4G στην Ελλάδα είναι ακόμα τραγική.

 

Συγνώμη για το double post αλλά δεν βρίσκω που δηλώνω καρφωτά GSM/3G/LTE στις ρυθμίσεις. Λίγο βοήθεια παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

ανοίγω την κάμερα πατάω επιλογές και μετά ηχητικό μήνυμα. πως στο διατανο γίνεται να στείλω τη φωτο μαζι με το ηχητικό?
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το double post αλλά δεν βρίσκω που δηλώνω καρφωτά GSM/3G/LTE στις ρυθμίσεις. Λίγο βοήθεια παρακαλώ.

 

Στις ρυθμίσεις δικτύου κοίτα κάπου θα ρυθμίζεις για δίκτυα κινητής...

 

Αν δεν... τότε ρώτα στο νήμα της συσκευής σου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

έχω dual sim συσκευή όπου έχω το viber πάνω. βλέπει μόνο το 1 νούμερο.

υπάρχει τρόπος να μπορέσω να έχω και το 2ο αριθμό?

Link to comment
Share on other sites

Με το eprint hp ξερετε πως λειτουργει? δεν μπορώ να κατεβασω την εφαρμογή eprint κατεβασα μονο το all in one remote αλλά και πάλι δεν μπορώ να εκτυπωσω...εχω hp 3525 series

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το printer share, μονο αυτο κανει δουλεια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήρθε αναβάθμιση για τον nova launcher έκδοση 4.0. Στο συρτάρι εφαρμογών δε μου βγάζει τα widgets. Ξέρει κανένας γιατί;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπο να περάσει μια εφαρμογή από το s4 στο νότε 4 μαζί με τους κωδικούς πρόσβασης. Προσπάθησα με το kies άλλα μου λέει μεταφορά μόνο στην ίδια συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος η ρυθμιση να μην συνδεεται το κινητο σε wifi δικτυα με την ονομασια OTE WiFi Fon ? Εκτος σπιτιου , κυριως στη δουλεια αλλα και σε καποιες καφετεριες υπαρχουν wifi δικτυα του OTE. Οταν ειμαι στη δουλεια πχ εχω ενεργοποιημενο το wifi αλλα και τα δεδομενα του κινητου. Φυσικα συνδεεται το κινητο μεσω wifi στο ιντερνετ. Αν φυγω απο τη δουλεια για λιγο , μεχρι να χασει το σημα θα εχει βρει αλλο δικτυο που λεγεται ote wifi fon και παει κ συνδεεται σε αυτο , πλην ομως αυτο μου βγαζει την ειδοποιηση "συνδεθειτε στο δικτυο ote wifi fon" , που σημαινει οτι εκεινη την ωρα δεν εχω ιντερνετ.

Γινεται με καποιον τροπο να μη συνδεεται αυτοματα με αυτα τα δικτυα το κινητο?

 

Αν εχει καποια σχεση , εχω το Huawei Honor 6 με android 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η βλακεία να με ειδοποιήσει η Google ότι και καλά είδε ύποπτο login και μπλόκαρε την κίνηση όταν μπαίνω από wifi πχ σε καφετέρια πως απενεργοποιείται; και να μην με ειδοποιεί αλλά κυρίως να μην μπλοκάρει την σύνδεση γμτ!
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνεις έξω για καφέ και ανακαλύπτεις ότι εκεί που θα πας δεν έχει wifi και σου έχει τελειώσει και το 3G...

 

Tσάμπα βγήκες...:clap::respect::whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...