Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα...Απο τις ρυθμισεις των μηνυματων στις ειδοποιησεις/αναφορα παραδοσης βαζεις οτι ηχο θελεις.

δεν είναι έτσι.για τις αναφορές δεν έχει επιλογή ήχου.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι έτσι.για τις αναφορές δεν έχει επιλογή ήχου.

 

Εγω στις ρυθμισεις μηνυματων/ ρυθμισεις ειδοποίησης /επιλογή ηχου κλισης εχω βαλει δικο μου ηχο και τον ακουω και όταν μου ερχεται μηνυμα και αναφορα παραδοσης τον ιδιο

 

Λογικά αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη είτε στο φάκελο Downloads είτε στο φάκελο attachments.

 

Ετσι είναι .Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στις ρυθμισεις μηνυματων/ ρυθμισεις ειδοποίησης /επιλογή ηχου κλισης εχω βαλει δικο μου ηχο και τον ακουω και όταν μου ερχεται μηνυμα και αναφορα παραδοσης τον ιδιο

 

 

 

Ετσι είναι .Ευχαριστω.

Ε ναι έρχεται ο ΊΔΙΟΣ ήχος με αυτόν των sms.λίγο σπαστικό αν θεωρήσουμε βέβαια ότι το 99.9% των μηνυμάτων που στέλνουμε παραλαμβάνονται κατευθείαν χωρίς να περιμένουμε να δούμε την αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι έρχεται ο ΊΔΙΟΣ ήχος με αυτόν των sms.λίγο σπαστικό αν θεωρήσουμε βέβαια ότι το 99.9% των μηνυμάτων που στέλνουμε παραλαμβάνονται κατευθείαν χωρίς να περιμένουμε να δούμε την αναφορά.

Αυτο που ψαχνεις ειναι το παρακατω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jgui.android.test.sms.rx&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις σχετικα με τον ήχο αναφοράς μυνηματων. Στο 4.2.2 που έχω, η stock εφαρμογη που χρησιμοποιώ δεν έχει δυνατότητα ήχου αναφοράς, ούτε καν ίδιο με τον ήχο εισερχομενων μυνηματων.

Φίλε bairas θα δοκιμάσω την εφαρμογη που προτείνεις μπας και κάνει δουλειά.

Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root μπορείς να το κάνεις εφαρμογή συστήματος, με αποτέλεσμα να χρειάζεται αλλαγή Rom για να το σβήσει κάποιος.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.Τώρα μια ερώτηση προς απανταχούντες:υπάρχει μήπως τρόπος για ξεκλείδωμα της οθόνης(wake screen από stand by,αντί του πλήκτυρου on-off) απλά με ταπ-ταπ στο home button?Ή με ταπ-ταπ στην οθόνη?Υπάρχει κανά πρόγραμμα για android 4.2.2?Μόνο το shake screen βρήκα και το gravity sensor....τίποτα καλύτερο? Merci,merci!

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοιες ερωτήσεις καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις 'mouse'(ποντικι) μεσω bluetooth, με android τηλεφωνο;

(αν υπαρχει καποιο τοπικ για περιφερειακα-παρελκομενα android phones να ρωτησω εκει)

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις 'mouse'(ποντικι) μεσω bluetooth, με android τηλεφωνο;

(αν υπαρχει καποιο τοπικ για περιφερειακα-παρελκομενα android phones να ρωτησω εκει)

Ένα ασύρματο mouse εγώ το έχω συνδέσει με το HTC One X μου. Σύνδεσα τον αντάπτορα με USB OTG καλώδιο με την συσκευή και δούλευε κανονικά

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις 'mouse'(ποντικι) μεσω bluetooth, με android τηλεφωνο;

(αν υπαρχει καποιο τοπικ για περιφερειακα-παρελκομενα android phones να ρωτησω εκει)

 

Και σε τάμπλετ και σε κινητό, αν και για το δεύτερο το βρίσκω κάπως ανούσιο. Από την 4.0 και μετά (αν θυμάμαι καλά) υποστηρίζονται εγγενώς keyboard/mouse.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις 'mouse'(ποντικι) μεσω bluetooth, με android τηλεφωνο;

(αν υπαρχει καποιο τοπικ για περιφερειακα-παρελκομενα android phones να ρωτησω εκει)

Δουλεύει κανονικά, και ενσύρματο και ασύρματο. Στη δεύτερη περίπτωση συνδέεις τον mouse receiver στην usb otg.

Φυσικά αν έχεις πληκτρολόγιο και ποντίκι με σύνδεση BT, είναι πολύ πιο απλά τα πράγματα, και μπορείς να έχεις την microUSB ελεύθερη.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ψαχνεις ειναι το παρακατω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jgui.android.test.sms.rx&hl=el

Δυστυχώς με την εφαρμογη αυτή δεν μπορεσα να πάρω ήχο στην αναφορά παράδοσης μυνηματος . Εσυ την εχεις δοκιμάσει και δούλεψε??

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την εφαρμογη αυτή δεν μπορεσα να πάρω ήχο στην αναφορά παράδοσης μυνηματος . Εσυ την εχεις δοκιμάσει και δούλεψε??

Όπως λέει και η εφαρμογή απενεργοποίησες τις ειδοποιήσεις από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων? Προσωπικά άκουγα τον ήχο αναφοράς αλλά το βρήκα λίγο "σπαστικό" κάθε φορά να ακούγεται και το απεγκατέστησα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει ξαναρωτηθει αλλα δεν εχω βγαλει ακρη πως μπορουμες στο widget του περιπτερου play να μου εμφανιζει τις αλληνικες ειδησεις?πχ αθλητικα τεχνολογια κτλ
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και η εφαρμογή απενεργοποίησες τις ειδοποιήσεις από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων? Προσωπικά άκουγα τον ήχο αναφοράς αλλά το βρήκα λίγο "σπαστικό" κάθε φορά να ακούγεται και το απεγκατέστησα προς το παρόν.
Ναι, ξετσεκαρισα και το delivery reports και το Notifications in status bar για καλο και για κακο. Τιποτε αλλο δεν υπηρχε να ξετσεκαρω. Με την εφαρμογη ηχο σε εισερχομενα ειχα αλλα δεν ειχα ηχο αναφορας σε απεσταλμενα. Χαθηκε και το παραθυρακι αναφορας που εμφανιζοταν πριν. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρετε κάποιο widget που να ανοίγει τις πρόσφατες εργασίες. Όπως είναι το δεξί κουμπί αφής του galaxy s5 note 4.

 

To recent task 2. Δεν έχει widget,πατάς στο εικονίδιο αλλά θεωρητικά μπορείς να το βάλεις να λειτουργεί με κάποιο gesture.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξετσεκαρισα και το delivery reports και το Notifications in status bar για καλο και για κακο. Τιποτε αλλο δεν υπηρχε να ξετσεκαρω. Με την εφαρμογη ηχο σε εισερχομενα ειχα αλλα δεν ειχα ηχο αναφορας σε απεσταλμενα. Χαθηκε και το παραθυρακι αναφορας που εμφανιζοταν πριν.

 

Το παραθυρακι εμφανιζεται μονο μια φορα, μετα απο καθε reboot. Σε εμενα (Note 2root 4.1.2) δουλέυει κανονικα. Μπορεις να το διαπιστωσεις ανοιγοντας την εφαρμογη. Γραφει: your current settings

sms notification ...

mms notificaion ...

delivery report ...

Με τελιτσες ο ηχος που διαλεξες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό δεν πιάνει καθόλου σήμα, σε καμία απο τις δυο κάρτες sim. Μπορώ να κάνω κάτι λέτε, ή είναι hardware το πρόβλημα; Επαναφορα έχω κάνει αλλά τίποτα.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

την καλημερα μου.εχω θεμα εδω και 2 μερες δε συγχονιζεται με τιποτα η εφαρμογη του gmail και ολα τα μειλ που της εχω προσθεσει.επιπροσθετα κανει συνεχεια συγχρονισμο και ξεζουμιζει τη μπαταρια πολυ γρηγορα.αν την κανω wipe data,θα χασω και τον λογαριασμο μου απο το κινητο,δηλαδη θα κανει ολους τους συγχρονισμους παλι η μονο το μειλ θα καθαρισει?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό δεν πιάνει καθόλου σήμα, σε καμία απο τις δυο κάρτες sim. Μπορώ να κάνω κάτι λέτε, ή είναι hardware το πρόβλημα; Επαναφορα έχω κάνει αλλά τίποτα.

Imei έχεις;;

Link to comment
Share on other sites

Γραφει: your current settings

sms notification ...

mms notificaion ...

delivery report ...

Με τελιτσες ο ηχος που διαλεξες.

Ναι, αυτα τα ειδα, τα ρυθμισα και περιμενα στελνοντας μυνημα να ακουσω ηχο αναφορας αλλα..μουγγα..:(

Θα το δοκιμασω καποια αλλη στιγμη με πιο..καθαρο μυαλο.. Thanks man.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει περσι κατι γαντια με δαχτυλα για touch screen και δουλευαν σε ενα παλιο Alcatel, αν και χωρις πολλη ευαισθησία, αλλα τωρα δεν πιανουν καθολου. Υπάρχει tempered glass protector να σημειωσω. Υπάρχει κανενα φτηνο, αλλά δοκιμασμένο γαντι..?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό με 360 root, μπορώ να αλλάξω τα Κινέζικα και να τα βάλω στα Αγγλικά; Δεν καταλαβαίνω τίποτα

 

Δεν είναι multi-language? Θεωρητικά μπορείς από τις ρυθμίσεις να βάλεις και ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι multi-language? Θεωρητικά μπορείς από τις ρυθμίσεις να βάλεις και ελληνικά.

 

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο πουθενά, είναι εξ ολοκλήρου στα Κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...