Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να διαγράψω τις εφαρμογές του τηλεφώνου που δεν σβήνονται με τον κλασσικό τρόπο;

 

root και titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου!!

Δεν συμμετέχω στο φόρουμ είναι η αλήθεια αλλά χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας...

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω "μη συμβατή" με τη συσκευή μου εφαρμογή??

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ''κουρτινα''τι ακριβως εννοεις??

 

taskbar

κλικάρεις το <<το usb ειναι συνδεδεμένο>>

και μετα ενεργοποιήση αποθηκευτικού χώρου

ετσι βλέπεις την κάρτα από το pc

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου!!

Δεν συμμετέχω στο φόρουμ είναι η αλήθεια αλλά χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας...

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω "μη συμβατή" με τη συσκευή μου εφαρμογή??

Αφού δεν θα τρέχει, γιατί να την κατεβάσεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.μια λυση ειναι να ψαξεις στο Google και να εγκαταστησεις την εφαρμογη απο την καρτα με χρηση file explorer
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν θα τρέχει, γιατί να την κατεβάσεις;

 

Σε αυτό δεν έχεις άδικο... Αλλά κάτι μου λέει ότι θα τρέχει.

Για να μην μιλάμε αόριστα, αυτό που θέλω να κατεβάσω είναι ένα theme και το κινητό htc wildfire (rooted/cm7)

 

Στο market όταν μπαίνω από το κινητό δεν μου το εμφανίζει καν, ενώ όταν μπαίνω από τον υπολογιστή δεν μου δίνει τη δυνατότητα να το κατεβάσω.

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

Βαζω event στο calendar, και θα ηθελα οταν μου εμφανιζει την ειδοποιηση, να εχει και ενα ηχητικο σημα(μεχρι να κοιταξω την οθονη του κινητου μπορει να περασουν και ωρες καμια φορα). Μεχρι τωρα που ψαχνω τις επιλογες στο calendar, δεν βλεπω κατι τετοιο.

Υπαρχει τροπος για ηχητικη ειδοποιηση, ή πρεπει αναγκαστικα να εγκαταστησω καποιο αλλο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δεν έχεις άδικο... Αλλά κάτι μου λέει ότι θα τρέχει.

Για να μην μιλάμε αόριστα, αυτό που θέλω να κατεβάσω είναι ένα theme και το κινητό htc wildfire (rooted/cm7)

 

Στο market όταν μπαίνω από το κινητό δεν μου το εμφανίζει καν, ενώ όταν μπαίνω από τον υπολογιστή δεν μου δίνει τη δυνατότητα να το κατεβάσω.

μάλλον δεν θεμα συμβατότητας αλλά το συγκεκριμένο ίσως να μην είναι για την Ελλάδα

Αν είναι ετσι κατέβασε το market enabler

(πληροφορίες για το προγρ.κοίτα στο forum,εγω δεν το έχω χρειαστεί ακόμη)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δεν έχεις άδικο... Αλλά κάτι μου λέει ότι θα τρέχει.

Για να μην μιλάμε αόριστα, αυτό που θέλω να κατεβάσω είναι ένα theme και το κινητό htc wildfire (rooted/cm7)

 

Στο market όταν μπαίνω από το κινητό δεν μου το εμφανίζει καν, ενώ όταν μπαίνω από τον υπολογιστή δεν μου δίνει τη δυνατότητα να το κατεβάσω.

 

Μπορείς αφού είσαι ροοτ, αλλά πρέπει να είσαι και s-off αφού έχεις HTC. Με τον root explorer ή κάποιον file manager που παίρνει δικαιώματα root, πας στο system και αλλάζεις τα στοιχεία του αρχείου build.pro. Στο Google θα το βρεις εύκολα, αλλά αν θες περισσότερες πληροφορίες μην διστάσεις. Και σε μένα αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια δείχνει ότι δεν είναι συμβατές,αλλά εν τέλει λειτουργούν κανονικά. Αλλά και κάποιες που βρίσκονται στο μάρκετ κ είναι και δωρεάν,μπορείς να τις βρεις αν τις googlaρεις, και τις περνάς στην κάρτα που είναι πιο εύκολο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα όταν προσθέτω μία νέα επαφή να καθορίζω πως θα φαίνεται;

Πχ Γιώργος Κωστόπουλος, με ψευδώνυμο kotsos

Θέλω να εμφανίζεται σαν kotsos και όχι σαν Γιώργος Κωστόπουλος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αφού είσαι ροοτ, αλλά πρέπει να είσαι και s-off αφού έχεις HTC. Με τον root explorer ή κάποιον file manager που παίρνει δικαιώματα root, πας στο system και αλλάζεις τα στοιχεία του αρχείου build.pro. Στο Google θα το βρεις εύκολα, αλλά αν θες περισσότερες πληροφορίες μην διστάσεις. Και σε μένα αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια δείχνει ότι δεν είναι συμβατές,αλλά εν τέλει λειτουργούν κανονικά. Αλλά και κάποιες που βρίσκονται στο μάρκετ κ είναι και δωρεάν,μπορείς να τις βρεις αν τις googlaρεις, και τις περνάς στην κάρτα που είναι πιο εύκολο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

νομιζω κατι τετοιο ειναι

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

νομιζω κατι τετοιο ειναι

 

Ναι σωστα. Εγω το 7ο βημα δεν το χρειαστηκα ποτε. Και αλλαζεις το μοντελο αναλογα με τη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δεν έχεις άδικο... Αλλά κάτι μου λέει ότι θα τρέχει.

Για να μην μιλάμε αόριστα, αυτό που θέλω να κατεβάσω είναι ένα theme και το κινητό htc wildfire (rooted/cm7)

 

Στο market όταν μπαίνω από το κινητό δεν μου το εμφανίζει καν, ενώ όταν μπαίνω από τον υπολογιστή δεν μου δίνει τη δυνατότητα να το κατεβάσω.

Eπίσης στο πρώτο post στο θέμα του wildfire έχω γράψει έναν οδηγό για κάτι τέτοιο. Αλλά μιας και αναφέρεσαι σε theme, κάτι μου λέει ότι δε θα υποστηρίζεται κιόλας αν δεν εφανίζεται ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα το neo v για μενα και το live walkman για την κοπελια αλλα και οι 2 εχουμε το εξης προβλημα.οταν μας καλουν αν και υπαρχουν αποθηκευμενες οι συγκεκριμενες επαφες φαινονται "αγνωστος" χωρις να φαινεται ουτε το νουμερο που καλει.plz help
Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά έχει βάλει απόκρυψη αριθμού ο συνομιλητής;

 

οχι ρε φιλε.απο ολους συμβαινει το ιδιο και στα 2 κινητα.δεν εχουν αποκρυψη

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε.απο ολους συμβαινει το ιδιο και στα 2 κινητα.δεν εχουν αποκρυψη

 

καλύτερα να ρωτήσεις στο αντίστοιχο επίσημο [url= http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314057]φορουμ

της συσκευής σου... ισως βοηθηθείς καλύτερα:

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Βαζω event στο calendar, και θα ηθελα οταν μου εμφανιζει την ειδοποιηση, να εχει και ενα ηχητικο σημα(μεχρι να κοιταξω την οθονη του κινητου μπορει να περασουν και ωρες καμια φορα). Μεχρι τωρα που ψαχνω τις επιλογες στο calendar, δεν βλεπω κατι τετοιο.

Υπαρχει τροπος για ηχητικη ειδοποιηση, ή πρεπει αναγκαστικα να εγκαταστησω καποιο αλλο προγραμμα?

 

Μπορω να εχω ηχητικη ειδοποιηση για υποχρεωση στο calendar του android, ή πρεπει να μου προτεινετε third-party εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν θεμα συμβατότητας αλλά το συγκεκριμένο ίσως να μην είναι για την Ελλάδα

Αν είναι ετσι κατέβασε το market enabler

(πληροφορίες για το προγρ.κοίτα στο forum,εγω δεν το έχω χρειαστεί ακόμη)

 

Δεν νομίζω γιατί δεν μου λέει "δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα" αλλά "δεν είναι συμβατό με τη συσκευή"

 

Μπορείς αφού είσαι ροοτ, αλλά πρέπει να είσαι και s-off αφού έχεις HTC. Με τον root explorer ή κάποιον file manager που παίρνει δικαιώματα root, πας στο system και αλλάζεις τα στοιχεία του αρχείου build.pro. Στο Google θα το βρεις εύκολα, αλλά αν θες περισσότερες πληροφορίες μην διστάσεις. Και σε μένα αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια δείχνει ότι δεν είναι συμβατές,αλλά εν τέλει λειτουργούν κανονικά. Αλλά και κάποιες που βρίσκονται στο μάρκετ κ είναι και δωρεάν,μπορείς να τις βρεις αν τις googlaρεις, και τις περνάς στην κάρτα που είναι πιο εύκολο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Είμαι και s-off. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω (δεν είναι δωρεάν) και να κατεβάσω στον υπολογιστή μου μια εφαρμογή άσχετα αν είναι συμβατή με το τηλέφωνο ή όχι? Για να μην αλλάζω αρχεία?

 

Eπίσης στο πρώτο post στο θέμα του wildfire έχω γράψει έναν οδηγό για κάτι τέτοιο. Αλλά μιας και αναφέρεσαι σε theme, κάτι μου λέει ότι δε θα υποστηρίζεται κιόλας αν δεν εφανίζεται ;)

 

Το διάβασα και αυτό. Με τον 1 τρόπο δεν μπορώ να το κάνω γιατί ούτε στον υπολογιστή δεν με αφήνει το market να το κατεβάσω.

Τον 2 με το appbrain δεν το δοκίμασα γιατί κι εκεί γράφεις "Δυστυχώς πλέον το appbrain δεν επιτρέπεται (λόγω απαγόρευσης από την google) να “στέλνει” στο κινητό εφαρμογές που δεν υποστηρίζονται."

Εκτός και αν μέσω του appbrain γίνετε να κατεβάσω αυτό που θέλω στον υπολογιστή...

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

 

Είμαι και s-off. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω (δεν είναι δωρεάν) και να κατεβάσω στον υπολογιστή μου μια εφαρμογή άσχετα αν είναι συμβατή με το τηλέφωνο ή όχι? Για να μην αλλάζω αρχεία?

 

 

Από όσο ξέρω δεν γίνεται,μόνο κατ'εξαίρεση αν ο προγραμματιστής έχει και δικό του site και μπορείς να την αγοράσεις και από εκεί, και να στη στείλει. Αλλά μην σε φοβίζει η διαδικασία,δεν είναι κάτι αν ξέρεις πιο μοντέλο θέλεις να αλλάξεις. 2 λεπτά διαδικασία το πολύ. Ας πούμε εγώ χρειαζόταν τις λίγες φορές που το έκανα,εκεί που έλεγε Desire, το έκανα Desire HD.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

desire hd και δεν εχει συμβει ποτε. αν συμβει θα φταει ειτε καποιο bug ειτε στα htc μια ρυθμιση που αντι να κλεισει το κινητο ουσιατικα το ριχνει σε αδρανεια και το πρωι που ξυπνας ειναι αδεια. αυτο το κανει για γρηγορο boot. διαφορετικα κατ' εμε βαζεις ενα task manager, οχι 3g κλεινεις απο το λογαριασμοι τη ρυθμιση π εχει για να τρεχπυν και να ενημερωνονται στο backround oi εφαρμογες και καλες φορτισεις αποφορτισεις!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...