Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάτε για το τι χρήση προορίζεται....

 

Μπαταρία κ ταχύτητα είναι να δυνατά του χαρακτηριστικά....

 

Από το φθηνότερο χωρίς τον φόβο τελωνείου.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ποιο ειδος χρησης θεωρεις οτι δεν ειναι τοσο καλο? το kimovil λεει οτι η καμερα του παιρνει 9,9/10 .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχει κανενας βάλει την google camera και πως; να μας πει αναλυτικα

 

αξιζει τον κόπο ή η MIUI καμερα ειναι ικανοποιητική;

 

θα βγει αυριο και η ελληνικη XTRV-8.1.18 για όποιον ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο ειδος χρησης θεωρεις οτι δεν ειναι τοσο καλο? το kimovil λεει οτι η καμερα του παιρνει 9,9/10 .
Σε κανένα. Αν κ νομίζω ότι αν πρώτη επιλογή έβαζα την κάμερα δεν θα το προτιμούσα. Έχει θέμα στις νυχτερινές κ στην μπροστά. Βέβαια να λέμε κ του στραβου το δίκιο η φωτό που βγάζει με portrait mode που έχει απλά δεν υπάρχουν.

 

Όπως επίσης εμένα μου έχει βγάλει κ μερικά μικροπροβληματακια με εφαρμογές που κρασαρει.

 

Κατά τα άλλα μόνο να υπερκαλύψει τις ανάγκες κάποιου μπορεί.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα ευχαριστω φιλε. μια τελευταια ερωτηση. ξερει κανεις ποια σαιτ εχουν κινδυνο να πληρωσεις περισσοτερο στα τελωνια? το geekbuying και το lightinthebox ειναι τα φθινοτερα απο οσα βρηκα απλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εμπειστα. κανεις που να ξερει απο αυτα να πει μια γνωμη?
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα ευχαριστω φιλε. μια τελευταια ερωτηση. ξερει κανεις ποια σαιτ εχουν κινδυνο να πληρωσεις περισσοτερο στα τελωνια? το geekbuying και το lightinthebox ειναι τα φθινοτερα απο οσα βρηκα απλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εμπειστα. κανεις που να ξερει απο αυτα να πει μια γνωμη?
Ένα από τα δύο δεν θυμάμαι πιο όμως έχει ασφάλεια τελωνείου πληρώνεις κάτι κ αν σου έρθει φεση το πληρώνεις κ σου επιστρέφουν τα χρήματα..

 

Ένας φίλος παραπάνω το πήρε από το Ali αλλά δεν ενημέρωσε όμως αν όλα πήγαν καλά....

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο aliexpress 3 μηνες πριν ,τωρα παρουσιασε μια hairline disorder κατω απο τα μυνηματα δεν ξερω αν συνεχισει ο πωλητης κανει την παπια ,αναρωτιεμαι αν υπαρχει κανα service θεσσαλονικη που να αλλαζει οθονη αν γινει κατι ω μη γενειτω....

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο aliexpress 3 μηνες πριν ,τωρα παρουσιασε μια hairline disorder κατω απο τα μυνηματα δεν ξερω αν συνεχισει ο πωλητης κανει την παπια ,αναρωτιεμαι αν υπαρχει κανα service θεσσαλονικη που να αλλαζει οθονη αν γινει κατι ω μη γενειτω....
τα περισσότερα μαγαζιά που επισκιάζουν laptop, tablet , κινητά, αλλάζουν και οθόνη.

Ψάξε το λίγο και θα βρεις σίγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα λεφτά δηλαδή και μεχρι 5,2 ιντσες οθόνη, ποιο κινητο πιστεύετε έχει καλύτερη καμερα;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα λεφτά δηλαδή και μεχρι 5,2 ιντσες οθόνη, ποιο κινητο πιστεύετε έχει καλύτερη καμερα;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχα και mi6 και galaxy s7. Το s7 καλύτερη κάμερα. Πολυβόλο. Εστίαση σε χρόνο απίστευτο.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Είχα και mi6 και galaxy s7. Το s7 καλύτερη κάμερα. Πολυβόλο. Εστίαση σε χρόνο απίστευτο.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βέβαια το s7 είναι λίγο ακριβότερο, ειδικά σε σχέση με το mi 6 με 4 gb ram..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....Θεωρειται οτι αξιζει να παρω το mi6 τωρα η να περιμενω μερικες μερες για το mi7?

Εαν θεωρειτε οτι αξιζει τοτε μπορειτε να μ πειτε απο banggood ποια εκδοση να παρω (Σε μπλε χρωμα) για να μην εχω προβληματα/κολληματα κτλ???Ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....Θεωρειται οτι αξιζει να παρω το mi6 τωρα η να περιμενω μερικες μερες για το mi7?

Εαν θεωρειτε οτι αξιζει τοτε μπορειτε να μ πειτε απο banggood ποια εκδοση να παρω (Σε μπλε χρωμα) για να μην εχω προβληματα/κολληματα κτλ???Ευχαριστω

 

Εξαρτάται τι χρήματα διαθέτεις για νέο μοντέλο η παλιό.Το mi7 θα το περιμένεις μηνες μέχρι να βγει σε παραγωγή βλέπε τα mi5 mi6.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι χρήματα διαθέτεις για νέο μοντέλο η παλιό.Το mi7 θα το περιμένεις μηνες μέχρι να βγει σε παραγωγή βλέπε τα mi5 mi6.
Σωστός ανάλογα τα πόσα θέλεις να δώσεις κ πόσο θέλεις να περιμένεις....

 

 

Στην θέση σου θα περίμενα για το 7.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Εχει παρατηρησει κανεις μεγαλυτερο battery drain μετα το τελευταιο update? Κατεβαινει πιο γρηγορα η μπαταρια μου μετα το update και θελω να δω αν ειναι ιδεα μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πωλειται 6/64 μαυρο λογω οικονομικων δυσκολιων
Σε τι τιμή φιλε; Απο γρατζουνιες;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα εχω ενα Xioami Mi6 64gb χρωμα ασπρο,ειναι αγρατζουνιστο για προσωπικους λογους το δινω οποιος ενδιαφερεται παρακαλω να μου στειλει ενα PM ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Εχει παρατηρησει κανεις μεγαλυτερο battery drain μετα το τελευταιο update? Κατεβαινει πιο γρηγορα η μπαταρια μου μετα το update και θελω να δω αν ειναι ιδεα μου.

 

Με global stable 9.2.2. είσαι; Και εγώ το πρόσεξα. Συνετό είναι να περιμένουμε λίγες μέρες μήπως στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....Θεωρειται οτι αξιζει να παρω το mi6 τωρα η να περιμενω μερικες μερες για το mi7?

Εαν θεωρειτε οτι αξιζει τοτε μπορειτε να μ πειτε απο banggood ποια εκδοση να παρω (Σε μπλε χρωμα) για να μην εχω προβληματα/κολληματα κτλ???Ευχαριστω

 

αν μπεις σε αυτη τη λογικη δεν θα παρεις ποτε τιποτα ... ασε που μαλλον να περιμενεις μερικους μηνες ηθελες να πεις για το mi7 και οχι μερες ...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ναι με global 9.2.2...Ας περιμενουμε λιγο αλλα εχει αρχισει να μου θυμιζει Μi 5...και πανω που ειχα αρχισει να πενευω την μπαταρια του.
Link to comment
Share on other sites

Ναι με global 9.2.2...Ας περιμενουμε λιγο αλλα εχει αρχισει να μου θυμιζει Μi 5...και πανω που ειχα αρχισει να πενευω την μπαταρια του.

 

Αφού δεν υπάρχει λύση χωρίς ξεκλείδωμα θα κάνω μια επαναφορά για αρχή

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος και εγώ του Xiaomi. Το αγόρασα από το banggood. Να επισημάνω ότι ήταν η πρώτη φορά που αγόρασα κινητό από κινεζομάγαζο. Άνοιξα το πακέτο και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι το κουτί του κινητού δεν είχε ταινία ασφαλείας! Επίσης παρατήρησα ότι υπήρχαν δαχτυλιές πάνω στο κινητό σε σημεία στα οποία δεν κάλυπταν οι ζελατίνες. Τι γίνεται βρε παιδιά; Να ανησυχώ; Edited by Markrous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος και εγώ του Xiaomi. Το αγόρα από το banggood. Να επισημάνω ότι ήταν η πρώτη φορά που αγόρασα κινητό από κινεζομάγαζο. Άνοιξα το πακέτο και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι το κουτί του κινητού δεν είχε ταινία ασφαλείας! Επίσης παρατήρησα ότι υπήρχαν δαχτυλιές πάνω στο κινητό σε σημεία στα οποία δεν κάλυπταν οι ζελατίνες. Τι γίνεται βρε παιδιά; Να ανησυχώ;
Όχι κ τόσο....

 

Είναι συχνό φαινόμενο οι Κινέζοι να ανοίγουν τα κουτιά πριν την αποστολή είτε για να περάσουν global rom είτε για να τεσταρουν ότι λειτουργεί για να γλυτώσουν από ένα πιθανό DOA.

 

Αλλά καντους μία ερώτηση να δεις το θα σου πουν δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ευχαριστώ goldenangel για την απάντηση. Και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτηκα. Τους έχω στείλει ήδη email και περιμένω απάντησή τους.

Κάτι άλλο. Για δείτε την φωτογραφία και πείτε μου αν είμαι εντάξει από rom κλπ. Είχα διαβάσει ότι υπήρχαν κάτι ψευτοglobal. Πάντως εμένα μου ήρθε κατευθείαν ενημέρωση. Έχω την κανονική global; Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω αν το κινητό μου είναι αυθεντικό και δεν είναι πχ κάποιος κλώνος;

 

Screenshot_2018-02-01-20-24-36-203_com.android.settings.png

Edited by Markrous
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ευχαριστώ goldenangel για την απάντηση. Και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτηκα. Τους έχω στείλει ήδη email και περιμένω απάντησή τους.

Κάτι άλλο. Για δείτε την φωτογραφία και πείτε μου αν είμαι εντάξει από rom κλπ. Είχα διαβάσει ότι υπήρχαν κάτι ψευτοglobal. Πάντως εμένα μου ήρθε κατευθείαν ενημέρωση. Έχω την κανονική global; Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω αν το κινητό μου είναι αυθεντικό και δεν πχ κάποιος κλώνος;

 

Screenshot_2018-02-01-20-24-36-203_com.android.settings.png

 

Μια χαρά είσαι από έκδοση. Αν και απορώ γιατί και εγώ από bangood πριν 20 μέρες παρέλαβα και με ζελατίνα και σφραγισμένο. Περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...