Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω Αγγλια χρησιμοποιω Ο2 που βασιζεται στην 20/800 για εκπομπη 4G.Θαχω θεμα με το κινητο;Υπαρχει Global εκδοση του που να υποστηριζει κ αυτη την μπαντα;Κριμα γτ εχω ψηθει να το αγορασω κ με τραβηξε πισω το θεμα ιντερνετ....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίτα έξω έχω μόνιμα 4g μόνο μέσα στο σπίτι έχω Η+ . Και στη δουλειά που το δουλεύω τώρα 4g έχω είμαι μέσα σε κτίριο με cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα έξω έχω μόνιμα 4g μόνο μέσα στο σπίτι έχω Η+ . Και στη δουλειά που το δουλεύω τώρα 4g έχω είμαι μέσα σε κτίριο με cosmote.

 

εκανα μια ερωτηση στο forum της O2 και η απαντηση που πηρα ητανε η εξης:

Ιf you are buying in the UK, note that the Xiaomi Mi 6 supports only bands 3 (1800MHz) and 7 (2600MHz) for 4G LTE. If you have an O2 SIM, or use a network that piggybacks on O2's network, such as GiffGaff, you should know that the Mi 6 does not support LTE band 20 (800MHz), and you will not receive anything more than 3G

 

Δυστυχως την πατησαμε....Υπαρχει περιπτωση να βγει κατι σε Global version οπως το Redmi note 4 και να περιλαμβανει κ αυτη την μπαντα η οχι??Αν οχι τοτε θα πρεπει να στραφω σε αλλες λυσεις η να περιμενω να περιμενω το Mi7 μπας και....Μα τι βλακεια κ αυτη εκ μερους της Xiaomi??

Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτεινά πλήκτρα δεξιά και αριστερά από τον αισθητήρα πως απενεργοποιούνται για να μην ανάβουν ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Εγω μενω Manchester και εχω παρει το Μi 6. Ημουν με Vodafone και το μονο που επιανα ηταν Η+. Πλεον ειμαι με ΕΕ και εχω συνεχεια και παντου 4g εκτος απο το αν μπω σε κανενα υπογειο bar η μαγαζι. Τωρα την διαφορα μεταξυ 4g και 4g+ δεν την γνωριζω αλλα 4g+ δεν εχω δει ποτε μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Εγω μενω Manchester και εχω παρει το Μi 6. Ημουν με Vodafone και το μονο που επιανα ηταν Η+. Πλεον ειμαι με ΕΕ και εχω συνεχεια και παντου 4g εκτος απο το αν μπω σε κανενα υπογειο bar η μαγαζι. Τωρα την διαφορα μεταξυ 4g και 4g+ δεν την γνωριζω αλλα 4g+ δεν εχω δει ποτε μου.

 

Φανταζομαι κ με Ο2 θαναι το ιδιο....Αν κ μιλησα με εναν φιλο κ μ ειπε οτι εχει σχετικα καλο 4g με το mi5 του εδω στο Birmingham.

Βασικα ειμαι λιγο μπερδεμενος κ δεν ξερω τι να κανω...Το ιντερνετ ειναι η βασικη χρηση στα εκαστοτε κινητα που χρησιμοποιω...

Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην φωτίζουν τα capacity button όταν τα πατάω? Επίσης ο browser ο μανισιος που έχει το miui 9 μπορώ να το διαγράψω και να έχω μόνο τον chrome ?
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην φωτίζουν τα capacity button όταν τα πατάω? Επίσης ο browser ο μανισιος που έχει το miui 9 μπορώ να το διαγράψω και να έχω μόνο τον chrome ?
Τα πληκτρα το λιγότερο που μπορούν να μείνουν φωτισμένα, είναι ένα δευτερόλεπτο. Δεν νομίζω ότι κλείνουν μόνιμα. Στις ρυθμίσεις>πρόσθετες ρυθμίσεις> φλας ειδοποιήσεων θα βρεις την ρύθμιση για αυτά. Αν και έχω άλλη συσκευή, πάνω κάτω κάπου εκεί θα την βρεις.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην φωτίζουν τα capacity button όταν τα πατάω? Επίσης ο browser ο μανισιος που έχει το miui 9 μπορώ να το διαγράψω και να έχω μόνο τον chrome ?

 

Στο mi note 3 που εχω global rom εχει επιλογη που λεει φωτα κουμπιων..

 

Ειναι στις προσθετες ρυθμισεις-Φλας ειδοποιησης!!

 

Για ριξε μια ματια!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά έχω 1 μέρα που το ψάχνω το ατιμο.. τον browser τον μανισιο μπορώ να το διαγράψω και να κρατήσω τον chrome ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά έχω 1 μέρα που το ψάχνω το ατιμο.. τον browser τον μανισιο μπορώ να το διαγράψω και να κρατήσω τον chrome ?
Αν κάνεις root, ναι μπορείς.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην φωτίζουν τα capacity button όταν τα πατάω? Επίσης ο browser ο μανισιος που έχει το miui 9 μπορώ να το διαγράψω και να έχω μόνο τον chrome ?

 

Ναι γίνεται ρυθμίσεις/πρόσθετες ρυθμίσεις/φλας ειδοποιήσης/φώτα κουμπιών. Για τον browser μπορείς με root να κάνεις διαγραφή ή με εφαρμογή να ορίσεις τον chrome ως προεπιλεγμένο πρόγραμμα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

κατοχος και εγω του πυραυλου εδω και μια εβδομαα, εχω την εξης ερωτηση

1)πως μπορω να ειναι το κινητο με ηχο και οταν ερχονται ειδοποιήσεις απο facebook mesenger κτλ να μην ακούγονται?

2)οταν το κινητο ειναι κλειστη η οθονη του θελω να φαινεται αν εχω ειδοποιησεις ειτε με λεντ φωτακι ειτε οταν ειμαι στην οθονη κλειδώματος να φαινεται οτι εχω ειδοποιηση.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει ειπωθεί πολλές φορές σε πολλά τηλέφωνα της εταιρείας.. η έλλειψη της band 20 για το 4g οφείλεται κατά κύριο λόγο σε license που για τους δικούς της λόγους δεν θέλει να πληρώσει σε κάποια μοντέλα η Xiaomi στην Qualcomm (στον κατασκευαστή δλδ του modem του κινητού). Ίσως επειδή πολλά κινητά της προορίζονται αποκλειστικά και μόνο για συγκεκριμένες αγορές στις οποίες δεν χρησιμοποιείται η band 20. Σε κάθε περίπτωση δεν σημαίνει ότι δεν θα έχετε καθόλου 4g, εντός αστικών ιστών κατά πάσα πιθανότητα θα έχετε καλή κάλυψη, πλην δύσκολων σημείων (υπόγεια, εντός κτηριων κυρίως σε κάτω ορόφους κλπ). Εκτός αστικών ιστών θα έχετε μεγαλύτερο θέμα, καθώς η χρήση της είναι πλέον αρκετά εκτεταμένη.

Το 4g+ αφορά στο carrier aggregation, στην δυνατότητα δλδ του modem να συνδεθεί σε δύο ή 3 μπάντες ταυτόχρονα, με αποτέλεσμα μεγαλύτερες ταχύτητες download και upload. Ελάχιστα κινητά της Xiaomi απ' όσο γνωρίζω έχουν ενεργοποιημένο το carrier aggregation, λογικά πάλι λόγω license φαντάζομαι.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

κατοχος και εγω του πυραυλου εδω και μια εβδομαα, εχω την εξης ερωτηση

1)πως μπορω να ειναι το κινητο με ηχο και οταν ερχονται ειδοποιήσεις απο facebook mesenger κτλ να μην ακούγονται?

2)οταν το κινητο ειναι κλειστη η οθονη του θελω να φαινεται αν εχω ειδοποιησεις ειτε με λεντ φωτακι ειτε οταν ειμαι στην οθονη κλειδώματος να φαινεται οτι εχω ειδοποιηση.

ευχαριστω

 

πηγαινε ρυθμισεις, εγκαταστημενες εφαρμογες, και πατας πανω στην καθε εφαρμοφη που θελεις να δωσεις δικαιωματα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ αλλα δεν βρισκω πως καταργαγω τον ηχο απο sms instagram facebook messenger...

πως θα φαινονται ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος για να μην χρειαζεται να ξεκλειδωνω καθε φοαρα και να πηγαινω στην εφαρμογη για να βλεπω αν εχω ειδοποιηση...

θα σου ημουν υπόχρεος αν γινεις λίγο πιο σαφης

σε ευχαριστω για τον χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

για τον ηχο στα sms δεν το εχω ψαξει για την οθονη κλειδωματος εχει επιλογη ειναι στο αλλες αδειες και στις ειδοποιησεις να ανοιξεις το φλας για να αναβοσβηνει το led οτα ερχετε μηνυμα κοιτα και εδω απο το αλλο forum https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-MIUI-8/?pageNo=1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος και εγώ του κινήτού εδώ και 2 μερες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό. Είναι πολύ γρηρορο και δεν μου έχει κολλήσει πουθένα αυτές τις 2 μερες. Βρίσκομαι στη Λάρισα και δεν έχει επηρεαστεί καθόλου το σήμα.Έχω μόνιμα 4g εντός και εκτός σπιτιού. Έχω βέβαια ένα μικρό προβληματάκι. Χρησιμοποιούσα στην οδήγηση με άλλο κινητό bluetooth ακουστηκό και τώρα δεν μου το βρίσκει το mi6 έχετε καμιά ιδέα για το λόγο;Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα παρα πολυ

κατι τελευταιο πως γινεται οτι εχουμε ειδοποιηση αλλα να μην φαινεται τι γραφει μεσα η ειδοποιηση...?

δηλαδη το κειμενο του μεσεντζερ

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

IMG_20180121_114837.jpg

 

IMG_20180121_114910.jpg

 

IMG_20180121_114943.jpg

 

Screenshot_2018-01-21-11-47-49-569_com.android.settings.png

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω το mi6. βρισκεται στα 300 και κατι ψιλα τιμη αυτη τη στιγμη. μπορει καποιος κατοχος του κινητου να μου πει αν αξιζει η αγορα του ή αν εχει καποιος να προτεινει κατι καλυτερο? επισης απο ποιο σαιτ προτεινετε την αγορα του?
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε για το τι χρήση προορίζεται....

 

Μπαταρία κ ταχύτητα είναι να δυνατά του χαρακτηριστικά....

 

Από το φθηνότερο χωρίς τον φόβο τελωνείου.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...