Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά υπάρχει ενδεχόμενο αυτί να είναι η πρώτη τιμή ????

αν είναι έτσι αυτό είναι πολύ καλό !!

468 πρώτη τιμή δλδ σε ένα δίμηνο κάπου στα 400 ???

νομίζω άνετα πάει για αγορά !!!

 

Xiaomi Mi6

 

:X:X:X

 

ενδεχομένως να είναι ελαφρώς φτηνότερο , το ibuygou πάντα ήταν ακριβότερο σε σχέση με άλλα καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι στο θέμα.Χθές με την επίσημη κυκλοφορία του κινητού στην κίνα ο αδερφός μου μέσω φίλου του κατάφερε να πάρει 3 mi6 από το mi shop της σανγάης(το ένα για μένα και τα άλλα 2 για φίλους του).Σε μερικές μέρες θα είναι Ελλάδα και φυσικά θα το έχω στα χέρια για μία πρώτη εντύπωση.Από ό,τι μου είπε το καθένα του κόστισε 355 dollars μιας και πήρε 3 και υπήρχε κάποιο κουπόνι.Θα επανέλθω όταν παραλάβω.:D
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα.Χθές με την επίσημη κυκλοφορία του κινητού στην κίνα ο αδερφός μου μέσω φίλου του κατάφερε να πάρει 3 mi6 από το mi shop της σανγάης(το ένα για μένα και τα άλλα 2 για φίλους του).Σε μερικές μέρες θα είναι Ελλάδα και φυσικά θα το έχω στα χέρια για μία πρώτη εντύπωση.Από ό,τι μου είπε το καθένα του κόστισε 355 dollars μιας και πήρε 3 και υπήρχε κάποιο κουπόνι.Θα επανέλθω όταν παραλάβω.:D

Περιμένω πως και πως

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα.Χθές με την επίσημη κυκλοφορία του κινητού στην κίνα ο αδερφός μου μέσω φίλου του κατάφερε να πάρει 3 mi6 από το mi shop της σανγάης(το ένα για μένα και τα άλλα 2 για φίλους του).Σε μερικές μέρες θα είναι Ελλάδα και φυσικά θα το έχω στα χέρια για μία πρώτη εντύπωση.Από ό,τι μου είπε το καθένα του κόστισε 355 dollars μιας και πήρε 3 και υπήρχε κάποιο κουπόνι.Θα επανέλθω όταν παραλάβω.:D

 

Πολύ καλή τιμή σχεδόν 350 ευρώ δηλαδή.. Με το καλό να παραλάβεις..!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω με τη σειρα μου το παρηγγειλα την παρασκευη απο vickmall με τα 64gb πιστευω μεχρι τις 20 μαιου να το εχω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις σε ποια πολη της κινας βρισκεται το καταστημα της xiaomi?

 

Yποθέτω ότι η Xiaomi δε θα έχει ένα κατάστημα, σε μια πόλη της Κίνας... Αν είναι δυνατόν... Από λίγο googling είδα στο forum του Μiui κάποιος να προτείνει αυτό το link που λέει που υπάρχουν μαγαζιά... Βέβαια είναι στα Κινέζικα, οπότε google translate...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απο φυσικό κατάστημα κινας ειναι ποιο φθηνά; Να βρούμε κάποιον ​που να ταξιδεύει κινα να μας κάνει αγορά;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενθαρρυντικά τα πρώτα στοιχεία! Έχουμε hands-on και σύγκριση καμερών με το S8 από το γενικά αυστηρό κατά τη γνώμη μου TechTablets.com.

 

 

 

Σε γενικές γραμμές:

 

* κορυφαία κατασκευή

* ταχύτατο

* έχει πέσει δουλειά στην οθόνη και στην κάμερα, το S8 κερδίζει όμως όχι κατά κράτος

 

στα μείον:

 

* μη ύπαρξη microSD και υποδοχής 3.5

* κάποια 3rd party type C καλώδια δεν αναγνωρίζονταν

* επίσης αναφέρθηκαν αστάθειες στη ROM, κρασαρίσματα κλπ αλλά υποθέτω συμβαίνουν επειδή παίζουν ακόμα με το Nougat.

Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω παραλάβει στα χέρια μου το κινητό από χθές το βράδυ που ήρθε ο αδερφός μου.Σε μία πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά ποιοτικό και φυσικά αρκετά γρήγορο.Δεν ασχολήθηκα πολύ μιας και παρέλαβα πολύ αργά και σήμερα από το πρωί είμαι στην δουλειά.Όταν μπορέσω θα επανέλθω με λεπτομέρειες.Το χρώμα είναι μαύρο στην έκδοση των 64gb.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω παραλάβει στα χέρια μου το κινητό από χθές το βράδυ που ήρθε ο αδερφός μου.Σε μία πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά ποιοτικό και φυσικά αρκετά γρήγορο.Δεν ασχολήθηκα πολύ μιας και παρέλαβα πολύ αργά και σήμερα από το πρωί είμαι στην δουλειά.Όταν μπορέσω θα επανέλθω με λεπτομέρειες.Το χρώμα είναι μαύρο στην έκδοση των 64gb.

 

Να το χαρείς το νέο σου κινητό.Το πήρες απο φυσικό κατάστημα κινας;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω παραλάβει στα χέρια μου το κινητό από χθές το βράδυ που ήρθε ο αδερφός μου.Σε μία πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά ποιοτικό και φυσικά αρκετά γρήγορο.Δεν ασχολήθηκα πολύ μιας και παρέλαβα πολύ αργά και σήμερα από το πρωί είμαι στην δουλειά.Όταν μπορέσω θα επανέλθω με λεπτομέρειες.Το χρώμα είναι μαύρο στην έκδοση των 64gb.

Με γειες! Είσαι μάλλον ο πρώτος που το φέρνει Ελλάδα. Με ποια ρομ σου ήρθε!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο καλοδούλευτο να είναι. Με την πρώτη ευκαιρία βάλε μας κάποιες φωτογραφίες να το δούμε και live πες μας πως είναι και η φωτογραφία του..!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς το νέο σου κινητό.Το πήρες απο φυσικό κατάστημα κινας;

 

Το πήρε φίλος του αδερφού μου από το mi shop της Σανγκάης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με γειες! Είσαι μάλλον ο πρώτος που το φέρνει Ελλάδα. Με ποια ρομ σου ήρθε!

 

Αγγλοκινεζική

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπράβο καλοδούλευτο να είναι. Με την πρώτη ευκαιρία βάλε μας κάποιες φωτογραφίες να το δούμε και live πες μας πως είναι και η φωτογραφία του..!!

 

Γιώργο δεν σε έχω ξεχάσει.Δές inbox.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από λίγα 24ωρα με το κινητό έχω βγάλει κάποιες πρώτες εντυπώσεις.Κατασκευαστικά είναι αρκετά ποιοτικό και σίγουρα ανώτερο από τον προκάτοχο του αλλά οπωσδήποτε θήκη γιατί γλιστράει.Σίγουρα έχει βελτιωθεί η xiaomi στον τομέα αυτό και θυμίζει περισσότερο premium.Πολύ βολικό στο χέρι και άνετο κράτημα με το ένα χέρι πάντα.Ταχύτητα το κινητό απλώς θερίζει.Πολύ γρήγορο με ταχεία απόκριση στα πάντα και αρκετά ομαλό στα περισσότερα σημεία.Δεν περίμενα φυσικά κάτι λιγότερο μιας και έχω δοκιμάσει πάρα πολλά κινητά της εταιρείας.Στα της μπαταρίας είναι νωρίς ακόμη αλλά με μία μεικτή χρήση(wifi-data) και τις γνωστές εφαρμογές εν κινήσει (φωτεινότητα στο αυτόματο)έχουμε σίγουρα τις 5 ώρες οθόνης.Ηχείο μέτριο και εδώ πρέπει επιτέλους η εταιρεία να κάνει κάτι καλύτερο μελλοντικά.Το ευχάριστο σημείο είναι η κάμερα και για πρώτη φορά τολμώ να πω ότι η εταιρεία έδωσε το κάτι παραπάνω.Δεν φτάνει την κάμερα του s7 edge που έχει ο αδερφός μου αλλά σίγουρα η διαφορά δεν είναι χαώδης.Εκεί που υστερεί είναι στο βίντεο λόγω έλλειψης οπτικού σταθεροποιητή και φυσικά όταν πέφτει το φως που υπάρχει θόρυβος και χάνεται η λεπτομέρεια.Σε καμιά περίπτωση όμως δεν είναι όπως παλιά.Μεγάλη βελτίωση και ειδικα σε καλές συνθήκες φωτισμού η κάμερα του κοντράρει τα κορυφαία αξιοπρεπώς.Κάποια στιγμή θα ανεβάσω δείγματα σε νυχτερινές λήψεις και με χαμηλά επίπεδα φωτισμού μιας και εκεί φαίνεται πλέον η αξία μιας κάμερας.Στα της ημέρας όλες οι ναυαρχίδες το χουν από λίγο έως πολύ.Αυτά με μία πρώτη γρήγορη ματιά.Θα επανέλθω.Όποιος θέλει κάτι παραπάνω inbox και θα του απαντάω όποτε το βλέπω.

Τροποποίηση .Μέρα με την μέρα τολμώ να πώ ότι ευχάριστη έκπληξη αποτελεί η κάμερα του.Ίσως είναι η πρώτη φορά που η εταιρεία σε ναυαρχίδα της μπορεί να πεί ότι έδωσε κάτι ανταγωνιστικό με τους υπόλοιπους.

Edited by giannx26
κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλά ? υπάρχει πρόβλημα με το gearbest?

 

Αλλά... Τελωνείο κατά πάσα πιθανότητα...

Και το 6/64 παίζει σε σούπερ τιμή στο igogo, πάλι με κουπόνι...

Link to comment
Share on other sites

Αλλά... Τελωνείο κατά πάσα πιθανότητα...

Και το 6/64 παίζει σε σούπερ τιμή στο igogo, πάλι με κουπόνι...

 

Βαγγέλη εγώ προσωπικά όσους ξέρω που πήρανε απο gearbest με απλό ταχυδρομείο δεν είχανε θέμα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μας @giannx26 μιας και το έχεις πάρει.. Βάλε μας βρε συ μερικές φώτο να δούμε πως είναι εξωτερικά αλλά και μενού έκδοση ρομ κλπ ...!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε αν οντως το εχει τουλαχιστον μια φωτο να μας φυγει το μερακι

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Έχω τραβήζει νυχτερινές λήψεις.3 μέρες έλειπα σε ταξίδι και δεν είχα μπεί.Θα τις ανεβάσω λίαν συντόμως.Η αυτονομία για το παιδί που ρώτησε είναι άκρως ικανοποιητική.Είμαι στις 5 ώρες οθόνη με μεικτή χρήση wifi-data και φωτεινότητα στο 50% και αυτόματο με συχρονισμούς και τα πάντα.

Να σημειωθεί ότι υπάρχει ένα mi6 στο κουτί του σφραγισμένο για όποιον ενδιαφέρεται και θα δοθεί στην τιμή που αγοράστηκε.355.Θα βρίσκομαι αθήνα την επόμενη εβδομάδα.Όποιος ενδιαφέρεται Pm.

Edited by giannx26
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...