Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στη παρέα, έφτασε σήμερα το mi6 με απλό ταχυδρομείο και χωρίς τελωνείο ενώ έγραφε και την πραγματική αξία του κινητού. Με cosmote δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Edited by aytach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, έφτασε σήμερα το mi6 με απλό ταχυδρομείο και χωρίς τελωνείο ενώ έγραφε και την πραγματική αξία του κινητού. Με cosmote δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Καλορίζικο φίλε μου ,ποια έκδοση πηρες; 64ρι; Για τα δεδομένα κανε χειροκίνητες ρυθμίσεις τα apn

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, ναι το 64αρι σε μαύρο στα 430€. Πες μου λίγο τι να αλλάξω στις ρυθμίσεις apn γιατί με restore δεν έστρωσε
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, ναι το 64αρι σε μαύρο στα 430€. Πες μου λίγο τι να αλλάξω στις ρυθμίσεις apn γιατί με restore δεν έστρωσε

 

Ονομα:Cosmote Internet

ΑΡΝ: internet

MCC:202

MNC:1

Τύπος ΑΡΝ: default,supl

Πρωτόκολλο ΑΡΝ:IPv4/IPv6

Πρωτόκολλο περιαγωγής ΑΡΝ:IPv4/IPv6

Μόνο αυτά αλλάζεις.Ετσι τις έχει στο mi5 το mi6 απο βδομάδα θα το έχω.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, ναι το 64αρι σε μαύρο στα 430€. Πες μου λίγο τι να αλλάξω στις ρυθμίσεις apn γιατί με restore δεν έστρωσε

Από πού τόσο φθηνά και χωρίς τελωνείο?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο περνούν οι μέρες πέφτει η τιμή. Εγώ το παρήγγειλα στις 24/5 με κουπόνι 10ευρω και τελική τιμή 440ευρω το 64gb με τριγωνική αποστολή χωρίς τελωνείο.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Έχετε ιδέα πότε θα κυκλοφορήσει το μπλε mi6 με χρυσό χρώμα περιμετρικά στα πλαϊνά του; Μου φαίνεται πολύ όμορφο!

 

http://en.miui.com/thread-637265-1-1.html

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Από πού τόσο φθηνά και χωρίς τελωνείο?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

18/5 το παρήγγειλα εγώ απο aliexpress και ήρθε με singpost αρκετά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Στο aliexpress μπορείς να βρεις το 64 κοντά στα 390 ευρώ και το 128 κοντά στα 430..

 

Απλά το θέμα είναι, μπορείς να εμπιστευτείς το αλιεξπρες??

 

Το φοβάμαι πολύ για μουφες

Link to comment
Share on other sites

18/5 το παρήγγειλα εγώ απο aliexpress και ήρθε με singpost αρκετά γρήγορα.

 

Απο ποιό μαγαζι του aliexpress μήπως θυμάσαι?

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιό μαγαζι του aliexpress μήπως θυμάσαι?

 

Xiaomi auth λέγεται νομίζω ο πωλητής, επίσης εμπιστεύομαι και το HK Goldway στο aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ από χθές το απόγευμα.

Πρώτες εντυπώσεις: πολύ στιβαρή κατασκευή (καμία σχέση με το honor 6 που είχα πριν), πολύ γρήγορο και απροβλημάτιστο μέχρι τώρα.

Τρέχει πειραγμένη "global" rom από ότι κατάλαβα όποτε ήδη έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader και σύντομα θα βάλω την xiaomi.eu.

 

Μόνο αρνητικό (λόγω της rom λογικά) ότι δεν μπορώ να βάλω android pay. :(

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ από χθές το απόγευμα.

Πρώτες εντυπώσεις: πολύ στιβαρή κατασκευή (καμία σχέση με το honor 6 που είχα πριν), πολύ γρήγορο και απροβλημάτιστο μέχρι τώρα.

Τρέχει πειραγμένη "global" rom από ότι κατάλαβα όποτε ήδη έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader και σύντομα θα βάλω την xiaomi.eu.

 

Μόνο αρνητικό (λόγω της rom λογικά) ότι δεν μπορώ να βάλω android pay. :(

 

Καλορίζικο φίλε μου.Να σου πω στο en.miui.com έχει αναφερθεί πως με την "global 8.0.2.0" δεν θυμάμαι ακριβώς την έκδοση το συνδέεις με το mi pc και κανει την αναβάθμιση στην τελευταία,θα το δοκιμάσω όταν παραλάβω και αν έχει την λεγόμενη ρομ.

Επίσης εδώ είναι η global beta recovery rom :http://en.miui.com/thread-635555-1-1.html

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έκδοση έχω και εγώ. Έχουμε κάπου αναλυτικές οδηγίες; Σκεφτόμουν να κάνω flash στην CN latest stable μιας και δεν ενδιαφέρομαι για ελληνικά ώστε να φύγει οτιδήποτε bloat υπάρχει από την unofficial.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έκδοση έχω και εγώ. Έχουμε κάπου αναλυτικές οδηγίες; Σκεφτόμουν να κάνω flash στην CN latest stable μιας και δεν ενδιαφέρομαι για ελληνικά ώστε να φύγει οτιδήποτε bloat υπάρχει από την unofficial.

 

Τελικά ισως να μήν ειναι ανεπίσημη αλλά να έχει δωθεί στους πωλητές έτσι.στο επίσημο φόρουμ έχει αναφερθεί για την εν λόγω ρομ .οπως και στο λινκ που έδωσα ειναι η global beta μπες εκεί και διάβασε για την σταθερή.Σημερα θα κατεβάσω την global beta οταν παραλάβω να την περασω πριν την κατεβάσουν.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ενδιαφερομαι και εγω να αγορασω το mi6 γνωριζει κανενας για το εχουνε ολοι σε μαυρο;εγω ψαχνω για ασπρο χρωμα ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρώτα κυκλοφόρησε το μαύρο για αυτό, το μπλε κυκλοφόρησε χθες και το άσπρο ακόμα
Link to comment
Share on other sites

στα 370 στο geekbuying πολυ καλη τιμη
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρώτα κυκλοφόρησε το μαύρο για αυτό, το μπλε κυκλοφόρησε χθες και το άσπρο ακόμα

 

Σ'' ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισως να μήν ειναι ανεπίσημη αλλά να έχει δωθεί στους πωλητές έτσι.στο επίσημο φόρουμ έχει αναφερθεί για την εν λόγω ρομ .οπως και στο λινκ που έδωσα ειναι η global beta μπες εκεί και διάβασε για την σταθερή.Σημερα θα κατεβάσω την global beta οταν παραλάβω να την περασω πριν την κατεβάσουν.

 

Είδες τελικά αποτελέσματα;

Βλέπω πως στο xda υπάρχουν διάφορες αναφορές, από επιτυχίες μέχρι bootloops. Και μιας και έχω χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα με φοβίζει λίγο το potential brick

Link to comment
Share on other sites

Είδες τελικά αποτελέσματα;

Βλέπω πως στο xda υπάρχουν διάφορες αναφορές, από επιτυχίες μέχρι bootloops. Και μιας και έχω χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα με φοβίζει λίγο το potential brick

 

Σήμερα θα παραλάβω, είμαι στην δουλειά βλέπω ότι είναι προς παράδοση οπότε ακόμη δεν ξέρω ποια ρομ έχει.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το mi6 με την fake 8.2.0.2 και κλειδωμένο bootloader, εκανα αναβάθμιση σε miui8 global 7.6.8 beta με το mi pc αφού πρώτα έκανα το wipe data απο τον stock recovery . Το ξεκλείδωμα του bootloader με έστειλε για 72 ώρες.αργοτερα θα ανεβάσω φωτογραφίες mi5 pro vs mi6 .
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...