Jump to content

iOS 10 - Πόσο γρήγορα μπορείτε να απενεργοποιήσετε την εφαρμογή του φακού;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μου επιτρέψεις τότε να σου πω ότι αν πρόκειται για οδηγό θα έπρεπε:

1ον: Το θέμα να βρισκόταν στην περιοχή My Guides, όπου και μπαίνουν οι οδηγίες για διάφορα θέματα, και όχι στην ειδησεογραφία που βρίσκεται τώρα.

2ον: Ο τίτλος θα έπρεπε να παραπέμπει σε οδηγό. Για παράδειγμα: «iOS 10 - Πως να απενεργοποιήσετε την εφαρμογή του φακού.».

 

Αν γινόντουσαν τα παραπάνω τότε δεν θα έγραφαν «όσοι δεν έχουν να προσφέρουν κάτι στους ενδιαφερόμενους χρήστες» διότι εκεί θα το διάβαζαν μόνο οι ενδιαφερόμενοι χρήστες.

 

Συμφωνώ ότι έπρεπε να είναι σε άλλη ενότητα και δεν είμαστε ψείρες απλώς δεν είναι είδηση, δεν έχει γίνει κάποιο νέο update, οπότε γιατί είναι στο MyNews;

 

Θα λάβω υπόψιν τις παρατηρήσεις σας.

 

Όπως είπαν ,

1ο λάθος μέρος , οδηγός είναι όχι "είδηση"

2ον din γράψε κάνα βιβλίο :-) , πιστεύω υπερβολικά μεγάλο κείμενο για το είδος του οδηγού

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι σε αυτό έχω ένα θέμα, σκέφτομαι με το μυαλό αρχάριου γι' αυτό και η ίσως υπερβολική ανάλυση :)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν iPhone πιθανόν να το θεωρούν αστείο, δεδομένου του ότι είναι δυσνόητες έννοιες "Κέντρο ελέγχου", "Συντόμεύση κάμερας" από την οθόνη κλειδώματος, "Σήκωμα αφύπνισης" κ.λ.π.

 

Για όσους έχουν iPhone είναι ένα έξυπνο τρικ. :)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν iPhone πιθανόν να το θεωρούν αστείο, δεδομένου του ότι είναι δυσνόητες έννοιες "Κέντρο ελέγχου", "Συντόμεύση κάμερας" από την οθόνη κλειδώματος, "Σήκωμα αφύπνισης" κ.λ.π.

 

Για όσους έχουν iPhone είναι ένα έξυπνο τρικ. :)

Εμείς με Android μιλήσαμε καθαρά για την ευκολία του κάθε λειτουργικού να κάνει αυτονόητα πράγματα. Και επειδή διαβάζω εν έτη 2017 ένα πράγμα που γίνεται χρόνια πολύ πιο εύκολα στο Android να γίνεται είδηση στο myphone επειδή επιτέλους το κάνει και το ios το θεωρώ ψιλο τραγικό.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με Android μιλήσαμε καθαρά για την ευκολία του κάθε λειτουργικού να κάνει αυτονόητα πράγματα. Και επειδή διαβάζω εν έτη 2017 ένα πράγμα που γίνεται χρόνια πολύ πιο εύκολα στο Android να γίνεται είδηση στο myphone επειδή επιτέλους το κάνει και το ios το θεωρώ ψιλο τραγικό.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

 

 

Από το iOS 7 από όσο θυμάμαι, το κάνει πιο γρήγορα από το κάθε stock android. Όπως τα περισσότερα..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν iPhone πιθανόν να το θεωρούν αστείο, δεδομένου του ότι είναι δυσνόητες έννοιες "Κέντρο ελέγχου", "Συντόμεύση κάμερας" από την οθόνη κλειδώματος, "Σήκωμα αφύπνισης" κ.λ.π.

 

Για όσους έχουν iPhone είναι ένα έξυπνο τρικ. :)

 

Εν πρώτοις δεν βλέπω τον λόγο να σβήσεις γρήγορα το φακό,δεν πληρώνεις ΔΕΗ :lol:.

Εν συνεχεία δεν βλέπω τον λόγο να ανάβεις φακό για να βρεις την κλειδαριά,δεν φτάνει η οθόνη και το φως που βγάζει;

Και μην νομίζεις,και άλλα κινητά έχουν συντόμευση κάμερας στην οθόνη κλειδώματος ή ακόμα ακόμα και φακό :happy::lol:

Να είχαμε να λέγαμε είναι το πόστ μου,το καταλαβαίνω . :O:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινίσω πως ο παραπάνω οδηγός αφορά χρήστες iPhone. Οι περισσότερες απαντήσεις προέρχονται από ανθρώπους άλλων συσκευών, μπορείτε να μου εξηγήσετε το λόγο και το όφελος που πιστεύετε πως πρόσφερετε στην κοινότητα με τα σχόλια σας;

 

Τεχνολογικό forum είναι.

Συγκρίνουμε εμπειρίες.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα μου επιτρέψεις τότε να σου πω ότι αν πρόκειται για οδηγό θα έπρεπε:

1ον: Το θέμα να βρισκόταν στην περιοχή My Guides, όπου και μπαίνουν οι οδηγίες για διάφορα θέματα, και όχι στην ειδησεογραφία που βρίσκεται τώρα.

2ον: Ο τίτλος θα έπρεπε να παραπέμπει σε οδηγό. Για παράδειγμα: «iOS 10 - Πως να απενεργοποιήσετε την εφαρμογή του φακού.».

 

Αν γινόντουσαν τα παραπάνω τότε δεν θα έγραφαν «όσοι δεν έχουν να προσφέρουν κάτι στους ενδιαφερόμενους χρήστες» διότι εκεί θα το διάβαζαν μόνο οι ενδιαφερόμενοι χρήστες.

Συμφωνώ απόλυτα.

100 likes.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα λάβω υπόψιν τις παρατηρήσεις σας.

By all means, μιας και δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται παρόμοιο πράγμα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το φτωχό... μου s7 edge ξεκλειδωνω κατεβάζω μία σταλιτσα την κουρτίνα ανοίγω το φακό κάνω τη δουλειά μου ξανά πατάω τον διακόπτη και κλείνει it's so simple..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το φτωχό... μου s7 edge ξεκλειδωνω κατεβάζω μία σταλιτσα την κουρτίνα ανοίγω το φακό κάνω τη δουλειά μου ξανά πατάω τον διακόπτη και κλείνει it's so simple..

 

Eτσι γινεται και στα iphone. Aπλα ο οδηγος περιγραφει πως μπορεις να το κλεισεις ΑΝ εχεις απενεργοποιησει την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Η απενεργοποίηση της εφαρμογής του φακού στο iPhone 6s ή νεότερο γίνεται με ένα άγγιγμα της συσκευής από κατάσταση επαγρύπνησης. Ανασηκώνουμε τη συσκευή για να ενεργοποιηθεί η οθόνη κλειδώματος, σύρουμε την οθόνη προς τα αριστερά (περίπου 2 εκατοστά) για να κλείσει το φλας. Αυτό. Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδια εχω εχω iphone 6 και note 4 και πιο ευκολο μου φαίνεται στο ios.. Στο note 4 δηλαδη χωρις ρουτ μπορεί κανείς να αναψει φακο απο lockscreen? Κι εκεξ χρειάζεται ξεκλειδωμα και να βρεις την εφαρμογη του φακου..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδια εχω εχω iphone 6 και note 4 και πιο ευκολο μου φαίνεται στο ios.. Στο note 4 δηλαδη χωρις ρουτ μπορεί κανείς να αναψει φακο απο lockscreen? Κι εκεξ χρειάζεται ξεκλειδωμα και να βρεις την εφαρμογη του φακου..

Την μπάρα τραβάς και τον ανοίγεις. Δεν χρειάζεται καν lock Screen πατάς το κουμπί να ανοίξει η οθόνη και η με την μπάρα η με ένα toggle στην οθόνη κάνεις τα πάντα. Δεν είναι πιο εύκολο στο ios.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Την μπάρα τραβάς και τον ανοίγεις. Δεν χρειάζεται καν lock Screen πατάς το κουμπί να ανοίξει η οθόνη και η με την μπάρα η με ένα toggle στην οθόνη κάνεις τα πάντα. Δεν είναι πιο εύκολο στο ios.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

γίνεται και με κλειδωμένο το κινητο δηλαδή?όπως έχει το toggle για την κάμερα ας πούμε?δεν το χα υπόψη μου..

δεν το διευκρίνισα καλά μάλλον..εννοούσα ότι στο iphone είναι πιο ευκολο λόγω του ότι το κάνεις με κλειδωμένητην οθόνη μέσω ενός swype up...

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

γίνεται και με κλειδωμένο το κινητο δηλαδή?όπως έχει το toggle για την κάμερα ας πούμε?δεν το χα υπόψη μου..

δεν το διευκρίνισα καλά μάλλον..εννοούσα ότι στο iphone είναι πιο ευκολο λόγω του ότι το κάνεις με κλειδωμένητην οθόνη μέσω ενός swype up...

Το παραπάνω που έγραψα εννοώ να ξεκλειδώσεις το κινητό και μετά να πατήσεις το toggle η να τραβήξεις την μπάρα. Βέβαια μιλάμε για Android. Μπορείς και με κλειστή οθόνη να έχεις πχ με 2 πατήματα στο κεντρικό να ανάβει το φακός η με 2 περάσματα στον proximity sensor να ανάβει. Η παραμετροποίηση είναι απεριόριστη για αυτό μου φάνηκε περίεργο το θέμα λες και ανακάλυψε τον τροχο ακόμα μια φορά η Apple ένω έχει να τον ανακαλύψει από το 2007.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...