Jump to content

Alcatel One Touch S853


tabulini
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia den yparxoyn logia pleon gi ayto to kinito.

To exw 3 vdomades kai mera me ti mera to goustarw perissotero anakalyptontas tis dynatotites toy.

Ontws exei tyxei na kollisei 3-4 fores, omws nomizw pws exei na kanei me ta tosa polla poy ypostirizei.

Episis exei exairetiki prosvasi sto web.:lol:

Exairetiki analysi twn fwto ston ypologisti gia 1,3 mpx. :lol:

Exairetiki apodosi toy stereo exwterikoy hxeioy.:lol:

Exairetiki apodosi toy fm/mp3:lol:

To mono provlima poy exw einai to handsfree poy einai ligo megalo to kalwdio.:mad:

Exairetiki akoma einai i karta minisd . Exw mia 512 kai kanw mia xara ti doyleia moy.:lol:

To mono pou zitaw einai an gnwrizete kapoio site gia na katevasw kanena paixnidi symvato me to s853. Exw psaxei pantoy kai tipota.:( episis thelw na pou peite pio bluethooth einai symvto kai poy tha to vrw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 307
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tελικά τα ακουστικά του, παρότι δεν γεμίζουν οπτικά το μάτι, είναι αρκετά καλά, αν ήταν στο εμπόριο θα κόστιζαν κάπου 20 ευρώ.

Συγκρίνοντας τα με τα Sennheiser MX-400 που κάνουν 15 ευρώ, είναι αρκετά καλύτερα σε ένταση, και κυρίως σε μπάσο.

Προσοχή λοιπόν στην αντικατάσταση τους, θέλει αρκετά λεφτά για να βρεθεί κάτι καλύτερο για το κινητό, είναι μια χαρά και με αυτά τα ακουστικά, και το λέω μετά από αρκετές δοκιμές.

Μακάρι να είχε τα ακουστικά του W900 βέβαια, αν και σε ένταση δεν τα ζηλεύει.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα του w800 ειναι χειροτερα απο τα παρεχομενα του 853.ειναι ολο πριμα με πολυ χαμηλη ενταση.............
mi8
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από αυτονομία αν θέλει ας μας διαφωτίσει κάποιος. Πόσες μέρες κρατάει νυχθημερόν ανοικτό με ελαφριά χρήση;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από αυτονομία αν θέλει ας μας διαφωτίσει κάποιος. Πόσες μέρες κρατάει νυχθημερόν ανοικτό με ελαφριά χρήση;

2 μερες φιλε αλλα δεν με πειραζει καθολου.το κινητο ειναι πολυ μπροστα!!!!!!!!!!!!!!!!

mi8
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή η αυτονομία ήταν όντως 2 μέρες μετά την 5η με 6η φόρτιση όμως το τηλέφωνο αντέχει περίπου μία εβδομάδα... :!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις καμια ρυθμιση για να μην βγαζει το νεο μυνημα στην οθονη με το που ερχεται????θα μας εκθεσει το κινιτο........
mi8
Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει πολύ καιρό χωρίς ενημέρωση και περίμενα να δω κάπου ότι ήρθε το κινητό!! Τρομερή διαφήμιση του έχουν κάνει..

Από χθες που είδα ότι έρχεται μόνο από τη Vodafone απογοητεύτηκα.

Δύο καταστήματα στο Χαλάνδρι όχι μόνο δεν το έχουν, αλλά δεν έχουν και καμία διάθεση να το φέρουν.

Να το πάρω από το e-shop τους ή να συνεχίσω να ψάχνω?

Μήπως ξέρετε κανένα "ψαγμένο" κατάστημα που να το έχει?

Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει πολύ καιρό χωρίς ενημέρωση και περίμενα να δω κάπου ότι ήρθε το κινητό!! Τρομερή διαφήμιση του έχουν κάνει..

Από χθες που είδα ότι έρχεται μόνο από τη Vodafone απογοητεύτηκα.

Δύο καταστήματα στο Χαλάνδρι όχι μόνο δεν το έχουν, αλλά δεν έχουν και καμία διάθεση να το φέρουν.

Να το πάρω από το e-shop τους ή να συνεχίσω να ψάχνω?

Μήπως ξέρετε κανένα "ψαγμένο" κατάστημα που να το έχει?

 

Mάλλον δεν υπάρχει εναλλακτική λύση για ελλάδα Corinna, το pixmania πχ που το φέρνει το έχει 279 ευρώ + 12 μεταφορικά και χωρις ελληνικό menu.

 

Πίεσε τους, τους απαράδεκτους, να το φέρουν, είναι υποχρεώση τους, το κάνουν επειδή δεν έγινε καμμιά διαφήμιση στο κινητό και δεν το ξέρει σχεδόν κανείς ότι ήρθε.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο το πρωί θα αρχίσω τα τηλέφωνα!!

Δεν μπορεί... κάποιος θα φιλοτιμηθεί.

Έχω την αίσθηση όμως (και από παλαιότερες περιπτώσεις) ότι στα καταστήματα της Vodafone αν δεν ενδιαφέρεσαι για να κάνεις και σύνδεση, δεν ασχολούνται και πολύ.

Κρίμα...

Εγώ όμως το τηλέφωνο την επόμενη εβδομάδα θα το έχω οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν μπορέσεις να κάνεις μια βόλτα προς Πασαλιμάνι, κοντα στην διασταύρωση Βασιλέως Γεωργίου και Γρηγορίου Λαμπράκη έχει 4 μαζεμένα vodafone - shops, ένα στην Βασιλέως Γεωργίου και 3 στην Γρηγορίου Λαμπράκη (είναι ο δρόμος με τα goodies, mcdonalds κλπ). Εγώ σε ένα από αυτά το είχα βρει, στο ένα μάλιστα υπήρχε πολύ καλη εξυπηρέτηση.

Το καλύτερο είναι να πάρεις τηλέφωνο πριν, να ρωτήσεις, σου δίνω το ένα, από εκεί που το είχα πάρει, αλλά έχει άλλα 3 μέσα σε απόσταση 50 μέτρων.

 

Γρηγορίου Λαμπράκη 93

Πειραιάς

 

Τηλέφωνο δεν βρίσκω στην απόδειξη, αλλά μπορείς να πάρεις στα κεντρικά στο 210-6702000 να στο πουν, με τα στοιχεία που σου έδωσα, πιστεύω. Καλή επιτυχία, αξίζει το κινητάκι :)

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

:D :D Το βρήκα!!

Μετά από αρκετά τηλέφωνα, βρήκα ένα στο Γαλάτσι και έτρεξα αμέσως.

Για την ώρα φορτίζει και μετά αρχίζει το ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites

βρηκε τελικα κανεις τον τροπο να μην βγαζει τα μνματα κατευθειαν στην οθονη??ειναι εκνευριστικο............αν δεν φτιαξει αυτο μαλλον θα το πουλησω το κινιτακι....και μ αρεσει..
mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι , θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει κανενας αγορασει φορτιστη για το αυτοκινητο και ποιον ? Στην vodafone ουτε που ηξεραν τι να μου δωσουν.
Link to comment
Share on other sites

το πουλαω 215 ευρω με καρτα 512 δωρο οποιοσ θελει ας στειλει μνμ!!

Καλύτερα βάλε μια αγγελία εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=39 ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και απο εμενα.

Αγορασα το κινητο αυτο χθες.Υπαρχουν τουλαχιστον 3 καταστηματα Vodafon στην Αθηνα που το εχουν ετοιμοπαραδοτο.Δεν ξερω αν μπορω να τα αναφερω εδω.

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. το έβαλα να παίζει μουσική σήμερα και άντεξε από τισ 8 το πρωί έως τις 12:45 μ.μ.Δηλαδή 4ώρες και 45 λεπτά παίζοντας μόνο μουσική και τίποτα άλλο. Εδώ που τα λέμε μην έχετε τρελές απαιτήσεις από ένα κινητό που τα έχει όλα και κοστίζει Μ Ο Ν Ο 185 ευρώ!!!!Δηλαδή το SONY ERICCSON K750i που αγόρασα πριν από 11 μήνες έχει καλύτερες επιδόσεις;Και μου κόστισε και 380 ευρώ.Γνωρίζει κανείς από σας ότι η 2ετής εγγύηση που δίνει η SONY είναι παραμύθι?Έχει προσέξει κανείς σας την κατασκευή του joystick που είναι ελαττωματική και επιρρεπής σε σκόνη και υγρασία?Τα κινητάκια της SONY ERΙCCSON έχουν όλα ζωή 11 μήνες και είναι πανάκριβα κι αν σας χαλάσει το JOYSTICK σας λένε από το επίσημο service της SONY ότι δεν επισκευάζεται ούτε αντικαθίσταται η συσκευή.Ετσι έπαθα κι εγώ.Επομένως προτιμώ αν σε 11 μήνες ξαναχαλάσει το κινητό μου,που δεν το νομίζω,να κλαίω τα λίγα 185 ευρώ παρά τα πολλά 380 ευρώ και άνω.
Link to comment
Share on other sites

###847# μ αυτο το κωδικο σε κατασταση αναμονης το τηλεφωνο επανερχεται στις εργοστασιακες ρυθμισεις...........
mi8
Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι είναι υπέροχο! :D

Κάποιες φορές αργεί λίγο, αλλά όχι κάτι τρομερό. Ίσως με κάποια αναβάθμιση διορθωθεί.

Ο ήχος είναι τέλειος και με εξωτερικά ηχεία είναι ότι πρέπει για πάρτυ!

Θα προτιμούσα το Τ9 να μην βάζει τόνους στα κεφαλαία. Όχι ότι με πειράζει ακόμα και αν στέλνει 2 μηνύματα. Απλά στα κεφαλαία δεν μπαίνουν τόνοι. Από παλιά...

Ένα πράγμα με έχει προβληματίσει. Ενώ η ώρα είναι ρυθμισμένη, όταν έρχεται η αναφορά στα μηνύματα η ώρα αποστολής και παράδοσης είναι τρεις ώρες πίσω :confused:

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

to kinitaki to phre enas filos mou !! auto pou me entuposiase einai o polu kalos hxos apo ta hxeia!!mporei na to paro ki ego san deutero pros to telos kalokairiou pou tha exo epidothsh !!einai polu fthno me arketa kales epidoseis !!kapote eixa to 535 kai eixa meinei polu euxaristhmenos !!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί.Κάτι που ίσως σας ενδιαφέρει.Απόκτησα πρόσφατα το 853, με ανανέωση συμβολαίου. Εξαιρετικό τηλέφωνο και σίγουρα από τα καλύτερα σε σχέση απόδοσης- τιμής.Εξακολουθώ όμως να βολεύομαι με το smartphone που διαθέτω και έτσι σκοπεύω να το αποχωριστώ.Φυσικά στο κουτί του(για την ακρίβεια στις ζελατίνες του), με απόδειξη-εγγύηση κτλ.Αν κάποιος ενδιαφέρεται η τιμή είναι 140€ και μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου στο tdour@hotmail.com.(δεκτός κάθε έλεγχος, συνάντηση(Αργυρούπολη, ή σε οποιαδήποτε στάση του μετρό),μετρητά).Ευχαριστώ.

υγ:το ξέρω ότι είναι εκτός θέματος αλλά αφενός δεν μπόρεσα να βρώ κάποιο σχετικό με αγοροπωλησίες θέμα για να κάνω post αφετέρου λόγω της συζήτησης παραπάνω πιστεύω οτι κολάει...

Link to comment
Share on other sites

Όλα του καλά, μόνο να μην χρειαζόταν κάθε μέρα φόρτιση και ενώ μάλιστα είναι ακόμα με δυο γραμμές μπαταρία!!!
Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...