Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δε σε δίνει ορεο για να πουλήσει τα νέα μοντέλα. Πάγια τακτική των εταιρειών

 

απο οτι φαινεται υπαρχει τουλαχιστον μια που εδωσε και σε παλιο τηλ αλλα και στον διαδοχο του

Link to comment
Share on other sites

τι κερδίζουμε με το ορεο?
Τίποτα. Αφου δίνει η xiaomi security patch δε μας νοιάζει και πολύ.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

στην οθόνη κλειδώματος μπορούν να φαίνονται οι μόνιμες ειδοποιήσεις πχ εφαρμογών καιρού;

σε παλαιότερα κινητά το έκανα. τώρα δεν βλέπω να γίνεται σε αυτό.

κατεβάζοντας την μπάρα ειδοποιήσεων φαίνεται. αλλά εγώ λέω με το που πατάς το on|off κουμπί του κινητού με κλειδωμένο το κινητό να φαίνεται η ειδοποίηση. (όπως όταν έχουμε μήνυμα από Viber κλπ)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

με την καινούργια μπάρα μπορείς να βλέπεις εκεί πρόχειρα και εκεί λιγα πράγματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ήρθε και η τρίτη dev 10

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κάποιος την DND εφαρμογή.; με την σημερινή dev να μου πει εάν κάποια αποκλεισμένη επαφή καλέσει ανάβει η οθόνη ή όχι; γιατί με την MIUI 8 δεν άναβε (μια χαρά) με όλη την σειρά dev MIUI 9 άναβε (όχι σωστό). μέχρι τώρα στις beta MIUI 10 δεν ανάβει (σωστό). με την σημερινή όποιος μπορεί (εάν την κάνει) να μου πει μην το χαλάσουν πάλι!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση:

Μπορώ να απενεργοποιήσω όλες τις ειδοποιήσεις εφαρμογών με εξαίρεση π.χ 2 εφαρμογών; Θέλω να την πέφτω για ύπνο και να δέχομαι ειδοποιήσεις μόνο από 2 εφαρμογές που έχω από κάμερες ασφαλείας.

Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια γενικότερα των εφαρμογών.

Δεν ξερω... μου φαίνονται άθλια, πολυ μικρά, κάτι περίεργο...

Ειδικά αυτά που είναι μέσα σε φακέλους σαν να είναι σε σμίκρυνση!

 

EDIT: Μαλλον διορθώθηκε το θεμα που εφαρμογές έκαναν το κινητό να κολλάει.

Τρέχω 2 και μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα!

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πλέον όταν πατάω το volume up down αλλάζει την ένταση των ήχων όχι του κεντρικού ήχου κλήσης!! αν είναι δυνατόν

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

βασικά ενεργοποιοντας το MIUI optimization τότε τα κουμπιά του ήχου ανεβοκατεβαζουν τον ήχο των ειδοποιήσεων! όχι του ήχου κλήσης! μόλις απενεργοποιω το MIUI optimization τότε δουλεύει κανονικά! για δείτε το

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ειδοποίηση για την 8.8.2 μεσημερι θα την περασω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πλέον όταν πατάω το volume up down αλλάζει την ένταση των ήχων όχι του κεντρικού ήχου κλήσης!! αν είναι δυνατόν

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

βασικά ενεργοποιοντας το MIUI optimization τότε τα κουμπιά του ήχου ανεβοκατεβαζουν τον ήχο των ειδοποιήσεων! όχι του ήχου κλήσης! μόλις απενεργοποιω το MIUI optimization τότε δουλεύει κανονικά! για δείτε το

αυτό με το volume button το έχει κανείς άλλος; τι να φταίει; μόνο όταν ενεργοποίησα το Miui OPTIMIZATION μετά από μήνες γίνεται!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει καθόλου με τις εφαρμογές που κολλούσε, τουλάχιστον μέχρι στιγμής μετά από τόσες ώρες που σε άλλη φάση δεν θα μπορούσα ούτε να το ξεκλειδώσω.
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος με την τελευταία beta 8.8.2 να ενεργοποιησει το miui optimization στα developer settings και να δει εάν με τα κουμπιά του volume αλλάζει η ένταση γενικά του κινητού η των ΕΙΔΟΠΟΙΉΣΕΩΝ (με την νότα)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος με την τελευταία beta 8.8.2 να ενεργοποιησει το miui optimization στα developer settings και να δει εάν με τα κουμπιά του volume αλλάζει η ένταση γενικά του κινητού η των ενεργοποιησεων;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δεν αλλάζει η ένταση του κινητού. Το εικονίδιο με τη νότα αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

http://dragon-tt.com/xx.aspx?id=2552

Γνήσια οθόνη κομπλέ θα βρεις εδώ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Φίλε μου, σαν τρόπο αποστολής μου βγάζει 2 με DHL , και σαν πληρωμή δεν έχει PayPal . Έχει αγοράσει κανείς από εδώ?

daecb03165ef958b849b291253a1c825.jpg9eb944809beeb7350890db1b5b2588e7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει η ένταση του κινητού. Το εικονίδιο με τη νότα αλλάζει

άρα δεν είμαι ο μόνος! αυτό δεν είναι σωστό. τα κουμπιά του ήχου είναι σε όλα τα κινητά για τον ήχο τον κεντρικό. καλά δεν παίζονται εκεί στην xiaomi. δημιουργούν προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος με την τελευταία beta 8.8.2 να ενεργοποιησει το miui optimization στα developer settings και να δει εάν με τα κουμπιά του volume αλλάζει η ένταση γενικά του κινητού η των ΕΙΔΟΠΟΙΉΣΕΩΝ (με την νότα)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εγώ έχω την 9.6 και με την αλλαγή έντασης αυξομειώνεται ο ήχος του κινητού και όχι της μουσικής.

 

Πρόταση: ποια εφαρμογή προτείνετε για να βελτιώσουμε λίγο τη λήψη φωτογραφιών και βίντεο; Όχι editing, αναφέρομαι σε άμεση λήψη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σαν τρόπο αποστολής μου βγάζει 2 με DHL , και σαν πληρωμή δεν έχει PayPal . Έχει αγοράσει κανείς από εδώ?

daecb03165ef958b849b291253a1c825.jpg9eb944809beeb7350890db1b5b2588e7.jpg

 

Φίλε μου, σαν τρόπο αποστολής μου βγάζει 2 με DHL , και σαν πληρωμή δεν έχει PayPal . Έχει αγοράσει κανείς από εδώ?

daecb03165ef958b849b291253a1c825.jpg9eb944809beeb7350890db1b5b2588e7.jpg

 

Έχω παραγγείλει 2 φορές πιο παλιά θα επιλέξεις αυτό που προτείνει (e commerce) δεν έχει PayPal απευθείας με την κάρτα. Γενικά είναι αξιόπιστο δεν είχα κάποιο πρόβλημα

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 9.6 και με την αλλαγή έντασης αυξομειώνεται ο ήχος του κινητού και όχι της μουσικής.

 

Πρόταση: ποια εφαρμογή προτείνετε για να βελτιώσουμε λίγο τη λήψη φωτογραφιών και βίντεο; Όχι editing, αναφέρομαι σε άμεση λήψη.

έχεις ενεργοποιημενο το miui optimization στα developer settings, έτσι; εάν ναι τότε το κάνει μάλλον στην beta μόνο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...