Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχεις ενεργοποιημενο το miui optimization στα developer settings, έτσι; εάν ναι τότε το κάνει μάλλον στην beta μόνο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ναι με ενεργοποιημένο το miui optimization.

Link to comment
Share on other sites

άρα είναι θέμα της beta, ok

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εμένα πάντως δε με ενοχλεί.. Δε τα πολυχρησιμοποιω τα κουμπιά αυτά. Έχουν τα ακουστικά ενσωματωμένα κουμπιά για αυξομειωση ήχου οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Και καλή εβδομάδα.

Πέρασα στην 8.8.2 Global Beta, και με το MIUI 10, δε μπορώ να ενεργοποιήσω πλέον το Camera 2 API διαμέσω του buildprop editor γιά την Google camera.

Ενώ με τη Global Stable, ακολουθούσα τη πεπατημένη διαμέσω της γνωστής διαδικασίας γιά όσους το έχουν κάνει, και όλα έτρεχαν ρολόι.

Έχει βρεθεί η λύση παιδιά;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιημένο το να ηχογραφεί τις κλήσεις

αλλά είδα ότι αν μιλάς από bluetooth δεν τις ηχογραφεί...

δεν αλλάζει αυτό;

 

ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Και καλή εβδομάδα.

Πέρασα στην 8.8.2 Global Beta, και με το MIUI 10, δε μπορώ να ενεργοποιήσω πλέον το Camera 2 API διαμέσω του buildprop editor γιά την Google camera.

Ενώ με τη Global Stable, ακολουθούσα τη πεπατημένη διαμέσω της γνωστής διαδικασίας γιά όσους το έχουν κάνει, και όλα έτρεχαν ρολόι.

Έχει βρεθεί η λύση παιδιά;

 

Από όσο ξέρω, όχι ακόμα...

 

Ο μόνος λόγος που δεν τη βάζω ακόμα...

 

Πλέον δεν μπορώ να διανοηθώ άλλη κάμερα. Το παρακολουθώ συνέχεια, μπαίνω και στο 4pda, ελπίζω σύντομα να βρεθεί λύση...

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, όχι ακόμα...

 

Ο μόνος λόγος που δεν τη βάζω ακόμα...

 

Πλέον δεν μπορώ να διανοηθώ άλλη κάμερα. Το παρακολουθώ συνέχεια, μπαίνω και στο 4pda, ελπίζω σύντομα να βρεθεί λύση...

 

Ευχαριστώ γιά την απάντησή. Οπότε δεν υπάρχει λύση ακόμα.

Κι εγώ το παρακολουθώ γιατί με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, κι εγώ θέλω πολύ την εν λόγω κάμερα και είναι το μοναδικό που με χαλάει στη 10, αναμένουμε τη λύση από όλο και κάποιον developer πιστεύω πως θα βρεθεί.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην 10 πάντως έχουν προσθέσει στη μαμά εφαρμογή κάμερας και video recording σε 1080p60fps. Λίγο που το δοκίμασα αρκετά καλό μου φάνηκε.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο νέο αλλά τώρα που το δοκίμασα σε χαμηλό φωτισμό είναι σκοτάδια μαύρα.

Το ίδιο πρόβλημα έχω με το open camera που ενώ τραβάει 4K αν μπεις σε δωμάτιο η είναι λίγο σκοτεινά τότε δεν φαίνεται τίποτα στο video.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με google camera η με το app που κυκλοφορεί στο mi forum και σου δίνει 4k μέσα απο την μαμά εφαρμογή τι συμβαίνει?

βγαίνουν και με τους 2 αυτούς τρόπους περισσότερο σκοτεινά απο την μαμά εφαρμογή?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Αν όχι σήμερα, αύριο θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω, καθώς τις προάλλες χρειαστηκα την fastboot rom + οδηγο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μπορεις να με κατευθύνεις,θα ηταν μεγαλη βοήθεια

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

έχει μια λειτουργία που με διπλό ταπ στην οθόνη ενεργοποιείται η οθόνη

θυμάται κανείς από που το κάνουμε?

έψαξα τις ρυθμίσεις και δεν το είδα

 

α οκ το βρήκα

Edited by freemind11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να μεταβώ σε κάποια custom rom αλλά πριν λιγο καιρο διάβαζα οτι ολες εχουν ενα πρόβλημα με λήψη video που ειναι σκοτεινή. Γνωρίζει κάποιος αν έχει λυθεί το θέμα αυτο?
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

έχει μια λειτουργία που με διπλό ταπ στην οθόνη ενεργοποιείται η οθόνη

θυμάται κανείς από που το κάνουμε?

έψαξα τις ρυθμίσεις και δεν το είδα

 

α οκ το βρήκα

Ρυθμίσεις >οθόνη
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να μεταβώ σε κάποια custom rom αλλά πριν λιγο καιρο διάβαζα οτι ολες εχουν ενα πρόβλημα με λήψη video που ειναι σκοτεινή. Γνωρίζει κάποιος αν έχει λυθεί το θέμα αυτο?

Έβγαλε ένας Ρώσος ζιπακι που το διορθώνει. Κυκλοφορεί στα thread του xda.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε ένας Ρώσος ζιπακι που το διορθώνει. Κυκλοφορεί στα thread του xda.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Θα το ψάξω, ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, θυμηστε μου σας παρακαλω πολυ. Το κινητο μας υποστηριζει Fast Charge ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, θυμηστε μου σας παρακαλω πολυ. Το κινητο μας υποστηριζει Fast Charge ?
Ο επεξεργαστης μας ναι.....ο kernel του κινητου οχι.Δηλαδη με λιγα λογια ΟΧΙ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με την φόρτιση της μπαταρίας? Εντελώς ξαφνικά αργεί να φορτίσει το κινητό... Κάνει δηλαδή γύρω στο πεντάωρο! Δεν έχει καιρό που το είχα στείλει για σέρβις λόγω κιτρινιλας στην οθόνη... Τι μπορεί να φταίει?
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με την φόρτιση της μπαταρίας? Εντελώς ξαφνικά αργεί να φορτίσει το κινητό... Κάνει δηλαδή γύρω στο πεντάωρο! Δεν έχει καιρό που το είχα στείλει για σέρβις λόγω κιτρινιλας στην οθόνη... Τι μπορεί να φταίει?

 

Το καλώδιο. Δοκίμασε κάποιο άλλο.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με την φόρτιση της μπαταρίας? Εντελώς ξαφνικά αργεί να φορτίσει το κινητό... Κάνει δηλαδή γύρω στο πεντάωρο! Δεν έχει καιρό που το είχα στείλει για σέρβις λόγω κιτρινιλας στην οθόνη... Τι μπορεί να φταίει?

εγώ είχα τέτοιες σκέψης χτες αλλα μάλλον ήταν επειδή χρησιμοποιουσα το κινητό με αποτέλεσμα να καταναλώνει μπαταριά αλλά και να ζεσταίνεται.

εκεί νομίζω ρίχνει την φόρτιση για προστασία?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσα και καλώδιο από καινούργιο φορτιστή.. πάλι το ίδιο .. το πρωί ήταν στο 15% και μου έλεγε ότι χρειάζεται 5 ώρες για να φτάσει το 100%.. ενώ το προηγούμενο διάστημα σε 3-3.5 ώρες φόρτιζε εντελώς... άλλαξα μέχρι και πρίζα.. πάλι τα ίδια.. έκλεισα το κινητό να φορτίζει χωρίς να το χρησιμοποιώ.. πάλι τα ίδια..
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χάλασε η μπαταρία?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό θα έλεγα και εγώ. Παρατήρησε το πολύ καλά μήπως έχει φουσκώσει η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...