Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα μια χαρά δουλεύει η 10. Το μόνο θέμα είναι η απόδοση της μπαταρίας που με το ζόρι φτάνει τις 7 ώρες sot με μέτρια χρήση
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ αλλά μου φαίνεται Γολγοθάς..

Μια φορά το κάνεις και τέλος!

Πίστεψέ με αξίζει!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου ήρθε ενημέρωση 9.6.2. Ήρθε σε κανέναν άλλον; Την έχει βάλει κανείς; Σταθερή γράφει...

 

Την έβαλα τελικά. Αυτό το οποίο φαίνεται με πρώτη ματιά είναι ότι (μάλλον) διορθώθηκε το θέμα με τα ελληνικά στο ιστορικό κλήσεων...

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά το κάνεις και τέλος!

Πίστεψέ με αξίζει!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν αμφιβάλλω αλλά στην φάση μου το οτιδήποτε όπως απλά πράγματα της καθημερινότητας είναι δύσκολο, αλλιώς θα το είχα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν κάποιος έχει redwolf recovery θα μπορεί να βοηθήσει. Μετά από το τελευταίο update έχασα το root. Επειδή είναι η πρώτη φορά με redwolf 3.1.1.2_0.22, πως κάνω root; Παλιότερα φλάσαρα την twrp και μέσω αυτής, φλάσαρα supersu και no-verity-opt, που τα είχα σε .img στον αποθηκευτικό χώρο. Τώρα κάνω το ίδιο ή φλασάρω μέσα από το redwolf το supersu ή magisk που τα έχει ως επιλογές;
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε μέσα από το Red Wolf το magick. To super su έχει σταματήσει την υποστήριξη νομίζω

 

Ευχαριστώ πολύ. Δεν χρειάζεται να φλασάρω και lazyflasher δηλαδή.

Edited by IASVN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είχα Miui 9 dev rom και έκανα update στη 10, αλλά επειδή δεν λειτουργεί η gcam, λέω να φλασάρω πάλι έκδοση 9.

Επειδή είναι προηγούμενη έκδοση, δεν νομίζω οτι θα έχω πρόβλημα, έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου ήρθε ενημέρωση 9.6.2. Ήρθε σε κανέναν άλλον; Την έχει βάλει κανείς; Σταθερή γράφει...

αδελφέ από τότε που το έγραψες προσπαθώ αλλά δεν μου βγάζει καμία αναβάθμιση σε 9.6.2

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι υπό δοκιμή ακόμα.Σε φίλο έχει έρθει από προχθές, σε μένα όχι ακόμα.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι υπό δοκιμή ακόμα.Σε φίλο έχει έρθει από προχθές, σε μένα όχι ακόμα.

 

Αυτό ακριβώς πρέπει να συμβαίνει (μάλλον)...!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήρθε εδώ και μερικές μέρες, κανένα πρόβλημα δεν μου παρουσίασε. Στης συζύγου που είναι το 3αρι δεν έχει έρθει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει launcher που να μπορείς να κλειδώσεις με gesture την οθόνη αλλά μόλις χρησιμοποιείς το fingerprint να ανάβει την οθόνη αλλά ξεκλείδωτη;

στον νοβα έχει μια χρονοκαθυστερηση αλλά δεν πολύ βολεύει.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξανά καρέ καρέ το τηλέφωνο πριν αλλά και μετά την αναβάθμιση του system launcher που έδωσε η xiaomi.

Μέτα το hard reset σιγα σιγα επανήλθε.. το πρόβλημα.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταία beta miui 10 δεν δουλεύουν με τίποτα τα notification badges στον νοβα. με άλλους launchers όλα καλά. το έχει κανείς παρατηρήσει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ένα portrait mode που αναφέρεται στο miui forum το βάλανε; που είναι και τι κάνει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το μόνο που βλέπω είναι το depth effect στις σελφι.

Γενικά όμως άλλαξαν όλο το μενού της κάμερας

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που βλέπω είναι το depth effect στις σελφι.

Γενικά όμως άλλαξαν όλο το μενού της κάμερας

Να σε ρωτησω στην miui 10 camera εβαλαν στις selfies φωτογραφιες να φωτιζει η οθονη για πιο φωτεινες φωτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω στην miui 10 camera εβαλαν στις selfies φωτογραφιες να φωτιζει η οθονη για πιο φωτεινες φωτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε βλέπω κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λίγη βοήθεια. Αγόρασα χτες το redmi note 4x με τον snapdragon 625 και όταν το άνοιξα να το ρυθμίσω είδα ότι για cpu λέει deca core max 2,11ghz. Εγκατεστησα το cpu-z και μου δείχνει τον xelio x20. Πήρα το μαγαζί και η απάντηση τους ήταν ότι επειδή δεν είναι global για Ελληνικα, στή συσκευή έχουν περάσει λειτουργικο την έκδοση από μοντέλο με τον xelio γιαυτο μου το εμφανίζει αλλά λειτουργεί κανονικά. Ισχύει ή με δουλεύουν κανονικά; Και πως ελέγχεις ότι είναι το σωστό μοντελο; Ευχαριστώ για οποία βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...