Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πάτησα το περισσότερα και το μενού που βγάζει είναι αυτό που ανέβασα στην φωτό

 

και κανένα από αυτά δεν το στέλνει στην επιφάνεια εργασίας

μήπως πρέπει να είναι ρουταρισμένο το κινητό για να στο βγάλει αυτό?

 

Όχι, ούτε εγώ είμαι ρουτ. Στο "περισσότερα" , πάτα το "προσθήκη" (η 2η επιλογή κατά σειρά όπως δείχνει στο δικό σου screenshot). Και θα το προσθέσει στην αρχική οθόνη. Το δοκίμασα ξανά τώρα μόλις και δουλεύει κανονικά.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος έχει το ίδιο τηλέφωνο μάλλον με mtk εκδοσή (το κουτί είναι στα κινέζικα).

Φοράει (μετά από ota update) miui 9 όπως κι εγώ, αλλά παρατήρησα ότι στο μενού ,του έχει την επιλογή Volte, ενώ σε εμένα όχι.

Πως γίνεται αυτό ;

Δεν λειτουργεί ούτως ή άλλως ούτε θα λειτουργήσει ποτέ όπως το κόβω στην Ελλάδα.

http://en.miui.com/thread-951467-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα κι αυτό...ούτε αυτό το κάνει :(

το δοκίμασα και για άλλες εφαρμογές, το ίδιο

 

Κάνε μια επανεκκίνηση (εάν δεν έχεις κάνει), μήπως στρώσει η εφαρμογή.

Έπειτα, ξαναδοκίμασε ότι έχομε πεί, και εάν δείς πως δε γίνεται, απεγκατέστησε την εφαρμογή από εκεί που την βρήκες, και εγκαταστήστε την πάλι ως έσχατη λύση. Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν δούλευε το volte, επίσης είχα συχνά προβλήματα σύνδεσης με κάποια wifi δίκτυα. Άλλαξα την περιοχή σε τουρκία και λύθηκαν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί ούτως ή άλλως ούτε θα λειτουργήσει ποτέ όπως το κόβω στην Ελλάδα.

http://en.miui.com/thread-951467-1-1.html

 

Μέχρι πρότινος όμως που ειχα ενα cubot cheetah 2, σε μερικές κλήσεις μου έβγαζε ενα HD σημαδάκι και ο ήχος ηταν απίστευτα καλύτερος (δίκτυο cosmote).

Απλά έχω απορία με το ίδιο software εμένα να μην έχει την επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εμένα δεν δούλευε το volte, επίσης είχα συχνά προβλήματα σύνδεσης με κάποια wifi δίκτυα. Άλλαξα την περιοχή σε τουρκία και λύθηκαν όλα.

 

Πως το έκανες ;

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις ρυθμίσεις, το έχουν προτείνει άλλα μέλη αρκετές σελίδες πιο πίσω και όντως δουλεύει. Ρίξε κι ένα restart μετά. Edited by AndreasL
Link to comment
Share on other sites

Με rom από mi-globe.com το volte λειτουργεί κσνονικά.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση (εάν δεν έχεις κάνει), μήπως στρώσει η εφαρμογή.

Έπειτα, ξαναδοκίμασε ότι έχομε πεί, και εάν δείς πως δε γίνεται, απεγκατέστησε την εφαρμογή από εκεί που την βρήκες, και εγκαταστήστε την πάλι ως έσχατη λύση. Ευχαριστώ.

 

τα έκανα όλα ξανά και ξανά δεν γίνεται τίποτα

επίσης μέσα στις 3 εφαρμογές που ήταν στον φάκελο που δεν εμφανίζεται ήταν και το "χαρτες" της Google, που δεν το απεγκατηστεί γιατί το έχει στα default :(

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βαλω το tempered glass που δινει δωρο το shop αλλα βάζοντας πρωτα τις τρυπες του ακουστικο και των αισθητηρων τα 3 φωτιζομενα κουμπια δεν εφαπτουν οποτε δεν περναει το φως, τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για το ραδιόφωνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς ζητώντας μία βοήθεια αλλά αν δεν το βρίσκεις είναι μέσα στο φάκελο tools

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για το ραδιόφωνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πρόβλημα που έχεις δεν είναι και τόσο απλό, ώστε να σου προτείνω μια απλή επανεκκίνηση.

Στη θέση σου θα έκανα Hard reset, κάνε του λοιπόν μία επαναφορά εργοστασιακών, και δες εάν δουλεύει. Το κακό είναι ότι πρέπει να ξαναστήσεις το τηλέφωνο, όμως το να μη σου δουλεύει το ραδιόφωνο είναι πρόβλημα εφόσον για να το αναφέρεις το χρειάζεσαι κιόλας.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος/οι έχουν γράψει ότι τα note 4 global έρχονται με διαφορετικές κάμερες. Στο Kimovil γράφει ότι έχουν Sony IMX258. Εχω rn4 global, 4/64.

Πως μπορώ να βρώ αν η κάμερα είναι όντως αυτή, ή είναι κάποια άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος/οι έχουν γράψει ότι τα note 4 global έρχονται με διαφορτεικές κάμερες. Στο Kimovil γράφει ότι έχουν Sony IMX258. Εχω rn4 global, 4/64. Πως μπορώ να βρώ αν η κάμερα είναι όντως αυτή ή άλλη;

 

Με το να σου στείλουν με ένα email το screenshot που το πιστοποιεί αυτό. Όμως κρατώ μικρό καλάθι, και το ίδιο σου προτείνω να κάνεις κι εσύ, το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο να συμβαίνει αυτό, για 2 λόγους: Α) Η σιαόμι ουδέποτε παρουσίασε στα επίσημα spec της συσκευής τον imx258. Με απλά λόγια ήταν αποφασισμένη να πουλήσει το κινητό με random φακό (τον οποίο -imx- και λίγο πονηρά έδωσε στους unboxers για να το παρουσιάσουν με αυτό το φακό). Β) Ο εν λόγω φακός έχει να παρουσιαστεί σε χρήστη από τις πρώτες παρτίδες παραλαβής. Έπειτα ουδείς!

 

Δε θέλω να είμαι απόλυτος παρ'όλα τ'αύτα, ζήτα τους email με screenshot.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος/οι έχουν γράψει ότι τα note 4 global έρχονται με διαφορετικές κάμερες. Στο Kimovil γράφει ότι έχουν Sony IMX258. Εχω rn4 global, 4/64.

Πως μπορώ να βρώ αν η κάμερα είναι όντως αυτή, ή είναι κάποια άλλη;

 

πανε ρυθμισεις σχετικα με το τηλεφωνο 5 φορες ταπ στο εκδοση kernel στο μενου που θα σε βγαλει πατα στο version information και θα δεις αυτο που θες

Link to comment
Share on other sites

Το 98% τον note4 είναι μ τους φακούς σαμσουνγκ,το 0,5 με σονυ κ το 1,5 με τον άλλο. Η οθόνη του mtk με το snap που εχω είναι διαφορετικές άλλα μοντέλα ,του mtk δίπλα δίπλα με το snap μου αρέσει του mtk ποιο πολύ σε χρώμα κ φωτεινότητά
Link to comment
Share on other sites

Με το να σου στείλουν με ένα email το screenshot που το πιστοποιεί αυτό. Όμως κρατώ μικρό καλάθι, και το ίδιο σου προτείνω να κάνεις κι εσύ, το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο να συμβαίνει αυτό, για 2 λόγους: Α) Η σιαόμι ουδέποτε παρουσίασε στα επίσημα spec της συσκευής τον imx258. Με απλά λόγια ήταν αποφασισμένη να πουλήσει το κινητό με random φακό (τον οποίο -imx- και λίγο πονηρά έδωσε στους unboxers για να το παρουσιάσουν με αυτό το φακό). Β) Ο εν λόγω φακός έχει να παρουσιαστεί σε χρήστη από τις πρώτες παρτίδες παραλαβής. Έπειτα ουδείς!

 

Δε θέλω να είμαι απόλυτος παρ'όλα τ'αύτα, ζήτα τους email με screenshot.

τον διαφημιζε κανονικα στα specs στο site της κιολας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βοήθεια για το ραδιόφωνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα ακουστικα τα συνδεεις?Αν ναι κανε και wipe τα data και το cache της εφαρμογης απο τις ρυθμισεις των εφαρμογων. Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...