Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 9.0.5.0 εννοεις.Και γινεται ακομα καλυτερο με την 9.1. Tο τσεκαρα ατις εναλλαγες που κανει μεσα στο μετρο
Ναι, την 9.0.5 εννοώ.Η 9.1 πότε βγήκε πάλι,δε τους προλαβαίνουμε πλέον.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν το έψαξα παραπάνω γιατί έχω slim ROM και κανένας κωδικός δεν δουλεύει από όσους δοκίμασα για να τσεκάρω τον proximity.

Η αλήθεια είναι πως δεν μου δημιούργησε άλλο θέμα και το θυμήθηκα τώρα που είδα το μήνυμα σου.

 

 

 

Εγώ έρχομαι από 6p (πρώην κάτοχος του 5) και στην ουσία δεν μου λείπει τίποτα, πέρα από το κυνήγι της τελευταίας έκδοσης Android, την οποία φυσικά ούτε εσύ έχεις πλέον.

 

Λόγω της μακρόχρονης χρήσης καθαρής έκδοσης Android, πέρασα στο Xiaomi rom slim, οπότε έχω το ui που πάντα χρησιμοποιούσα και έχω συνηθίσει.

 

Αυτό που ακόμη δεν μπορώ να συνηθίσω είναι να μην κοιτάω το ποσοστό της μπαταρίας κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο. Πλέον κάνω ότι θέλω εγώ μέσα στην μέρα και όχι αυτό που θέλει η μπαταρία μου.

 

Pros

Διάρκεια μπαταρίας.

Επίσης smooth λειτουργία χωρίς hiccups.

Παραμετροποίηση! Αρκετές ROM για δοκιμή.

Διάρκεια μπαταρίας.

Διάρκεια μπαταρίας.

 

Cons

Κάμερα. Άθλια σε σχέση με 6p, ακόμη όμως χειρότερη από N5, χωρίς να ήταν ποτέ το δυνατό τους σημείο. Πάνω κάτω ίσως το ίδιο, έχω αρκετό χρόνο που άλλαξα και δεν θυμάμαι και σίγουρα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! Κατατοπιστικοτατος

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καντο απο cleaner,εχει επιλογη για system cache αλλα και για ολα τα apps

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά στην 9.0.5.0 global που είμαι με clean master στις ρυθμίσεις εκκαθάρισης έχει μόνο clear cashe εφαρμογών. (σάρωση μνήμης εφαρμογής)...

Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια αναβαθμιση σε 9.0.5.0 απο 9.0.3.0 εχω την εντυπωση πως εφυγε και το προβλημα με την διακοπη του ηχου κλισης για λιγα δευτερολεπτα. Αυτο ακριβως ειχε γινει με την αντιστοιχη αναβαμιση της 8
Link to comment
Share on other sites

Παράτηρησα ότι στο Ραδιόφωνο, που στην 8 είχε επιλογή ηχείου και αφαιρέθηκε στην 9, τώρα με το που το ανοίγεις χωρίς να βάλεις τα ακουστικά βγαίνει ο ήχος από το ηχείο αλλά δεν πιάνω εδώ αν δεν βάλω τα ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να περάσω Google cam χωρίς ρουτ σε redmi note 4 με snap κ με mediatek και μ γράφει αναφορά σφάλματος. Υπάρχει τρόπος να το περάσω σε αυτό με το snapdragon?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να περάσω Google cam χωρίς ρουτ σε redmi note 4 με snap κ με mediatek και μ γράφει αναφορά σφάλματος. Υπάρχει τρόπος να το περάσω σε αυτό με το snapdragon?

Έχεις ξεκλείδωτο bootloader; Πρέπει μετά να κάνεις root για να περάσεις gcam. Εδώ στο πρώτο ποστ είναι μαζεμένες όλες οι πληροφορίες σε λινκ προς τις ανάλογες οδηγίες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την 9.0.5 εννοώ.Η 9.1 πότε βγήκε πάλι,δε τους προλαβαίνουμε πλέον.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

9.1 ειναι η china dev.Mπορει και η global dev,δεν ειμαι σιγουρος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά στην 9.0.5.0 global που είμαι με clean master στις ρυθμίσεις εκκαθάρισης έχει μόνο clear cashe εφαρμογών. (σάρωση μνήμης εφαρμογής)...
εκει κατω κατω στα cache των εφαρμογων εχει και system cache
Link to comment
Share on other sites

Οι 72 ώρες για να ξεκλειδώσει ο bootloader ειναι ακατεβατες; να δοκιμάσω νωρίτερα ή τζάμπα κόπος;
Link to comment
Share on other sites

Πλεον εχω σταματησει να ενοχλουμαι και το βρισκω απλα κωμικο το VALUE FOR MONEY κινηταρα μου. :lol::lol:

 

Μετα την αναβαθμιση σε 9.0.5 που ετρεξε μονη της το βραδι, το λεντακι ειδοποιησεων ειναι μονιμα πρασινο σταθερο και δεν σβηνει ουτε με ρισταρτ. (ξαναναβει για την ακριβεια μολις μπουταρει) :wacko:

 

εχει καποιος καποια προταση? Η παω για value for money λυση με λιγο μονωτικη στο λεντακι να γινει μια χαρα??

Edited by ewssonaht
Link to comment
Share on other sites

Κάποια πραγματάκια που παρατήρησα με τη 9.0.5.0

 

1) Επανεμφανιστηκαν το Ηangout και το Google Photos που τα είχα απενεργοποιημένα (δεν ειμαι rooted) και δεν μπορώ να τα απενεργοποιησω πλέον με το "κόλπο" απο το Google Play

 

2) Μου έβγαλε κάποια στιγμή ειδοποίηση, νομίζω η εφαρμογή App της Xiaomi, ότι ενημέρωσε κάποιες εφαρμογές κάποιες απο τις οποίες τις έχω εγκαταστήσει εγώ και δεν ειναι οι δικές της που ενημέρωνε καμιά φορά. Πήγα Google Play και δεν αναφέρονταν στις πρόσφατα ενημερωμένες. Τι φάση; Αντί να γίνονται πλέον οι αυτόματες ενημερώσεις απο το Google Play γίνονται από το App της Xiaomi;

Edited by guido
Link to comment
Share on other sites

κρυψε την διεύθυνση σου!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μην αγχώνεσαι, δεν μένω εκεί. Απλώς έβγαλα μια φωτό στο σημείο..
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Πλεον εχω σταματησει να ενοχλουμαι και το βρισκω απλα κωμικο το VALUE FOR MONEY κινηταρα μου. :lol::lol:

 

Μετα την αναβαθμιση σε 9.0.5 που ετρεξε μονη της το βραδι, το λεντακι ειδοποιησεων ειναι μονιμα πρασινο σταθερο και δεν σβηνει ουτε με ρισταρτ. (ξαναναβει για την ακριβεια μολις μπουταρει) :wacko:

 

εχει καποιος καποια προταση? Η παω για value for money λυση με λιγο μονωτικη στο λεντακι να γινει μια χαρα??

 

Factory reset...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Είμαι και εγώ με την 9.0.5.0 θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάνεις πως αλλάζουν οι εφαρμογές που είναι στην οθόνη κλειδώματος αριστερά φακός και Mi remote και δεξιά camera .Με την 8.5 άλλαζαν κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε.1d2ad8566f14a7bc383a7ea8f66c800a.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Λοιπον εμενα μου βγαζει μια λευκη φασα φαρδια οπως αυτη αλλα δεν φαινονται οι επιλογες και παταω στην τυχη πχ, λεπτομερειες, ορισμος ως κλπ, τι να κανω που ειναι αορατα εχει καποιος ιδεα; :(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Είμαι και εγώ με την 9.0.5.0 θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάνεις πως αλλάζουν οι εφαρμογές που είναι στην οθόνη κλειδώματος αριστερά φακός και Mi remote και δεξιά camera .Με την 8.5 άλλαζαν κανονικά .

 

Δεν αλλαζουν στην 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον εμενα μου βγαζει μια λευκη φασα φαρδια οπως αυτη αλλα δεν φαινονται οι επιλογες και παταω στην τυχη πχ, λεπτομερειες, ορισμος ως κλπ, τι να κανω που ειναι αορατα εχει καποιος ιδεα; :(

 

εχεις βαλει κανα θεμα αλλο εκτος του default?

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα εχουμε και τα αποκαλυπτηρια του redmi note 5,για να δουμε!

 

Αύριο ανακοινώνεται επίσημα;

Έχεις κανένα λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζουν στην 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εχεις βαλει κανα θεμα αλλο εκτος του default?

 

Ναι εχεις δίκιο έβαλα το δικο του και έφτιαξε αυτο ηταν σε ευχαριστω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω αν δεν βγει 6.5 με 800αρα θα ψοφησω με αυτο. :lol:

 

Εγω ανετα πηγαινα σε ενα redmi απλο οχι note με οθονη 5.5,διαστασεις 5ιντσου και specs Note.Κατι που μαλλον θα κυκλοφορησει απ οτι εχω καταλαβει οσο παρακολουθω τα leaks,δηλαδη redmi/redmi plus με 5.5/6 και redmi note 5/redmi note 5 plus με 6αρα αλλα μεγεθος redmi note 4.

 

Για μενα το ιδανικο ειναι μεγεθος redmi με 5.5,oσο απολαυστικη και να ειναι η 5.5 του redmi note 4 χειρισμος ανετος με το ενα χερι δεν παιζει λογω μεγεθους,τουλαχιστον για μενα που εχω μεσαια παλαμη.

 

Το μειονεκτημα ομως το μεγαλο (για μενα παλι) ειναι οτι με τη νεα μοδα με τα μικρα bezel που ακολουθουν ολοι πλεον,τα capasitive πανε περιπατο,και τα onscreen buttons δεν τα παω καθολου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...