Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου στελνει ενα κωδικο απλα και μετα τον χρησιμοποιεις για να ξεκλειδωσεις. Συνηθως δεν παιρνει πανω απο μιση ωρα να σου στειλει το κωδικο. Βεβαια πλεον νομιζω οτι θελει να περασουν 3 μερες για να σου αφησει να ξεκλειδωσεις. Προσωπικα το προσπερασα βαζοντας απλα παλαιοτερη εκδοση της εφαρμογης που το κανε αμεσα.

 

Έβαλα το unlock tool 1.1 το παλαιότερο και μ λέει upgrade your unlock tool..

Link to comment
Share on other sites

Το citismarket έχει το global version σε οτι χρώμα το θέλεις και με global stable ROM, αρκεί να τους το ζητήσεις. Πριν μια εβδομάδα το πήρε ο αδερφός μου στα 160€(3gb/32gb), τώρα έπεσε στα 156€

 

Τι είναι η global stable ROM;

Link to comment
Share on other sites

Τοτε υπομονη 3 μερες.

 

Περιμένω ήδη 2 μερες και είπα μην γλυτωσω την τελευταία αλλα δεν πειράζει 20 ωριτσες ακόμα..!

Link to comment
Share on other sites

Ίδια με εμένα κομπλέ χαχα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

λογικα τα ιδια βγαζουν ολα...:D

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

λογικα τα ιδια βγαζουν ολα...:D

Δεν είναι κανόνας παίζει ρολο η χρηση.Αλλος βγάζει 12 ώρες για αυτό το αναφερω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο ενα 5μερο χρησης μπορω να πω οτι δεν περιμενα με 170€ να παρω τετοιο κινητο..Απο ποιοτητα κατασκευης μεχρι και καμερες (που διαβασα αρνητικα σχολια) δεν μπορω να βρω κατι που δεν μ'αρεσει. Καλα η μπαταρια beast mode!

Κλασικα η 1η μου κινηση ηταν να βαλω nova αλλα λεω ας δωσω μια ευκαιρια στο MIUI. Ειναι ευκολο στην χρηση του, εχει παραμετροποιηση, θεματα, χρηση ενος χεριου κλπ. Με βολεψε μπορω να πω και αρχιζω και το συνηθιζω σιγα σιγα. Ενα μειον σε σχεση με τον nova ειναι τα gestures.

 

Ειναι η global version απο το nokshop για οσους φιλους ψαχνουν για global γιατι και εγω εφαγα κανα 2 μερες να ρωταω στα μαγαζια :D

Ισχύει για την τιμή του παίζει χωρίς αντίπαλο και χτυπάει ανετα και πιο ακριβες συσκευές. Για εμένα το μόνο μειονέκτημα είναι η ποιότητα κατασκευής γιατί έχω παρατηρήσει αρκετά τριξιματα στη συσκευή. Βέβαια όταν πριν καμποσα χρόνια ανάλογα τριξιματα είχε το Galaxy note 2 των 500 δεν με πειράζει καθόλου.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανόνας παίζει ρολο η χρηση.Αλλος βγάζει 12 ώρες για αυτό το αναφερω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει για την τιμή του παίζει χωρίς αντίπαλο και χτυπάει ανετα και πιο ακριβες συσκευές. Για εμένα το μόνο μειονέκτημα είναι η ποιότητα κατασκευής γιατί έχω παρατηρήσει αρκετά τριξιματα στη συσκευή. Βέβαια όταν πριν καμποσα χρόνια ανάλογα τριξιματα είχε το Galaxy note 2 των 500 δεν με πειράζει καθόλου.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Gilberto το έχω 3μερες και δεν έχω παρατηρήσει κάτι στην ποιότητα κατασκευής..μ φαίνεται μία χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα. Δεν είναι όλες οι συσκευές ίδιες. Η δική μου το έχει αυτό το μειονέκτημα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια ποιο εχουμε εμεις με την 800αρα και SD

 

RedMi Note 4/4X (Nikel)

RedMi Note 4/4X (Mido)

 

Mido φίλε μ.κατεβασε κ το app AIDA64 να σαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το mi pc suite και μου γραφει " you need to update your device to use mi pc suite update your device before conecting "

 

Εχω MIUI 8.2.10.0

 

Ρώτησα για αυτό το θέμα στο φόρουμ της κοινότητας και μου είπαν ότι δεν υποστηρίζει καμία έκδοση android 6.0 και πάνω το Mi PC Suite. Μέχρι 5.χ. δούλευε. Και δεν το χρειάζομαι και πουθενά μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος έχεις 800αρα μπάντα και snapdragon

 

Για την 800αρα ξεπεσα σε 5.5 κινητο απο 6.5 που ημουν αλλα που θα παει θα βγει και κανενα 6.5 που να ειναι σοβαρο οπως αυτο και να εχει και 800αρα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για την 800αρα ξεπεσα σε 5.5 κινητο απο 6.5 που ημουν αλλα που θα παει θα βγει και κανενα 6.5 που να ειναι σοβαρο οπως αυτο και να εχει και 800αρα. :rolleyes:

 

Ε εντάξει υπάρχουν και μεγαλύτερα από 5.5 με 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα μου έκανε κάτι πολύ περίεργο...

Είχα ανοίξει την εφαρμογή της Εθνικής τράπεζας,και κάποια στιγμή σβήνει η οθόνη,βγάζει το mi με τις τρεις τελείες να δείχνει ότι μπουταρει,και μολις άνοιξε,είχε αλλάξει την εικόνα που είχα σαν wallpaper,είχε σβήσει τον ήχο κλήσης που είχα επιλέξει και είχε ένα από της xiaomi,ήταν σε λειτουργια ήχοι κλήσης ς κλείσιμο οθόνης και δόνηση κατά την αφή,όπως και μου είχε σβήσει τα στοιχεία από την εφαρμογή της Εθνικής τράπεζας...

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλον κάτι παρόμοιο;;;Σε οποιαδήποτε εφαρμογή;;;

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω πουθενά επιλογή για volte στο νέο μου note 4 global. Αντίθετα στο 3s που είχα η επιλογή υπήρχε στο μενού κάρτες σιμ και κινητά δίκτυα.

Με κοσμοτε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για την τιμή του παίζει χωρίς αντίπαλο και χτυπάει ανετα και πιο ακριβες συσκευές. Για εμένα το μόνο μειονέκτημα είναι η ποιότητα κατασκευής γιατί έχω παρατηρήσει αρκετά τριξιματα στη συσκευή. Βέβαια όταν πριν καμποσα χρόνια ανάλογα τριξιματα είχε το Galaxy note 2 των 500 δεν με πειράζει καθόλου.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Όντως, έχει τριξίματα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανόνας παίζει ρολο η χρηση.Αλλος βγάζει 12 ώρες για αυτό το αναφερω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει για την τιμή του παίζει χωρίς αντίπαλο και χτυπάει ανετα και πιο ακριβες συσκευές. Για εμένα το μόνο μειονέκτημα είναι η ποιότητα κατασκευής γιατί έχω παρατηρήσει αρκετά τριξιματα στη συσκευή. Βέβαια όταν πριν καμποσα χρόνια ανάλογα τριξιματα είχε το Galaxy note 2 των 500 δεν με πειράζει καθόλου.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

ναι σωστο αλλα πανω-κατω εκει βγαζουν ολοι ( αναλογα την χρηση ) 6-12 ωρες...παραπανω δεν εχω δει εκτος αν δεν κανει τιποτα το τηλεφωνο .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω πουθενά επιλογή για volte στο νέο μου note 4 global. Αντίθετα στο 3s που είχα η επιλογή υπήρχε στο μενού κάρτες σιμ και κινητά δίκτυα.

Με κοσμοτε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε αυτο εκει ειναι με το που ανοιγεις δικτυα κλπ πρωτο πρωτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποτε περιμενουμε MIUI 9 :)

 

Κατσε ρε φιλε πριν λιγο εκανε αναβαθμιση το 8 κολοπιλαλα σε επιασε; :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως, έχει τριξίματα;

 

Ναι αμα καθεσαι και προσπαθεις να το λυγισεις με το ζορι ακου τριξιματα ημαρτον. :lol::)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα το απόγευμα μου έκανε κάτι πολύ περίεργο...

Είχα ανοίξει την εφαρμογή της Εθνικής τράπεζας,και κάποια στιγμή σβήνει η οθόνη,βγάζει το mi με τις τρεις τελείες να δείχνει ότι μπουταρει,και μολις άνοιξε,είχε αλλάξει την εικόνα που είχα σαν wallpaper,είχε σβήσει τον ήχο κλήσης που είχα επιλέξει και είχε ένα από της xiaomi,ήταν σε λειτουργια ήχοι κλήσης ς κλείσιμο οθόνης και δόνηση κατά την αφή,όπως και μου είχε σβήσει τα στοιχεία από την εφαρμογή της Εθνικής τράπεζας...

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλον κάτι παρόμοιο;;;Σε οποιαδήποτε εφαρμογή;;;

 

Εκανε καποια αναβάθμιση μηπως αυτόματα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το Volte το εχει στην 1η επιλογη στις ρυθμισεις, Καρτες Sim & κινητα δικτυα. Το εχω off, υποστηριζεται στην Ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...