Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κλάματα κι αυτό. Μιλάω για το συγκεκριμένο, από αυτόν τον πωλητή. Τοποθέτησα χθες ενα λευκό. Δεν έχει καθόλου κολλα στην οθόνη παρά μόνο περιμετρικά. Με αποτέλεσμα να πατάς την οθόνη και να νιώθεις έστω ελάχιστα το κενό, ότι κουνιέται. Οι τρύπες για τα κουμπιά και τους σενσορες στο επάνω μέρος δεν γίνεται να κουμπωσουν εντάξει. Η θα πάει λίγο στραβά το ένα ή το άλλο. Ένα παρομοιο που ειχε δώρο από το vickmall ήταν πολύ καλύτερο. Το πιο πετυχημένο τζάμι για τη συσκευή έως τώρα ήταν ένα κλασσικό που είχε ως δώρο σε μια δερμάτινη flip case που πηρα από AliExpress. Εφαρμόζε σωστά αφηνοντας βέβαια το λίγο κενο λόγω καμπυλότητας

Θηκη έχω βάλει αυτη https://m.aliexpress.com/item/32795396890.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.DE6iWJ

Φθηνή και πολύ ωραία

Sent from my C103 using Tapatalk

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για κλάματα κι αυτό. Μιλάω για το συγκεκριμένο, από αυτόν τον πωλητή. Τοποθέτησα χθες ενα λευκό. Δεν έχει καθόλου κολλα στην οθόνη παρά μόνο περιμετρικά. Με αποτέλεσμα να πατάς την οθόνη και να νιώθεις έστω ελάχιστα το κενό, ότι κουνιέται. Οι τρύπες για τα κουμπιά και τους σενσορες στο επάνω μέρος δεν γίνεται να κουμπωσουν εντάξει. Η θα πάει λίγο στραβά το ένα ή το άλλο. Ένα παρομοιο που ειχε δώρο από το vickmall ήταν πολύ καλύτερο. Το πιο πετυχημένο τζάμι για τη συσκευή έως τώρα ήταν ένα κλασσικό που είχε ως δώρο σε μια δερμάτινη flip case που πηρα από AliExpress. Εφαρμόζε σωστά αφηνοντας βέβαια το λίγο κενο λόγω καμπυλότητας

Θηκη έχω βάλει αυτη https://m.aliexpress.com/item/32795396890.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.DE6iWJ

Φθηνή και πολύ ωραία

Sent from my C103 using Tapatalk

 

Η θήκη είναι σκληρή ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια που εχω, βλεπω τωρα ερωτησεις και ερωτησεις για θηκες, tampered glass etc. Στο S7 οσο το ειχα (λιγο πανω απο χρονο) δεν ειχα τιποτα και ηταν ολα μια χαρα. Ειδικα η οθονη δεν ειχε τη παραμικρη γρατζουνια χωρις καν φιλμ.

 

Γρατζουνιεται τοσο ευκολα το redmi4? Γιατι μου φαινεται κουλο να δωσω 20 ευρω για θηκη και tampered σε κινητο που κανει 130-200 ευρω. Ειναι κανενας που να το εχει λιγο καιρο χωρις προστατευτικα να μας πει τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια που εχω, βλεπω τωρα ερωτησεις και ερωτησεις για θηκες, tampered glass etc. Στο S7 οσο το ειχα (λιγο πανω απο χρονο) δεν ειχα τιποτα και ηταν ολα μια χαρα. Ειδικα η οθονη δεν ειχε τη παραμικρη γρατζουνια χωρις καν φιλμ.

 

Γρατζουνιεται τοσο ευκολα το redmi4? Γιατι μου φαινεται κουλο να δωσω 20 ευρω για θηκη και tampered σε κινητο που κανει 130-200 ευρω. Ειναι κανενας που να το εχει λιγο καιρο χωρις προστατευτικα να μας πει τι γινεται?

 

στα κινητα μου δεν βαζω ποτε προστασια στην οθονη, εχω το redmi note 3 pro, εχει πεσει απειρες φορες και η οθονη ειναι αψεγαδιαστη

Link to comment
Share on other sites

στα κινητα μου δεν βαζω ποτε προστασια στην οθονη, εχω το redmi note 3 pro, εχει πεσει απειρες φορες και η οθονη ειναι αψεγαδιαστη

 

Βασικα προστασια οθονης βαζεις περισσοτερο για τις γρατζουνιες οπου και πτωση να μην εχεις ειναι πολυ πιθανο οτι καποια στιγμη θα αποκτησει αν δεν εχει gorilla glass. Αν μαλιστα εισαι ατυχος και φαει τη πτωση του με την οθονη προς τα κατω τοτε πας για αλλαγμα οθονης.

 

Κατα τα αλλα ο καθενας πραττει οπως τον βολευει. Προσωπικα δεν με ενοχλει αν στις ακρες εχει λιγο αερα. Ισα ισα που αν εχεις διαφανη θηκη δενει ωραια.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα σε μαύρο χρώμα. Πολύ ωραία συσκευή. Έκανα και την αναβάθμιση σε 8.2.5 Μερικές ερωτήσεις τώρα.

Με το δαχτυλικο αποτύπωμα δε γίνεται να κλείνει η οθόνη;

αυτός ο κύκλος (συγχρονισμός) που γύρνα όλη την ώρα τη είναι;

Καλό tempered glass και θηκουλα απλή συλικονης έχετε να προτείνετε;

Διπλό tap χωρίς συνδιασμο με μοτίβο για άνοιγμα οθόνης γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Με το δαχτυλικο αποτύπωμα δε γίνεται να κλείνει η οθόνη;

αυτός ο κύκλος (συγχρονισμός) που γύρνα όλη την ώρα τη είναι;

Καλό tempered glass και θηκουλα απλή συλικονης έχετε να προτείνετε;

Διπλό tap χωρίς συνδιασμο με μοτίβο για άνοιγμα οθόνης γίνεται;

 

Με τη σιερα

 

Οχι, σε κανενα κινητο δεν γινεται.

Προφανως δεν εχει τελειωσει τους συγχρονισμους του. Αν θες τους κλεινεις (google + mi account)

Απλη tpu και να προτεινουμε δεν εχει νοημα αφου ειναι εντελως random η ποιοτητα

Ναι εχει, κοιτα στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Με το δαχτυλικο αποτύπωμα δε γίνεται να κλείνει η οθόνη;

 

Μπορεις να βαλεις κουμπι συντομευσης στην αρχικη σου οθονη ;)

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλω το μοτίβο στο double tap δεν θα έχει ούτε δαχτυλικο αποτύπωμα λέει

 

Μα πως θα γινόταν ταυτόχρονα αυτό που ζητάς;; η θα είναι ξεκλείδωτο και με διπλό πάτημα θα ανοίγει στην αρχική οθόνη ή θα είναι κλειδωμένο και με διπλό πάτημα θα ανοίγει απλά η οθόνη και θα ζητάει κωδικό/μοτίβο/δακτυλικό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λογικά δεν έχει σχέση με το κινητό. Αν χρησιμοποιούσες το GoSMS, μήπως απλά δεν έχεις κάνει τη ρύθμιση; Τα άλλα που γράφεις έχουν αυτή τη δυνατότητα, όπως και το Textra, το Android Messages της Google, κ.ά.

 

Παλιά υπήρχε ρύθμιση στα settings, τώρα όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι. Καλά θα δω να δοκιμάσω κανένα άλλο app από αυτά που αναφέραμε.

 

Κάποιος λίγο κι αυτό παιδιά:

2). Ok, έστω ότι υπάρχει θέμα με το tempered glass. Υπάρχει κανένα screen protector (ζελατίνα) που να ταιριάζει καλά (από ebay/aliexpress κλπ προφανώς) ; Ή κι εκεί θα υπάρχει το ίδιο θέμα με το tempered glass, να ξεκολλάει και τέτοια;

Άντε γιατί θέλω να βγάλω επιτέλους αυτό το προστατευτικό που είχε από το κουτί του (είναι αυτό το ασπρουλιάρικο και τα

χρώματα της οθόνης φαίνονται ξεθωριασμένα).

Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου απανταμε προφανως δεν εχουμε κατι να προτεινουμε. Λογικα η ζελατινα θα καθεται καλυτερα. Τωρα το ποια αξιζει περισσοτερο και ποια λιγοτερο, δεν γνωριζω να σου απαντησω.

 

Προσωπικα προτιμησα το τζαμακι. Την καλυπτει πληρως. Αερα εχει μετα την οθονη που δεν με ενοχλει.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου απανταμε προφανως δεν εχουμε κατι να προτεινουμε. Λογικα η ζελατινα θα καθεται καλυτερα. Τωρα το ποια αξιζει περισσοτερο και ποια λιγοτερο, δεν γνωριζω να σου απαντησω.

 

Προσωπικα προτιμησα το τζαμακι. Την καλυπτει πληρως. Αερα εχει μετα την οθονη που δεν με ενοχλει.

 

Κάτι κατάλαβα, απλά είπα μπας και... Anyway...

Εσύ ποιο τζαμάκι έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω το κινητο με δυο καρτες,μιας και πουλησα το S7 και περιμενω παλι τηλ της One Plus αλλα αυτη τη φορα το 3Τ....Ελπιζω να μην τριτωσει και παρω παλι το S7,τουλαχιστον να κρατησω το 1+3T μεχρι Σπτεμβριο.....Στο θεμα μας τωρα....Με τος δυο καρτες ενεργες,συνχρονησμο,3 mails,bluetooth, wifi ολη μερα,εβγαλα 8,5 ωρες οθονη,και με 1,5 ωρα ομιλια....

Απο 100% μεχρι 25% που το εβαλα για φορτιση....

Δεν ξερω τι λετε αλλα πιστευω οτι τετοιοι χρονοι δεν υπαρχουν με δυο τρεις εξαιρεσεις.....

Και σε σχεση με οταν το ειχα μια καρτα ςειναι λογικο να βγαζει 1,5 ωρα λιγοτερη οθονη....

Και φυσικα το μεγαλυτερο του + ειναι το MIUI....ολοι μου λεγανε οτι αν το συνηθηζσεις δεν υπαρχει καλυτερο,και συμφωνω σε αυτο.....

Σκεφτομουνα οταν ερθει το 1+3Τ να το δωσω,αλλα πραγματικα δεν υπαρχει λογος να κανω κατι τετοιο για 130-140€..Μονο με το 4/64 θα εκανα μια τετοια αλλαγη....

Το μονο που δεν εχω βρει ακομα ειναι να βγαζει ηχο μηνυματος στο viber....

Τα εχω ολα οπως και πριν και τωρα απλα με την δευτερη εφαρμογη για να εχω και στις δυο καρτες το viber μονο αυτο δεν δουλευει.....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις σας να μου προτεινει από που να παρω ένα 4/64 από αξιοπιστη EU αποθηκη η σκρουτζομαγαζο(γιατι καπου νομιζω διαβασα ότι ισος συμφερει και από Ελλαδα αντι για eu αποθηκη!) την εκδοση global με την 800σαρα μπαντα και τις εβδομαδιεες αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κατάλαβα, απλά είπα μπας και... Anyway...

Εσύ ποιο τζαμάκι έβαλες;

 

No name ηταν. Αλλα στην αρχη μου χε κατσει με λιγο παραπανω αερα στη μια πλευρα. Το εβγαλα, το ταμποναρισα με μονωτικη ταινια να παρει τις σκονες, το κεντραρα και λιγο καλυτερα και τελικα ειναι ανεκτικα τα κενα που αφηνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω τι λετε αλλα πιστευω οτι τετοιοι χρονοι δεν υπαρχουν με δυο τρεις εξαιρεσεις.....

....

Και φυσικα το μεγαλυτερο του + ειναι το MIUI....ολοι μου λεγανε οτι αν το συνηθηζσεις δεν υπαρχει καλυτερο,και συμφωνω σε αυτο.....

 

Welcome to the club. Δεν ειναι τυχαιο απο τα καλυτερα vfm. Και περαν αυτων που λες, η xiaomi εχει τιμες "κινεζου" αλλα ποιοτητα επωνυμου (κατασκευη, λογισμικο, updates κλπ). Αν και μας κανει και καμια κινεζια που και που :p (πχ που αλλαξε τον αισθητηρα στη καμερα).

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, μπαταρία στο Θεό. ~9,5 ώρες sot με 1 κάρτα (στο 2G), φουλ σερφάρισμα, ψαξιμο σε settings, apps installations και games (Clash Of Clans + Royale).

Το άφησα μέχρι 1% και το έβαλα στην πρίζα. 2 ώρες και 46 λεπτά πήρε η φόρτιση μέχρι 100%.

 

(Πριν λίγο έκανα και το update στην 8.2.10.0)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα για το λογω οτι ειμαι απο κυπρο και ολα τα δεματα περνουν τελωνειο και χρειαζομαι αμεσα κινητο θελω την βοηθεια σας. αυτο στο vickmall ειναι το κινητο για το οποιο γινετε τοσος λογοσ? https://www.vickmall.com/official-global-version-xiaomi-redmi-note-4-5-5-inch-snapdragon-625-3gb-ram-32gb-rom-stock-in-eu-warehouse-black.html το εχουν στα 170 ευρο ενω στο honorbuy sta 187 με τα μεταφορικα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα για το λογω οτι ειμαι απο κυπρο και ολα τα δεματα περνουν τελωνειο και χρειαζομαι αμεσα κινητο θελω την βοηθεια σας. αυτο στο vickmall ειναι το κινητο για το οποιο γινετε τοσος λογοσ? https://www.vickmall.com/official-global-version-xiaomi-redmi-note-4-5-5-inch-snapdragon-625-3gb-ram-32gb-rom-stock-in-eu-warehouse-black.html το εχουν στα 170 ευρο ενω στο honorbuy sta 187 με τα μεταφορικα. ευχαριστω

 

Στη Κυπρο ποσο το βρισκεις; Ελλαδα παντως ειναι στα 167 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...