Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τhank panos, τελικά με προβληματισες και αφού έκανα πρώτα την αναβάθμιση σε 8.2.4 και έκανε πάλι το ίδιο σκέφτηκα μήπως φταίει ο nova launcer. Και όντως βάζοντας ως προεπιλογή τον stock λειτούργησε κανονικά τα άλλαξα και έβαλα πάλι nova που δε παίζουν πάλι βέβαια;

 

Εμ πες πως προσπαθούσες να αλλάξεις wall με Nova ως launcher.

Επιβεβαιώνω πως υπάρχει χρόνια αυτό το θέμα με τον Nova , οχι πάντα όμως, κυρίως δεν μπορείς να αλλάξεις το wall της lockscreen , εγώ περνάω σε stock κάνω τις αλλαγές και ξανά σε Nova.

Link to comment
Share on other sites

Teλικα απο BangGood, ισχυει το ΕU Priority Line Registered AirMail $2.99 extra, οτι κινειται μεσω ΕΕ και ετσι δεν εχει τελη τελωνειου?

 

- Oπως και το Vickmail που λεει: SHIPPING METHOD - EU REGISTERED AIRMAIL(AVOID CUSTOMS TAX 100%)

 

Iσχυει σιγουρα?

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επειδή θέλω να το φορτίσω, μετά από 2 μέρες χρήσης (!!) όπως πρέπει να είναι ένα σύγχρονο κινητό, είναι πραγματικά απίστευτο το πόσο κρατάει η μπαταρία.

 

Είναι στις 9ω22λ και υπόλοιπο μπαταρίας 9%, που σημαίνει ότι το 10ωρο οθόνης το έχει άνετα!

 

cf1546fdfc3bce8a7e23297f49179a54.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εμ πες πως προσπαθούσες να αλλάξεις wall με Nova ως launcher.

Επιβεβαιώνω πως υπάρχει χρόνια αυτό το θέμα με τον Nova , οχι πάντα όμως, κυρίως δεν μπορείς να αλλάξεις το wall της lockscreen , εγώ περνάω σε stock κάνω τις αλλαγές και ξανά σε Nova.

 

Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα του Nova. Πιο πολύ για πρόβλημα της MIUI και του MIUI Launcher μου φαίνεται. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επειδή θέλω να το φορτίσω, μετά από 2 μέρες χρήσης (!!) όπως πρέπει να είναι ένα σύγχρονο κινητό, είναι πραγματικά απίστευτο το πόσο κρατάει η μπαταρία.

 

Είναι στις 9ω22λ και υπόλοιπο μπαταρίας 9%, που σημαίνει ότι το 10ωρο οθόνης το έχει άνετα!

 

cf1546fdfc3bce8a7e23297f49179a54.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Σωστά τα λες για την εξαιρετική μπαταρία του, αλλά γνώμη μου μην την αφήνεις τη μπαταρία κάτω απο 20-25%

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες για την εξαιρετική μπαταρία του, αλλά γνώμη μου μην την αφήνεις τη μπαταρία κάτω απο 20-25%

Γιατί, τι θα πάθει;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, τι θα πάθει;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Χαλαει πιο γρηγορα. Οπως ολες οι μπαταριες λιθιου.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαει πιο γρηγορα. Οπως ολες οι μπαταριες λιθιου.

Δεν το ήξερα αυτό και πρώτη φορά το ακούω....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Χαλαει πιο γρηγορα. Οπως ολες οι μπαταριες λιθιου.

Σωστό... Και στη φόρτιση καλύτερα να σταματάει στο 90-95% και όχι 100 %... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να το δοκιμάσει να μου πει ρε παιδιά αν έχει το ίδιο bug??

Δώσε δικαιώματα internal storage στην εφαρμογη

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή το tapatalk θα μου ανεβάζει τις φωτογραφίες εδώ χωρίς πρόβλημα; Εφαρμογή social δεν είναι;

Εφαρμογή για forums είναι ;)

b081c639ec1620fefcd3515115bf1e04.jpg

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση παίδες...παρόλο ότι είδα΄οτι έχει βγει miui v8.2 global stable για το κινητο στο δικό μου δεν κάνει ΟΤΑ UPDATE...δηλ. πατώντας το κουμπί για ενημέρωση συστήματος λέει ότι είμαι ενήμερος...φοράω την MIUI GLOBAL 8.1 stable 8.1.15.0 (MCFMIDI)...δε νομίζω ότι χρειάζεται ξεκλείδωμα boatloader για install official rom...σωστά? ή κάτι μου διαφεύγει...

Επιπλέον τι nickname έχει το κινητό μας?nikel, kenzo etc?

Γύρνα το region σε indian και περνά το update

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει νόημα η ερώτηση, γιατί προϋποθέτει ότι θα φοράει αποκλειστικά ένα συγκεκριμένο μοντέλο/μάρκα, ενώ η ίδια η εταιρεία διαφημίζει μόνο προδιαγραφές και ως προς αυτό, είτε samsung είτε sony είναι ίδιες.

 

ΔΕΝ δηλώνεται από την ίδια τη Xiaomi > χρησιμοποιούνται μοντέλα που πληρούν τις προδιαγραφές...αυτά μπορέι να είναι δύο ή περισσότερα

Έχεις δίκιο τελικά...

Η απάντηση από το banggood για το 4GB 64GB Global είναι: " Hi, xiaomi does not mention what is the camera. "

Η λοταρία συνεχίζεται δλ!!!

Απορώ όμως με το kimovil που διαχωρίζει επεξεργαστές και κάμερες και αναφέρει στον Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 στην ΚΑΜΕΡΑ:

Ανάλυση: 13 Mpx Αισθητήρας: Sony IMX258 με βαθμολογία 9.1!!!

Την Samsung κάμερα την βάζει στον MediaTek Helio X20 (MT6797) με βαθμολογία 8.6!!!

Περίεργα πράγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στη βαθμολογια δεν θα δινα σημασια γιατι ειναι βαθμολογια κυριως απο αυτους που τα αγορασαν. Συνηθως καποιος που εχει υψηλοτερες απαιτησεις στη καμερα δεν θα παρει xiaomi και μαλιστα της redmi σειρας... για αυτο και η υψηλη βαθμολογια.

 

Κατα τα αλλα ναι, ειναι λοταρια... αν και με το καιρο πιστευω θα υπαρχουν μονο samsung στην αγορα. Παντως νομιζω πρωτη φορα εβαλε μεταγενεστερα σε συσκευη της κατωτερο αισθητηρα καμερας και μαλιστα αισθητηρα που ειχε ηδη σε προηγουμενο της μοντελο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιά νά καταλάβω. Υπάρχει δοκιμή με δύο xiaomi redmi note 4x, το ένα με αισθητήρα sony και το άλλο με samsung, για να δούμε τις διαφορές;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιά νά καταλάβω. Υπάρχει δοκιμή με δύο xiaomi redmi note 4x, το ένα με αισθητήρα sony και το άλλο με samsung, για να δούμε τις διαφορές;

IMX 258 vs S5K3L8 vs Mi Note

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1595808497114330&type=3

Link to comment
Share on other sites

Και γω που το τσεκαρα την samsung φοραει αλλα δεν μπορω να καταλάβω πια ειναι πιο καλη απο τις φωτογραφιες , που μπορω να πω οτι καποιες μαρεσαν της sansung καλυτερα .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είχε την 8.1.5.0 ΡΟΜ, το γύρισα σε region India και βρήκε την 8.2.4.0....έκανα το update και το γύρισα πάλι σε region Greece....

 

Δεν πιστεύω να βγάλει κανένα πρόβλημα έτσι....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εδώ μερικές φωτογραφίες απο sony (g) και samsung (χ) αισθητήρα .

 

Ευχαριστούμε. Όταν γυρίσω Αθήνα που θα χωράει pc θα τσεκαρω :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είχε την 8.1.5.0 ΡΟΜ, το γύρισα σε region India και βρήκε την 8.2.4.0....έκανα το update και το γύρισα πάλι σε region Greece....

 

Δεν πιστεύω να βγάλει κανένα πρόβλημα έτσι....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Το ίδιο έκανα και εγω

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εδώ μερικές φωτογραφίες απο sony (g) και samsung (χ) αισθητήρα .

 

Θα ηταν καλυτερα σε flickr ανεβασμενες, γιατι το ζουμ σε κανονικο μεγεθος δεν ευνοει για να διακρινονται λεπτομερειες και πιθανος θορυβος

Πχ η gIMG_20170503_221818_HHT.jpg νυχτερινη που κατεβασα για να δω καλυτερα, στο 45% ζουμ, ηταν γεματη θορυβο

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα τις ανεβάσω κι εκεί.Οι φωτογραφίες έχουν τραβηχτεί χωρίς εστίαση σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο, όπως θα τραβούσε κάποιος που είδε ξαφνικά κάτι που του άρεσε. Θεωρείς ότι δεν έπρεπε να υπάρχει τόσος θόρυβος;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...