Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήρα το my24shop επειδή είδα το μαύρο διαθέσιμο αλλά μου είπαν ότι το έχουν στις αποθήκες και θα έρθει στο κατάστημα σε 4 με 10 μέρες

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφόσον το παραγγείλεις (που στην ουσία την ίδια στιγμή θα το παραγγείλουν και αυτοί, γνωστό τρικ...) ή ούτως ή άλλως θα τους έρθουν σε 4-10 μέρες;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το παραγγείλεις (που στην ουσία την ίδια στιγμή θα το παραγγείλουν και αυτοί, γνωστό τρικ...) ή ούτως ή άλλως θα τους έρθουν σε 4-10 μέρες;

αρα δηλαδη απο ευρωπαικη αποθηκη κινεζομαγαζου το παραγγελνουν και αυτοι?

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην τα παιρνει και απο το "Kaizer" της κινας :p

 

Εισαγωγεας ειναι παιδια. Απο την xiaomi τα παιρνει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ιδιώτες να ασχολούνται με Singapore post. Συνήθως DHL χρησιμοποιούν και σε καμιά βδομάδα έχουν τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

 

ναι άλλα πιο απ τα 3 κάνει;

Link to comment
Share on other sites

ναι άλλα πιο απ τα 3 κάνει;

Δηλαδή για να καταλάβω, αυτό τυλίγει στην πλάτη του κινητού;

Πέρα από το αισθητικό αποτέλεσμα (που μου φαίνεται επιεικώς απαράδεκτο), φαντάζομαι δε θα κάνουν και οι θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, αυτό τυλίγει στην πλάτη του κινητού;

Πέρα από το αισθητικό αποτέλεσμα (που μου φαίνεται επιεικώς απαράδεκτο), φαντάζομαι δε θα κάνουν και οι θήκες.

 

Αισθητικά δεν είναι ότι καλύτερο αλλά στη θήκη μπαίνει μέσαα λογικά όπως και στο redmi note 3 απλά σε διάφανη θήκη θα φαίνεται αναγκαστικά.

Δες εδώ πως φαίνεται στο 3άρι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αισθητικά δεν είναι ότι καλύτερο αλλά στη θήκη μπαίνει μέσαα λογικά όπως και στο redmi note 3 απλά σε διάφανη θήκη θα φαίνεται αναγκαστικά.

Δες εδώ πως φαίνεται στο 3άρι

Καταλαβαίνω τη χρησιμότητα, αλλά σε μένα θα χάλαγε ακόμα και το grip του κινητού. Που btw, το note 4 έχει για εμένα πολύ καλό grip, τουλάχιστον σε σχέση με το προηγούμενο μου κινητό, την πλαστικουρα LG g4.

Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω μέρος της σελίδας

http://www.xiaomi-greece.gr/redminote4x/specs/

 

Ευχαριστω...πσντος το περιμενα μεγαλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Να σχολιάσω απλά επειδή σήμερα πέρασα από το Κωτσόβολο Συγγρού που είχε τη συσκευή ανοιχτή για δοκιμή για να τη δω από κοντα ότι το χρυσό του 4Χ (έτσι το γράφει στη καρτέλα του στο μαγαζί) δεν είναι το ίδιο χρυσό που έχει το απλό 4. Επειδή τα είχε και δίπλα σχεδόν και είχα δει το 4αρι και πριν μέρες και είναι ολόχρυσο το πίσω μέρος και πολύ γυναικείο για μένα στο 4Χ ειναι πολύ ανοιχτό χρυσό που το λες ασημοχρυσο και πολύ όμορφο τελικά. Τα έβαλα δίπλα δίπλα και όντως καμία σχέση για όσους το φοβούνται και έχουν δει το απλό 4αρι να το δουν πρώτα. Περίεργο να διαφέρει τόσο το χρυσό τους.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,αποφάσισα και εγώ να αγοράσω τον κινεζάκι αφού το iphone 5 μας άφησε για έναν καλύτερο κόσμο, άλλα έχω μια απορία.Ποια εκδοσή να προτιμήσω ;Την international με Snapdragon ή την άλλη του εκδοχή με Helio X20;

Μιλάμε για την εκδοσή 3+32

Οποιαδήποτε συμβολή σε έμενα την άσχετη δεκτή!

thank you!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,αποφάσισα και εγώ να αγοράσω τον κινεζάκι αφού το iphone 5 μας άφησε για έναν καλύτερο κόσμο, άλλα έχω μια απορία.Ποια εκδοσή να προτιμήσω ;Την international με Snapdragon ή την άλλη του εκδοχή με Helio X20;

Μιλάμε για την εκδοσή 3+32

Οποιαδήποτε συμβολή σε έμενα την άσχετη δεκτή!

thank you!!

 

Μεταξύ των δυο, αυτό με τον snapdragon (international). Η συνδεσιμότητα σε 4G είναι προτεραιότητα σε σχέση με τυχόν παραπάνω βαθμούς σε benchmarks.

Επίσης η αυτονομία του είναι περίπου διπλάσια από το μοντέλο με mtk.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των δυο, αυτό με τον snapdragon (international). Η συνδεσιμότητα σε 4G είναι προτεραιότητα σε σχέση με τυχόν παραπάνω βαθμούς σε benchmarks.

 

Επίσης η αυτονομία του είναι περίπου διπλάσια από το μοντέλο με mtk.

 

διπλασια αυτονομια?ουαου πως γινεται αυτό?τοσο καλυτερη διαχειριση κανει ο snap?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η xiaomi εκανε το κολπο εδω να βαλει snapdragon 625, δηλαδη υποδεεστερο επεξεργαστη αλλα λιγοτερο ενεργοβορο. Κατι για sot 14 ωρες ακους και τρελαινεσαι. Δηλαδη με μια καλα στημμενη custom rom ποσο θα παει?

 

Παροτι "λακισα " για le max 2, το παρακολουθω το κινητο και σιγουρα οταν το βρω απο αξιοπιστο μαγαζι 150 και κατω θα χτυπησω για δωρακι σε συγγενη, να τα εναλλαξουμε αν χρειαστει, λογω Β20 και μπαταριας. Ως τωρα το βρισκω με κουπονακι kimovil απο Banggood 170 (απο Χονγκ Κονγκ αποθηκη).

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

'Οσο καιρό το έχω, δεν έχω δει sot κάτω από 10h. Συνήθως κρατάει δυο μέρες με τη χρήση που του κάνω.

 

τι γραφανε καποιοι παραπανω ότι εχουν με 4g μονο 5-6 ωρες?εσυ το δουλευεις μονο σπιτι με wifi η και εξω με δεδομενα 3g/4g ανοιχτα?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

τι γραφανε καποιοι παραπανω ότι εχουν με 4g μονο 5-6 ωρες?εσυ το δουλευεις μονο σπιτι με wifi η και εξω με δεδομενα 3g/4g ανοιχτα?

 

Sent from mTalk

 

Σπίτι και γραφείο με wifi. 3G /4G δεν τα κλείνω ποτέ. GPS πάντα off. FB messenger δεν έχω βάλει ποτέ σε κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μαζί τώρα το Redmi Note και γράφω από το iPhone, αλλά η τελευταία ένδειξη οθόνης αναμμένης ήταν στις 12h+ με 20% υπόλοιπο μπαταρίας.

Χρήση μεικτή με κλήσεις και browsing και λίγο gaming με data/wifi μονίμως ανοικτά.

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Mobile-Phone-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core/32795263337.html?spm=2114.01010208.3.2.SEHNHx&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6_10065_10068_10136_10137_10060_10138_10062_10141_10056_10055_128_10054_10059_10099_10103_10102_10096_10144_10052_10053_10142_10107_10050_10143_10051_10526_10529_10084_10083_10119_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10037_10517_10078_10079_10077_10073_10070_10122_10123_10120_10124-10529,searchweb201603_4,afswitch_1_afChannel,ppcSwitch_5,single_sort_0_price_asc&btsid=bc43a9a6-e47c-45f9-bc39-4676a2cb534d&algo_expid=3fe4bcc9-0d43-439d-8060-88bbe4ef7da5-0&algo_pvid=3fe4bcc9-0d43-439d-8060-88bbe4ef7da5 το παρήγγειλα απο εδω 141 ευρω και ας με πιασει και το τελωνειο

 

To σκέφτηκα κι εγώ λόγω των προσφορών που έχουν βγάλει στο ali από χθες. Είναι σε τιμή που και 50-60€ να σου βάλει τελωνείο αξίζει το ρίσκο απλά εγώ φοβάμαι μήπως κάνει 2+ μήνες να έρθει κολλημένο στο τελωνείο καθώς και με τη τιμή που θα το εκτελωνίσουν. Περιμένω και από to2c ο φίλος μας Aktinidio να μας πει τι έγινε με παραγγελία μέσω Αυστρίας.

 

Μίλησα μαζί τους, μου είπαν ότι θα γίνει αποστολή μέσα στο Σαββατοκύριακο και ότι πρώτα πάει Αυστρία το δέμα και μετά Ελλάδα, μόλις πάρω tracking θα ξαναενημερωσω

 

έχεις κανένα νεώτερο φίλε μου;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...