Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια για δειτε αυτο

 

Απο τα χειροτερα συγκριτικα καμερας που χω δει. Δεν μπορεις να καταλαβεις απο κατι τετοιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις τωρα το ειδα. Ειναι το note 4 mtk vs note 4x και οχι το note 4x και στα δυο.

 

Οτι ειναι αρκετα κατωτερη η αποδοση στο mtk το ξερουμε. Σας το λεω και γω και απο πρωτο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου από Κίνα (αλιεξπρες) . Φοράει front ofilm s5ke8 και back ofilm s5k3l8

Ημερομηνία 03/2017

Μου άρεσε πάρα πολύ σαν συσκευή αλλά με συναρπάζει ή ιδέα του 4/64!

Ίσως να μη μείνει και πολύ στα χέρια μου

Μια ερώτηση πως γίνεται να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας σε % επάνω δεξιά;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου από Κίνα (αλιεξπρες) . Φοράει front ofilm s5ke8 και back ofilm s5k3l8

Ημερομηνία 03/2017

Μου άρεσε πάρα πολύ σαν συσκευή αλλά με συναρπάζει ή ιδέα του 4/64!

Ίσως να μη μείνει και πολύ στα χέρια μου

Μια ερώτηση πως γίνεται να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας σε % επάνω δεξιά;

 

Settings... Notifications & status bar... Battery indicator... Percentage.

Περιμένω και το δικό μου από Ali. Ελπίζω να γλυτώσω το τελωνείο! :ninja:

Πόσες μέρες έκανε να σου έρθει;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί τπτ για Νougat???

Και κάτι άλλο.Αναφορες στα μηνύματα πως βάζουμε;;;το ψάχνω πολύ ώρα...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα παρει. Εχει βγει εδω και κανα 2-3 μηνες beta για το note 4x οποτε σιγουρα θα παρει και το global edition.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω χαζέψει με την διάρκεια της μπαταρίας.... 1η φόρτιση έως το 92%, έχω ήδη 2,5 ώρες οθόνη και είναι στο 80% η μπαταρία!!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω χαζέψει με την διάρκεια της μπαταρίας.... 1η φόρτιση έως το 92%, έχω ήδη 2,5 ώρες οθόνη και είναι στο 80% η μπαταρία!!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Η αλήθεια είναι αυτό με τη μπαταρία όσο κι αν το ζεις δε το πιστεύεις. Βλέπεις τις ώρες να ανεβαίνουν στην οθόνη και τη μπαταρία να μη πέφτει και λες χάλασε... Χαχα

Ειδικά αν έρθεις από ενεργοβορο που σε 3-4ωρες οθόνης έχεις φάει όλη τη μπαταρία παθαίνεις τεχνολογίκο σόκ :p :p :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι αυτό με τη μπαταρία όσο κι αν το ζεις δε το πιστεύεις. Βλέπεις τις ώρες να ανεβαίνουν στην οθόνη και τη μπαταρία να μη πέφτει και λες χάλασε... Χαχα

Ειδικά αν έρθεις από ενεργοβορο που σε 3-4ωρες οθόνης έχεις φάει όλη τη μπαταρία παθαίνεις τεχνολογίκο σόκ :p :p :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο lenovo p2 που εχει ιδιο soc αλλα με amoled οθονη και εξτρα αλλα 1000 mah μπαταριας τι αυτονομια να βγαζει αραγε; :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι διαφορά έχει το μοντέλο των 5.5 ιντσών με αυτό των 5 ιντσών;

XIAOMI Redmi 4X 32GB DS Black

 

Δεν μπορώ να βρώ πουθενά συγκριτικό με αυτό των 5"!

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν θυμαμαι εαν εχει αναφερθει,quick charge υποστηριζει?

 

Οχι, δεν τραβαει πανω απο 2A.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα!

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι διαφορά έχει το μοντέλο των 5.5 ιντσών με αυτό των 5 ιντσών;

XIAOMI Redmi 4X 32GB DS Black

 

Δεν μπορώ να βρώ πουθενά συγκριτικό με αυτό των 5"!

 

Το note εχει μεγαλυτερη οθονη, μεγαλυτερη αναλυση, ταχυτερο επεξεργαστη και αν σου κατσει ο imx258 καλυτερη καμερα. Επισης νομιζω οτι το μικρο 4x που φερνουν δεν εχει 800αρα μπαντα. Το μονο + του μικρου ειναι οτι πρεπει να χει ακομα μεγαλυτερη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν τραβαει πανω απο 2A.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το note εχει μεγαλυτερη οθονη, μεγαλυτερη αναλυση, ταχυτερο επεξεργαστη και αν σου κατσει ο imx258 καλυτερη καμερα. Επισης νομιζω οτι το μικρο 4x που φερνουν δεν εχει 800αρα μπαντα. Το μονο + του μικρου ειναι οτι πρεπει να χει ακομα μεγαλυτερη αυτονομια.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Πως μπορώ να βρώ αν έχει την 800αρα;

Κατα τα άλλα, προτιμώ 5" αντι για 5.5" οπότε οθόνη και αναλυση δεν με ενδιαφέρουν, το θέμα είναι αν σε όλα τα υπόλοιπα είναι πανομοιότυπα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Πως μπορώ να βρώ αν έχει την 800αρα;

Κατα τα άλλα, προτιμώ 5" αντι για 5.5" οπότε οθόνη και αναλυση δεν με ενδιαφέρουν, το θέμα είναι αν σε όλα τα υπόλοιπα είναι πανομοιότυπα.

Έχει λίγες μέρες που κυκλοφόρησε και η global version με την 800αρα

https://www.aliexpress.com/item/Original-Global-Version-Xiaomi-Redmi-4X-Pro-3GB-32GB-Snapdragon-435-Fingerprint-ID-FDD-LTE-4G/32802727265.html?spm=2114.01010208.3.3.Fyxdnu

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, για αυτο ειπα οτι η "εκδοση που φερνουν...". :)

Link to comment
Share on other sites

Αν η ιστορία μας έχει διδάξει κάτι, είναι ότι όταν θα κοντεύει να φτάσει Ελλάδα η παραγγελία με το 3/32 η Xiaomi θα βγάλει την έκδοση 4/64... :)
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή την έκδοση θα την βρώ Ελλάδα; Πως θα την αναζητησώ; Media Markt ας πουμε μπορώ να δω το κουτί..αλλά σε κάποιο μαγαζί απο σκρουτζ;

 

Επίσης: Η εγγύηση infoquest θα ισχύει ;

Link to comment
Share on other sites

Αν η ιστορία μας έχει διδάξει κάτι, είναι ότι όταν θα κοντεύει να φτάσει Ελλάδα η παραγγελία με το 3/32 η Xiaomi θα βγάλει την έκδοση 4/64... :)

 

Και παλι καλα να λες αν δεν εχουν ανακοινωσει το note 5 :lol:

 

Καπου πηρε το ματι μου απο φημες οτι θα φοραει τον 652. Ο,τι να ναι... ελπιζω να ειναι απλα φημες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή την έκδοση θα την βρώ Ελλάδα; Πως θα την αναζητησώ; Media Markt ας πουμε μπορώ να δω το κουτί..αλλά σε κάποιο μαγαζί απο σκρουτζ;

 

Επίσης: Η εγγύηση infoquest θα ισχύει ;

 

Δεν την εχει φερει η infoquest που ειναι ο εισαγωγεας. Τωρα το αν θα το φερει στο μελλον αγνωστο.

 

Αν θες φορητη συσκευη με 800αρα ελλαδα ψαξε σε κανα καταστημα αν εχει ξεμεινει κανα redmi 3s που θα το χουν και φτηνοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί τπτ για Νougat???

Και κάτι άλλο.Αναφορες στα μηνύματα πως βάζουμε;;;το ψάχνω πολύ ώρα...

Έχει από μόνο του τις αναφορές on αν θυμάμαι καλα

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχω χαζέψει με την διάρκεια της μπαταρίας.... 1η φόρτιση έως το 92%, έχω ήδη 2,5 ώρες οθόνη και είναι στο 80% η μπαταρία!!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Με wifi on -> 2 ημερες

Με 4G -> 1/1.5 ημερα

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ελέγξει να μου πει αν σε παλιότερες η νεώτερες εκδόσεις υπάρχει το εν λόγω bug?

Έχω την 8.2.2.0 και όταν πάω ρυθμίσεις - ταπετσαρία και επιλέγω μια ταπετσαρία να αλλάξω βγάζει ένα μήνυμα "ένα σφάλμα συνέβει πηγαίνετε στην αρχική οθόνη και ξαναπροσπαθείστε". Το ίδιο γίνεται αν πάω και μέσα στη συλλογή και επιχειρήσω να παω στην επιλογή "ορισμός ως ταπετσαρία".

Και εντάξει στην αρχική οθόνη λύνεται αν πάω σε εφαρμογή τρίτου (πχ quickpic) και τη θέσω από εκεί αλλά την οθόνη κλειδώματος δεν υπάρχει σε άλλο πρόγραμμα δυνατότητα να την αλλάξω όπως βλέπω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησμερα και απο μενα πηρα και γω προθχες για την κορη μου το εν λογω κινητο και μετα αποτι διαβασα εστηλα email στο καταστημα για την B2O και μου απαντησε: Το Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon) 32GB είναι η Global έκδοση και λαμβάνει σε συχνότητες 4G FDD LTE.

4G FDD LΤΕ: B20/800, B3/1800 και Β7/2600

 

Tα κινητά μας Xiaomi Redmi Note 4 (32 ή 64GB) είναι της έκδοσης LTE και μπορούν να λαμβάνουν στις συχνότητες FDD-LTE, δηλ. σε 4G δίκτυα όλων των παρόχων στην Ελλάδα.

 

Το εργαλείο για να βλέπετε αν η συσκευή σας υποστηρίζεται από το δίκτυο της χώρας μας ή οποιασδήποτε άλλης χώρας του κόσμου είναι: http://www.willmyphonework.net/

 

Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας στην εταιρία μας.

Επισης οπως βλεπετε εχει ενα συνδεσμο για να δεις τις συχνοτητες αλλα μπηκα και δεν μπορεσα να βρω την 800 σε οποιο μοντελο επελεξα για redmi 4.

Καντε και σεις ενα ελενγχο στον συνδεσμο μηπως βγαλουμε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...