Jump to content

Τα όμορφα Ελληνικά νησιά


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια είναι τα ομορφότερα ελληνικά νησιά;  

261 members have voted

  1. 1. Ποια είναι τα ομορφότερα ελληνικά νησιά;

    • Δωδεκάνησα
      29
    • Κρήτη
      35
    • Κυκλάδες
      79
    • Επτάνησα
      63
    • Εύβοια
      8
    • Νησιά Σαρωνικού
      2
    • Νησιά Βορείου Αιγαίου
      24
    • Βόρειες Σποράδες
      11
    • Αλλα,ποια;
      10


Recommended Posts

προτιμώ να μείνω σπίτι μου παρά να πληρώσω 72 ευρώ...για να πάω διακοπές σε νησί...

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προτιμώ να μείνω σπίτι μου παρά να πληρώσω 72 ευρώ...για να πάω διακοπές σε νησί...

 

72 Ευρω σε ξενοδοχειο πολυτελειας,σκεψου ποσο θα ειναι σε ενα φυσιολογικο ξενοδοχειο! Btw δεν νομιζω εκεινη την εποχη να βρεις ξενοδοχειο κατω απο 60 Ευρω με πρωινο...

Link to comment
Share on other sites

72 Ευρω σε ξενοδοχειο πολυτελειας,σκεψου ποσο θα ειναι σε ενα φυσιολογικο ξενοδοχειο! Btw δεν νομιζω εκεινη την εποχη να βρεις ξενοδοχειο κατω απο 60 Ευρω με πρωινο...

 

Aυτο αξιζει και το συγκεκριμενο ξενοδοχειο δεν ειναι κανενα τυχαιο! Αν ισχυει ειναι καλη περιπτωση! :)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο αξιζει και το συγκεκριμενο ξενοδοχειο δεν ειναι κανενα τυχαιο! Αν ισχυει ειναι καλη περιπτωση! :)

 

Ισχυει ισχυει :D :grin: :happy: :wink: δεν σου κρυβω οτι το σκεφτομαι σοβαρα. Εχεις παει? Οχι οτι το συγκεκριμενο ξενοδοχειο χρειαζεται συστασεις αλλα...

Link to comment
Share on other sites

exo paei...kai fysika de 8a sou proteino na to ksanaskefteis;)

oses fores exo paei sth kerkyra meno h sto sugekrimeno ksenodoxeio h se ena allo pou legete"arxontiko" kai den einai allo apo to spiti pou gyristhke to "kerkuraia" me th vlaxopoulou..o idiokthths tou metetrepse loipon to palio ayto arxontiko se ksenodoxeio...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε για τις τιμες.

Εγω οταν ειναι να παω διακοπες παω ΜΟΝΟ μεσω ταξιδιωτικου γραφειου και ουτε μεσω site oυτε τιποτα.

Περασμενο καλοκαιρι στην Ροδο.

18 με 28 Ιουλιου στο Ξενοδοχειο Rhodos Beach.10 λεπτα απο το κεντρο της παλιας πολης με τα ποδια,και ενα;ς δρομος απο την παραλια.

Πρωινο και με ημιδιατροφη , σε δικλνο δωματιο μου ερχοταν 18ευρω την μερα...Οχι πολλα κατα την γνωμη μου.Ξενοδοχειο 3(και κατι :p ) αστερων.

Με 30ευρω την μερα περιπου(πρωινο ημιδιατροφη) βρηκα 8μερες Τενεριφη.

Ετσι για την Ιστορια η αναφορα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε για τις τιμες.

Εγω οταν ειναι να παω διακοπες παω ΜΟΝΟ μεσω ταξιδιωτικου γραφειου και ουτε μεσω site oυτε τιποτα.

Περασμενο καλοκαιρι στην Ροδο.

18 με 28 Ιουλιου στο Ξενοδοχειο Rhodos Beach.10 λεπτα απο το κεντρο της παλιας πολης με τα ποδια,και ενα;ς δρομος απο την παραλια.

Πρωινο και με ημιδιατροφη , σε δικλνο δωματιο μου ερχοταν 18ευρω την μερα...Οχι πολλα κατα την γνωμη μου.Ξενοδοχειο 3(και κατι :p ) αστερων.

Με 30ευρω την μερα περιπου(πρωινο ημιδιατροφη) βρηκα 8μερες Τενεριφη.

Ετσι για την Ιστορια η αναφορα. ;)

 

18 Ευρω με ημιδιατροφη???? Μονο τα φαγητα κανουν 18 Ευρω :w00t: Απο Ελλαδα το εκλεισες?Για πες μας και εμας το πρακτορειο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

72 Ευρω σε ξενοδοχειο πολυτελειας,σκεψου ποσο θα ειναι σε ενα φυσιολογικο ξενοδοχειο! Btw δεν νομιζω εκεινη την εποχη να βρεις ξενοδοχειο κατω απο 60 Ευρω με πρωινο...

υπάρχει και η κατασκήνωση...ή το πολύ-πολύ σπίτι μου όπως προείπα

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και η κατασκήνωση...ή το πολύ-πολύ σπίτι μου όπως προείπα

 

Κατασκηνωση πηγαινα 7 χρονια φτανει τη βαρεθηκα :D αν και καθε χρονο παμε camping. Καλα και φθηνα :)

Link to comment
Share on other sites

18 Ευρω με ημιδιατροφη???? Μονο τα φαγητα κανουν 18 Ευρω :w00t: Απο Ελλαδα το εκλεισες?Για πες μας και εμας το πρακτορειο :wacko:

 

Απο Αργος το εκλεισα...

180ευρω ή 200(δεν θυμαμαι...) για 10μερες το ξενοδοχειο και καμια 150 πηγαινε ελα το αεροπλανο.Ασε ουτε εγω το πιστευα....Και το δωματιο ειχε , ραδιο, ψυγειακι, aircondision και θεα στη θαλασσα με μπαλκονακι... :!:

μου ειχε "κατσει" πολυ καλα! :)

 

P.S.-Κατασκηνωση δεν πηγα ποτε μου...Καποτε θα ηθελα να παω camping. :)

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο φιλε μου. σκεψου πως μονο τα δωδεκανισα ειναι πανω κατω 1300 νησια (12 μεγαλα, 26 μικροτερα αλλα που κατιοικουνται και τα υπολιπα μεγαλα η μικρα ειναι ακατηκιτα) και αν βαλεις πως τα επτανησα ειανι 7 οι κυκλαδες δεν ξερω πωσες ακριβος αλλα ειναι πολλες συνολικα θα βγαινουν ολα μαζι καμια 1000 τα κατοικισιμα. Ποσα ταξια κανεις των χρονο;;;

Εεε... :O κοιτα,δεν εννοω οτι εχω παει σ'ολα τα νησακια,νησιδες & βραχονησιδες της χωρας...στα κατοικημενα εννοω...πιστεψε με,δεν ειναι δυσκολο αν ταξιδευεις απ'τα 5 σου 6-7 ταξιδακια το χρονο(ειδικα για τις Κυκλαδες που ειναι το ενα διπλα στο αλλο ανετα τις γυριζεις σε 1-2 μηνες) ;) .

 

@Agent M:Πηγαν φιλοι μου στην Ιμπιζα και,βλεποντας βιντεο και φωτο,δεν εντυπωσιαστηκα καθολου(ουτε κι αυτοι να σου πω την αληθεια...).

 

@Nrg:Κλεισε κανενα δωματιο και για μας ρε :D :p

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο φιλε μου. σκεψου πως μονο τα δωδεκανισα ειναι πανω κατω 1300 νησια (12 μεγαλα, 26 μικροτερα αλλα που κατιοικουνται και τα υπολιπα μεγαλα η μικρα ειναι ακατηκιτα) και αν βαλεις πως τα επτανησα ειανι 7 οι κυκλαδες δεν ξερω πωσες ακριβος αλλα ειναι πολλες συνολικα θα βγαινουν ολα μαζι καμια 1000 τα κατοικισιμα. Ποσα ταξια κανεις των χρονο;;;
Ακριβώς. Είδα στον εκατομμυριούχο στη Γερμανία, ότι η Ελλάδα έχει πάνω από 1000 κατοικημένα νησιά... δλδ και σε 10 νησιά τον χρόνο να πηγαίνεις, μια ζωή δε σου φτάνει να τα γυρίσεις :p
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Επτάνησα λόγω Κέρκυρας (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου) που θεωρώ το ομορφότερο νησί που έχω δει, ειδικά τώρα Άνοιξη που πρασινίζουν όλα. Το Πάσχα ειδικά είναι γνωστό αλλά προσωπικά δεν αντέχω άλλο τόσο κόσμο έχει φτάσει στα άκρα η κατάσταση και ούτε να περπατήσεις δεν μπορείς.

Και η Λευκάδα καλή είναι αλλά δεν έχει σχέση με τα υπόλοιπα νησιά του Ιονίου, ειδικά σε κουλτούρα κλπ είναι πολύ κοντύτερα προς Ηπειρο.

KCB
Link to comment
Share on other sites

@Agent M:Πηγαν φιλοι μου στην Ιμπιζα και,βλεποντας βιντεο και φωτο,δεν εντυπωσιαστηκα καθολου(ουτε κι αυτοι να σου πω την αληθεια...).

Για την Ibiza υπάρχει συγκεκριμένο target group... :rolleyes:

Αποτελεί ιερό μέρος για τους funs της dance κουλτούρας. Τώρα οι φίλοι σου άλλα μπορεί να περιμένανε και άλλα να είδαν οπότε πάω πάσο. :) ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Για την Ibiza υπάρχει συγκεκριμένο target group... :rolleyes:

Αποτελεί ιερό μέρος για τους funs της dance κουλτούρας. Τώρα οι φίλοι σου άλλα μπορεί να περιμένανε και άλλα να είδαν οπότε πάω πάσο. :) ;)

Συμφωνοι,απλα δεν εντυπωσιαστηκα απ'το νησι σαν φυσικη ομορφια ... ;)
Link to comment
Share on other sites

μάγκες πήγα ισπανία πέρυσι,(μαδρίτη,βαρκελώνη,τολέδο) και πήγα και ibiza παρεπιπτόντως. το μόνο που λέω: τρέλα. όλη μέρα χορός ,πάρτυ,ποτά,χορεύτριες,τρελές παραλίες,clubbakia περίπου 250 που ρώτησα για όλα τα γούστα αλλά πανάκριβα,το νησί απο μόνο του δε λέει τίποτα(φυσική ομορφιά,αξιοθέατα,κτλ),θα μου πείς αν γουστάρεις μουσεία,κάστρα,εκκλησίες,κτλ δε πάς ibiza - απλά το αναφέρω.αυτό που αποκώμισα: ibiza θα πάς αν γουστάρεις να περάσεις γαμ.τα για 3-4 μέρες το πολύ.μετά πολύ απλά δεν αντέχεις.δεν υπάρχει πουθενά ησυχία (χωρίς πλάκα δε μπορείς και δε σε αφήνουν να κοιμηθείς)και οι ρυθμοί ζωής εκεί είναι τρελοί(καμία σχέση με μύκονο,πάρο,κτλ αν δοκιμάσει κανείς να τα συγκρίνει- η μέρα με τη νύχτα). εγώ προσωπικά ψηφίζω μυτιλήνη- λέσβο (ναι σωστά καταλάβατε εκεί που τρέχουν οι λεσβίες το καλοκαίρι,ερεσσός,για την ακρίβεια.)το νησί είναι ήσυχο αλλά ταιριάζει σε ορισμένες κατηγορίες( οικογένειες,και ζευγαράκια κυρίως),δεν προσφέρει αχαλίνωτο clubbing, απο φαγητό νομίζω δεν υπάρχει καλύτερο νησί(κυρίως ψάρια και τοπικές λιχουδιές) έχει τρομερές παραλίες(ενδεικτικά αναφέρω βατερά,12 χλμ. παραλία ψιλή άμμος η 3η μεγαλύτερη στα βαλκάνια, ερεσσός,πλωμάρι,μόλυβος,πέτρα, και άλλες),η πόλη έχει φοβερή ρυμμοτομία ,παραδοσιακές κωμοπόλεις με πολλά αξιοθέατα( όπως μόλυβος με τα πλακόστρωτα,στενά,μικρά δρομάκια- ο υπέρατατος προορισμός για ηρεμία,αυτοσυγκέντρωση,χαλάρωση με μια γκομενίτσα,το βενετικό κάστρο του, παραδοσιακά χωριουδάκια,κτλ).γενικά είναι ένας προορισμός που λίγοι ξέρουν καθώς είναι 14 ώρες απο πειραιά με πλοίο,και κάποιος που έχει πάει σίγουρα θα θελήσει να το ξαναδεί.παλιά θα ψήφιζα καμιά πάρο,σαντορίνη,μύκονο καθώς εκεί μου άρεσε πιο πολύ και αφού εκεί προτιμούσε το έτερον ήμισυ ( νησάκια που είχε νταβαντούρι-τα είχα μάθει απέξω κι ανακατωτά -πάσχα,καλοκαιράκι,κτλ )άλλα τώρα ψάχνω πιο ήρεμα μέρη,χαλαράάαααα
Link to comment
Share on other sites

..........................................................................................................

άλλα τώρα ψάχνω πιο ήρεμα μέρη,χαλαράάαααα

Μου φαίνεται πως θα πάθεις πλάκα άμα πας Αμοργό... :rolleyes: :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

άλλα τώρα ψάχνω πιο ήρεμα μέρη,χαλαράάαααα

 

 

Πιο ηρεμα μερη θες αγορη μου. Κανενα απολυτος προβλημα. Ελα στην Ροδο νοικιασε ενα ιστιοφορο και πηγενε σε κανα ξερονησι. Απο ηρεμια αλλο τπτ

Link to comment
Share on other sites

Sas proteinw na pate sthn Kerkyra oxi epidi apo ekei katagomai alla epidi pisteuw pws einai ena apo ta pio omorfa Ellinika nhsia.Yperoxes 8allases,poly prasino (aporw pws sas aresoun ta "ksera" nhsia tou aigaiou) alla distixws kai arketa tsimpimenes times
Link to comment
Share on other sites

h kerkura einai panemorfo nhsi...exo paei 7 fores kai pao ksana eyxaristos...

sunduazei ta panta...einai gia olous tous typous

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια σαν Κερκυραίος που είμαι :))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Sas proteinw na pate sthn Kerkyra oxi epidi apo ekei katagomai alla epidi pisteuw pws einai ena apo ta pio omorfa Ellinika nhsia.Yperoxes 8allases,poly prasino (aporw pws sas aresoun ta "ksera" nhsia tou aigaiou) alla distixws kai arketa tsimpimenes times

 

Ωρε μάτια πατριώτης είσαι ωρέ ? ω ψυχή μου και έχω να πατήσω τα ποδάρια μου απόκεια από το καιρό του Νώε αμιά. Οπωπω και δε σε κογιονάρω

Ορσε μου δηλαδή στο ύστερο.Ενα μπουτσούνι ρούφουλα ήθελα τώρα μάτια να πάω να σκάσω στο σιάδι εκεί απόκια από τη Σπιανάδα να μολάρω σα παλιόγατο και ναγναντεύω τσι μποναγράτσιες του βασιλιά που κακή λαμπριά να μη τούρθει.

Αχ ......... η ψυχή μου κλαίει σαν του μετανάστη ..........

Γιατί δεν πάω κάνε ωρέ ε ? εμ αμια 500 χιλιόμετρα ποιός τα κάνει ψυχή μου για να πρατήσει στο Λιστόν να κοζάρει? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...