Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω η τελευταια εκδοση ειναι η Β171, η εφαρμογη Firmware Finder δε μου την εμφανιζει καθολου και απο την Β162 παει κατευθειαν στην Β175...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενω η τελευταια εκδοση ειναι η Β171, η εφαρμογη Firmware Finder δε μου την εμφανιζει καθολου και απο την Β162 παει κατευθειαν στην Β175...
Το ίδιο και σε μας

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή .Έκανα αλλαγές στις ρυθμίσεις . Αρκετούς συνδυασμούς .Δεν είχε αποτέλεσμα . Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση της HUAWEI
Και σε μένα δεν βγαίνει από τα ακουστικά ο ήχος κλήσης. Δεν έχω βρει κάτι μέχρι τώρα. Όταν έχεις κάτι νεότερο γράψε το εδώ ...

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι κάτοχος του p10 εδώ και μία εβδομάδα . Η συσκευή λειτουργεί μια χαρά εκτός από μια λειτουργία . Όταν συνδέω τα ακουστικά που είχε μέσα η συσκευασία και με καλεί κάποιος , δεν ακούγεται η κλήση από τα ακουστικά . Υπάρχει η δόνηση και ο ήχος από το ηχείο του τηλεφώνου . Όταν απαντηθεί η κλήση

( χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο αφού τα ακουστικά δεν βοηθάνε ) η συνομιλία γίνεται κανονικά από τα ακουστικά . Όταν καλώ εγώ , ο ήχος της κλήσης ακούγεται κανονικά από τα ακουστικά .

 

Αυτή η δυσλειτουργία δεν υπάρχει όταν χρησιμοποιώ τα συγκεκριμένα ακουστικά σε τηλέφωνο honor 6x .

 

Το ίδιο θέμα υπάρχει και με hands free htc . Με το p10 το πρόβλημα παραμένει , με το honor 6x λειτουργεί κανονικά .

 

Έχει κάποιος στην παρέα κάποια λύση ? Ευχαριστώ

Κατσε γιατί ομολογώ σε έχασα με αυτό που λες για τον ήχο κλήσης όταν καλεις εσύ,. Αφού καλεις εσύ πως ακούς και ήχο κλήσης ταυτόχρονα? Ηχο κλήσης (άκα ringtone) ακούει ο καλούμενος και όχι αυτός που καλεί!

 

Και τι εννοείς ότι τα ακουστικά δεν βοηθάνε? Πατάς το κουμπακι τους και δεν απαντας στην εισερχόμενη κληση? Πρέπει να απαντήσεις με ταπ από την οθόνη του κινητού? Τότε ναι αυτό είναι θέμα!

 

Για μένα δεν είναι πρόβλημα αυτο για τον ήχο κλήσης. Έτσι είναι το σωστό. Γιατί ν' ακούς το ringtone απο το ακουστικό και όχι απο το μεγαφωνακι του κινητου?

Και αν έχεις βγάλει τ' ακουστικά απο τ' αυτιά αλλά τα έχεις συνδεμένα στο τηλέφωνο, δεν πρόκειται ν' ακουσεις ποτέ εισερχόμενη κλήση αν γίνεται αυτό που λες. Μόνον αν τύχει να κοιτάς το τηλέφωνο εκείνη τη στιγμή.

 

Αν έχω καταλάβει σωστά αυτό που λες, νομίζω οτι είναι λάθος να γίνεται ετσι και θα ειναι ουσιαστικα προβληματική λειτουργία κάτι τέτοιο.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια....Πριν απο καιρο ειχα το p10 το οποιο και πουλησα μετα. Σημερα το ξαναγορασα απ το MediaMarkt και εχω παλι το ιδιο προβλημα...μολις ανοιγω ορισμενες εφαρμογες π.χ. facebook, chrome κ.α. πεφτει αυτοματα η φωτεινοτητα (σκοτεινιαζει) η οθονη ενω μολις βγαινω απ την εφαρμογη επανερχεται. Δεν εχω ουτε αυτοματη φωτεινοτητα ουτε εξοικονομηση ενεργειας ουτε τιποτα τετοιο σχετικο.... Ειμαι με την τελευταια 171 εκδοση ρομ.

 

Τι να συμβαίνει άραγε..?

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ οτι την έχεις τέρμα την φωτεινότητα?

Εμένα πάντως, με auto την φωτεινότητα και κατοφλι περίπου στο 1/4, δεν το κάνει. Στο crome τουλάχιστον, fb δεν έχω. Δουλεύω άλλη εφαρμογή.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι να συμβαίνει άραγε..?

 

εμένα μου το κανει αυτο μονο με browser, στον οποιο εχει δική του επιλογή για φωτεινότητα.

 

σε οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη δεν μου έχει συμβεί ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια....Πριν απο καιρο ειχα το p10 το οποιο και πουλησα μετα. Σημερα το ξαναγορασα απ το MediaMarkt και εχω παλι το ιδιο προβλημα...μολις ανοιγω ορισμενες εφαρμογες π.χ. facebook, chrome κ.α. πεφτει αυτοματα η φωτεινοτητα (σκοτεινιαζει) η οθονη ενω μολις βγαινω απ την εφαρμογη επανερχεται. Δεν εχω ουτε αυτοματη φωτεινοτητα ουτε εξοικονομηση ενεργειας ουτε τιποτα τετοιο σχετικο.... Ειμαι με την τελευταια 171 εκδοση ρομ.

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ, αλλά με το p10 lite!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δώστε παραπάνω πληροφορίες. Πως έχετε σεταρισμενη την φωτεινότητα? Μήπως έχετε βάλει κάτι για εξοικονόμηση ενέργειας?

Να δούμε αν είναι γενικό το φαινόμενο ή είναι κάτι μεμονωμένο. Ίσως είναι όλα έτσι και με κάτι διαφορετικό που έχουμε κάνει εμείς να μην το κάνει.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σας δείχνω δύο φωτογραφίες τις οποίες τις τράβηξα στο αυτόματο. Στην πρώτη απλά σηκωσα το κινητό και τράβηξα, στη δεύτερη έκανα ένα tap to focus στην καρέκλα. Στο exif φαίνονται βέβαια ότι είναι με το ίδιο shutter speed και iso τραβηγμένες αλλά όπως βλέπετε καμία σχέση η μία με την άλλη.

 

47bf61667cf05659e19385e86adb1090.jpg4662658ddb7f2b1c1b49473ed7242b8a.jpg

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να έχουν ίδιο iso και shutter speed; Η δεύτερη έχει εμφανώς διαφορετική φωτομέτρηση. Δεν μπορώ να δω το exif, ή κάτι έγινε στο ανέβασμα ή δεν τα διαβάζει το κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και σεις σε αντίστοιχο σημείο και θα με θυμηθείτε. Μια φορά τραβήξτε χωρίς να κάνετε ταπ και άλλη μια με ταπ όπου θέλετε εσείς. Τις ανέβασα μέσω Tapatalk, δε φαίνεται exif.

Όχι πώς είναι κακό, ίσα ίσα σου δίνει extra επιλογή φωτομετρησης, αλλά μου φάνηκε πολύ κουλό ότι είναι ίδια το shutter και το iso

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μα να κάνεις φωτομέτρηση στο σημείο που κάνεις tap είναι λογικό και ωραίο feature. Και λογικό είναι αν κάνεις φωτομέτρηση στην πιο λευκή περιοχή να έχεις πιο σκοτεινό αποτέλεσμα.. αλλά η υποέκθεση αυτή ή θα μεταφράζεται σε χαμηλότερη τιμή iso ή σε πιο γρήγορη ταχύτητα κλείστρου εφόσον το διάφραγμα στα κινητά μας είναι σταθερό στα 2,2.. Μπορείς να ανεβάσεις και τα exif μια;

 

Εγώ το δοκίμασα και έχω σαφώς διαφορετικό shutter speed..

Link to comment
Share on other sites

Μα να κάνεις φωτομέτρηση στο σημείο που κάνεις tap είναι λογικό και ωραίο feature. Και λογικό είναι αν κάνεις φωτομέτρηση στην πιο λευκή περιοχή να έχεις πιο σκοτεινό αποτέλεσμα.. αλλά η υποέκθεση αυτή ή θα μεταφράζεται σε χαμηλότερη τιμή iso ή σε πιο γρήγορη ταχύτητα κλείστρου εφόσον το διάφραγμα στα κινητά μας είναι σταθερό στα 2,2.. Μπορείς να ανεβάσεις και τα exif μια;

 

Εγώ το δοκίμασα και έχω σαφώς διαφορετικό shutter speed..

Ορίστε τα exif

 

26386193979_728e9b6780_c.jpg

2017-11-04_04-09-11 by [/url] - Flickr2BBcode LITE

 

37452951014_31ec21010e_c.jpg

2017-11-04_04-09-22 by - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα... Η φορτιση πρεπει παντα να δειχνει υπερταχεια? Καμια φορα μου δειχνει οτι κανει απλα φορτιση...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα... Η φορτιση πρεπει παντα να δειχνει υπερταχεια? Καμια φορα μου δειχνει οτι κανει απλα φορτιση...

 

Καλημέρα, αν χρησιμοποιήσεις τον φορτιστή που είχε η συσκευασία, λογικά θα πρέπει να έχεις πάντα υπερταχεία φόρτιση. Αν χρησιμοποιείς ένα κοινό φορτιστή USB, τότε θα έχεις απλή φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατί ομολογώ σε έχασα με αυτό που λες για τον ήχο κλήσης όταν καλεις εσύ,. Αφού καλεις εσύ πως ακούς και ήχο κλήσης ταυτόχρονα? Ηχο κλήσης (άκα ringtone) ακούει ο καλούμενος και όχι αυτός που καλεί!

 

Και τι εννοείς ότι τα ακουστικά δεν βοηθάνε? Πατάς το κουμπακι τους και δεν απαντας στην εισερχόμενη κληση? Πρέπει να απαντήσεις με ταπ από την οθόνη του κινητού? Τότε ναι αυτό είναι θέμα!

 

Για μένα δεν είναι πρόβλημα αυτο για τον ήχο κλήσης. Έτσι είναι το σωστό. Γιατί ν' ακούς το ringtone απο το ακουστικό και όχι απο το μεγαφωνακι του κινητου?

Και αν έχεις βγάλει τ' ακουστικά απο τ' αυτιά αλλά τα έχεις συνδεμένα στο τηλέφωνο, δεν πρόκειται ν' ακουσεις ποτέ εισερχόμενη κλήση αν γίνεται αυτό που λες. Μόνον αν τύχει να κοιτάς το τηλέφωνο εκείνη τη στιγμή.

 

Αν έχω καταλάβει σωστά αυτό που λες, νομίζω οτι είναι λάθος να γίνεται ετσι και θα ειναι ουσιαστικα προβληματική λειτουργία κάτι τέτοιο.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Σόρυ που δεν απάντησα , δεν είχα χρόνο .

 

Θα το γράψω πιο αναλυτικά .

 

Όταν έχω τα ακουστικά συνδεδεμένα , ο ήχος της κλήσης δεν ακούγεται από τα ακουστικά , ακούγεται από το ηχείο της συσκευής και συγχρόνως κόβεται η μουσική που ακούω . Στα άλλα κινητά κόβεται η μουσική και ακούγεται το ringtone από τα ακουστικά , όχι από τη συσκευή .

 

Τώρα εάν είμαι στο ΜΕΤΡΟ κάθε φορά που τελειώνει ένα τραγούδι και το επόμενο έχει απαλή εισαγωγή , βγάζω το κινητό από την τσέπη του μπουφάν να δω εάν έχω κλήση .

 

Όταν καλώ εγώ ακούω κανονικά το <<τουτ - τουτ >> της κλήσης . Δηλαδή ενεργοποιείται το ακουστικό αμέσως μόλις πατήσω την οθόνη για να πραγματοποιήσω την κλήση .

 

Όπως είπες , δεν μπορώ να απαντήσω στην κλήση από τα ακουστικά . Πρέπει να απαντήσω με ταπ από την οθόνη και αμέσως ενεργοποιούνται τα ακουστικά και μιλάω κανονικά .

 

Θα ρωτήσω στην εξυπηρέτηση huawei σήμερα και θα γράψω τι μου είπαν για όποιον ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με εξυπηρέτηση . Μου είπαν πως έτσι λειτουργεί το τηλέφωνο . Διαφορετικά από τα προηγούμενα μοντέλα . Κόβεται η μουσική σαν ειδοποίηση .

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΑΝ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να μην το ξεχάσω η κλήση πρέπει να μπορεί να απαντηθεί από τα ακουστικά . Οπότε τα ακουστικά έχουν πρόβλημα και θα αντικατασταθούν .

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, πολύ χρήσιμη λεπτομέρεια.

 

Τώρα για τ' ακουστικά, ναι δεν είναι νορμάλ να μην απαντάνε με το κουμπάκι. Το είχα γράψει ότι είναι θέμα. Πάλι καλά που θα στ' αλλάξουν, γιατί έχω διαβάσει για διάφορα (απίστευτα) κουλά που έχουν ειπωθεί σαν δικαιολογίες, για να μην τα περάσουν σε εγγύηση. Σιγά το κόστος κιόλας, δηλαδή!

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες ψαχτήρι το P10 "νίκησε" το ξαδερφάκι του Honor 9 και θα δώσω παραγγελία αύριο-μεθαύριο.

 

Από την άλλη, στις 24 του μήνα έχουμε black friday αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπεύεις να το πάρεις από μεγάλη αλυσίδα ίσως συμφέρει να περιμένεις. Θα πρέπει βέβαια να είσαι στην τσίτα γιατί αν θα το βγάλουν σε καλή τιμή δεν πρόκειται να φτουρίσει. Θα φύγει σε χρόνο dt.

Του έχει γίνει πολύ διαφήμιση και ο απλός χρήστης το ξέρει σαν κινητό.

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανένας ή ακόμα καλύτερα εάν λειτουργεί την γνήσια smartflip case;;;; Πως είναι λειτουργικά σαν θήκη. Αξίζει τον κόπο η αγορά της; Γλιστράει στο χέρι;
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανένας ή ακόμα καλύτερα εάν λειτουργεί την γνήσια smartflip case;;;; Πως είναι λειτουργικά σαν θήκη. Αξίζει τον κόπο η αγορά της; Γλιστράει στο χέρι;

Ειναι πολυ ομορφη,λειτουργικα δειχνει ρολοι και ειδοποιησεις(μυνηματα,κλησεις κλπ) και τον καιρο,αλλα για 4-5",μετα σβηνει,και πρεπι να ξανανοιξεις το καπακι για να τα εμφανισει ξανα.Τωρα δεν ξερω, επειδη ειναι η μιση απο ενα υλικο σαν υφασμα,μηπως με τον χρονο λερωνεται ....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...