Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε καλά για τοιχών προβλήματα

 

Οκ να σαι καλα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ να σαι καλα!

 

Εδώ στο δεύτερο ποστ έχει στοκ recovery

https://forum.xda-developers.com/p10/development/testers-twrp-t3585256

Πριν κάνεις οτιδήποτε να το γράψω ξανά διάβασε καλά

 

Με στοκ recovery μετά νομίζω μπορείς να ακολουθήσεις τη διαδικασία που έγραψες πριν με το dload

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο δεύτερο ποστ έχει στοκ recovery

https://forum.xda-developers.com/p10/development/testers-twrp-t3585256

Πριν κάνεις οτιδήποτε να το γράψω ξανά διάβασε καλά

 

Εγινε αυτο θα κανω ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγινε αυτο θα κανω ;)

 

Έκανα εντιτ στο προηγούμενο μήνυμα,διάβασε το ξανά

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εντιτ στο προηγούμενο μήνυμα,διάβασε το ξανά

 

Εσυ δηλαδη λες να κατεβασω αυτο το twrp που μου εστειλες?Γτ αυτο εχω εγκαταστησει στο κινητο κ εγω με τον τροπο που λεει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δηλαδη λες να κατεβασω αυτο το twrp που μου εστειλες?Γτ αυτο εχω εγκαταστησει στο κινητο κ εγω με τον τροπο που λεει!

 

Στο δεύτερο μύνημα έχει στοκ recovery, θα αντικαταστήσει το twrp και μετά μπορείς να φλασαρεις με τον τρόπο που έγραψες μέσω στοκ recovery

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο μύνημα έχει στοκ recovery, θα αντικαταστήσει το twrp και μετά μπορείς να φλασαρεις με τον τρόπο που έγραψες μέσω στοκ recovery

 

Εκει που λεει instructions λες ε?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει instructions λες ε?

 

Εδώ https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71750339&postcount=2

Δεν ξέρω αν είναι για το μοντέλο σου, ψάξε για stock recovery για το μοντέλο σου

Link to comment
Share on other sites

Εδώ https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71750339&postcount=2

Δεν ξέρω αν είναι για το μοντέλο σου, ψάξε για stock recovery για το μοντέλο σου

 

Δυστυχως ο συνδεσμος που εχει βαλει αυτος δεν δουλευει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο συνδεσμος που εχει βαλει αυτος δεν δουλευει!

 

Συνέχισε να διαβάζεις το νήμα, έχει και άλλα λινκ

Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε να διαβάζεις το νήμα, έχει και άλλα λινκ

 

Οκ αυτο κανω για να δουμε..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το απο πανω οχι,με το Hisuite δεν κανει τπτ παρολο που οταν μπαινει το κινητο στο twrp ανοιγει και αυτη αυτοματα αλλα δεν το βλεπει το κινητο!

 

Από που είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω P10 Cosmote. Θα χρειαστώ dual κινητό. Είδα ότι γίνεται η μετατροπή με αλλαγή λογισμικού. Το έχει κάνει κανείς; Αν ναι μπορεί να μου στείλει link από τον τρόπο που επέλεξε; Επηρεάζεται η εγγύηση; Χρειάζεται κάτι άλλο (π.χ. αλλαγή του card slot);

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Από που είσαι;

 

Από Ηράκλειο Κρήτης!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, παίζει να πήραμε κάποιο Update το ΣΚ; Γενικά παίζει να γίνει κάτι Update χωρίς να μας έρθει ενημέρωση;

 

το λέω γιατί σήμερα φτιάχνοντας το Brightness της οθόνης από το πάνω μενού, όταν το σετάρω μένει μόνο η μάυρη μπάρα και μου δείχνει απο πίσω την κεντρική.

 

Πέρνω όρκο ότι πριν 3-4 μέρες όταν το σέταρα δεν έμενα μόνο η μπάρα αλλά όλο το Dropdown Menu..

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Από Ηράκλειο Κρήτης!

 

Είσαι και μακριά για να το έβλεπα και να σε βοηθήσω η γυναίκα μου είναι από Κρήτη μεταξοχωρι και πριν 4 μέρες ήμασταν εκει. Από την στιγμή που έχεις Twrp με μια rom που είναι γιαυτό θα έκανες δουλειά εσύ όταν έκανες wipe έκανες και το system αυτό το κάνουμε όταν είναι να βάλουμε άλλη rom από twrp

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πάμε καλά, 70-30 Wi-Fi - 4G. Θα δοκιμάσω και να κλείνει το wifi όταν κλείνω την οθόνη, όπως επίσης να βάλω disabled το data always on να δω αν θα τα πάει καλύτερα

636175b9a3d6ead604592eadba0880cb.jpgc037c111bdf05936c6e19321026e21c1.jpg

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα το κινητό και επιτέλους το άνοιξε,ΑΛΛΑ!!!Έχει γίνει το εξής απίστευτο!!Το κινητό απέξω είναι P10 αλλά μέσα είναι ένα κινητό με 16 γιγα αποθηκευτικού χώρου ,2 γιγα μνήμης και κωδικός μοντέλου D188-L09!!Τι έκανε ο ανθρωπας!!!Το καλό είναι ότι είναι ακόμα ξεκλιδωτο οπότε υπάρχει εύκολος τρόπος να περάσω το original λογισμικό και να ξανακλεισωσω τον bootloader και να ηρεμήσω;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την αναστολή λειτουργίας Wifi στο ποτέ όπως επίσης έκλεισα και το διακόπτη των πάντα ενεργών δεδομένων. Πολύ καλά πιστεύω. Ειδικά αν υπάρχει και καλό σήμα σπίτι τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα.

 

a90ae8281a76d3e1c18a2db3c867af54.jpga02c5e4f99c66d4a097d422391ea3cfa.jpg

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανε κανείς την ενημέρωση;;;;;;

Εχουμε βελτιωση στο θεμα συγχρονισμού;

Ποια ενημέρωση αδερφέ; συγχρονισμό σε τί;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια άτομα με P10 είχαν πρόβλημα με το playstore, γινόταν λήψη ή ενημέρωση εφαρμογής μόνο μετά απο επαννεκίνηση ανάμεσά τους και η δική μου συσκευή.

Τώρα το βράδυ μου ήρθε ενημέρωση λοιπόν Β171 και ρωτάω αν την έχει κάνει κανείς και αν διορθώνει το πρόβλημα σε όσους το είχαν.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια άτομα με P10 είχαν πρόβλημα με το playstore, γινόταν λήψη ή ενημέρωση εφαρμογής μόνο μετά απο επαννεκίνηση ανάμεσά τους και η δική μου συσκευή.

Τώρα το βράδυ μου ήρθε ενημέρωση λοιπόν Β171 και ρωτάω αν την έχει κάνει κανείς και αν διορθώνει το πρόβλημα σε όσους το είχαν.

 

Στο P10+ που εχω, λυθηκε αμεσα το θεμα με την ενημερωση που αναφερεις

Βεβαια εχω παρατηρησει πως αν την ωρα που μιλας, σου ερθει 2η γραμμη, δεν μπορεις να πατησεις αναμονη και να απαντησεις. Η κλεινεις αυτον που μιλας και απαντας ή χανεις την κληση

Link to comment
Share on other sites

Στο P10+ που εχω, λυθηκε αμεσα το θεμα με την ενημερωση που αναφερεις

Βεβαια εχω παρατηρησει πως αν την ωρα που μιλας, σου ερθει 2η γραμμη, δεν μπορεις να πατησεις αναμονη και να απαντησεις. Η κλεινεις αυτον που μιλας και απαντας ή χανεις την κληση

 

Όταν λές άμεσα, εννοείς με την καινούργια ενημέρωση ή με την Β161;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...