Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα παω να βαλω temperedd glass. ξερεις πιο ειναι το καλυτερο και απο που να το παρω ;

 

Πως θα αποφυγω το fast charging αφου ο φορτιστης ειναι τετοιος!!

 

βαλε της nillkin

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@PanosRoula νομίζω ότι οι γωνίες θέασης δεν είναι και το δυνατό σημείο του p10 σε σχέση για παράδειγμα με τις οθόνες των edge s7 s8 και από διάφορα review που έχω δει το αναφέρουν...ίσως για αυτό να έχεις και αυτή την αίσθηση που αναφέρεις υπό μεγάλη γωνία θέασης...εννοείται φυσικά ότι η οθόνη του είναι εξαιρετική απλά αναφέρω αυτά που έχω διαβάσει και δει σε διάφορα review του κινητού, για περισσότερες πληροφορίες θα στα πουν οι κάτοχοι του τηλεφώνου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα κοιταξω να δω

Αν σου κολλήσει σωστά στις άκρες γύρω - γύρω πες μας το γιατί μ' ενδιαφέρει και μένα.

Επειδή όμως είμαι με ενα τζαμακι για Ρ9 στο συρτάρι δεν μ' ενδιαφέρει να βάλω δίπλα του και ενα για Ρ10.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

πηρα το NILLKIN 3D AP+Pro Shatterproof Edge Tempered Glass Huawei P10 White . σαν ποιοτητα φαινεται καλο . στις ακρες κολλησε σωστα νομιζω αλλα στο πλαισιο της οθονης περιμετρικα νιωθω στην αφη μια αισθηση σαν να υπηρχε μεμβρανη κατω απο το tempered glass αλλα δεν υπαρχει δυσικα γιατι την εχω βγαλει. βεβαια ισως να μην το τοποθετησα και σωστα διοτι το ξεκολλησα 4-5 φορες μεχρι να κατσει σωστα το τζαμακι. εσυ τι εμπειρια εχεις και λες αυτο για το 'συρταρι' ?
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Στο Ρ10 καμία. Το Σάββατο το πήρα.

Απο το Ρ9, δυστυχώς πολύ κακή. Δεν κάθονταν καλά κανένα τζαμακι, λόγω 2,5D.

Ή δεν θα κολλούσαν καλά γύρω - γύρω, ή αν ήταν απο αυτά με την περιμετρική κόλλα δημιουργουσαν σπαστικους ιριδισμούς στο κέντρο ή θα είχαν ελεηνο touch.

Μόνον ζελατινες κάθονται σωστά.

Υπάρχει και σχετικό συγκριτικό με τζαμακια οπου φαίνεται καθαρά το πρόβλημα.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στο Ρ10 καμία. Το Σάββατο το πήρα.

Απο το Ρ9, δυστυχώς πολύ κακή. Δεν κάθονταν καλά κανένα τζαμακι, λόγω 2,5D.

Ή δεν θα κολλούσαν καλά γύρω - γύρω, ή αν ήταν απο αυτά με την περιμετρική κόλλα δημιουργουσαν σπαστικους ιριδισμούς στο κέντρο ή θα είχαν ελεηνο touch.

Μόνον ζελατινες κάθονται σωστά.

Υπάρχει και σχετικό συγκριτικό με τζαμακια οπου φαίνεται καθαρά το πρόβλημα.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

επειδη δεν το κατεχω και πολυ με το ξενογλωσσο . σε ποοο σημειο στο βιντεο φαινεται το προβλημα; και ποιο ειναι το προβλημα ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 1 το βίντεο. Σύνολο είναι 5. Τεσταρει όλα αυτά τα tempered glass. Στο καθένα δείχνει ξεκάθαρα τα προβλήματα του, όπως πχ να μην κολλάει περιμετρικά στο τελείωμα με το άσχημο οπτικό αποτέλεσμα τπυ ξεκολλημενου γύρω - γύρω.

Σε άλλο πάλι, που έχει κόλλα πάνω, κάτω και περιμετρικά δείχνει υπο γωνία πως φαίνονται οι χαρακτηριστικοί ιριδισμοί στην οθόνη, αφού τα συγκεκριμένα κρύσταλλα δεν κολλάνε σε όλη την επιφάνειά τους παρα μόνον επως είπαμε πανω-κατω και περιμετρικά.

Σε άλλο δείχνει οτι επιρεαζει το touch! Και παει λέγοντας.

 

Και αυτά που τεσταρει δεν είναι no name τους ενος ευρώ.....

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δοκιμασα 3-4, την καλυτερη εφαρμογη και την καλυτερη αισθηση την εχει το nillkin που δεν ειναι full screen.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να προχωρήσω σε αγορά του τηλεφώνου, απλά βλέπω πολλά σχόλια στο skroutz για την μπαταρία. Κρατάει η δεν κρατάει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 1 το βίντεο. Σύνολο είναι 5. Τεσταρει όλα αυτά τα tempered glass. Στο καθένα δείχνει ξεκάθαρα τα προβλήματα του, όπως πχ να μην κολλάει περιμετρικά στο τελείωμα με το άσχημο οπτικό αποτέλεσμα τπυ ξεκολλημενου γύρω - γύρω.

Σε άλλο πάλι, που έχει κόλλα πάνω, κάτω και περιμετρικά δείχνει υπο γωνία πως φαίνονται οι χαρακτηριστικοί ιριδισμοί στην οθόνη, αφού τα συγκεκριμένα κρύσταλλα δεν κολλάνε σε όλη την επιφάνειά τους παρα μόνον επως είπαμε πανω-κατω και περιμετρικά.

Σε άλλο δείχνει οτι επιρεαζει το touch! Και παει λέγοντας.

 

Και αυτά που τεσταρει δεν είναι no name τους ενος ευρώ.....

εσυ πιο θεωρεις οτι ειναι το ποιο καλο απο τα 5? η αληθεια οτι ειναι ******* να σκας 10αρακι και να μην ειναι πληρως λειτουργικο :(

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Επειδη δοκιμασα 3-4, την καλυτερη εφαρμογη και την καλυτερη αισθηση την εχει το nillkin που δεν ειναι full screen.

αυτο εννοεις ; https://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=5363

 

Καλησπέρα, θέλω να προχωρήσω σε αγορά του τηλεφώνου, απλά βλέπω πολλά σχόλια στο skroutz για την μπαταρία. Κρατάει η δεν κρατάει;

 

κοιτα εγω το εχω μολις 3 μερες. η μπαταρια καλη φαινεται οτι κραταει . αν και επειδη το πειραζω ακομα και οταν δουλευω ( και υπο καθεστως 4G/4G+ ) και την πινει την μπαταρια δειχνει να κραταει .. κανω κλησεις , browsing , messages)

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δοκιμασα 3-4, την καλυτερη εφαρμογη και την καλυτερη αισθηση την εχει το nillkin που δεν ειναι full screen.

Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις μια φωτό για να δούμε το πως κάθεται στο τηλέφωνο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις μια φωτό για να δούμε το πως κάθεται στο τηλέφωνο?

 

μολις βρω 2ο τηλεφωνο για φωτογραφια θα ανεβασω !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο είστε ευχαριστημένοι από τη συσκευή!Είμαι σε αναζήτηση smartphone σε μαζεμενες διαστάσεις ,με όσο το δυνατόν καλύτερη και γρήγορη κάμερα!Έχω περάσει από όλες τις ναυαρχίδες και μέχρι πρότινος είχα το oneplus 3t!Θέλω όμως λίγο μαζεμενες διαστάσεις πλέον(δεν ξέρω άρχισαν και με κουράζουν τα 5,5") και με πολύ καλή κάμερα γτ περιμένω και δίδυμα και θέλω γρήγορες φωτογραφίες καταλαβαίνετε!3 είναι οι λύσεις που έχω δει ,το iPhone 7,το pixel και το p10!Το iPhone(έχω περάσει από 4 και 6plus οπότε έχω γνώση από iOS) ενώ είναι μαζεμενο και με καλή κάμερα δεν με τραβάει γτ είναι κλασσικά iPhone που δίνει χαρακτηριστικά με το σταγονόμετρο και είναι και πιο ακριβό και φυσικά δεν παίρνει κάρτα μνήμης!Το pixel μια από τα ίδια περίπου με μεγαλύτερο μείον ότι είναι πανάκριβο για συσκευή 9 μηνών!Οπότε μένει το p10 και θα ήθελα τις απόψεις σας!Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μακροσκελές ποστ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το p10 όμως σε κάμερα ,ειδικά σε νυχτερινές λήψεις, θεωρώ πως το s7 είναι καλύτερο και μιας και παίζουν στα ίδια χρήματα με ίδιες διαστάσεις και στο μέγεθος οθόνης + αδιαβροχοποιηση το s7 αν και περσινό μοντέλο το θεωρώ δυνατό αντίπαλο και νικητή στα σημεία...κατα την προσωπική μου άποψη φυσικά .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το p10 όμως σε κάμερα ,ειδικά σε νυχτερινές λήψεις, θεωρώ πως το s7 είναι καλύτερο και μιας και παίζουν στα ίδια χρήματα με ίδιες διαστάσεις και στο μέγεθος οθόνης + αδιαβροχοποιηση το s7 αν και περσινό μοντέλο το θεωρώ δυνατό αντίπαλο και νικητή στα σημεία...κατα την προσωπική μου άποψη φυσικά .

 

Είχα το edge και το έδωσα λόγω touchwiz!Είναι το τρίτο Samsung που παίρνω και για άλλη μια φορά δεν μπόρεσα να το συνηθίσω!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το p10 όμως σε κάμερα ,ειδικά σε νυχτερινές λήψεις, θεωρώ πως το s7 είναι καλύτερο και μιας και παίζουν στα ίδια χρήματα με ίδιες διαστάσεις και στο μέγεθος οθόνης + αδιαβροχοποιηση το s7 αν και περσινό μοντέλο το θεωρώ δυνατό αντίπαλο και νικητή στα σημεία...κατα την προσωπική μου άποψη φυσικά .

 

εμενα σε νυχτερινη ληψη μου βγαζει ενα κυκλακι που πρεπει να περασει λιγο χρονος μεχρι να βγαλει την φωτο . και στο ενδιαμμεσο βγαινει κουνημενη ! βεβαια ειμαι σιγουρος οτι εγω κανω βλακεια. αλλα δεν ξερω πως να τραβηξω αλλιως!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

εμενα σε νυχτερινη ληψη μου βγαζει ενα κυκλακι που πρεπει να περασει λιγο χρονος μεχρι να βγαλει την φωτο . και στο ενδιαμμεσο βγαινει κουνημενη ! βεβαια ειμαι σιγουρος οτι εγω κανω βλακεια. αλλα δεν ξερω πως να τραβηξω αλλιως!

 

Το p10 το κάνει αυτό;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το p10 το κάνει αυτό;

 

ναι. βεβαια μαλλον εγω κανω κατι λαθος ισως. γιατι δεν μου φαινεται λογικο..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο είστε ευχαριστημένοι από τη συσκευή!Είμαι σε αναζήτηση smartphone σε μαζεμενες διαστάσεις ,με όσο το δυνατόν καλύτερη και γρήγορη κάμερα!Έχω περάσει από όλες τις ναυαρχίδες και μέχρι πρότινος είχα το oneplus 3t!Θέλω όμως λίγο μαζεμενες διαστάσεις πλέον(δεν ξέρω άρχισαν και με κουράζουν τα 5,5") και με πολύ καλή κάμερα γτ περιμένω και δίδυμα και θέλω γρήγορες φωτογραφίες καταλαβαίνετε!3 είναι οι λύσεις που έχω δει ,το iPhone 7,το pixel και το p10!Το iPhone(έχω περάσει από 4 και 6plus οπότε έχω γνώση από iOS) ενώ είναι μαζεμενο και με καλή κάμερα δεν με τραβάει γτ είναι κλασσικά iPhone που δίνει χαρακτηριστικά με το σταγονόμετρο και είναι και πιο ακριβό και φυσικά δεν παίρνει κάρτα μνήμης!Το pixel μια από τα ίδια περίπου με μεγαλύτερο μείον ότι είναι πανάκριβο για συσκευή 9 μηνών!Οπότε μένει το p10 και θα ήθελα τις απόψεις σας!Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μακροσκελές ποστ!

 

Σε καταλαβαίνω.Είμαι σε παρόμοιο δίλλημα....:(

Το 7plus βγαίνει πολύ ακριβό και μετά είμαι μεταξύ p10(είτε απλό είτε plus),mi6,oneplus 5. Samsung ενω μου αρέσουν σαν τηλ δεν θέλω touchwiz.Επίσης θα προτιμούσα 2καρτο.

 

ναι. βεβαια μαλλον εγω κανω κατι λαθος ισως. γιατι δεν μου φαινεται λογικο..

 

Μήπως έχεις ανοικτό το hdr ή τραβάς απο manual mode?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω.Είμαι σε παρόμοιο δίλλημα....:(

Το 7plus βγαίνει πολύ ακριβό και μετά είμαι μεταξύ p10(είτε απλό είτε plus),mi6,oneplus 5. Samsung ενω μου αρέσουν σαν τηλ δεν θέλω touchwiz.Επίσης θα προτιμούσα 2καρτο.

 

τι ειναι το touchwiz?

 

Μήπως έχεις ανοικτό το hdr ή τραβάς απο manual mode?

 

ενεργοποιω την επιλογη night shot!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω.Είμαι σε παρόμοιο δίλλημα....:(

Το 7plus βγαίνει πολύ ακριβό και μετά είμαι μεταξύ p10(είτε απλό είτε plus),mi6,oneplus 5. Samsung ενω μου αρέσουν σαν τηλ δεν θέλω touchwiz.Επίσης θα προτιμούσα 2καρτο.

 

 

 

Μήπως έχεις ανοικτό το hdr ή τραβάς απο manual mode?

 

Μπα δεν με ενδιαφέρει plus μοντέλο!Με κούρασαν τα μεγάλα και βαριά κινητά (ειδικά το 7 plus είναι πολύ βαρύ)!!Σε Samsung δεν ξαναπάω!3 φορές προσπάθησα και δεν μου έκατσαν καλα

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιω την επιλογη night shot!
Το night shot πρέπει να σταθεροποιησεις την συσκευή σε τρίποδα, θα τραβάς στο auto και μια χαρά είναι οι φωτογραφίες σε lowlight τουλάχιστον στο mate 9 που έχω εγώ για μένα είναι ανώτερη η κάμερα από του s7 τουλάχιστον στα πρόσωπα παιδιά κτλ, νομίζω το p10 έχει ίδια κάμερα

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το night shot πρέπει να σταθεροποιησεις την συσκευή σε τρίποδα, θα τραβάς στο auto και μια χαρά είναι οι φωτογραφίες σε lowlight τουλάχιστον στο mate 9 που έχω εγώ για μένα είναι ανώτερη η κάμερα από του s7 τουλάχιστον στα πρόσωπα παιδιά κτλ, νομίζω το p10 έχει ίδια κάμερα

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δώσε σε παρακαλώ πληροφορίες για κάμερα γτ είχα το edge το s7 και μπορώ να καταλάβω τις συγκρίσεις!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ότι φωτογραφία έχω στο pc με τα παιδιά μου μπορεί να έχει περισσότερο φως αλλά είναι για πέταμα η επεξεργασία έχει πάει σύννεφο αυτό δεν λέγεται φωτογραφία, με το mate 9 όλες οι φωτογραφίες είναι καταπληκτικες όσο υπάρχει φως στο auto αλλά και σε indoor σε extreme lowlight πάλι με το εκπληκτικό φλας του έχω φοβερά αποτελέσματα, πάντα στο auto το οποίο είναι φοβερό δεν χρειάζεται να πειράζεις τίποτα, είμαστε off topic αν και νομίζω ότι το p10 έχει ακριβώς την ίδια κάμερα με το mate 9

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...