Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Περσινά ξινά σταφύλια!" Πολύ ενημερωμένοι είναι αυτοί!

Έχει αρκετό καιρό που κυκλοφόρησε αυτή η "βρώμα" και όπως σου έγραψαν πριν, "ίσως" να ίσχυε για τις πρώτες παρτίδες.

Πλέον καινούργια συσκευή από κατάστημα, εντελώς απίθανο να πέσεις σε τέτοια περίπτωση.

Εγώ είμαι υπερ-ευχαριστημενος. Έχω πάρει P8, P9 και P10 και είναι όλα φοβερά κινητά.

 

Εφόσον το αποφασίσεις, το αγοράζεις άφοβα!

 

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

Διάβασα την πρώτη παράγραφο και είδα αυτό "Ας μπούμε όμως στο ψητό και πάμε να δούμε γιατί δεν αξίζει ούτε καν να σκέφτεστε την αγορά Huawei flagship κινητού με chipset HiSilicon, μετά από αυτό που έγινε." Τι στο καλό έγινε αναρωτιέμαι, τι πρόβλημα έχει ο Kirin? Διαβάζοντας παρακάτω κατάλαβα ότι αφορά το γνωστο θέμα με τις μνήμες, ενώ στην αρχή αναφέρουν θέμα με το chipset, δεν θα κάνω το λάθος να ξαναδιαβάσω κάτι από αυτό το site

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασα την πρώτη παράγραφο και είδα αυτό "Ας μπούμε όμως στο ψητό και πάμε να δούμε γιατί δεν αξίζει ούτε καν να σκέφτεστε την αγορά Huawei flagship κινητού με chipset HiSilicon, μετά από αυτό που έγινε." Τι στο καλό έγινε αναρωτιέμαι, τι πρόβλημα έχει ο Kirin? Διαβάζοντας παρακάτω κατάλαβα ότι αφορά το γνωστο θέμα με τις μνήμες, ενώ στην αρχή αναφέρουν θέμα με το chipset, δεν θα κάνω το λάθος να ξαναδιαβάσω κάτι από αυτό το site

 

Εχεις απόλυτο δίκιο! Λίγα sites είναι στην Ελλάδα που έχουν και τεχνικές γνώσεις και είναι αντικειμενικά!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο! Λίγα sites είναι στην Ελλάδα που έχουν και τεχνικές γνώσεις και είναι αντικειμενικά!
Έτσι είναι δυστυχώς. Μεγάλες κουβέντες, πηχυαίοι τίτλοι να τραβήξουν το ενδιαφέρον και αν διαβάσεις λίγο παρακάτω .... μούφα!

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το κινητό δύο μέρες και είναι ένα από τα καλύτερα που έχω πιάσει στα χέρια μου σε όλους τους τομείς. Έκανα test ταχύτητας για την ιστορία και έβγαλε 750 και όχι 200 που έλεγε στο άρθρο ο τύπος. Το κινητό φυσάει, πάρτε το άφοβα

 

Παιδιά ερώτηση. Ενώ είμαι σε μια εφαρμογή και πατάω να ανοίξει το πληκτρολόγιο να γράψω σκοτείνιαζει λίγο η οθόνη και για να έρθει ξανά η κανονική φωτεινότητα πρέπει να πατήσω το home key. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

"Περσινά ξινά σταφύλια!" Πολύ ενημερωμένοι είναι αυτοί!

Έχει αρκετό καιρό που κυκλοφόρησε αυτή η "βρώμα" και όπως σου έγραψαν πριν, "ίσως" να ίσχυε για τις πρώτες παρτίδες.

Πλέον καινούργια συσκευή από κατάστημα, εντελώς απίθανο να πέσεις σε τέτοια περίπτωση.

Εγώ είμαι υπερ-ευχαριστημενος. Έχω πάρει P8, P9 και P10 και είναι όλα φοβερά κινητά.

 

Εφόσον το αποφασίσεις, το αγοράζεις άφοβα!

 

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

 

Μάλιστα οκ σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι για κάτι και θέλω να μου δώσετε μια λύση εάν υπάρχει! Έχω έναν μεγάλο αριθμό φωτογραφιών οι οποίες είναι συγχρονισμενες στον λογαριασμό μ και οπότε αλλάζω συσκευή εμφανίζονται στο εκάστοτε τηλέφωνο αλλά όπως είναι γνωστό μπορώ να τις βλέπω μόνο online! Υπάρχει τρόπος να τις αποθηκεύσω στη συσκευή εύκολα και γρήγορα χωρίς να μπαίνω σε μια μια φώτο για να κάνω αυτή τη διαδικασία;
Για το γρήγορα δεν ξέρω αλλά εγώ θα τις κατέβαζα σε ένα pc και στην συνέχεια θα τις περνούσα στην sd..

 

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ πολύ maps και με το G5 η αλλά κατώτερα κινητά που είχα πριν οι χάρτες του Google λειτουργούσαν ρολόι.. Με το P10 παρατηρώ ένα lag στην κίνηση του μπλε εικονιδίου. Του αυτοκινήτου μου και καλά. Σαν να προχωράει με ένα δευτερόλεπτο καθυστέρηση. Όπως γίνεται στο Here.. Που είναι το φυσικό του έτσι. Στο A5 της γυναίκας μου ας πούμε προχωράει ομαλά, όπως και σε άλλα τηλ. Στο P10 σαν να λαγκαρει λίγο. Η σε μια στροφή επάνω ο χάρτης για να αλλάξει κατεύθυνση και εκεί λαγκάρει ελάχιστα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Κατοχος lg g4 και το εχω βαλει στο ματι το p10, εχει ερθει καποιος απο το g4 να μου πει πως βρηκε την καμερα?

Επισης δεν εχει ελαιοφοβικη επιστρωση στην οθονη? Το τζαμακι που φοραει απο την μανα του ειναι οκ, αυτο εχει την επιστρωση?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη νομίζω φοράει. Είναι μια χαρά.

 

Παιδιά να ρωτήσω. Με τους browser και πληκτρολόγιο όταν ανοίγουν, ρίχνει τη φωτεινότητα μόνο του... Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σκεφτομαι να αγορασω ενα P10 Dual sim.....μεταχειρισμενο

πως μπορω να ελεξω ποιον συνδυασμο RAM και μνήμης απο τους πατακατω φοραει ?

LPDDR3 με eMMC 5.1

LPDDR3 με UFS 2.0

LPDDR3 με UFS 2.1

LPDDR4 με eMMC 5.1

LPDDR4 με UFS 2.0

LPDDR4 με UFS 2.1

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Androbech από το store. Ανάλογα τι αποτελεσματα θα σου βγάλει. Λίγο πιο πίσω στο νήμα θα βρεις και τι θα πρέπει να δεις περίπου, ανά περίπτωση.

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για τους φίλους που ρωτάνε εγώ μετά από σχεδόν 4 μήνες έχω να πώ ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με τη συσκευή, χωρίς βέβαια να κάνω καμιά βαριά χρήση, πάντως δεν είχα το παραμικρό θέμα.

 

Για την κάμερα το μόνο που θα ήθελα καλύτερο είναι οι βραδινές στο auto χωρίς φλας, εκεί έχει μετριότατα αποτελέσματα.

(Και στο manual θα το ήθελα λίγο καλύτερο το βράδυ)

Απ' την άλλη όμως οι επιλογές που σου δίνει το κινητό είναι πραγματικά πάρα πολλές για να πειραματιστείς και το διαπίστωσα ακόμα πιο πολύ στις διακοπές αυτό:

 

- μονόχρωμος φακός με εξαιρετικά αποτελέσματα

- night mode (πρέπει να σταθεροποιήσεις το κιν και τραβάει περίπου 10- 15 sec) όπου έχεις πάντα αξιόλογο αποτέλεσμα χωρίς καμία ρύθμιση απλά στήνεις το κινητό και περιμένεις. Παράδειγμα : https://drive.google.com/file/d/0B1D6IDsKzX6TYklUYzJFbDhUQmM/view?usp=sharing

- Portrait mode, πολύ δυνατό με θόλωμα του φόντου κτλ

- Wide apperture mode , παρόμοιο με το portrait αλλά μεταβάλλεις εκ των υστέρων και το διάφραγμα και την εστίαση

- Επιλογή για πιο έντονα ή απαλά χρώματα, κάτι που δίνει πιο εντυπωσιακά χρώματα και απ΄ότι φαίνεται αρέσει σε πολλούς

- 4 special modes με τρίποδο:

  • Light painting, φοβερό χωρίς περιορισμό χρόνου,
  • Silky water για τοπία με νερά, τέλειο αλλά θέλει απόλυτη σταθερότητα (εγώ βάζω ακουστικά για σταθερό κλείστρο)
  • Car light trails
  • Star trails

+ κάποια κλασσικά που δεν τα αναφέρω καν slow motion, timelapse κτλ

 

Αυτό που δεν έχω ψάξει πολύ είναι το βίντεο και χτες που πέρασα στο pc ένα 4k βίντεο κολλούσε στο VLC και ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί αλλά θα το ψάξω.

Συνολικά πάντως τόσες επιλογές δε νομίζω να δίνουν πολλά κινητά πέραν της huawei και αν κάποιος έχει όρεξη για πειραματισμούς δε θα βαρεθεί ποτέ!

Καλημέρα

Πολύ καλή παρουσίαση

Η επιλογή για timelapse που βρίσκεται?

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην Αθήνα που θα βρω τρίποδο για το κινητό μου; κάτι καλό;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση υπάρχει τρόπος απο το μενού να κλείσω την ταχεία φόρτιση και να φορτίζει αργά όπως στο s7 η φορτίζει μόνο με ταχεία? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την γνωμη σας πιστευεται οτι το Ρ10 Plus αξιζει περισσοτερο απο το Ρ10? το πλας το βρηκα σε μαγαζι στο σκρουτζ οσο εχει το απλο ο κωτσοβολος δλδ 600 ευρω, αλλιως το πλας το εχει 800 και το σκεφτομαι για δανειοδοτηση να προβω στην αγορα του πλας.

 

Το μεγαλυτερο μου θεμα ειναι με την Ραμ για εμενα, δουλευω αρκετα απο το κινητο μου και εχω το G3 και ημουν-ειμαι ικανοποιημενος αλλα εχει αρχισει πια κ κολλαει αρκετα. Οποτε θελω την επιπλεον μπαταρια του Πλας αλλα και τα γιγα του.

 

Τι λετε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την γνωμη σας πιστευεται οτι το Ρ10 Plus αξιζει περισσοτερο απο το Ρ10? το πλας το βρηκα σε μαγαζι στο σκρουτζ οσο εχει το απλο ο κωτσοβολος δλδ 600 ευρω, αλλιως το πλας το εχει 800 και το σκεφτομαι για δανειοδοτηση να προβω στην αγορα του πλας.

 

Το μεγαλυτερο μου θεμα ειναι με την Ραμ για εμενα, δουλευω αρκετα απο το κινητο μου και εχω το G3 και ημουν-ειμαι ικανοποιημενος αλλα εχει αρχισει πια κ κολλαει αρκετα. Οποτε θελω την επιπλεον μπαταρια του Πλας αλλα και τα γιγα του.

 

Τι λετε εσεις?

 

Λοιπόν καταρχάς θεωρώ ότι η έξτρα μπαταρία του Plus πάει περίπατο λόγω 5,5 ιντσών (έναντι 5,1 του p10) και φυσικά 2k ανάλυσης έναντι 1080p του p10! Οπότε θεωρώ ότι θα παίζεις στις ίδιες ώρες με το p10! Τώρα όσων αφορά τη ραμ έχοντας περάσει και από 6 γιγα (OnePlus 3T) θεωρώ την επιπλέον ραμ έναντι του p10 ως future επιλογή και όχι σαν κάτι το οποίο θα σε βοηθήσει τώρα! Δλδ τα 4 είναι υπεραρκετά ακόμη! Για τον μόνο λόγο που εγώ θα επέλεγα το Plus είναι το μικρότερο διάφραγμα φακού στην πίσω κάμερα που του δίνει ένα έξτρα πλεονέκτημα στις βραδινές φωτογραφίες και φυσικά τα στερεοφωνικά ηχεία όπου θα έχεις καλύτερη ακουστική εμπειρία! Και φυσικά αν θες πιο μεγάλη συσκευή που για μένα ήταν ανασταλτικός παράγοντας (είχα κουραστεί με τις μεγάλες συσκευές ενώ τώρα το p10 είναι πολύ πιο βολικό στο χέρι)! Αυτά!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την γνωμη σας πιστευεται οτι το Ρ10 Plus αξιζει περισσοτερο απο το Ρ10? το πλας το βρηκα σε μαγαζι στο σκρουτζ οσο εχει το απλο ο κωτσοβολος δλδ 600 ευρω, αλλιως το πλας το εχει 800 και το σκεφτομαι για δανειοδοτηση να προβω στην αγορα του πλας.

 

Το μεγαλυτερο μου θεμα ειναι με την Ραμ για εμενα, δουλευω αρκετα απο το κινητο μου και εχω το G3 και ημουν-ειμαι ικανοποιημενος αλλα εχει αρχισει πια κ κολλαει αρκετα. Οποτε θελω την επιπλεον μπαταρια του Πλας αλλα και τα γιγα του.

 

Τι λετε εσεις?

Φίλε μου, αν με το g3 ήσουν ικανοποιημένος, με το Ρ10 θα κάνεις κολοτουμπες.

Απλα, είναι έτη φωτός μπροστά.

No need για τα extra λ7 του plus. Πέραν της μεγαλύτερης οθόνης δεν θα δεις κάτι το ουσιαστικό στην καθημερινότητα σου!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα τρίποδο για το κινητό μας που θ βρω;;;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

http://www.skroutz.gr/c/587/diafora-aksesouar-kinhton.html?keyphrase=τρίποδα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι λαγκαρει το κινητο αρκετά την ώρα που πληκτρολογώ και όταν παίζω παιχνίδια. Έχετε παρατηρήσει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό από σκρουτζομαγαζο και παρατήρησα ότι δεν έχει μέσα την διαφανη θήκη για το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να είναι ανοιγμενο? Αν και φαινόταν σφραγισμένο και καινούργιο. Επίσης το androbench έβγαλε sequential read 540 Mb/s., άρα είμαι ufs 2.0? Τα sql βγήκαν λίγο χαμηλά π.χ. Sql insert είναι γύρω στα 660.Αυτό είναι εντάξει?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ufs 2 είναι. Όπως τα περισσότερα άλλωστε.

Ούτε εμένα ειχε μέσα θήκη. Αντίθετα είχε περασμένη εργοστασιακή μεμβράνη στην οθόνη.

 

Όσο για τα λαγκ που ρωτάει ο φίλος, στο gboard που χρησιμοποιώ εγώ δεν βλεπω κάποιο θέμα. Παιχνίδια δεν παίζω, αν και ότι έχω δει σε βίντεο στο youtube δεν δείχνουν κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση.

Ειδικά στα συγκεκριμένα κινητά, τα έχω από το Ρ8, λαγκ δεν έχω αντιληφθεί.

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...