Jump to content

Nokia 3310 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρουσιαστηκε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448825

http://m.gsmarena.com/noki...2017)-8597.php

Εχει έγχρωμη μεγαλύτερη οθόνη 2,4 ιντσών QVGA, υποδοχή microSD και κάμερα 2MP στο πίσω μέρος.

Αλλάζει πίσω κάλυμμα, 1200 μπαταρια την μεγαλυτερη σε απλο νοκια 2.4 ιντσων.

και 13 χιλιοστα παχος, εχει φακο, εχει EDGE και opera mini, αυτονομια την μεγιστη μαζι με το 150.

Έκπληξη ήταν το ότι η εταιρεία έχει συμπεριλάβει και μια σύγχρονη έκδοση του δημοφιλούς game Snake και η τιμή αγοράς του είναι στα 49 ευρώ.

 

Επισημη ιστοσελιδα: https://www.nokia.com/en_int/phones/nokia-3310

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα μείνει ούτε ένα :lol::p

 

Όλα καλά αν το φιλοσοφήσεις και ας γκρινιάζουν μερικοί που δεν μοιάζει παραπάνω στο αρχικό. Είπαμε, βελτίωση του παλιού είναι, όχι κλώνος.

 

Κράτησε τις δύο βασικές αρχές (καλύμματα που αλλάζουν και μεγάλη μπαταρία!) και βασικά το βελτίωσε σε όλα τα άλλα (ευχρηστία, λεπτότερο, ελαφρύτερο κτλ). Κρίμα που δεν είναι 3G όχι για τα δεδομένα, αλλά γιατί σε κάποιες χώρες νομίζω έχει καταργηθεί ή σύντομα θα καταργηθεί το 2g. Βέβαια με 2G πετυχαίνεται μεγάλη αυτονομία. Με 3G σε χώρες με μη άψογη κάλυψη (όπως η Ελλάδα) θα είχε σοβαρές (αρνητικές) συνέπειες η ύπαρξη 3G. Συχνές εναλλαγές με 2g/3g και κακό σήμα στο 3G όταν αυτό επιλέγονταν αντί του δυνατότερου 2G θα μείωναν την μπαταρία και θα είχαν και επιπτώσεις στην ποιότητα κλήσης.

 

Δεν έχει σκοπό να βγάλει από το 3310 παρά να το χρησιμοποιήσει ως "κράχτη" για την επανίδρυση της εταιρίας. Αλλά θα βγάλει κιόλας (όχι μόνο από τηλέφωνα αλλά και από αξεσουάρ πχ προσόψεις που αλλάζουν).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

εγώ να πω την αλήθεια εκπλήσσομαι που διαβάζω γνώμες αααα θα τρέξω να πάρω το 3310 από day one γιατί είναι wow και είναι αναβάθμισή του παλιού και θα πουλήσει σαν φραντζολάκι και άλλα τέτοια. 2 παρατηρήσεις και όποιος διαφωνεί θα ήθελα να ακούσω την γνώμη του.

1) εν έτη 2017 πλασάρεις απλό κινητό με χαρακτηριστικά τουλάχιστον 4χρονων πίσω? τότε γιατί όλοι εσείς που σίγουρα θα το πάρετε δεν έγινε χαμός και το ΝΟΚΙΑ 225 με μπαταρία 1200mah? http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8597&idPhone2=6288

2) θα καταλάβαινα και κατανοώ πλήρως τον λόγω ύπαρξης τέτοιων συσκευών αλλά στο 2017 με mini SIM????????????? έλεος....

βάλε μια micro τουλάχιστον να το έχουμε σαν δεύτερο ντουλάπα όπως είπαν πολλοί

Link to comment
Share on other sites

εγώ να πω την αλήθεια εκπλήσσομαι που διαβάζω γνώμες αααα θα τρέξω να πάρω το 3310 από day one γιατί είναι wow και είναι αναβάθμισή του παλιού και θα πουλήσει σαν φραντζολάκι και άλλα τέτοια. 2 παρατηρήσεις και όποιος διαφωνεί θα ήθελα να ακούσω την γνώμη του.

1) εν έτη 2017 πλασάρεις απλό κινητό με χαρακτηριστικά τουλάχιστον 4χρονων πίσω? τότε γιατί όλοι εσείς που σίγουρα θα το πάρετε δεν έγινε χαμός και το ΝΟΚΙΑ 225 με μπαταρία 1200mah? http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8597&idPhone2=6288

2) θα καταλάβαινα και κατανοώ πλήρως τον λόγω ύπαρξης τέτοιων συσκευών αλλά στο 2017 με mini SIM????????????? έλεος....

βάλε μια micro τουλάχιστον να το έχουμε σαν δεύτερο ντουλάπα όπως είπαν πολλοί

 

Παράγων νοσταλγία. Για αυτό το λόγο θα ξεπουλήσει και θα το δεις! Προφανώς θα το πάρουν και δε θα το χρησιμοποιήσουν (άντε για δεύτερο μερικοί)

 

Προφανώς και μπορείς να έχεις κάτι αντίστοιχο από τα σημερινά που κυκλοφορούν. Δεν είναι 4 χρόνων πίσω κινητό! Feature phone είναι, δεν έχουν εξέλιξη αυτά άρα πως είναι 4άρων χρονών πίσω; Τι έχουν δλδ τα σημερινά feature phones. Τα τελευταία πολλά χρόνια έτσι είναι και δε χρειάζεται να αλλάξουν. Ωστόσο εννοείται το νέο 3310 είναι αναβάθμιση του παλιού και αυτό ειπώθηκε όχι για να δηλώσει πρωτοπορία (τι πρωτοπορία να έχει κινητό feature phone) αλλά γιατί κάποιοι το προτιμούν να μην είναι "αναβάθμιση" του παλιού αλλά να είναι ιδιο με το παλιό και τέλος πάντων πιο πρωτόγονο για να του μοιάζει περισσότερο (δλδ να έχει ασπρόμαυρη οθόνη να είναι χοντρό κτλ κτλ). Αυτός όμως αν έβγαινε έτσι (ασπρόμαυρη οθόνη, όχι κάμερα, όχι πλήκτρο navigation) θα ήταν σαδιστικός κλώνος (σαδιστικός γιατί δεν έχει νόημα να στερείς ένα καινούριο κινητό από αυτονόητα πράγματα μόνο και μόνο για να μοιάζει στο παλιό)

 

ΥΓ. Δεν αφορά εμένα αυτό το κινητό (εγώ Ericsson 788 είχα τότε που κυκλοφορούσε το 3310 και δεν το άλλαζα :lol: και ας ήταν πιο παλιό και μία γραμμή οθόνη :p). Εδώ απλά γράφω την άποψή μου.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

εγώ να πω την αλήθεια εκπλήσσομαι που διαβάζω γνώμες αααα θα τρέξω να πάρω το 3310 από day one γιατί είναι wow και είναι αναβάθμισή του παλιού και θα πουλήσει σαν φραντζολάκι και άλλα τέτοια. 2 παρατηρήσεις και όποιος διαφωνεί θα ήθελα να ακούσω την γνώμη του.

1) εν έτη 2017 πλασάρεις απλό κινητό με χαρακτηριστικά τουλάχιστον 4χρονων πίσω? τότε γιατί όλοι εσείς που σίγουρα θα το πάρετε δεν έγινε χαμός και το ΝΟΚΙΑ 225 με μπαταρία 1200mah? http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8597&idPhone2=6288

2) θα καταλάβαινα και κατανοώ πλήρως τον λόγω ύπαρξης τέτοιων συσκευών αλλά στο 2017 με mini SIM????????????? έλεος....

βάλε μια micro τουλάχιστον να το έχουμε σαν δεύτερο ντουλάπα όπως είπαν πολλοί

 

Το 225 ειναι 2.8 ιντσων, οποτε η αυτονομια μικροτερη.

 

Μια μεγαλη διαφορα με το 150 που ειχε την μεγαλυτερη αυτονομια ειναι οτι εχει opera mini και μπορει να γινει ενα πολυ στοιχειωδες browsing.

 

Σιγουρα θα ηθελα κι ενα με εκδοση symbian και λιγο μεγαλυτερη οθονη.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι (για εμένα) να συνδέεται με Bluetooth ακουστικό και να παίρνει πολλά νούμερα σε μια επαφή. Το πρώτο το θεωρώ πιθανό το δεύτερο δυστυχώς όχι..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά (και παρά τις αναφορές σε κάποια sites) από ότι κατάλαβα ΔΕΝ αλλάξει προσόψεις (?!) :( :cry:

 

To πίσω καπάκι αλλάζει αφού αφαιρείται. Η μπροστά πρόσοψη μάλλον όχι με το χέρι. Αν και βλέπω τελικά να αλλάζει σχετικά εύκολα με κατσαβίδι και λίγο ξεβίδωμα βίδωμα.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από νοσταλγία, το 3310 εχει καλύτερο ppi λόγο μικροτερης οθόνης! Μεγαλύτερη αυτονομία παρα τη 1200άρα μπαταρία και στα δύο.

Στο 3310 παίρνει διπλάσιες επαφές και εχει και φλας! ;)

Α ναι, εχει και dual sim έκδοση! Είναι και πιο όμορφο, για μένα τουλάχιστον!

Αν πετύχει, το βλέπω να το βγάζουν αργότερα και με 3G....

Δεν θα με χαλούσε αν το έβγαζε και έτσι!

https://www.google.gr/search?q=nokia+3310+color&tbm=isch&oq=nokia+3310+color&gs_l=mobile-heirloom-serp.12...0.0.0.4236.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c..34.mobile-heirloom-serp..0.0.0.NvChsahUUMM#mhpiv=6

Με μόνη διαφορά την έγχρωμη οθόνη! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα το nokia asha 3303 με android
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά για 2ο τηλεφωνάκι ! Έχω ένα παλιό Nokia 3110 μέσα στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου για παν ενδεχόμενο. Ε, λοιπόν αυτό θα πάρει την θέση του με μια 2η sim που έχω... Έτσι... γιατί μου αρέσει εμφανισιακά, γιατί είναι Nokia, για το γμτο, γιατί μου θυμίζει καταστάσεις και εποχές :D

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά για 2ο τηλεφωνάκι ! Έχω ένα παλιό Nokia 3110 μέσα στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου για παν ενδεχόμενο. Ε, λοιπόν αυτό θα πάρει την θέση του με μια 2η sim που έχω... Έτσι... γιατί μου αρέσει εμφανισιακά, γιατί είναι Nokia, για το γμτο, γιατί μου θυμίζει καταστάσεις και εποχές :D

Βγαίνει και σε dual sim το καινούργιο 3310! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

+ 3310 Likes !!!

Forza NOKIA !!! :yahoo:

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνάει πολλές ωραίες αναμνήσεις από παλιά και με τιμή έως 60 ευρώ είναι μια χαρά επιλογή, ευελπιστώ να αντέχει και αυτό κάποιες τούμπες γιατί ο προκάτοχος ήταν θηρίο!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το Nokia 3310 έρχεται στην Ευρώπη την επόμενη εβδομάδα. :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=451251

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στα 59,00€

 

Στα 59,00 € προς το παρόν μόνον κατόπιν παραγγελίας στα καταστήματα ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ και YOU.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Τα smartphone από πότε βγαίνουν
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Τα smartphone από πότε βγαίνουν

 

NOKIA 3 (16GB) στον ΓΕΡΜΑΝΟ στον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ και στο YOU στα 159 €.

 

NOKIA 5 (16GB) στον ΓΕΡΜΑΝΟ στα 199 €.

 

NOKIA 6 (3GB/32GB) στον ΓΕΡΜΑΝΟ στον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ και στο YOU στα 259 €.

 

NOKIA 6 (4GB/64GB) σε μαγαζιά στο Skroytz στα 349,00 € και 365,00 €.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει διαθεσιμο σε κιτρινο πουθενα το 3310?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι το τσιμπησα ειναι ομορφο και παρα πολυ ελαφρυ, αλλα γνωμη μου ηθελε μεγαλυτερα γραμματα στα πληκτρα.

Τωρα πρεπει να βρουμε πως θα περασουμε τις επαφες

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι το τσιμπησα ειναι ομορφο και παρα πολυ ελαφρυ, αλλα γνωμη μου ηθελε μεγαλυτερα γραμματα στα πληκτρα.

Τωρα πρεπει να βρουμε πως θα περασουμε τις επαφες

 

τι χρωμα φιλε απο που?κιτρινο υπαρχει?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι το τσιμπησα ειναι ομορφο και παρα πολυ ελαφρυ, αλλα γνωμη μου ηθελε μεγαλυτερα γραμματα στα πληκτρα.

Τωρα πρεπει να βρουμε πως θα περασουμε τις επαφες

Μα με BT (μπλε δόντι!). Αν έχεις android και στείλεις μία επαφή με όλες μέσα (.vcf αρχείο) λογικά θα το πάρει. Αν όχι ίσως θέλει μία μία (που μπορεί πάλι να είναι πολλές μαζί σε αποστολή) δλδ ξεχωριστά αρχεία vcf.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με Bluetooth έφτιαξε ένα αρχείο vfc και είχε μόνο μια επαφή, τελικά τις έγραψε μια μια, μου πήρε καμία ωριτσα, λέω δεν θα κάτσω να σκασω. Και ρώτησε ένας φίλος πιο πάνω σε τι χρώμα το πήρα, μπλε σκούρο, δεν κυκλοφορεί έτσι και αλλιώς σε άλλο χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με Bluetooth έφτιαξε ένα αρχείο vfc και είχε μόνο μια επαφή, τελικά τις έγραψε μια μια, μου πήρε καμία ωριτσα, λέω δεν θα κάτσω να σκασω. Και ρώτησε ένας φίλος πιο πάνω σε τι χρώμα το πήρα, μπλε σκούρο, δεν κυκλοφορεί έτσι και αλλιώς σε άλλο χρώμα.

 

απο αυτονομια πως το βλεπεις/

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...