Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει καποια σχεση με το ποτε πηρε τελευταια φορα security patch. Μεχρι τοτε παιρναμε καθε μηνα ανελλιπως, κατι που δε γινοταν με τα ευρωπαικα π.χ. , οποτε δεν ειναι καποιος λογικος συνειρμος.

 

Κοίταξες το link ;

 

Γιατί η Ινδική έκδοση του δίκαρτου πχ. παίρνει αναβαθμίσεις και του Hong Kong ή της Taiwan όχι ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σκοπευω να κανω αγορα το G6 μπορω να δω καπως απο το κουρι ποιον φακο φοραει?

Με ενδιαφερει κυριως οι macro ληψεις και η τιμη του τωρα ειναι καλη αξιζει το ρισκο του κακου φακου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκοπευω να κανω αγορα το G6 μπορω να δω καπως απο το κουρι ποιον φακο φοραει?

Με ενδιαφερει κυριως οι macro ληψεις και η τιμη του τωρα ειναι καλη αξιζει το ρισκο του κακου φακου?

Αν σε ενδιαφέρουν οι macro λήψεις θα χρησιμοποιείς αποκλειστικά στον κύριο φακό ο οποίος είναι ίδιος σε ολες τις εκδόσεις. Οπότε δε σε νοιάζει ποιό φακό φοράει για wide.
Link to comment
Share on other sites

Με το μπισκότο διορθώθηκε το θέμα και πλέον δεν υφίστανται το ... καλή , κακή κάμερα!

Θέμα software ήταν και διευθετήθηκε με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, βελτιώθηκε τόσο πολύ η κάμερα με την αναβάθμιση; Έτσι έχω καταλάβει από τα σχόλια.. Η μπαταρία είναι καλύτερη τώρα;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δεν με ενδιαφερει το wide αρα θα εχω αξιοπρεπείς φωτογραφίες?
Με τις εφαρμογές της gcam πολύ παραπάνω από αξιοπρεπές θα έλεγα ότι είναι το αποτέλεσμα ειδικά σε συνθήκες καλού φωτισμού.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες το link ;

 

Γιατί η Ινδική έκδοση του δίκαρτου πχ. παίρνει αναβαθμίσεις και του Hong Kong ή της Taiwan όχι ;

Πρωτον, οχι, δεν κοιταξα κανενα link διοτι δεν ειχες παραθεσει κατι οταν απαντηαα.

Δευτερον, το οτι το μαντευουν χρηστες, δε μου λεει κατι. Το οτι πηρε ενα security patch μεχρι τωρα, το 2018, η εκδοση της Ινδιας ενω οι αλλες οχι, δε μου λεει πολλα. Εαν παρει Oreo πρωτο θα τη φλασαρω στο δικο μου, εαν δεν εχει αλλαξει κατι μεχρι τοτε.

Τι να πω φιλε μου...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδακια..

 

σημερα πηρα καινουργιο το κινητο απο σκρουτζομαγαζο στο λιμανι του πειραια...

 

σφραγισμενο και η σφραγιδα γραφει ... DO NOT ACCEPT IF THE SEAL IS BROKEN,,,

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα κι εγώ.

 

Εκατσε μια χαρά, εννοείται δεν κάνω επαναφορά ρυθμίσεων. Εχει γίνει smooth ενώ και η μπαταρία έχει βελτιωθεί όσο το χρησιμοποιώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το φόρτιση πρώτη φορά μετά την αγορά,η μπαταρία μετά τα update,πήρα και την 8αρα μετά από τις 7 και 7.1 και με εγκατάσταση αρκετών εφαρμογών,έφτασα από τις 4μιση που το έβαλα μέχρι που έκανα την αναβάθμιση της 8αρας κατά τις 12 στο15% περίπου και την ώρα της αναβάθμισης μου ζήτησε να το βάλω στην πρίζα.Ελπιζω να στρώσει η μπαταρία γιατί απογοητευτηκα.,μαθημενος από το τέρας redmi nοte 4,που είχα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδακια..

 

σημερα πηρα καινουργιο το κινητο απο σκρουτζομαγαζο στο λιμανι του πειραια...

 

σφραγισμενο και η σφραγιδα γραφει ... DO NOT ACCEPT IF THE SEAL IS BROKEN,,,

 

Μπορεις να στειλεις μια φωτογραφια, και ημερομηνια κατασκευης απο imei check? Ευχαριστω. Εαν θες και σε πμ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Άγγελε, αν ήταν η μπαταρία το πρώτο σου μέλημα και άφησες το τέρας αυτονομίας που είχες για κάτι καλύτερο (ή έστω ισάξιο), τότε όχι απλά θα απογοητευτείς, αλλά θα κλάψεις οικτρά. Έπρεπε να το ψάξεις πριν την αγορά ρε συ! Να ξέρεις πάντως πάνω κάτω, πως από το γεμάτο 2ημερο βαριάς χρήσης που είχες με το προηγούμενο, τώρα πήγες στο μονοήμερο βαριάς και 2μερο μέτριας!

Είσαι πάντως στην αρχή, οπότε θέλει "στρώσιμο" η μπαταρία σου. Σε καμιά βδομάδα θα κρίνεις καλύτερα.

gsmarena_001.jpg

gsmarena_001.jpg

Link to comment
Share on other sites

To είχα ψάξει το θέμα μπαταρίας,σαφώς δεν περίμενα να έχει την αυτονομία του xiaomi,αλλά μια μέρα βαριάς χρήσης περιμένω να την βγάζει.Και όταν λέω βαριά χρήση εννοω,όλη μέρα ανοιχτό wifi,browsing,κάνα 20λεπτο ομιλία και αν,gps ανοιχτό και φουλ ραδιόφωνο.Εσενα φίλε john πόσο σου βγάζει sot;AΤην φωτεινότητα που τη βάζεις;Κάνα tip για την μπαταρία να προτείνεις;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ρωτάνε και στο reddit και δυστυχώς δεν είναι δυνατή η απενεργοποίηση του μηνύματος. Την έβγαλαν στο 8.1 όμως, οπότε περιμένουμε την 8.1 χαχαχαχχαχααχ
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ρωτάνε και στο reddit και δυστυχώς δεν είναι δυνατή η απενεργοποίηση του μηνύματος. Την έβγαλαν στο 8.1 όμως, οπότε περιμένουμε την 8.1 χαχαχαχχαχααχ
Καλό χειμώνα. Χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχει κανείς το Google phone mod εκδοση 19;;; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματο Portrait mode δεν υπάρχει, μπορείς να πετύχεις εύκολα το ίδιο αποτέλεσμα στο manual mode.
Link to comment
Share on other sites

Αυτόματο Portrait mode δεν υπάρχει, μπορείς να πετύχεις εύκολα το ίδιο αποτέλεσμα στο manual mode.

 

Όταν λες εύκολα; Πώς μπορούμε να το κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματο Portrait mode δεν υπάρχει, μπορείς να πετύχεις εύκολα το ίδιο αποτέλεσμα στο manual mode.

 

Φίλε μου Μάλλον έχεις μπερδευτεί.. η LG μόνο στο G7 έχει βγάλει portrait mode.. στο manual mode τι θα κάνεις δηλαδή; Θα κάνεις εστίαση σε κοντινό σημείο;; Έτσι Μπορείς να το κάνεις και με tap to Focus ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω, λειτουργία πορτρέτου η κάμερα του κινητού δεν έχει για bokeh effect, γιατί δεν το βρίσκω.

Φίλε μου στο μόνο LG που υπάρχει αυτή η λειτουργία είναι στο g7.. Αλλά μπορείς εύκολα κατεβάζοντας την Google camera του cStark που είναι ειδικά τροποποιημένη για LG συσκευές και δουλεύει και η wide camera, και έχει και portrait mode. άμα ψάξεις λίγο πιο πίσω στο νήμα θα βρεις άπειρα link για να την κατεβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...