Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει της Nillkin και είναι όπως ακριβώς το θες. Επίσης έχω και μια θήκη Nillkin nature tpu και είναι κομπλέ ο ανωτέρω συνδυασμός.

 

Έχω και εγώ την ίδια θήκη θα ψάξω να βρω το ίδιο τζαμακι.. Κάποια tempered είδα ότι καλύπτουν την μπροστά κάμερα.. της nillkin το καλύπτει η όχι?? Εάν βάλουμε τζάμι που το καλύπτει πειράζει??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα εχθές....πείτε μου ότι έχει κάποια ζελατίνα που δεν φένεται εύκολα και που πρέπει να βγει από τις κάμερες σας παρακαλώ....οι φωτογραφιες είναι άθλιες

 

Ζελατίνα πάνω στις κάμερες δεν έχει. :P Οι οπίσθιες κάμερες είναι μια χαρά (κατά γενική ομολογία) και σίγουρα καλύτερες από πολλά ακριβότερα κινητά. Ωστόσο τσέκαρε μήπως έχει χαραχθεί το τζαμάκι τους γιατί φαίνεται να χαράζεται πολύ εύκολα, ειδάλλως ίσως έτυχες ελαττωματική συσκευή. Μήπως μπορείς να ανεβάσεις μία φωτό που να φαίνεται η ποιότητα των πίσω καμερών?

Για την εμπρόσθια θα συμφωνήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η θήκη της MNML, που είναι από τις λεπτότερες (αν όχι η λεπτότερη;) που υπάρχουν. Δε μου αρέσουν γενικά οι θήκες αλλά ειδικά στο G6 που έχει ιδιαίτερο design θεωρώ ότι είναι κρίμα να το κρύβεις με τις κλασσικές θήκες, με απασχολούσε απλά να μη χαράζεται εύκολα η πλάτη και η επίπεδη κάμερα. Παραθέτω μερικές φώτο, είναι η clear white σε ασημί G6. Από τη στιγμή που δεν είναι διάφανη για να φαίνεται το ορίτζιναλ χρώμα νομίζω ότι ίσως προτιμούσα την Clear black για να δίνει έναν σκούρο τόνο παρά λευκό. Σαν εντύπωση είναι όντως απίστευτα λεπτή, πολλές φορές απλά δε βλέπεις θήκη καθόλου, ειδικά αν ταιριάξουν καλά τα χρώματα θήκης-κινητού θα είναι τέλειο το αποτέλεσμα αισθητικά.

 

 

PAZjOeZ.jpg

 

HlIBY0x.jpg

 

k6IJcUX.jpg

 

EpynvVK.jpg

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία είναι.. Όντως μοιάζει με την Nillkin tpu.. Πάντως και σε μαύρο κινητό μια χαρά δείχνει..!! Πολύ καλή επιλογή.. Μπράβο. Αν θες και μπορείς στείλε μου το λινκ σε P. M που την πείρες..!! Εγώ ψάχνω παιδιά για tempered Nillkin Amazing H+pro 0.2 mm. Αν κάποιος φίλος που το φοράει μπορεί να βγάλει την οθόνη φώτο και να την βάλει να την δούμε θα το εκτιμήσω!! Τελικά πειράζει το tempered αν καλύπτει την μπροστά κάμερα η όχι?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ την ίδια θήκη θα ψάξω να βρω το ίδιο τζαμακι.. Κάποια tempered είδα ότι καλύπτουν την μπροστά κάμερα.. της nillkin το καλύπτει η όχι?? Εάν βάλουμε τζάμι που το καλύπτει πειράζει??

 

Ναι την καλύπτει την μπροστά κάμερα. Δεν είδα διαφορά, όχι πως την χρησιμοποιώ πολύ βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω παρει το G6 εδω και μια βδομαδα και εκτος απο την καμερα η οποια ειναι ελαφρως χειροτερη απο το G4 που ειχα, ηθελα να ρωτησω για ποιο λογο εχουν αλλαξει το βισμα για την φορτιση? Πλεον μονο με τον δικο του φορτιστη μπορεις να το φορτισεις και επισης δεν μπορεις να συνδεσεις κατι αλλο (πχ power bank κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Type C. Αναγκαστικά, αυτά τα κοιτάνε πιο πριν φυσικά...μην σε ανησυχεί πάντως όλες οι ναυαρχίδες έτσι βγαίνουν πια...

Όσον αφορά την κάμερα ,εγώ 5 μέρες το κράτησα ( και g4 είχα παλιότερα κ s7 edge εδώ και πάνω από ένα χρόνο) , είναι υποδεέστερη σε ποιότητα λόγω μικρότερου αισθητήρα . Το δε g4 έχει 1/2.6 μέγεθος στα 16:9 κιόλας, ενώ το g6 1/3 στα 4:3 .Οπότε αν βγάζεις κιόλας σε 16:9 μη εκμεταλλευόμενος πλήρως το μέγεθος του αισθητήρα πέφτει ακόμη περισσότερο η ποιότητα εικόνας ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω παρει το G6 εδω και μια βδομαδα και εκτος απο την καμερα η οποια ειναι ελαφρως χειροτερη απο το G4 που ειχα, ηθελα να ρωτησω για ποιο λογο εχουν αλλαξει το βισμα για την φορτιση? Πλεον μονο με τον δικο του φορτιστη μπορεις να το φορτισεις και επισης δεν μπορεις να συνδεσεις κατι αλλο (πχ power bank κλπ).

 

Υπάρχουν ανταπτορες με καμία 10ρια ευρώ που χρησιμοποιείς τούς παλιούς φορτιστές...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις παρατηρησα ενα μικρο θεματακι που εχω !!! Στην λειτουργεια Always ON ενω εχει επιλογη για ποιο φωτεινη οθονη του ρολογιου κλπ ειτε το επιλεξω ειτε οχι εμενα μου δειχνει το Always ON σε μια φωτεινοτητα την χαμηλη !! Το εχει κανει σε αλλον αυτο και αν ναι πως λετε να μπορεσουμε να το φτιαξουμε να ξεκκολησει ??? ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω παρει το G6 εδω και μια βδομαδα και εκτος απο την καμερα η οποια ειναι ελαφρως χειροτερη απο το G4 που ειχα, ηθελα να ρωτησω για ποιο λογο εχουν αλλαξει το βισμα για την φορτιση? Πλεον μονο με τον δικο του φορτιστη μπορεις να το φορτισεις και επισης δεν μπορεις να συνδεσεις κατι αλλο (πχ power bank κλπ).

 

απο τ γ2 και μετα εχω ολλα τα lg σειρας g οπως και s7 edge k s6 edge plus v10 ktlp. η καμερα του g6 ανωτερη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω αν έχει κανείς μπεί στην διαδικασία να περάσει καμία fulmics και αν έχει δει διαφορά σε κάτι με την official Ρομ του g6??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι η μισή σε πάχος από τη Nillkin: μόλις 0.3mm έναντι 0.6mm και πραγματικά κάνει τη διαφορά σε αίσθηση, δεν έχω ξαναδεί τόσο λεπτή θήκη. Επίσης δεν είναι διάφανη αλλά έχει αυτόν τον ματ τόνο που ελπίζω να μην κιτρινίζει όπως οι κλασσικές tpu. Τελικά την πήρα και στο clear black και θα κρατήσω όποια μου κάνει περισσότερο κλικ χρωματικά με το ασημί.

 

Για κάποιον που ρώτησε, περιμένω και το tempered αυτές τις μέρες, Amazing H+ Pro 0.2mm όταν έρθει και μπει πάνω θα ανεβάσω φώτο με τα δύο μαζί.

 

Από εδώ πήρα εγώ:

amazing H+ Pro 0.2mm

MNML case 0.3mm LG G6

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι πολύ απλό που σκέφτηκα σχετικά με την AOD και τη μπαταρία. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ενεργοποιείται η AOD μόνο όταν υπάρχει κάποια ειδοποίηση; γιατί ουσιαστικά γιαυτό την ενεργοποιούμε -αντί notification led - όχι για να βλέπουμε την ώρα. Και τις υπόλοιπες ώρες που δεν υπάρει ειδοποίηση να σβήνει τελείως; Έτσι και δε θα ανησυχούσαμε τόσο για την μπαταρία και δε θα χάναμε ειδοποιήσεις. Ίσως με κάποιο τρίτο πρόγραμμα;
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η θήκη! Θά την πάρω οπωσδήποτε κάποια στιγμή...

 

Καλό είναι να είναι λεπτή η θήκη, το θέμα είναι να κάνει και την δουλειά της αν χρειαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι πολύ απλό που σκέφτηκα σχετικά με την AOD και τη μπαταρία. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ενεργοποιείται η AOD μόνο όταν υπάρχει κάποια ειδοποίηση; γιατί ουσιαστικά γιαυτό την ενεργοποιούμε -αντί notification led - όχι για να βλέπουμε την ώρα. Και τις υπόλοιπες ώρες που δεν υπάρει ειδοποίηση να σβήνει τελείως; Έτσι και δε θα ανησυχούσαμε τόσο για την μπαταρία και δε θα χάναμε ειδοποιήσεις. Ίσως με κάποιο τρίτο πρόγραμμα;

Απόλυτα σωστό και λογικό αυτό που λες, θα έπρεπε να υπάρχει σαν επιλογή στις ρυθμίσεις (εδώ υπάρχει επιλογή για πιο φωτεινή οθόνη...). Αν και νομίζω οτι το φως από ένα ledaki που μπορεί να αλλάζει ανα ειδοποίηση όπως στο g2 δεν το φτάνει το AOD.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω παρει το G6 εδω και μια βδομαδα και εκτος απο την καμερα η οποια ειναι ελαφρως χειροτερη απο το G4 που ειχα, ηθελα να ρωτησω για ποιο λογο εχουν αλλαξει το βισμα για την φορτιση? Πλεον μονο με τον δικο του φορτιστη μπορεις να το φορτισεις και επισης δεν μπορεις να συνδεσεις κατι αλλο (πχ power bank κλπ).

 

Κ γω στην αρχή έτσι νόμιζα. Αλλά είναι καλύτερη σε όλα από του g4. Εκτός από την μπροστινή σε χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να είναι λεπτή η θήκη, το θέμα είναι να κάνει και την δουλειά της αν χρειαστεί...

 

 

 

Ναι σίγουρα... αλλά να έχεις μια κατά γενική ομολογία όμορφη συσκευή σε γενικές γραμμές και να την κλείνεις μέσα σε θήκες τύπου rugged armor, Ε όσο να ναι χάνεις λίγο από το όλο feeling χρήσης! Με αυτό τον τρόπο όλα τα κινητά γίνονται ίδια!

Αρχικά πήρα την rugged αλλά μετά ξαναπλήρωσα και πήρα την slim fit..

νομιζω πως είναι μια χρήση τομή!

Σαφώς έχει να κάνει και με το που χρησιμοποιείς τη συσκευή. Άλλο να έχεις δουλειά γραφείου και άλλο να δουλεύεις σε εργοτάξιο ή σε συνεργείο πχ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα... αλλά να έχεις μια κατά γενική ομολογία όμορφη συσκευή σε γενικές γραμμές και να την κλείνεις μέσα σε θήκες τύπου rugged armor, Ε όσο να ναι χάνεις λίγο από το όλο feeling χρήσης! Με αυτό τον τρόπο όλα τα κινητά γίνονται ίδια!

Αρχικά πήρα την rugged αλλά μετά ξαναπλήρωσα και πήρα την slim fit..

νομιζω πως είναι μια χρήση τομή!

Σαφώς έχει να κάνει και με το που χρησιμοποιείς τη συσκευή. Άλλο να έχεις δουλειά γραφείου και άλλο να δουλεύεις σε εργοτάξιο ή σε συνεργείο πχ!

 

Δεν χρειάζεσαι εργοτάξιο για να σου γλυστρήσει από το χέρι. Γίνεται πανεύκολα.

 

Καλό είναι να είναι λεπτή η θήκη, το θέμα είναι να κάνει και την δουλειά της αν χρειαστεί...

 

Η συγκεκριμένη αν πέσει νομίζω θα το κλαις. Δεν μπορείς να έχεις και ομορφιά και αντοχή. Για κάποιο λόγο είναι χοντρές οι άλλες.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι εργοτάξιο για να σου γλυστρήσει από το χέρι. Γίνεται πανεύκολα.

 

 

 

Η συγκεκριμένη αν πέσει νομίζω θα το κλαις. Δεν μπορείς να έχεις και ομορφιά και αντοχή. Για κάποιο λόγο είναι χοντρές οι άλλες.:rolleyes:

 

Δυστυχώς κάπως έτσι είναι τα πράγματα.... Η χρυσή τομή είναι η καλύτερη λύση... Και εγώ φοβάμαι ότι τα 0,3χιλ είναι πολύ λίγα για πτώση.... Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι πρέπει να το βάλουμε σε θήκες γκουμουτσες...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ του έχω την Spigen Liquid Crystal Clear. Ηδη "δοκιμάστηκε" σε μία πτώση και άντεξε χωρίς το παραμικρό.

 

http://www.e-experts.gr/oscthumb.php?src=lMzVwtXM2I6ul5SrtKCYl5Gmk83YyA..&w=1000&h=1000&f=jpg&q=95&hash=b0e1d754838c36744cb651d8bc3a7cb5

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε κανείς επιλέγει αν θα πάρει ένα σχετικό ρίσκο! Σαφώς και οι χοντρές θήκες προστατεύουν πιο καλά!

Θαρρω όμως πως η σλιμ φιτ αφήνει λίγο από κινητό να φαίνεται για να το χαίρεσαι αλλά προστατεύει τα καίρια σημεία ...

 

Όσο για την LCClear οκ αφήνει μεν να φαίνεται το κινητό αλλά δεν την λες και λεπτή και ντελικάτη.. δίνει έναν σχετικό όγκο! Είχα στα πιο παλιά μου κινητά την αντίστοιχη της ringke.. ομολογουμένως έκαναν δουλειά σε πτώσεις που είχαν οι συσκευές!

Τέλος πάντων... κουβέντα να γίνεται!!

 

Αλήθεια dbrand skin έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...