Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα τη μετάβαση από το 5x στο G6. Καμμία σχέση. Το G6 είναι τρεις φορές καλύτερο. Μέρα με τη νύκτα. Πατάς το κουμπί κλήση και σου εμφανίζει τις επαφές σε dt. Αυτό το πράγμα που τις έβλεπες να σχηματίζονται φωτογραφία, φωτογραφία τα favorites, απλώς το ξεχνάς.

Δεν ξέρω για το DAC, αλλά σαν τηλέφωνο τα σπάει.

Άσε που στο 5x το android 8 σέρνεται κυριολεκτικά....

 

 

 

Αλήθεια το G6 θα πάρει 8 σύντομα;

Ναι οκ είναι ένα feature το dac αλλά Νταξ δεν τρελαίνομαι κιόλας.. το βασικό είναι το τηλ. που έχω ξεμείνει!

Την τιμή του hellasphone πως την βλέπετε;

Σαν κατάστημα βλέπω έχει καλές αξιολογήσεις...

Είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσεχθεί κατά την αγορά;

 

Ευχαριστώ και πάλι παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλήθεια το G6 θα πάρει 8 σύντομα;

Ναι οκ είναι ένα feature το dac αλλά Νταξ δεν τρελαίνομαι κιόλας.. το βασικό είναι το τηλ. που έχω ξεμείνει!

Την τιμή του hellasphone πως την βλέπετε;

Σαν κατάστημα βλέπω έχει καλές αξιολογήσεις...

Είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσεχθεί κατά την αγορά;

 

Ευχαριστώ και πάλι παιδιά!

"Either way, we should see the LG Android 8.0 update roll out for the*LG G6*somewhere between two and a half months to three months after Google releases it. As per usual, South Korea will likely get it about two weeks earlier. That puts the first US update around October or November. As mentioned above, the V30 might well arrive with Oreo pre-installed."

 

http://www.androidauthority.com/android-8-0-update-784308/

 

Και μπαταρία με όλα ανοικτά 2 μέρες.

Οκ, η μπαταρία είναι 2 εβδομάδων. Το 5x του κουτιού ήθελε φόρτιση κάθε βράδυ.

 

Θα ήθελα μόνο η οθόνη του G6 να είναι πιο ευδιάκριτη στο φως του ήλιου. (Kι έτσι όμως είναι πιο φωτεινή από του 5x). Θα τη νιώσεις την αναβάθμιση στο G6 κι από τιμή είναι εξαιρετική. Flagship κινητό κάτω από 400€. Πότε άλλοτε έγινε αυτό?

Η μόνη χαζομάρα είναι που δεν έχει led ειδοποιήσεων και δεν φωτίζει αυτόματα η οθόνη όταν το σηκώνεις. Λεπτομέρειες.

Στα συν επίσης ότι οι φορτιστές & καλώδια του 5x κάνουν και στο G6 κι παίρνει και την ίδια sim. Μέχρι και ο fingerprint sensor είναι στο ίδιο σημείο, κι οι εξωτερικές διαστάσεις είναι ολόιδιες.

Για εμάς του 5x αυτή είναι η πιο ομαλή μετάβαση / αναβάθμιση σε budget κάτω από 400€.

Αν είχες και το Nova launcher στο 5x είσαι στο ίδιο περιβάλλον στο γρηγορότερο και μεγαλύτερο.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

@stelios67 Έχω την εντύπωσή ότι μολις το σηκώνεις η οθόνη ανοίγει για να διαβάσει το face unlock ή για να βάλεις κωδικό.Τουλάχιστον στο δικό μου ετσι γίνεται.γιατί όχι και στα υπόλοιπά.Για ψαξτο.
Link to comment
Share on other sites

"Either way, we should see the LG Android 8.0 update roll out for the*LG G6*somewhere between two and a half months to three months after Google releases it. As per usual, South Korea will likely get it about two weeks earlier. That puts the first US update around October or November. As mentioned above, the V30 might well arrive with Oreo pre-installed."

 

http://www.androidauthority.com/android-8-0-update-784308/

 

Και μπαταρία με όλα ανοικτά 2 μέρες.

Οκ, η μπαταρία είναι 2 εβδομάδων. Το 5x του κουτιού ήθελε φόρτιση κάθε βράδυ.

 

Θα ήθελα μόνο η οθόνη του G6 να είναι πιο ευδιάκριτη στο φως του ήλιου. (Kι έτσι όμως είναι πιο φωτεινή από του 5x). Θα τη νιώσεις την αναβάθμιση στο G6 κι από τιμή είναι εξαιρετική. Flagship κινητό κάτω από 400€. Πότε άλλοτε έγινε αυτό?

Η μόνη χαζομάρα είναι που δεν έχει led ειδοποιήσεων και δεν φωτίζει αυτόματα η οθόνη όταν το σηκώνεις. Λεπτομέρειες.

Στα συν επίσης ότι οι φορτιστές & καλώδια του 5x κάνουν και στο G6 κι παίρνει και την ίδια sim. Μέχρι και ο fingerprint sensor είναι στο ίδιο σημείο, κι οι εξωτερικές διαστάσεις είναι ολόιδιες.

Για εμάς του 5x αυτή είναι η πιο ομαλή μετάβαση / αναβάθμιση σε budget κάτω από 400€.

Αν είχες και το Nova launcher στο 5x είσαι στο ίδιο περιβάλλον στο γρηγορότερο και μεγαλύτερο.

 

 

 

Ακριβώς και Nova launcher είχα κλπ.. sim έτσι κ αλλιώς άλλαξα γιατί έπρεπε να ακυρώσω του χαμένου! Αλλά φορτιστής και καλώδια όντως υπάρχουν... αν εξωτερικά είναι και ίδιο σε διαστάσεις θα χωράει και σε μια βάση που έχω στη μοτο. Χεχ!

Πολύ ικανοποιητικά αυτά που διαβάζω...

Παιδιά μάλλον έχω πειστεί .... και Νταξ.. θα κάνω και χωρίς Sabbre DAC ...

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα και εγώ το platinum, όλα μια χαρά το κινητό πραγματικά τα σπάει , βέβαια πρέπει να συνηθίσωτην οθόνη γιατί έρχομαι και από το mi max. το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δε μ' αφήνει να βάλω δικό μου ήχο κλησης, πατάω εκει που είναι το + αλλά δε μου φορτώνει καμία λίστα με τραγούδια , προσπάθησα μέσω του pimusic μου λέει ότι μπήκε το τραγούδι που θέλω αλλά παρόλαυτα δεν μπαινει ,καμιά ιδέα ;
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα...

ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ!!! κατα τον τερματισμο της κλησης οταν το κινητο επιστρέφει στην οθονη κλειδωματος μου εμφανίζει μια οριζόντια ασπρη γραμμή που ξεκιναει απο πανω και κατεβαινει προς τα κατω αλλα στο μεσον περίπου της οθονης εξαφανιζεται (σαν φωτοτυπικο ενα πραμα)Να σημειώσω για να ειμαι πιο ακριβης το κινητο πρεπει να ειναι στην αναμονη κατα την περίοδο οταν σε περνουν τηλ και να εχεις κλειδωμα στην οθονη. Σα; παρακαλω απαντησε μου για να ξερω αν εχει θεμα το κινητο μου και πρπει να παει για σερβις η ειναι ετσι η λειτουργία του...

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα και εγώ το platinum, όλα μια χαρά το κινητό πραγματικά τα σπάει , βέβαια πρέπει να συνηθίσωτην οθόνη γιατί έρχομαι και από το mi max. το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δε μ' αφήνει να βάλω δικό μου ήχο κλησης, πατάω εκει που είναι το + αλλά δε μου φορτώνει καμία λίστα με τραγούδια , προσπάθησα μέσω του pimusic μου λέει ότι μπήκε το τραγούδι που θέλω αλλά παρόλαυτα δεν μπαινει ,καμιά ιδέα ;

 

εγώ πήρα το αρχείο που ήθελα (mp3) και από την εφαρμογή "Διαχείριση Αρχείων" το έβαλα στον φάκελο ringtones.

δεν ξέρω αν γίνεται και αλλιώς, αλλά με αυτόν τον τρόπο δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

edit: καλορίζικο!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα το αρχείο που ήθελα (mp3) και από την εφαρμογή "Διαχείριση Αρχείων" το έβαλα στον φάκελο ringtones.

δεν ξέρω αν γίνεται και αλλιώς, αλλά με αυτόν τον τρόπο δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

edit: καλορίζικο!!!

σε ευχαριστω πραγματι δουλεψε ετσι,αλλα ρε γμτ αυτο το καναμε πριν 10 χρονια οχι σε κινητο του 2017......

αλλη μια ερωτηση θελω να κανω ροοτ το κινητο,αλλα το pc δεν το βλεπει,κατεβασα τους drivers απο το xda αλλα συνεχιζει να μην το βρισκει,καμμια ιδεα?

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα...

ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ!!! κατα τον τερματισμο της κλησης οταν το κινητο επιστρέφει στην οθονη κλειδωματος μου εμφανίζει μια οριζόντια ασπρη γραμμή που ξεκιναει απο πανω και κατεβαινει προς τα κατω αλλα στο μεσον περίπου της οθονης εξαφανιζεται (σαν φωτοτυπικο ενα πραμα)Να σημειώσω για να ειμαι πιο ακριβης το κινητο πρεπει να ειναι στην αναμονη κατα την περίοδο οταν σε περνουν τηλ και να εχεις κλειδωμα στην οθονη. Σα; παρακαλω απαντησε μου για να ξερω αν εχει θεμα το κινητο μου και πρπει να παει για σερβις η ειναι ετσι η λειτουργία του...

 

Πιθανόν να είναι κάποιο θεματάκι. Προσωπικά, δεν εμφανίζει κάτι τέτοιο το δικό μου μετά τον τερματισμό κλήσης, στην οθόνη κλειδώματος.

Το ότι εμφανίζει αυτή τη λευκή γραμμή προκαλεί κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να είναι κάποιο θεματάκι. Προσωπικά, δεν εμφανίζει κάτι τέτοιο το δικό μου μετά τον τερματισμό κλήσης, στην οθόνη κλειδώματος.

Το ότι εμφανίζει αυτή τη λευκή γραμμή προκαλεί κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία της συσκευής;[/quote

 

Οχι δεν εχει καποιο θεμα στη λειτουργια της συσκευης εκτος απο την ασπρη γραμμη αλλα λες γιατι...τοσα εδωσα και αντι να ειναι πενα εχει το θεματακι του...να το στειλω λες στην procordia να του ριξουν μια ματια;;; ή τι μπορω να κανω εγω για να το διορθωσω;;; κατι μου λεει πως ειναι bug στο λογισμικο....

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει καποιο θεμα στη λειτουργια της συσκευης εκτος απο την ασπρη γραμμη αλλα λες γιατι...τοσα εδωσα και αντι να ειναι πενα εχει το θεματακι του...να το στειλω λες στην procordia να του ριξουν μια ματια;;; ή τι μπορω να κανω εγω για να το διορθωσω;;; κατι μου λεει πως ειναι bug στο λογισμικο....

 

Με το δίκιο σου και σκέφτεσαι έτσι. Πληροφοριακά ρώτησα, εάν προκαλεί κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία, μην το "φάμε" και οι υπόλοιποι κάποια στιγμή. :)

Με hard reset δοκίμασες μήπως και "στρώσει";

Και εμένα δε μου φαίνεται θέμα hardware, εφόσον δε σου εμφανίζει άλλο πρόβλημα η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Με το δίκιο σου και σκέφτεσαι έτσι. Πληροφοριακά ρώτησα, εάν προκαλεί κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία, μην το "φάμε" και οι υπόλοιποι κάποια στιγμή. :)

Με hard reset δοκίμασες μήπως και "στρώσει";

Και εμένα δε μου φαίνεται θέμα hardware, εφόσον δε σου εμφανίζει άλλο πρόβλημα η οθόνη.

 

Το εκανα hard reset αλλα τζιφος η δουλεια...;););) μαλλον θα το στειλω στην procordia να το δουν...:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα...

ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ!!! κατα τον τερματισμο της κλησης οταν το κινητο επιστρέφει στην οθονη κλειδωματος μου εμφανίζει μια οριζόντια ασπρη γραμμή που ξεκιναει απο πανω και κατεβαινει προς τα κατω αλλα στο μεσον περίπου της οθονης εξαφανιζεται (σαν φωτοτυπικο ενα πραμα)Να σημειώσω για να ειμαι πιο ακριβης το κινητο πρεπει να ειναι στην αναμονη κατα την περίοδο οταν σε περνουν τηλ και να εχεις κλειδωμα στην οθονη. Σα; παρακαλω απαντησε μου για να ξερω αν εχει θεμα το κινητο μου και πρπει να παει για σερβις η ειναι ετσι η λειτουργία του...

αν δεν έχεις κάνει ήδη ένα clear cache ,του dialer πολλές φορές βοηθάει

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις κάνει ήδη ένα clear cache ,του dialer πολλές φορές βοηθάει

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο δεν το εχω κανει...πως μπορω να κανω clear cache του dialer;;;

Να το δοκιμασω βρε αδερφε προτου το πακεταρω....

Link to comment
Share on other sites

καινουργιος κατοχος απο αυριο και εγω..επελεξα το μαύρο χρώμα..

ψαχνω για θήκη

1)να ειναι μαυρη

2)να ειναι λεπτη

3)να κοστίζει μαξ 15ευρω

Any suggestion LG-ers? :rolleyes::rolleyes:

 

Έχω την αντίστοιχη σε V10.

http://m.ebay.com/itm/391833449335?varId=660836657803

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο για τη χαμενη ευκαιρια..δε νομιζω να ξαναπαει συντομα τοσο κατω..απλα επειδη μενω Κυπρο κι αυτα τα κελεπουρια δεν στελνουν εδω,ειχα σταματησει να το παρακολουθω μεχρι να εβρισκα καποιον εναλλακτικο τροπο να το παρω στα χερια μου μεσω Ελλαδας..να το παραγγελνα ας πουμε με αποστολη σε συγγενη μου κοντα σε ημερομηνια που θα πεταγομουν ενα ταξιδακι κ θα το επαιρνα τοτε στα χερια μου..ειδωμεν..εξαλλου εχω κινητο για την ωρα..το θρυλικο G2 που παρα τα 3 χρονακια του ακομα αντεχει..κ με την ευκαρια της συζητησης,καλοριζικο το νεο πολυεργαλειο,να το χαιρεσαι.

 

Καιρός για αλλαγή θα έλεγα

Να δούμε και αύριο το V30

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το εχω κανει...πως μπορω να κανω clear cache του dialer;;;

Να το δοκιμασω βρε αδερφε προτου το πακεταρω....

μισοοο

ρυθμίσεις>μνήμη>χρήση μνήμης από εφαρμογης>οθόνη κλήσης>πάτα επάνω και θα σου ανοίξει ...πάτα στο αποθήκευση...και ....clear cache

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και Nova launcher είχα κλπ.. sim έτσι κ αλλιώς άλλαξα γιατί έπρεπε να ακυρώσω του χαμένου! Αλλά φορτιστής και καλώδια όντως υπάρχουν... αν εξωτερικά είναι και ίδιο σε διαστάσεις θα χωράει και σε μια βάση που έχω στη μοτο. Χεχ!

Πολύ ικανοποιητικά αυτά που διαβάζω...

Παιδιά μάλλον έχω πειστεί .... και Νταξ.. θα κάνω και χωρίς Sabbre DAC ...

Για να μη σε παρασύρω.

Η θήκη σιλικόνης του 5x κάνει και στο G6 επειδή είναι μαλακή. Η κάμερα και τα κουμπιά είναι σε άλλα σημεία στα δύο τηλέφωνα. Αν η θήκη της moto είναι σκληρή, μάλλον δεν θα ταιριάζει.

 

@stelios67 Έχω την εντύπωσή ότι μολις το σηκώνεις η οθόνη ανοίγει για να διαβάσει το face unlock ή για να βάλεις κωδικό.Τουλάχιστον στο δικό μου ετσι γίνεται.γιατί όχι και στα υπόλοιπά.Για ψαξτο.

Το δοκίμασα. Ευχαριστώ.

Ναι όντως ξεκλειδώνει μόλις το σηκώσω. Θέλει όμως μερικά δευτερόλεπτα. Καμμιά φορά θέλεις απλώς γρήγορα να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση χωρίς να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο. Τέλος πάντων. Λεπτομέρειες.

Και σήμερα διαπίστωσα ότι και το GPS του καταναλώνει ελάχιστη μπαταρία. Είμαι σχεδόν ενθουσιασμένος με την αγορά αυτή.

Το μόνο σημαντικό που θέλω να μάθω, είναι πόσο εύκολα θα μπορώ να περάσω το επόμενο update του λειτουργικού σε ρουταρισμένο τηλέφωνο. Είδωμεν.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις κάνει ήδη ένα clear cache ,του dialer πολλές φορές βοηθάει

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδια καμια αλλη ιδεα για το τι μπορω να κανω πριν το στειλω procordia;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μισοοο

ρυθμίσεις>μνήμη>χρήση μνήμης από εφαρμογης>οθόνη κλήσης>πάτα επάνω και θα σου ανοίξει ...πάτα στο αποθήκευση...και ....clear cache

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μολις εκανα την εκκαθαριση αλλα τιποτα ...παλι εμφαανιστηκε το φωτοτυπικο:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος αν η εκδοση V10t-EUR-xx ειναι η τελευταια?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω 2 απορίες.

1. Η μαμά εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο δεν υποστηρίζει υπότιτλους? Τους έχω στον ιδιο φάκελο με το ιδιο ονομα αλλα δεν παιζουν .

2. Αν συνδέσεις usb stick δεν το βλέπει?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προχτές κατέβασα την τροποποιημένη εφαρμογη κάμερας του pixel , η οποία είναι σε μορφή .APK , την οποία εγκαθίσταται εύκολα στο G6 (χωρίς root)

Μετά από αρκετές δοκιμές μεταξύ της στοκ εφαρμογής κάμερας και της εφαρμογής του pixel, κατέληξα ότι του πίξελ βγάζει φωτογραφίες με μεγαλύτερη ευκρίνεια!!!

Το μόνο μείον είναι ότι υποστηρίζει μόνο την κύρια κάμερα του G6 και όχι την ευρυγώνια....

Παραθέτω λινκ να συγκρίνετε φωτό, όλα στο αυτόματο

https://flic.kr/s/aHsm3XQgCz

https://flic.kr/s/aHsm7CxX4g

 

* Και εδώ λινκ του .APK της κάμερας, είναι κατεβασμένο από XDA, και το λινκ είναι από το cloud μου

https://drive.google.com/file/d/0B6lDlpRDegOCNEtTR2E2RHlKRlk/view?usp=drivesdk

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ste3001

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έγινε και σε εσάς... Με το που έκανα log in στο Google drive μου έκανε "δώρο" 100GB για δύο χρόνια.. μην μου πείτε μετά τι θα κάνω αν δεν θέλω να πληρώσω!

Θα έχω θέμα... Χεχ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...