Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έφτασε και το δικό μου, τελικά σε μαύρο χρώμα, είναι υπέροχο παιδιά! :w00t::love:

Γρήγορο, smooth, καλή μπαταρία να έχει και πήρα τελικά αυτό που ήθελα τόσο καιρό, όμορφη οθόνη, τέλεια κάμερα για εμένα (έτσι και αλλιώς για επαγγελματικές λήψεις έχω και την D3400), μικρό στο χέρι!!!! Αχχχχ το λάτρεψα :love::love: Έχω πολλά χρόνια να το πω αυτό για κινητό, με βλέπω να το κρατάω αυτό!! Βουρ λοιπόν για ασφάλιση συσκευής! :lol:

 

και πότε με το καλό ο γάμος?.....:baby:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλορίζικο...και είναι όπως τα λες,σφαιράτο,no-lag,βολικό....και κόσμημα.

2 μήνες τώρα κι έχω ακόμα μαμά launcher....στο προηγούμενο,day one nova launcher!!! κι ας ήταν το κορυφαίο του 16!!!!!!!:X:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο.. :)

 

Για να λέμε και τα κακά της συσκευής.. ρε παιδιά η σελφι κάμερα γιατί τόσο "χάλια". Δεν μιλάω για την "ποιότητα" της που οκ εξάλλου είναι στον μέσο όρο τίποτα σπουδαίο, αλλά μου φαίνεται πως οι φωτογραφίες που βγάζει είναι κάπως "παραμορφωμένες"... δηλαδή τα πρόσωπα ειδικά εκείνα που είναι στις άκρες της εικόνας είναι κάπως βγαίνουν κάπως.. μακρόστενα..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε και το δικό μου, τελικά σε μαύρο χρώμα, είναι υπέροχο παιδιά! :w00t::love:

Γρήγορο, smooth, καλή μπαταρία να έχει και πήρα τελικά αυτό που ήθελα τόσο καιρό, όμορφη οθόνη, τέλεια κάμερα για εμένα (έτσι και αλλιώς για επαγγελματικές λήψεις έχω και την D3400), μικρό στο χέρι!!!! Αχχχχ το λάτρεψα :love::love: Έχω πολλά χρόνια να το πω αυτό για κινητό, με βλέπω να το κρατάω αυτό!! Βουρ λοιπόν για ασφάλιση συσκευής! :lol:

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο φίλε! Καλώς όρισες στο παρεάκι! :)

 

Καλορίζικο.. :)

 

Για να λέμε και τα κακά της συσκευής.. ρε παιδιά η σελφι κάμερα γιατί τόσο "χάλια". Δεν μιλάω για την "ποιότητα" της που οκ εξάλλου είναι στον μέσο όρο τίποτα σπουδαίο, αλλά μου φαίνεται πως οι φωτογραφίες που βγάζει είναι κάπως "παραμορφωμένες"... δηλαδή τα πρόσωπα ειδικά εκείνα που είναι στις άκρες της εικόνας είναι κάπως βγαίνουν κάπως.. μακρόστενα..

 

Εάν τραβάς wide,ναι έχει παραμόρφωση. Το έχουν αυτό το "τράβηγμα" οι wide, ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εγώ εγραψα πως το βρήκαν περί τα 350€ και μάλιστα αυτό με 6gb Ram ... δεν ξέρω τι θέματα έχει η οθόνη του 5! Περί τίνος πρόκειται;

Και εγώ σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να ανέβω πάνω από τα 400!

 

Μου ακούγεται πολύ αισιόδοξο όταν η πιο φτηνή τιμή που το βρήκε συνάδελφος (και το παρρήγειλε) ήταν 380 από Κίνα κιόλας, (Skroytz ειναι στα 550 ηδη) αλλά οκ μπορεί να έτυχε καποια προσφορά, κάποια στιγμή, προσωπικά δεν θεωρώ ως τιμή την πιο φτηνή όλου του ιντερνετ αλλά ένα μέσο όρο από φτηνά μαγαζιά Ευρώπης (χωρίς να λέω ότι είναι λάθος να ψωνίσεις και από αλλού).

 

Η οθόνη είχε ένα θέμα στο scrolling ότι έκανε ένα εφέ σαν ζελέ, κάποιοι λένε ότι είναι έντονο, κάποιοι ότι δεν το βλέπουν πολύ, πάντως στα βίντεο που είδα ήταν εμφανές. Επίσης και σε κάμερα υστερούσε σε σχεση με το G6. Για μενα οθονη και κάμερα ήταν βασικά οπότε έφυγε από τις επιλογές.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται πολύ αισιόδοξο όταν η πιο φτηνή τιμή που το βρήκε συνάδελφος (και το παρρήγειλε) ήταν 380 από Κίνα κιόλας, (Skroytz ειναι στα 550 ηδη) αλλά οκ μπορεί να έτυχε καποια προσφορά, κάποια στιγμή, προσωπικά δεν θεωρώ ως τιμή την πιο φτηνή όλου του ιντερνετ αλλά ένα μέσο όρο από φτηνά μαγαζιά Ευρώπης (χωρίς να λέω ότι είναι λάθος να ψωνίσεις και από αλλού).

 

Η οθόνη είχε ένα θέμα στο scrolling ότι έκανε ένα εφέ σαν ζελέ, κάποιοι λένε ότι είναι έντονο, κάποιοι ότι δεν το βλέπουν πολύ, πάντως στα βίντεο που είδα ήταν εμφανές. Επίσης και σε κάμερα υστερούσε σε σχεση με το G6. Για μενα οθονη και κάμερα ήταν βασικά οπότε έφυγε από τις επιλογές.

Μάλιστα.. δεν το είχα ακούσει!

Ήταν εκτός του budget μου οπότε δεν το έψαξα πολύ!

 

Όπως και να έχει είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή μετά την ξενέρα που έφαγα με την προβληματική οθόνη! Τέλος καλό ευτυχώς και πλέον το απολαμβάνω το g6ακι

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το τζάμι το έχει κάνεις;

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-a21gl21587-lg-g6-premium-tempered-glass-screen-protector/

 

Έκανα το λάθος και πήρα ένα Τεραπιν και δεν.... τζάμπα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο google drive σήμερα και τι βλέπω.. Πήραμε και δωράκι..

 

http://i68.tinypic.com/jav282.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. δεν το είχα ακούσει!

Ήταν εκτός του budget μου οπότε δεν το έψαξα πολύ!

 

Όπως και να έχει είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή μετά την ξενέρα που έφαγα με την προβληματική οθόνη! Τέλος καλό ευτυχώς και πλέον το απολαμβάνω το g6ακι

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το τζάμι το έχει κάνεις;

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-a21gl21587-lg-g6-premium-tempered-glass-screen-protector/

 

Έκανα το λάθος και πήρα ένα Τεραπιν και δεν.... τζάμπα λεφτά!

Το έχω πάρει εγώ αλλά από ebay, πολύ καλή ποιότητα, δεν καλύπτει όλη την μπροστά όψη του κινητού, αφήνει περιμετρικά λίγο κενό ώστε να μην το ξεκολλήσει κάποια θήκη που ενδεχομένως να βάλεις στο κινητό. Δες τις φωτογραφίες σε συνδυασμό με θήκη της Nillkin natura clear. 90fade30092d6b1856fde5e90eb41f97.jpg84d30f4330a62df6a3dfe78fadd73827.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και πότε με το καλό ο γάμος?.....:baby:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλορίζικο...και είναι όπως τα λες,σφαιράτο,no-lag,βολικό....και κόσμημα.

2 μήνες τώρα κι έχω ακόμα μαμά launcher....στο προηγούμενο,day one nova launcher!!! κι ας ήταν το κορυφαίο του 16!!!!!!!:X:

 

Σήμερα στις 18:00 στο δημαρχείο :lol::lol::lol: Σε ευχαριστώ πολύ! Έχεις και ένα δίκιο...

 

Καλορίζικο.. :)

 

Για να λέμε και τα κακά της συσκευής.. ρε παιδιά η σελφι κάμερα γιατί τόσο "χάλια". Δεν μιλάω για την "ποιότητα" της που οκ εξάλλου είναι στον μέσο όρο τίποτα σπουδαίο, αλλά μου φαίνεται πως οι φωτογραφίες που βγάζει είναι κάπως "παραμορφωμένες"... δηλαδή τα πρόσωπα ειδικά εκείνα που είναι στις άκρες της εικόνας είναι κάπως βγαίνουν κάπως.. μακρόστενα..

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο φίλε! Καλώς όρισες στο παρεάκι! :)

Εάν τραβάς wide,ναι έχει παραμόρφωση. Το έχουν αυτό το "τράβηγμα" οι wide, ακόμη...

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

Μπαίνω στο google drive σήμερα και τι βλέπω.. Πήραμε και δωράκι..

Ναι ισχύει, ενώ δεν το δείχνει πουθενά, μόλις βάλεις τον λογαριασμό του drive στις ρυθμίσεις παίρνεις αυτόματα 100GB για 2 έτη, καλό δωράκι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.. :)

 

Για να λέμε και τα κακά της συσκευής.. ρε παιδιά η σελφι κάμερα γιατί τόσο "χάλια". Δεν μιλάω για την "ποιότητα" της που οκ εξάλλου είναι στον μέσο όρο τίποτα σπουδαίο, αλλά μου φαίνεται πως οι φωτογραφίες που βγάζει είναι κάπως "παραμορφωμένες"... δηλαδή τα πρόσωπα ειδικά εκείνα που είναι στις άκρες της εικόνας είναι κάπως βγαίνουν κάπως.. μακρόστενα..

 

Βγάλε το Wide angle.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

φιλε πραγματικα δεν ξερεις τι λες, ειναι αλλο σου αφαιρω το λεντ αλλα θα σου βαλω μια εφαρμογη που θα κανει την ιδια δουλεια και καλυτερα και αλλο θα σου βγαλω το λεντ αλλα να ξερεις η εφαρμογη που εφτιαξα θα σου ξεσκισει την μπαταρια και μετα τις 9-10 το βραδυ θα εισαι χωρις μπαταρια,εγω φιλε συμβιβαστηκα με το πρωτο και οχι με το δευτερο,οποτε καταλαβαινεις απο τους 2 μας ποιος σκεφτεται χαζα και ανωριμα....

 

Μια ΧΑΡΑ ξερω τι λεω εγω με το v10 και μου εμενε μπαταρια, οποτε ειναι θεμα της χρησης που του κάνεις το κινητο μια χαρα ειναι και δεν μίλησα σε προσωπικο επιπεδο δεν προσεξες και τα εισαγωγικα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει εγώ αλλά από ebay, πολύ καλή ποιότητα, δεν καλύπτει όλη την μπροστά όψη του κινητού, αφήνει περιμετρικά λίγο κενό ώστε να μην το ξεκολλήσει κάποια θήκη που ενδεχομένως να βάλεις στο κινητό. Δες τις φωτογραφίες σε συνδυασμό με θήκη της Nillkin natura clear. 90fade30092d6b1856fde5e90eb41f97.jpg84d30f4330a62df6a3dfe78fadd73827.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πήρα και εγώ από το spaceboy ότι καλύτερο έχω βάλει σε Glass πολύ clean πολύ καλό touch από τις καλύτερες επιλογές

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου προτεινει καποιος ενα καλωδιο usb 3,0 για το g6 ώστε να μην μεταφερω παντου το καλωδιο του κινητου; απο ebay πχ Edited by Grigorios1990
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από το spaceboy ότι καλύτερο έχω βάλει σε Glass πολύ clean πολύ καλό touch από τις καλύτερες επιλογές

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Το έχω πάρει εγώ αλλά από ebay, πολύ καλή ποιότητα, δεν καλύπτει όλη την μπροστά όψη του κινητού, αφήνει περιμετρικά λίγο κενό ώστε να μην το ξεκολλήσει κάποια θήκη που ενδεχομένως να βάλεις στο κινητό. Δες τις φωτογραφίες σε συνδυασμό με θήκη της Nillkin natura clear. 90fade30092d6b1856fde5e90eb41f97.jpg84d30f4330a62df6a3dfe78fadd73827.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ παιδιά! Το χτυπάω...

Μαζί με την thin fit

Έχω ήδη την rugged armor για πλήρη κάλυψη!

Και η liquid crystal δείχνει ωραία βέβαια.

Ποια λέτε;

Η thin σου αφήνει πιο πολύ κινητό να χαίρεσαι χωρίς κάλυψη.

Με την liquid το βλέπεις μεν όλο αλλά πάλι είναι καλυμμένο... Δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ..

 

μπορεις καπιος να μ πει πως καθεται γενικα η nillkin nature στο εργαλειο μας?

 

εχω μια απλη σιλικονης αλλα σκεφτομαι ν παρω την nnillkin.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ..

 

μπορεις καπιος να μ πει πως καθεται γενικα η nillkin nature στο εργαλειο μας?

 

εχω μια απλη σιλικονης αλλα σκεφτομαι ν παρω την nnillkin.

Έχω βάλει ήδη φωτογραφίες με την Nillkin λίγο ποιο πάνω, αλλά για καλύτερη ποιότητα φώτο ψάξε λίγο ποιο πίσω έχω ανεβάσει 4-5 φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Post 2379

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ήδη φωτογραφίες με την Nillkin λίγο ποιο πάνω, αλλά για καλύτερη ποιότητα φώτο ψάξε λίγο ποιο πίσω έχω ανεβάσει 4-5 φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι φιλε μου της εχω δει την πρωσοπικη σου γνωμη θελω..

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ποιον launcher από τους μαμά προτιμάτε;

Είχα σκοπό να περάσω Nova από την αρχή αλλά τελικά πειραματίζομαι καιμε τους δύο της lg (με και χωρίς drawer) και δεν είναι κακοί!

Νταξ κάποια στιγμή θα στηθεί ο Nova και θα μείνει μάλλον αλλά δεν περίμενα ότι θα την πάλευα με τους μαμά!

 

Edit:

Μόλις είδα πως ο Home & drawer μπορεί να απεγκατασταθεί πήρε πόδι!

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

Το "έσκισα" απόψε.. Το έβγαλα από την φορτιστή στις 21:00 και μέχρι τώρα 3 ώρες οθόνη και είμαι ακριβώς στο 50%..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας... εχει κανείς το dual sim; ξέρει κάποιος αν έχω μια sim στο τηλέφωνο αν το μενού είναι πανομοιότυπο με το απλό;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ έπεσα για ύπνο στις μία το βράδυ με 77%υπόλοιπο μπαταρίας, κλειστά τα πάντα και στις 9 το πρωί είχα 71%, λέω να το ανταλλάξω με κανένα V20
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κι αν στο κάνει και το v20 αντάλλαξε το με note 8.

 

Δεν θα χρειαστει θα παρω δευτερη μπαταρια

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ έπεσα για ύπνο στις μία το βράδυ με 77%υπόλοιπο μπαταρίας, κλειστά τα πάντα και στις 9 το πρωί είχα 71%, λέω να το ανταλλάξω με κανένα V20

 

και εμενα μου καταναλωνει αρκετη μπαταρια σε stand by αλλα οχι και τοσο δηλαδη να χανω μαξ ενα 5% το βραδυ ακομα και με wifi αλλα με κλειστη την οθονη

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή μέρα εχω το κινητό 3 βδομάδες και εχω παρατηρήσει τα εξής προβλήματα

1) οι ειδοποιήσεις αργούν να έρθουν .Όχι παρα πολυ Αλλά υπάρχει μια διαφορά καθώς ακούω το παλιο μου κινητό πρώτα και μετα το g6.ακόμα αν μου έρθει κάποια ειδοποίηση το βράδυ δεν θα την ακούσω μέχρι να ανοίξω το κινητό.

2) εχω βάλει το always on να κλείνει κάποιες ώρες το βράδυ.αν αφήσω το κινητό όμως με την οθόνη κατω( κλείνει το always on) το πρωί όταν το σηκώνω το always on δεν δουλεύει μέχρι να ανοίξω το κινητό μια φορά

3) κάποιες φορές τα on screen keys δεν κάνουν ήχο(δεν καλύπτω το ηχείο)

Αυτά.Καλημέρα

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανεις;(10)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η aod την τρώει την μπαταρία της... Από προχθές το απόγευμα που το φόρτισα στο 100%, μετά το ρύθμισα να κλείνει την aod για κάποιες ώρες το βράδυ και χθες όλη μέρα με σχετικά χαλαρή χρήση γιατί κουβαλάω και το ταμπλετ μαζί και προσέχοντας να το αφήνω με την οθόνη προς τα κάτω για να κλείνει η aod όποτε γινόταν, το έβαλα για φόρτιση σήμερα το πρωί... Δλδ μου έβγαλε σχεδόν 1,5 μέρα..
Link to comment
Share on other sites

σε h870ds μετα το τελευταιο update καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια, μπορω να κανω downgrade στη προηγουμενη ;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...