Jump to content

Samsung SGH-D600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτες εντυπώσεις: Πρώτη φορά η τάπα της υποδοχής τροφοδοσίας δεν βγαίνει, αλλά ανοίγει! Πρώτη φορά στο κουτί υπάρχει πλήρες software και μάλιστα στα Ελληνικά. Επιπλέων υπάρχει καλώδιο usb, καλώδιο tv, ακουστικά stereo αλλά όχι κάρτα μνήμης. Υποστηρίζει pictbrige για άμεση εκτύπωση σε συμβατό εκτυπωτή με το usb. Η οθόνη καταπληκτική και ο ήχος κλήσης και ακουστικού πολύ καλός. Το ακουστικό ακούγεται πολύ καλύτερα από τα nokia (και έχω πάρει πολλά nokia πρόσφατα). Τα mp3 μπαίνουν σαν ήχοι κλήσης και ακούγονται καλά. Τα αρνητικά: Η φωτογραφική δεν μου άρεσε. πατάω το κουμπί και μέχρι να τραβήξει... Επιπλέων θέλει πολύ σταθερό χέρι. Καμία σχέση με τα νέα nokia (Ν70, 6680), τεράστια η διαφορά με το sonyericsson K750. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αφού η φωτογραφική δεν με ενδιαφέρει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα το πλαισιο το εχει φερει κανονικα η εφερε ελαχιστα κομματια και ..περιμενουμε?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πλαισιο το εχει φερει κανονικα η εφερε ελαχιστα κομματια και ..περιμενουμε?

 

Στο κατάστημα Περιστερίου έφερε 2 και εγώ πήρα το ένα. Πήγαινε σε Κωτσόβολο. Το έχουν στις κεντρικές αποθήκες από προχτές (αν δεν τελείωσε) και είναι μόνο 4 ευρώ ακριβότερο. Οι απαράδεκτη ΤΙΜ το έχει (όταν το φέρει 20 ευρώ ακριβότερα!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

πηρα και την ελληνικη εκδοση του d-600 σημερα απο πλαισιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τιμη απο το Πλαισιο;

439 φιλε μου απο πλαισιο ηρακλειου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις: Πρώτη φορά η τάπα της υποδοχής τροφοδοσίας δεν βγαίνει, αλλά ανοίγει! Πρώτη φορά στο κουτί υπάρχει πλήρες software και μάλιστα στα Ελληνικά. Επιπλέων υπάρχει καλώδιο usb, καλώδιο tv, ακουστικά stereo αλλά όχι κάρτα μνήμης. Υποστηρίζει pictbrige για άμεση εκτύπωση σε συμβατό εκτυπωτή με το usb. Η οθόνη καταπληκτική και ο ήχος κλήσης και ακουστικού πολύ καλός. Το ακουστικό ακούγεται πολύ καλύτερα από τα nokia (και έχω πάρει πολλά nokia πρόσφατα). Τα mp3 μπαίνουν σαν ήχοι κλήσης και ακούγονται καλά. Τα αρνητικά: Η φωτογραφική δεν μου άρεσε. πατάω το κουμπί και μέχρι να τραβήξει... Επιπλέων θέλει πολύ σταθερό χέρι. Καμία σχέση με τα νέα nokia (Ν70, 6680), τεράστια η διαφορά με το sonyericsson K750. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αφού η φωτογραφική δεν με ενδιαφέρει πολύ.

Eίχα διαβάσει διθυραμβικά σχόλια για την κάμερα της συσκευής.

Κατά τη γνώμη σου είναι χειρότερη και από την κάμερα του 6680 :blink: ;Moυ φαίνεται απίθανο να ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Το βίντεο του D600 είναι ανώτερο από εκείνο του Ν70;

Link to comment
Share on other sites

Το επιασα και εγω σημερα στα χερια μου.Οι δικες μου εντυπωσεις ηταν οι εξης:εξωτερικα σαν σχεδιασμος παρα πολυ καλος.αισθηση πληκτρων πολυ καλη μοναχα με χαλλαγε το κεντρικο πληκτρο των 4 κατευθυνσεων ετριζε λιγο.εσωτερικα τωρα εχει παρα πολυ ομορφη οθονη και πολυ καλη φωτογραφια αρκει να εχεις σταθερο χερι.απο βιντεο αρκετα καλο αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει την ταχυτητα ανανεωσης του n70,n90 που ειχα.Ο ηχος στα στερεο ηχειακια του ηταν καπως καλυτερος απο d500 κ γενικα ικανοποιητικος.Σε ενταση κατωτερος απο 6230i και κ750 που το συγκρινα επιτοπου.κατι που με χαλασε ηταν που εξακολουθει για ηχο μηνυματος να εχει 10 προκαθορισμενους ηχους.αυτα απο εμενα τωρα πια περιμενω το 6270 να δω... :O
Link to comment
Share on other sites

Πω πωωωω

Παιδιά θυμάμαι τον Απρίλιο που αναρωτιώμουν αν πρέπει να το πάρω η να πάρω το D500! Τελικά μου φαίνεται θα γίνει δικό μου τον επόμενο Απρίλιο (στην νέα μου αναβάθμιση συμβολαίου! :D )

Ερωτήσεις προς τους ευτυχείς κατόχους!

1)Εχει Video caller ID?

2)Υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε τους ήχους των SMS, η είναι όπως στο D500?

3)Στο Ελληνικό Τ9 υπάρχει η δυνατότητα αποθήκευσης νέων λέξεων?

4)Στην μνήμη μπορείς να φτιάξεις φακέλους όπως θες εσυ, η υπάρχουν προκαθορισμένοι?

 

Αυτά τα λίγα προς το παρόν! :)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Eίχα διαβάσει διθυραμβικά σχόλια για την κάμερα της συσκευής.

Κατά τη γνώμη σου είναι χειρότερη και από την κάμερα του 6680 :blink: ;Moυ φαίνεται απίθανο να ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Το βίντεο του D600 είναι ανώτερο από εκείνο του Ν70;

 

Είχα τυπώσει σε εκτυπωτη canon pixma 5000 από το 6680 και τώρα από το D600. Το 6680 είναι λίγο καλύτερο στα χρώματα όταν οι συνθίκες είναι ιδανικές (καλός φωτισμός & εντελός ακίνητοι όλοι) Σε άλλες συνθίκες η διαφορά είναι μεγαλύτερη. Το μεγάλο μειωνέκτιμα επισης είναι ότι από την στιγμή που πατήσεις το κουμπί για λήψη, καθυστερεί να τραβήξει, και αν κάποιος έχει αλλάξει λίγο θέση βγαίνει κουνιμένος έως εξαφανισμένος! Το βίντεο δεν το δοκίμασα ακόμα. Πάντος όποιος θέλει την καλύτερη φωτογραφική, η καλύτερη επιλογή και με διαφορά είναι το sonyericsson k750.

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωωω

Παιδιά θυμάμαι τον Απρίλιο που αναρωτιώμουν αν πρέπει να το πάρω η να πάρω το D500! Τελικά μου φαίνεται θα γίνει δικό μου τον επόμενο Απρίλιο (στην νέα μου αναβάθμιση συμβολαίου! :D )

Ερωτήσεις προς τους ευτυχείς κατόχους!

1)Εχει Video caller ID?

2)Υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε τους ήχους των SMS, η είναι όπως στο D500?

3)Στο Ελληνικό Τ9 υπάρχει η δυνατότητα αποθήκευσης νέων λέξεων?

4)Στην μνήμη μπορείς να φτιάξεις φακέλους όπως θες εσυ, η υπάρχουν προκαθορισμένοι?

 

Αυτά τα λίγα προς το παρόν! :)

1)Ναι

2)Οχι. Είναι όπως το 500

3)Οχι

4)Είναι προκαθορισμένοι

Link to comment
Share on other sites

Το επιασα και εγω σημερα στα χερια μου.Οι δικες μου εντυπωσεις ηταν οι εξης:εξωτερικα σαν σχεδιασμος παρα πολυ καλος.αισθηση πληκτρων πολυ καλη μοναχα με χαλλαγε το κεντρικο πληκτρο των 4 κατευθυνσεων ετριζε λιγο.εσωτερικα τωρα εχει παρα πολυ ομορφη οθονη και πολυ καλη φωτογραφια αρκει να εχεις σταθερο χερι.απο βιντεο αρκετα καλο αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει την ταχυτητα ανανεωσης του n70,n90 που ειχα.Ο ηχος στα στερεο ηχειακια του ηταν καπως καλυτερος απο d500 κ γενικα ικανοποιητικος.Σε ενταση κατωτερος απο 6230i και κ750 που το συγκρινα επιτοπου.κατι που με χαλασε ηταν που εξακολουθει για ηχο μηνυματος να εχει 10 προκαθορισμενους ηχους.αυτα απο εμενα τωρα πια περιμενω το 6270 να δω... :O

 

Εγώ για το 6270 πήγαινα άλλα μου φάνηκε μεγάλο. Σε ένα μήνα θα βγεί το 6280 που είναι μόνο 4 χιλιοστά ψιλότερο από το D600 και τότε θα δώσω το D600 και θα πάρω το 6280

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ χτες από Πλαίσιο Πάτρας 439€ σε 12 άτοκες. Μου έκανε τρομερή εντύπωση η ποιότητα κατασκευής και συγκρίνοντας με Nokia και SE τόσα χρόνια κατάλαβα τι σημαίνει τριζοφτηνοκατασκευή του κιλού. Ατού μεγάλο αναμφισβήτητα η οθόνη του. Επειδή για φωτογραφίες έχω πάντα την Ixus 700 και για ράδιο Mp3 το stick, στα υπόλοιπα που χρησιμοποιώ το κινητό έμεινα αρκετά ικανοποιημένος, δηλ. ποιότητα κλήσεων, ήχου και μηνυμάτων αν και στα τελευταία μου φάνηκε κάπως αργό. Μπορεί τα μανιαούρια της Nokia να ξέρουν τι βάζουν στα κινητά τους για να πουλάνε τρελά, αλλά οι της Samsung νομίζω σέβονται τον αγοραστή και τα ευρώπουλα που σκάει.
Link to comment
Share on other sites

1)Ναι

2)Οχι. Είναι όπως το 500

3)Οχι

4)Είναι προκαθορισμένοι

 

Σοβαρα;; Δεν υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης νέων λέξεων στο Τ9;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παρότι υπάρχει ως διαδικασία η αποθήκευση λέξεων ωστόσο δεν τις αποθηκεύει και δεν κατάλαβα το γιατί.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ χτες από Πλαίσιο Πάτρας 439€ σε 12 άτοκες. Μου έκανε τρομερή εντύπωση η ποιότητα κατασκευής και συγκρίνοντας με Nokia και SE τόσα χρόνια κατάλαβα τι σημαίνει τριζοφτηνοκατασκευή του κιλού. Ατού μεγάλο αναμφισβήτητα η οθόνη του. Επειδή για φωτογραφίες έχω πάντα την Ixus 700 και για ράδιο Mp3 το stick, στα υπόλοιπα που χρησιμοποιώ το κινητό έμεινα αρκετά ικανοποιημένος, δηλ. ποιότητα κλήσεων, ήχου και μηνυμάτων αν και στα τελευταία μου φάνηκε κάπως αργό. Μπορεί τα μανιαούρια της Nokia να ξέρουν τι βάζουν στα κινητά τους για να πουλάνε τρελά, αλλά οι της Samsung νομίζω σέβονται τον αγοραστή και τα ευρώπουλα που σκάει.

 

Μη το λες ετσι αυτο. Η Σαμσουνγκ εχει να ξοδεψει ευρω για αναπτυξη απο το 1821. Τι νεο εβγαλε εκτος απο το ιδιο τηλεφωνο σε αλλο περιτυλιγμα εδω και μηνες πολλους; Η Νοκια αναπτυσει 5-6 γραμμες λογισμικου. ΒΤ η Σαμ το ανακαλυψε εδω και κανενα 6-μηνο. ΟΚ η ποιοτητα κατασκευης αλλα μεχρι εκει. Απο λογισμικο ειναι για τις κλωτσιες.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι καποιο προβλημα που να λύνεται με αναβάθμιση... Γιατί αλλιώς είναι μεγάλο φάουλ απο σαμσουνγκ
Link to comment
Share on other sites

Μη το λες ετσι αυτο. Η Σαμσουνγκ εχει να ξοδεψει ευρω για αναπτυξη απο το 1821. Τι νεο εβγαλε εκτος απο το ιδιο τηλεφωνο σε αλλο περιτυλιγμα εδω και μηνες πολλους; Η Νοκια αναπτυσει 5-6 γραμμες λογισμικου. ΒΤ η Σαμ το ανακαλυψε εδω και κανενα 6-μηνο. ΟΚ η ποιοτητα κατασκευης αλλα μεχρι εκει. Απο λογισμικο ειναι για τις κλωτσιες.

 

Επισημαίνω ότι είναι το πρώτο τηλέφωνο SAM που χρησιμοποιώ και δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις της εταιρείας. Γι' αυτό και η σύγκριση με καθαρά προσωπικά κριτήρια. Για τις κλοτσιές πάντως, συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να συγκρινουμε ολα τα κινητα με την νοκια τα νοκια εχουνε σιγουρα καποια πλεονεκτηματα αλλα εχουνε και πολλα μα παρα πολλα μπαγκ πρεπει να τους κανεις καθε τοσο ανανεωση και απο ποιοτητα κατασκευς πλαστικουρα και τα μυαλα στα καγκελα στη νοκια για να αγορασεις κινητο χωρις να τριζει πρεπει να σκασεις πολυ πανω απο την τιμη αλλων εταιριων και τα τηλεφωνα ειναι για να τηλεφωνεις κυριως μην το ξεχναμε αυτο.καλημερα σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συγκρινω με κανενα Νοκια. Λεω οτι αφου το πουλας 440 ευρω, να μην εχουμε και απαιτησεις; Εχει ωραια οθονη, αριστη κατασκευη, μικρο, ομορφο, κλπ. Δεν μπορουν να γραψουν και ενα λογισμικο πιο εξελιγμενο; Ραδιοφωνο κακο ειναι να βαλουν; Μνημη που να ειναι διαδεδομενη (miniSD) δεν μπορουν; Ας βαλουν 50 σχιστοματηδες να τα ξεπεταξουν. Αλλα εχει κατσει η Samsung στο οτι πουλανε πολυ και ολα καλα. Απο αποψης λειτουργιων για να καλυψει απαιτητικο χρηστη, απεχει ακομα. Τα ιδια ακριβως και η Μοτορολα. Το D600 το λιγουρευομαι, αλλα ξενερωνω απο το λογισμικο. Πολυ πανηγυρτζιδικο μου κανει. Βεβαια δεν εχω δουλεψει Σαμ εως τωρα και μπορει να ειναι η ιδεα μου. Αλλα και 440 για πλακα δεν τα δινεις αν δεν εισαι σιγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συγκρινω με κανενα Νοκια. Λεω οτι αφου το πουλας 440 ευρω, να μην εχουμε και απαιτησεις; Εχει ωραια οθονη, αριστη κατασκευη, μικρο, ομορφο, κλπ. Δεν μπορουν να γραψουν και ενα λογισμικο πιο εξελιγμενο; Ραδιοφωνο κακο ειναι να βαλουν; Μνημη που να ειναι διαδεδομενη (miniSD) δεν μπορουν; Ας βαλουν 50 σχιστοματηδες να τα ξεπεταξουν. Αλλα εχει κατσει η Samsung στο οτι πουλανε πολυ και ολα καλα. Απο αποψης λειτουργιων για να καλυψει απαιτητικο χρηστη, απεχει ακομα. Τα ιδια ακριβως και η Μοτορολα. Το D600 το λιγουρευομαι, αλλα ξενερωνω απο το λογισμικο. Πολυ πανηγυρτζιδικο μου κανει. Βεβαια δεν εχω δουλεψει Σαμ εως τωρα και μπορει να ειναι η ιδεα μου. Αλλα και 440 για πλακα δεν τα δινεις αν δεν εισαι σιγουρος.

 

i microSD einai to idio diadedomeni... oloi ekei tha kataliksoun...

afou tin apodextike to SD forum einai thema minon na tin perasoun se ola ta kinita osoi exoun simvasi me to SD forum (diladi oloi)...

apla i nokia einai PANTA piso... (vlepe mmc)... etsi kai me tis miniSD pou molis efarmose sta nea tis kinita giati anakalipse tin iperoxi tis se sxesi me tis dv-mini-tsoukou-dual-moukou-mmc

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συγκρινω με κανενα Νοκια. Λεω οτι αφου το πουλας 440 ευρω, να μην εχουμε και απαιτησεις; Εχει ωραια οθονη, αριστη κατασκευη, μικρο, ομορφο, κλπ. Δεν μπορουν να γραψουν και ενα λογισμικο πιο εξελιγμενο; Ραδιοφωνο κακο ειναι να βαλουν; Μνημη που να ειναι διαδεδομενη (miniSD) δεν μπορουν; Ας βαλουν 50 σχιστοματηδες να τα ξεπεταξουν. Αλλα εχει κατσει η Samsung στο οτι πουλανε πολυ και ολα καλα. Απο αποψης λειτουργιων για να καλυψει απαιτητικο χρηστη, απεχει ακομα. Τα ιδια ακριβως και η Μοτορολα. Το D600 το λιγουρευομαι, αλλα ξενερωνω απο το λογισμικο. Πολυ πανηγυρτζιδικο μου κανει. Βεβαια δεν εχω δουλεψει Σαμ εως τωρα και μπορει να ειναι η ιδεα μου. Αλλα και 440 για πλακα δεν τα δινεις αν δεν εισαι σιγουρος.

φιλε μου το λογισμικο του ειναι της <<πλακας>> οπως λες,οπως και καθε αλλου απλου κινητου που δεν εχει ανοιχτο λογισμικο,ομως δεν ειναι χειροτερο απο αλλα απλα κινητα,αντιθετως σε καποια πραγματα ειναι και πιο πληρες,το μονο ελλατωμα για μενα ειναι οτι δεν υποστηριζει themes. :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παρότι υπάρχει ως διαδικασία η αποθήκευση λέξεων ωστόσο δεν τις αποθηκεύει και δεν κατάλαβα το γιατί.

στο d-600 παντως που εχω με αγγλικο μενου τις αποθηκευει κανονικα τις ξενες λεξεις με t-9.στο αλλο ελληνικοι που εχω δυστυχως δεν το κανει αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...