Jump to content

Samsung SGH-D600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολο και κάποιος κάθε μέρα γινετε κάτοχος του D600. Μόνον εγώ ειμαι ο άτυχος της παρέας? Περιμένω εδώ και 3 βδομάδες να το φέρουν στη Vodafone επειδη δικαιούμαι επιδότηση αλλά δεν βλέπω να φερνουν. Ξέρεις κανείς τι παίζεται? Το ίδιο πρόβλημα έχουν και στις άλλες εταιρίες? cosmote, tim?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο σημερα ειμαι κατοχος κι εγω αυτου του πανεμορφου πραγματικα κινητου!!!!!

Ξερει μηπως καποιος στην προβολη φωτογραφιων-εικονων πως γινεται να τις εμφανιζει σε ολη την οθονη για προβολη, οπως δηλ οταν βαζουμε καποια για φοντο?????:confused:

 

Δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παιδια το κινητο ειναι ΦΑ-ΝΤΑ-ΣΤΙ-ΚΟ.

Δυστυχως όμως καποια πραγματακια με απογοητευσαν λιγο αν αναλογιστουμε ΠΟΣΟ ΑΠΛΑ ειναι να γινουν με ενα μελλοντικο UPDATE του FIRMWARE.

Τα παραθετω πιο κατω, αν εχετε καποια άλλα προσθέστε τα:

 

1) Να εμφανιζονται οι ΦΩΤΟ σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ! Ειναι ΚΡΙΜΑ πραγματικα σε μια ΤΕΛΕΙΑ οθονη να μην μπορεις να δεις εικονες ή φωτογραφιες σε ολοκληρη την οθονη και να αξιοποιηται μονο η μιση!!!

 

2)Μπορει μεν να διαβαζει PDF αρχεια και word και html και οτι γουσταρετε, αλλα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μπορεσεις να τα διαβασεις χωρις να πηγαινεις την οθονη δεξια- αριστερα αφου την μια σελιδα την εμφανιζει αναγκαστικα ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ και πρεπει να πηγαινεις περα δωθε συνεχεια ωστε να δεις την σελιδα. (Δεν εχει αναδιπλωση λεξεων με λιγα λογια).

 

3) Οταν εχεις δονηση και ηχο μαζι και χτυπαει, παιζει η δονηση πρωτα για 5-7 δευτερα, και μετα ξεκιναει να χτυπαει!!!!!! Επισης οταν ξεκιναει να χτυπαει σταματαει η δονηση!!!! Δεν ξερω μηπως κανω εγω κατι λαθος γιατι το κινητο το εχω μια μερα μονο αλλα αυτο ειναι απαραδεκτο! Τοσο τελειο κινητο και δεν εχει μια επιλογουλα να χτυπαει και να δονηται μαζι οπως ολα τα κινητα??? Γιατι? :cry:

 

4)Γιατι να μην παιρνει java games και να αναγκαζομαστε να το "ΣΠΑΣΟΥΜΕ" εμεις με καποια διαδικασια? (γιατι μας παιδευετε ρε παιδια??? ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΩΣ που γινεται τουλαχοστον!! :p :happy: )

 

Αυτα τα μειον εχω βρει μεχρι στιγμης που τα θεωρω εντελως ΧΑΖΑ, αφου δεν θα ηταν δυσκολο να εξαλειφθουν σε μελλοντικα UPDATE του κινητου...

 

Κατα τα αλλα ειναι SUPER και το συνηστω ανεπιφυλακτα σε ολους!

Απο Οθονη, Μεγεθος, Ακουστικη, Ηχο, Ποιοτητα ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟ, δεν κολλαει καθολου και ειναι πανεμορφο!

 

Περιμενω την δικη σας γνωμη και τυχον παρατηρησεις!;)

Link to comment
Share on other sites

shmera to sundesa stin TV kala e apaixto gamath fash ti allo mporei na kanei h samsung na mas trellanei arage?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παιδια το κινητο ειναι ΦΑ-ΝΤΑ-ΣΤΙ-ΚΟ.

Δυστυχως όμως καποια πραγματακια με απογοητευσαν λιγο αν αναλογιστουμε ΠΟΣΟ ΑΠΛΑ ειναι να γινουν με ενα μελλοντικο UPDATE του FIRMWARE.

Τα παραθετω πιο κατω, αν εχετε καποια άλλα προσθέστε τα:

 

1) Να εμφανιζονται οι ΦΩΤΟ σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ! Ειναι ΚΡΙΜΑ πραγματικα σε μια ΤΕΛΕΙΑ οθονη να μην μπορεις να δεις εικονες ή φωτογραφιες σε ολοκληρη την οθονη και να αξιοποιηται μονο η μιση!!!

 

2)Μπορει μεν να διαβαζει PDF αρχεια και word και html και οτι γουσταρετε, αλλα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μπορεσεις να τα διαβασεις χωρις να πηγαινεις την οθονη δεξια- αριστερα αφου την μια σελιδα την εμφανιζει αναγκαστικα ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ και πρεπει να πηγαινεις περα δωθε συνεχεια ωστε να δεις την σελιδα. (Δεν εχει αναδιπλωση λεξεων με λιγα λογια).

 

3) Οταν εχεις δονηση και ηχο μαζι και χτυπαει, παιζει η δονηση πρωτα για 5-7 δευτερα, και μετα ξεκιναει να χτυπαει!!!!!! Επισης οταν ξεκιναει να χτυπαει σταματαει η δονηση!!!! Δεν ξερω μηπως κανω εγω κατι λαθος γιατι το κινητο το εχω μια μερα μονο αλλα αυτο ειναι απαραδεκτο! Τοσο τελειο κινητο και δεν εχει μια επιλογουλα να χτυπαει και να δονηται μαζι οπως ολα τα κινητα??? Γιατι? :cry:

 

4)Γιατι να μην παιρνει java games και να αναγκαζομαστε να το "ΣΠΑΣΟΥΜΕ" εμεις με καποια διαδικασια? (γιατι μας παιδευετε ρε παιδια??? ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΩΣ που γινεται τουλαχοστον!! :p :happy: )

 

Αυτα τα μειον εχω βρει μεχρι στιγμης που τα θεωρω εντελως ΧΑΖΑ, αφου δεν θα ηταν δυσκολο να εξαλειφθουν σε μελλοντικα UPDATE του κινητου...

 

Κατα τα αλλα ειναι SUPER και το συνηστω ανεπιφυλακτα σε ολους!

Απο Οθονη, Μεγεθος, Ακουστικη, Ηχο, Ποιοτητα ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟ, δεν κολλαει καθολου και ειναι πανεμορφο!

 

Περιμενω την δικη σας γνωμη και τυχον παρατηρησεις!;)

Δεν νομιζω οτι με μια αναβαθμιιση θα φτιαξει αυτα η Σαμσουνγκ γιατι αυτα που λες ειναι χαρακτηρηστικα της εταιριας και οχι καποιο λαθος στο λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung συναγωνιζεται ανταξια την Sony erricson, και την NOKIA κατα την γνωμη μου... Μάλλον καλυτερη ειναι και απο τις δύο!

Συμφωνω οτι δεν προκειται να αλλαξουν τα χαρακτηριστικα αυτα με ενα απλο update στο συγκεκριμενο κινητο, αλλά αυτο το προβλημα με τις φώτο και την αναγνωση αρχειων κειμένου καλό ειναι να το κοιταξει λιγο η Samsung σε μελλοντικα κινητα να το διορθώσει.... Λεπτομερειες μεν, ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ομως! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

File panoswool i samsung akoma den eftase sto epipedo tis nokia-se...kao o monos logos eine oti vazei triklopodies ston eafto tis.ti na kanw to tv out (pou spaniotata xrisimevei)???? gia na vlepw tis diplokataxwriseis ston til katalogo? ti na kanw to pxl viewer otan den eine kai toso praktiko se mia mikri othoni? ti nakane tin entipwsiaki othoni otan sto caller id fenete mia mikrotati photo? ti na kanw to mp3 otan den mporw na to xeiristw ektos an 3ekleidwsw pliktrologio i anoi3w slider? k.l.p den tha sinexisw giati me xaraktirisan provokatora prin liges selides.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που 8εωρώ το σημαντικότερο μεινονέκτημα της Samsung

είναι η τραγική για εμένα αξιοπιστία των κινητών της. Έχω το Ε800

1.5 χρόνο και το έχω παέι για service 4 φορές. Γνωρίζω άλλα 4 άτομα

που είχαν Samsung και άλλαξαν εταιρία επειδή το κινητό τους χάλασε

(κλασικό πρόβλημα η οθόνη). Καταπληκτικό κινητό το D600 αλλά ελπίζω

να αντέξει πολύ παραπάνω απο τους προκατόχους του.

Link to comment
Share on other sites

τα αρνητικα της συσκευης για μενα ειναι τα διπλα ονοματα στον καταλογο,το γεγονος οτι με το μπ3 δεν μπορεις να κανεις τιποτε αλλο,το γεγονος οτι παιρνας

τζαβα με δυσκολια και για μερικους αναλογα με την χρηση η αυτονομια της μπαταριας.Οσο αφορα την καμερα παιζουν ρολο και οι ρυθμισεις και εγω καταφερα σε γενικες γραμμες να βγαλω αρκετα καλες φοτο.δεχομαι οτι το κ750 εχει καλυτερη καμερα αλλα οχι και με τοση διαφορα οσο παρουσιαζεται.το οτι η καμερα στο d600 ειναι εκτεθειμενη ειναι πιο σημαντικο

μειον απο την ποιοτητα της.Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο και μετα απο 1 μηνα που το εχω δεν εχει κολλησει καθολου δεν εχει κανενα προβλημα και αυτο το θεωρω ενα βασικο πλεονεκτημα σε εσχεση με αλλες συσκευες που κολλανε πρεπει να βγαλεις μπαταριες κτλπ.Καλες γιορτες σε ολους ευχομαι και καλη χρονια!!!

 

 

καλημέρα παίδες,

εχθές πήρα και εγώ το D600 αλλά τις επαφές τις μετέφερε κανονικά χωρίς να φαίνονται διπλά τα ανόματα.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που 8εωρώ το σημαντικότερο μεινονέκτημα της Samsung

είναι η τραγική για εμένα αξιοπιστία των κινητών της. Έχω το Ε800

1.5 χρόνο και το έχω παέι για service 4 φορές. Γνωρίζω άλλα 4 άτομα

που είχαν Samsung και άλλαξαν εταιρία επειδή το κινητό τους χάλασε

(κλασικό πρόβλημα η οθόνη). Καταπληκτικό κινητό το D600 αλλά ελπίζω

να αντέξει πολύ παραπάνω απο τους προκατόχους του.

 

Γιατί, η SE πάει πίσω?!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

tasoulis egw eixa kata seira to v200 to D410 to D500 kai twra to D600 den ta exw paei oute mia fora gia service ta exw se sklhrh xrhsh ta kseskizw se omilia se skones se ptwseis kai NAI OLA PANE KALA palia 8umame eixa ena siemens to prwto prwto pou eixa mou epese se mia kafeteria apo to trapezi katw sto patoma kai xalase h mpataria ta eide ola min me trelleneis kai milas etsi gia ta samsung.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Diples kataxwriseis exei otan kaneis copy ton til katalogo apo sim se mnimi til.

 

Φίλε millis σε ευχαριστώ για την επισήμανση.

Για θήκη ξέρει κανείς κάτι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όχι πρεπει πρωτα να τα περάσεις στην μνήμη του κινητού!

 

Όσον αφορα το θέμα της έντασης λοιπόν:

 

1 - Πατάμε τον κωδικό *#8999*8378#

2 - H/W test -> Audio Settings -> IIS Headset

3 - Ανοίγετε το "Rx vol." και στο level 10 βάζετε την τιμή "3" δλδ 3 dB

4 - Και επίσης μέσα στο IIS headset αλλάζετε το Ear gain σε 3 και το HFR gain σε 3.

 

Αυτά για κινητά με αγγλικό μενού, δεν είμαι σιγουρος στα Ελληνικά πως ακριβώς θα λέγονται, αλλά υπάρχει πιθανότητα να είναι και εκεί στα αγγλικά!

 

:!: H παραπάνω ρύθμιση γίνεται με ΔΙΚΗ ΣΑΣ ευθύνη :!:

 

να σε ρωτησω και εγω οταν θες να δυναμωσεις τον ηχο κληςεως να χτυπαει πιο δυνατα πια ρυθμιση πειραζεις [ στο κρυφο μενου ] και επισης αν γνωριζεις του ακουστικου του τηλ. --δεν ξερω αν εχω πειραξει σωστα --και αν εχει καποιος ας μου στειλει τις εργοστασιακες ρυθμισεις σε περιπτωση που κατι κανω λαθος να μπορεσω να τις ξαναρυθμισω - παντως επειδη ειχα το 500

-- οπως επισης εκανα το λαθος και πηρα το κ750[γραφω αλλου γιαυτο] το 600 ειναι σαφως καλυτερο- απο λειτουργικοτητας και μενου-

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Υπαρχει τροπος να παιζουν ποιο δυνατα τα mp3;Γιατι απο ποιοτητα ηχου το κινητο με ικανοποιει αλλα απο ενταση...Παντως το κινητο ΜΑΜΑΕΙ;)
Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

το πήρα και γω προχθες το τιμημένο D600. Μέχρι στιγμής το βρίσκκω υπέροχο, αν και πρωην χρήστης SE νομίζω ότι δεν του λείπει τίποτα. Μενει να δοκιμάσω να βάλω games.

Πως είπαμε μπορόύμε να διαβάσουμε αρχεία Word kai pdf?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

το πήρα και γω προχθες το τιμημένο D600. Μέχρι στιγμής το βρίσκκω υπέροχο, αν και πρωην χρήστης SE νομίζω ότι δεν του λείπει τίποτα. Μενει να δοκιμάσω να βάλω games.

Πως είπαμε μπορόύμε να διαβάσουμε αρχεία Word kai pdf?

 

Τα περνάς στην συσκευή ή στην κάρτα μνήμης και τα ανοίγεις από την συσκευή...απλά! ;)

Link to comment
Share on other sites

αντε εγινε το d-600 μας και κινητο της χρονιας.μπραβο samsung,προσωπικα συνεχιζω να ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με το κινητο,κανενα προβλημα ακομα και φυσικα κανενα κολλημα.καλοριζικο σε οσους το πηραν προσφατα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και με την εγκατάσταση games, λιγο επίπονη διαδικασία θα έλεγα, αλλά μου φένετε όλοι μας λίγο πολύ το "σπάσιμο" και "χακαρισμα" το έχουμε μεσα μας, οπότε αξίζει. Μένει να βρούμε κάποια καλά games τώρα που να δουλεύουν σε foul screen και χωρίς προβλήματα.

Στο επαναλέγειν

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν υπαρχει η δυνατοτητα να δεις σε πληρη οθονη την φωτο που εχεις τραβηξει?

 

ευχαριστω και χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν υπαρχει η δυνατοτητα να δεις σε πληρη οθονη την φωτο που εχεις τραβηξει?

 

ευχαριστω και χρονια πολλα!

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα :(

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous kai kali xronia!

mporei na me voi8isei kaneis sto sygekrimeno provlima?

enw exw egatasthsei to Samsung pc studio 3 kanonika kai ton driver gia usb syndesh, exw syndesei ston ypologisth to d600 me to data-cable, to pc studio den mporei na kanei syndesh me to kinito kai ta Win XP otan vlepoyn to thlefwno kai prospa8oyn na to egatasthsoyn den to katafernoyn me to arxeio .sys poy vriskoyn sto cd. Kamia lysh??

Eyxaristw poly

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous kai kali xronia!

mporei na me voi8isei kaneis sto sygekrimeno provlima?

enw exw egatasthsei to Samsung pc studio 3 kanonika kai ton driver gia usb syndesh, exw syndesei ston ypologisth to d600 me to data-cable, to pc studio den mporei na kanei syndesh me to kinito kai ta Win XP otan vlepoyn to thlefwno kai prospa8oyn na to egatasthsoyn den to katafernoyn me to arxeio .sys poy vriskoyn sto cd. Kamia lysh??

Eyxaristw poly

Και μενα έτσι μου έκανε οταν πηγα να συνδεθώ πρώτη φορά, αλλά με μία επανακίνηση που έκανα στο PC, συνδέθηκε κανονικά μετά.

Drivers USB έβαλες;

Δοκίμασε να τα κάνεις όλα απέγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή, αλλά πρόσεχε πρωτα θα βάλεις drivers USB και μετά θα συνδέσεις το κινητό με το καλώδιο και PC.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα έτσι μου έκανε οταν πηγα να συνδεθώ πρώτη φορά, αλλά με μία επανακίνηση που έκανα στο PC, συνδέθηκε κανονικά μετά.

Drivers USB έβαλες;

Δοκίμασε να τα κάνεις όλα απέγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή, αλλά πρόσεχε πρωτα θα βάλεις drivers USB και μετά θα συνδέσεις το κινητό με το καλώδιο και PC.

 

ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση, θα το δοκιμάσω αμέσως.

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...