Jump to content

Αγγλία με αστική χρέωση ανα δευτερόλεπτο


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η προσφορά είναι εκπληκτική. :D

Το μόνο που φοβάμαι είναι οτι κάτι λάθος πρέπει έχει κάνει η netone...

Δεν είναι δυνατόν να προσφέρει αυτό το ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΗΜΑ και να μην το έχει προωθήσει ούτε μέσω του web-site.

Teras εσύ πως το έμαθες;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι τρύπα στο λογισμικό τους.. ένας φίλος μου το είπε και μετά έκανα δοκιμές..

Δηλαδή να περιμένουμε να τον καταργήσουν τον αριθμό :(

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω.. ετσι και αλλιώς δεν πιστεύω ότι χάνουν λεφτά.. απλώς δεν κερδίζουν.. η κερδίζουν πολύλίγα και δεν τους φαίνεται.. θα το είχαν βρεί αν χάναν λεφτά
Link to comment
Share on other sites

paides den eime sigouros os pros ti AKRIVOS sinvenei alla pisteuo to eksis.

 

proton ta tilefonimata gia agglia, ameriki, germania etc einai apo ftinotera apo to kostos astikou ellinikou tilefonimatos eos dorean se merikes periptosis -den prokite na katso na analiso pos einai dorean-.

 

to tilefono apo oti katalaveno anoikei stin eteria, opote opios pernei meso aftou tou tilefonou plironei automata kai ta teli termatismou klisis sto diktio tis eterias opote i eteria to isoskelizei me auto ton tropo.

 

diladi oi eteries pou prosferoun dorean internet opos i tellas kai alles pos vgazoun ta eksoda tou???

 

Brgds

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι. Η εταιρία κερδίζει από τα τέλη τερματισμού στο δίκτυο της. Το συζητήσαμε και προηγουμένως εξάλλου. Δε νομίζω να αποτελεί κανενός είδους τρύπα.... Είναι κάτι πολύ σύνηθες στο εξωτερικό, ειδικά στη Βρετανία.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αλήθεια. Μπορούμε να τηλεφωνούμε Αγγλία (σταθερό μόνο) από οποιοδήποτε τονικό τηλέφωνο και η χρέωση να γίνεται με αστική μονάδα και μάλιστα ανά δευτερόλεπτο.

 

Απλά καλέστε 2112209999 και μετά τον ήχο τον αριθμό της Αγγλίας που θέλετε να καλέσετε. Ετσι απλά.

 

Με το προθεμα για Αγγλια πρωτα μετα το 211..... ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με το προθεμα για Αγγλια πρωτα μετα το 211..... ????

 

Από Ελλάδα τηλεφωνάς στο 2112209999

Μόλις ακουσεις ένα ηχητικό σήμα πληκτρολογεις 0044 και τα λοιπά .

Μπορείς επίσης να καλέσεις Καναδά και ΗΠΑ με αστική χρέωση από αττική και υπεραστική από την υπόλοιπη Ελλάδα ( Κυριακές Αστική).

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες τρύπες υπάρχουν πολλές.

Αρκεί να βρείτε μια εταιρία που να έχει «diza». Diza είναι η κάρτα που επιτρέπει στα κέντρα να έχουν μαγνητοφωνημένα μηνύματα και να πληκτρολογείς τον αριθμό του εσωτερικού.

 

Βρείτε ένα Panasonic με αυτή την λειτουργία και πάρετε τηλ . μόλις ακουστεί το μήνυμα πατήστε 9. Αν αυτός που προγραμμάτισε το κέντρο δεν έχει βάλει κωδικό τότε παρτε οπού θέλετε.

Εγώ έχω βρει τουλάχιστον τρία τέτοια Panasonic. Προφανώς το ίδιο θα συμβαίνει και με αλλά κέντρα. Παίξετε με το 0 και το 9.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες τρύπες υπάρχουν πολλές.

Αρκεί να βρείτε μια εταιρία που να έχει «diza». Diza είναι η κάρτα που επιτρέπει στα κέντρα να έχουν μαγνητοφωνημένα μηνύματα και να πληκτρολογείς τον αριθμό του εσωτερικού.

 

Βρείτε ένα Panasonic με αυτή την λειτουργία και πάρετε τηλ . μόλις ακουστεί το μήνυμα πατήστε 9. Αν αυτός που προγραμμάτισε το κέντρο δεν έχει βάλει κωδικό τότε παρτε οπού θέλετε.

Εγώ έχω βρει τουλάχιστον τρία τέτοια Panasonic. Προφανώς το ίδιο θα συμβαίνει και με αλλά κέντρα. Παίξετε με το 0 και το 9.

αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον... τι εννοείς να βρούμε panasonic??? Εγώ έχω 2 ασύρματα panasonic..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ναι Είναι τσεκαρισμένο. Από Αθήνα έχει αστική χρέωση.Υπεραστική έξω από τον νομό Αττικής.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι εκπληκτική. :D

Το μόνο που φοβάμαι είναι οτι κάτι λάθος πρέπει έχει κάνει η netone...

Δεν είναι δυνατόν να προσφέρει αυτό το ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΗΜΑ και να μην το έχει προωθήσει ούτε μέσω του web-site.

Teras εσύ πως το έμαθες;

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ.

ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ my card ΕΧΕΙ 200 ΛΕΠΤΑ ΣΤΑ 6 ΕΥΡΟ

ΔΗΛ.Ο.Ο3 ΤΟ ΛΕΠΤΟ.ΜΕ Φ.Π.Α

by b.t ΦΥΣΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ, να επανέλθεις στο θέμα όταν λάβεις τον λογαριασμό σου.

Oxi etsi einai opow ta leei.

H my card poy einai me ton idio paroxo και υπαρχει σε ολο το νομο αχαιας αν εχεις αμφιβολιες εχει με φ.π.α 0.03 cent το λεπτό.

Βεβαια θα υπαρξουν και ακομα καλυτερες προσφορες γιατι ερχεται και το καλοκαίρι. :shifty: :!:

Link to comment
Share on other sites

Το οτι η χρέωση είναι ΑΣΤΙΚΗ τις ΚΥΡΙΑΚΕΣ, αυτό είναι τσεκαρισμένο;

 

Επίσης. Με την Κύπρο ισχύει;

 

Ρε γαμώτο...Για κινητά κανά φτηνό...Αυτά μας έχουνε φάει τη ζωή.......:(:(

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Το οτι η χρέωση είναι ΑΣΤΙΚΗ τις ΚΥΡΙΑΚΕΣ, αυτό είναι τσεκαρισμένο;

 

Επίσης. Με την Κύπρο ισχύει;

 

Ρε γαμώτο...Για κινητά κανά φτηνό...Αυτά μας έχουνε φάει τη ζωή.......:(:(

Για την Κύπρο υπάρχουν οι εξής προσφορές που είναι δοκιμασμένες

Κάρτα Smileandweb μέχρι 1η Ιουνίου χρέωση 0,03333 δηλαδή με 3 Ευρώ μιλάς 90 λεπτά. Με την 15 Ευρώ πέρνεις άλλο 1 δώρο και σου έρχεται με 15 ευρώ 480 λεπτά δηλαδή 0,03125 το λεπτό. ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για ΣΤΑΘΕΡΑ.

ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ ΟΤΕ μέχρι 30 Μαΐου χρέωση 0,066 .

Με την ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ 25 ευρώ + 5,5 δώρο η χρέωση είναι 0,057.

Μετά την 1η Ιουνίου θα δούμε πάλι πια είναι η καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ ΟΤΕ μέχρι 30 Μαΐου χρέωση 0,066 .

Με την ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ 25 ευρώ + 5,5 δώρο η χρέωση είναι 0,057.

Μετά την 1η Ιουνίου θα δούμε πάλι πια είναι η καλύτερη

 

Φανταζομαι και στη χρονοκαρτα πλεον χρεωνουν διαφορετικα τις κλησεις προς διεθνη κινητα απ'οτι τα σταθερα ε? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι και στη χρονοκαρτα πλεον χρεωνουν διαφορετικα τις κλησεις προς διεθνη κινητα απ'οτι τα σταθερα ε? :worry:

Η χρέωση στην χρονοκάρτα παραμένει η ίδια.

Δηλαδη για Ευρωπαϊκές χώρες χρεώνει 0,15 ευρώ κάθε 30 δευτερόλεπτα .

Μέχρι τις 30 Μαΐου όμως υπάρχει προσφορά για ορισμένες χώρες ( Αμερική, Αγγλία Καναδά Αυστραλία Κύπρο Ιταλία, Γερμανία και Γαλλία ) Η προσφορά ισχύει μόνο για σταθερά και είναι ίδια με την υπεραστική χρέωση εντός Ελλάδος δηλαδή 0,032 κάθε 27,4 δευτερόλεπτα!

Θα δούμε αν αυτή η διαφοροποίηση παραμείνει και μετά τις 30 Μαΐου...

Πάντως σύμφωνα με μη επιβεβεωμένες πληροφορίες η smileandweb θα αλλάξει πολλές από τις εξωπραγματικές της τιμές μετά την 1η Ιουνίου . Αναμένουμε να δούμε πως θα εξελιχτεί ο ανελέητος ανταγωνισμός στις κάρτες!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...