Jump to content

Honor V9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το Honor V9 , η τελευταία έκδοση είναι η b341 , αυτή υποστηρίζει το face unlock, αλλά μέχρι στιγμής μέσω ota , δεν έχει δώσει νέα έκδοση, μέσω FF app , βλέπω την b341, αλλά δεν μου δίνει έγκριση για εγκατάσταση. Επίσης μέσω το app hicare , μου δίνει τη δυνατότητα να προχωρήσω υποτίθεται στη b341, αλλά όταν το επιλέγω, βγαίνει αυτόματα στον επίσημο τρόπο αναβάθμισης (system update), όπου ψάχνει αλλά τελικά δεν δίνει τίποτα καινούριο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω την έκανα μέσω ΟΤΑ την ενημέρωση και πήγα στην β431

αλλά από ότι είδα παραμένουν τα προβλήματα που υπήρξαν απο το μεγαλό αυτό update χωρίς να λυθούν όπως είναι ότι το gps δεν λειτουργει καθόλου καλα στους κλειστούς χώρους και ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εύρεση συσκευής και γενικά να καταγράφει όπου πας

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έγινε approved η Β362 και έβγαλαν και Β363. Ξέρουμε πότε θα γίνει approved η 362?

 

Έχει αργήσει να γίνει. Συνήθως γίνεται μεταξύ 2 και 3 εβδομάδων. Θεωρητικά μία από τις επόμενες ημέρες, θα γίνει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου το V9 , πάντως ακόμα να δωθεί το πράσινο φως είτε ota είτε μέσω FF . Παραμένω στην Β336 και αναμένω , ελπίζω σύντομα να δω νέα αναβάθμιση....
Link to comment
Share on other sites

Έχει αργήσει να γίνει. Συνήθως γίνεται μεταξύ 2 και 3 εβδομάδων. Θεωρητικά μία από τις επόμενες ημέρες, θα γίνει.

 

Έγινε επιτέλους approved η 362. Την δοκίμασε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε επιτέλους approved η 362. Την δοκίμασε κανείς?

 

Έως τώρα λειτουργεί χωρίς κάποιο πρόβλημα. Και η αναγνώριση προσώπου λειτουργεί καλά. Εννοείται με μεγαλύτερο χρόνο ξεκλειδώματος από αυτό του δακτυλικού. Μέχρι τώρα πάντως καλή δείχνει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα στο v9 ειναι το 3g και οχι το 4g, παντως με vodafone παιζει στα 1800mhz, απροβληματιστα 4G, πρεπει να δεις στην περιοχη σου σε τη συχνοτητα εκπεμπει ο καθε παροχος
Link to comment
Share on other sites

4g+ εχει παιδια ειτε το 8προ ειναι το 9?

 

Στο 8pro, κατέβαζε μέσω cosmote με 90Mb/sec άρα έχει 4g+. Έγινε approved και η 363. Το μόνο που αλλάζει είναι η ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Στο 8pro, κατέβαζε μέσω cosmote με 90Mb/sec άρα έχει 4g+. Έγινε approved και η 363. Το μόνο που αλλάζει είναι η ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου.

 

εμφανιζε το +?

εχω την αισθηση οτι ολα τα honor φτανουν μονο cat 4...

Link to comment
Share on other sites

Το honor 8 pro, κατεβάζω ενημέρωση σε 8.0.0.363 (C432).

Ένα αρχείο 118mb.

Ενημέρωση ασφαλείας είναι.

Link to comment
Share on other sites

εμφανιζε το +?

εχω την αισθηση οτι ολα τα honor φτανουν μονο cat 4...

 

τα honor ήταν από τα πρώτα που είχαν cat 6

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα, έκανε 20 λεπτά, να κατεβάσει το αρχείο 118mb , και φοβήθηκα μήπως ήταν κατεστραμμένο αρχείο.

Επίσης, όταν πήγε να ξεκινήσει το update, έγραψε: ο server είναι κατελημενως, δοκιμάστε αργότερα.

Και μετά από 2 λεπτά, πάτησα ξανά, ενημέρωση, και έκανε το update. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά κάτοχός του κι εγώ πλέον (ίσως να το πήρα από ένα παλικάρι που έχει γράψει στις προηγουμενες σελίδες)..

Εχω περάσει την τελευταία c432 αλλά δεν έχω εμπειρία με κάποια άλλη.. Οπότε απλά το κινητό τα σπάει για μένα. Και ας μην έχω OTA αυτοματες κι ας τις βάζω εξαναγκασμένα μεσω FF.\

Ερώτηση: κάποια καλή θήκη πλάτης, όο πιο λεπτή γίνεται για να απολαυσουμε το ήδη πανλεπτο κινητό; Αυτη τη στιγμη ειμαι με μια χοντρη θηκη ατζεντα και με ξενερωνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Στο honor 8 pro, φλασαρισμα την remix, απέτυχα, δεν γίνεται η εγκατάσταση, πέρασα μια AOSP, δεν μου άρεσε, και πέρασα ξανά την στοκ.
Link to comment
Share on other sites

https://www.themefoxx.com/2017/12/how-to-change-fonts-emui-8.html

https://huaweiemuithemes.blogspot.com/p/how-to-apply-custom-emui-theme-and.html

https://forum.xda-developers.com/honor-8-pro/themes/noroot-font-styles-t3641828

 

δεν μπορεσα να αλλαξω την γραμματοσειρά στον chrome browser, αλλα μονο στο ρυθμισεις, και δεν μπορω να βρω το λαθος.

προστιθεται στις ρυθμισεις η επιλογή font style.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
η τελευταία έκδοση του honor v9 είναι η b342??? ή έχει βγει κάποια άλλη??
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...