Jump to content

Honor V9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ. Σήμερα ανακάλυψα και κάποια ανοιχτόχρωμα σημεία στην οθόνη, οπότε επικοινώνησα με το service και θα κάνει μια επίσκεψη. Για να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και πάλι!

Το κινητό επέστρεψε από το service με καινούργια οθόνη και μητρική. Η λήψη wifi έχει βελτιωθεί αισθητά, ενώ νομίζω ότι και η εστίαση είναι καλύτερη.

Το θέμα που έχω τώρα είναι ότι το τηλέφωνο είναι στην έκδοση Β183 του λογισμικού και δε βρίσκει ενημέρωση ούτε για την Β189 που ήδη είχα εγκαταστήσει πριν το στείλω στο service. Επικοινώνησα με το service και μου είπαν ότι έβαλαν "γερμανική" μητρική, όπως και η προηγούμενη που είχα. Υπάρχουν άλλα μέλη που είναι ακόμα στην B183; Θυμάμαι ότι όταν είχα το LG G4, μετά τη βόλτα του στο service για αντικατάσταση μητρικής λόγω bootloop, είχε πάψει να λαμβάνει ενημερώσεις ΟΤΑ και δε θα ήθελα να συμβαίνει το ίδιο κι εδώ.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το Honor 8 pro από τον Ιούλιο και είμαι πολύ ευχαριστημένος έχω όμως μια απορία. Το μόνο update που έχω λάβει είναι τον Αύγουστο. Τρέχω την έκδοση DUK-L09 C432B183. Είδα όμως κάπου ότι έχουν βγει και νεότερες αλλά εμένα δεν μου τις βγάζει μέσω OTA.
Link to comment
Share on other sites

http://consumer.huawei.com/minisite/gr/androidupdate/index.html ,,, δεν το έχω δουλέψει το hicare,,, Υπό ιδία ευθύνη!!!!!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην αναζήτηση της google:

How update huawei with hicare,

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η αναβάθμιση εξαρτάται κι από τη SIM, που υπάρχει στη θέση 1. Όταν επέστρεψε το κινητό από το service, έφερε την έκδοση λογισμικού 183 και κατά τα λεγόμενα των τεχνικών η μητρική που είχε τοποθετηθεί ήταν γερμανική. Υποψη ότι το κινητό αγοράστηκε από ν Ελλάδα και είναι unbranded κι έχω 2 sim: μια ελληνική (Vodafone) και μια ενός ιταλικού παρόχου (ΤΙΜ). Έκανα πολλές φορές αναζήτηση ενημερώσεων, έχοντας την ελληνική sim στη θέση 1 και την ιταλική στη θέση 2 ή και χωρίς καμία sim στο tray, αλλά δεν προέκυπτε αναβάθμιση. Όταν, όμως, αντέστρεψα τη θέση των sim (ιταλική στη θέση 1 και ελληνική στη 2) αμέσως μου προτάθηκε η αναβάθμιση στην 189 και ακολούθως στην 360. Τώρα έχω την 360 και φαίνεται να λειτουργεί άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Επανεφερα το κινητό, σε android 7.0, με την εφαρμογή firmware finder,, για την οποία δεν έχω μάθει απόλυτα πως δουλεύει.

Περιμένω οπότε θα έχει ΟΤΑ, θέλω official τρόπο.

Εγώ δεν έχω κάρτα sim, στο κινητό, ούτε φυσικά από το εξωτερικό.

( Την κάρτα sim την έχω σε ένα κινητό sony).

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνησα στην Αθηνα, στην Huawei, μου ειπαν να βαλω καρτα sim, και το εκανα.

και περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα σήμερα στην huawei στην Αθήνα.

Έδωσα το ΙΜΕΙ, μου είπαν ότι η συσκευή είναι από Γερμανία,,, δεν θυμάμαι από πού την αγόρασα,,,,, από amazon.de,,,H ,,,. από το eglobal.

Μου είπανε ότι έχει εγγύηση, είναι από Γερμανική εταιρεία, και ότι θα καθυστερήσει σχετικά η αναβάθμιση.

Εν τω μεταξύ, έχω από τον Ιανουάριο, που παιδευομαι για το update, και είναι σπάσιμο,, ένας γνωστός μου με Huawei 10 , έκανε το update σε Oreo.

Κατέβασα το opera VPN, έβαλα χώρα την Γερμανία, τίποτα δεν έγινε.

Από ότι διάβασα, στην Αγγλία, Γαλλία έχει γίνει το update, εδώ και έναν μήνα.

Κοίταξα στο site της honor, μήπως έχουν ανεβάσει την rom, Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΒΓΑΛΕ ενδειξη για ΟΤΑ.

Φορτιζω τωρα το κινητο, θα την κανω μετα από μια ωρα, είναι ξεφορτιστη η μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

Eγινε το update σε oreo.

Έκανα και επαναφορά σε εργοστασιακά δεδομένα , επειδή είναι μεγάλο update.

Τώρα θα στήσω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται, έχουν αρχίσει να δίνουν το update στην Ελλάδα.

Περίμενε τις επόμενες ημέρες.

Μπορεί ς να τηλ. στην huawei Αθήνα, δώσε το ΙΜΕΙ, να το κοιτάξουν.

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; πχ την 189;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Huawei Αθήνα, τηλέφωνο: 2111988000

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βγήκε και η 362 αλλά δεν είναι approved ακόμη η οποία δίνει το face unlock.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω και έτσι έκανα την αναβάθμιση μέσω Firmware Finder. Παρατήρησε και γενικά κάνεις μετά την αναβάθμιση κάποιο lag ή γενικά να μειώθηκε η ταχύτητα της συσκευής? Και έχω την εντύπωση ότι αργεί να φορτίσει κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω και έτσι έκανα την αναβάθμιση μέσω Firmware Finder. Παρατήρησε και γενικά κάνεις μετά την αναβάθμιση κάποιο lag ή γενικά να μειώθηκε η ταχύτητα της συσκευής? Και έχω την εντύπωση ότι αργεί να φορτίσει κιόλας.

 

Σε εμενα που φοραω την Β336, δεν εχω κανενα προβλημα, μπορεις να την ξανα περασεις μηπως κατι δεν πηγε καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε και η 362 αλλά δεν είναι approved ακόμη η οποία δίνει το face unlock.

 

Β362? η τελευταια ειναι η Β341!!! εχεις καμια αλλη πηγη?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε το Honor 8 pro. Μήπως έχεις την κινεζική έκδοση το V9 και για αυτό υπάρχει διαφορά στις εκδόσεις Android

 

Αυτό που γράφει ο Κώστας. Η 362 που ανέφερα παραπάνω είναι για το Honor 8 Pro με την οποία ενεργοποιείται το face unlock. Για το v9, σίγουρα θα έχει διαφορετική αρίθμηση εκδόσεως.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφει ο Κώστας. Η 362 που ανέφερα παραπάνω είναι για το Honor 8 Pro με την οποία ενεργοποιείται το face unlock. Για το v9, σίγουρα θα έχει διαφορετική αρίθμηση εκδόσεως.

 

Πάντως σήμερα που μπήκα να δω στο Firmware Finder δεν υπήρχε η 362 ενώ παλιά ήταν. Την κατέβασαν?

Link to comment
Share on other sites

για το honor v9 πέρα από την b336 έχει βγει άλλη έκδοση;;;
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...