Jump to content

[Επίσημο] Motorola V1050


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

How To Export Voice Notes

 

The only known way to save voice record is this:

 

- Create a new MSS message.

- Click on the menu-button and go to add-> Voice record.

- Register your record and save the MMS in your phone.

- Then open the p2k man and save to PC the file(s) called smil_vn_X.amr (where X is a number) saved in the directory /a/mobile/tmp/.

- If you can't find *.amr files in that directory, open your draft MMS and have a preview, reload the files list in p2k manager and download the files!

- If you want to hear your *.amr files in the PC, you must convert them to *.wav using AMR Converter.

- If you want to hear your *.amr files from the muldimedia section of your phone, you must upload the files to the /a/mobile/audio/ folder. (Toez Tip : use mPT for this.)

- If you want to use your *.amr files as a ringtone, you must convert them to *.mp3 files and upload them to the /a/mobile/audio/ folder. (Toez Tip : use mPT for this.)

 

originally posted by Treviño

 

 

 

 

 

enas tropos pou xerw kai an sas pw oti proxthes to ekana me ton tropo pou eipa kai exw idi sosmeno to arxeio me onoma smil_vn_X.amr tha gelasete alla egine ,diabazontas twra oti den mporeite na to kanete to xanaprospathisa alla den mporw na thimithw ti ekana....poly wra edw pernaw kai exw kanei frappebrain...molis thimithw tha to grapsw analitika...ws tote enas tropos sigouros einai o parapanw...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 676
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα.Να σε ρωτήσω και γω κάτι.Από που το πήρες,γιατί και γω από Vodafone το αγόρασα και δεν έχει μέσα ούτε handfree ούτε καλώδιο USB.

 

Αν ξέρεις κάποια πληροφορία πες μου σε παρακαλώ..

Το πήρα μέσω εταιρικής σύνδεσης (το κινητό ήρθε με courrier στην εταιρία μου) οπότε δεν έχω ιδέα από που το στείλανε...

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί στην κάτω μεριά δεν υπάρχει αυτοκόλλητο; Λογικά πρέπει να υπάρχει και να αναφέρει κάποια από τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου και το τί περιέχει η συσκευασία. Αν δεν υπάρχει πάρτε ένα τηλέφωνο στη Motorola, ρωτήστε αν στη συσκευασία περιλαμβάνονται καλώδια, hands free κτλ. και αν απαντήσουν θετικά πηγαίνετε κατευθείαν στην Vodafone και απαιτήστε τα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται hagi εμείς την πατήσαμε...

 

Το κουτί έχει στο κάτω μέρος ένα αυτοκόλητο που είναι κολλημένο επάνω από τα όσα γράφει το κουτί τυπωμένα...

 

Το αυτοκόλητο λοιπόν ΔΕΝ γράφει ότι περιλαμβάνει "mobile tools" -USB...

 

Αυτό το βρίσκω πολύ φτηνό από μεριάς Vodafone - Motorolla.

Link to comment
Share on other sites

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

Όπως φαίνεται hagi εμείς την πατήσαμε...

 

Το κουτί έχει στο κάτω μέρος ένα αυτοκόλητο που είναι κολλημένο επάνω από τα όσα γράφει το κουτί τυπωμένα...

 

Το αυτοκόλητο λοιπόν ΔΕΝ γράφει ότι περιλαμβάνει "mobile tools" -USB...

 

Αυτό το βρίσκω πολύ φτηνό από μεριάς Vodafone - Motorola.

Αυτό που έχει συμβεί στην πραγματικότητα είναι ότι υπάρχουν δύο διαφορετικές παρτίδες, η μεταγενέστερη περιέχει τα επιπλέον αξεσουάρ και πιθανώς να έχει και λίγο διαφορετικής σχεδίασης συσκευασία ως προς το άνοιγμά της. Αυτό μου έχει συμβεί δύο φορές, μία με το StarTAC 85 και μία με το V600. Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να το γνωρίζει από πριν κάποιος αλλά ισχύει ο κανόνας να αποφεύγονται οι πρώτες παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει γίνει το ανάποδο, από τηλ που πήρα τώρα στο Vodafone κατάστημα στην Γλυφάδα, μου είπαν ότι έχει μόνο τον φορτιστή, διότι έχει πέσει η τιμή του, οπότε θα τα πουλάνε έξτρα :O
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΙς ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕς ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ V1050 ΚΑΙ ΣΤΟ V635.ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ. :O

 

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ BLUETOOTH?ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΙς ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕς ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ V1050 ΚΑΙ ΣΤΟ V635.ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ. :O

 

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ BLUETOOTH?ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ?

Υπέρυθρες δεν έχει κανένα από τα δύο. Bluetooth έχει μόνο(?) το V635. Από 'κει και πέρα το V1050 έχει μεγαλύτερη οθόνη (240x320 pixels αντί για 176x220), περισσότερη εσωτερική μνήμη, είναι 3G, λίγο μεγαλύτερο σε διαστάσεις και βγαίνει μόνο σε Vodafone Live έκδοση. Αυτές είναι οι βασικότερες διαφορές τους σε γενικές γραμμές.

Για περισσότερες πληροφορίες δες τα παρακάτω links:

V1050

http://direct.motorola.com/eng/Web_full_specs.asp?Country=GBR&language=ENG&productid=29525&strPrimaryOption=FS&lSecondaryOption=-1

V635

http://direct.motorola.com/eng/Web_full_specs.asp?Country=GBR&language=ENG&productid=29297&strPrimaryOption=FS&lSecondaryOption=-1

Link to comment
Share on other sites

Φίλε clm, προφανώς είσαι από τους τυχερούς, εγώ την πάτησα :)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει γίνει το ανάποδο, από τηλ που πήρα τώρα στο Vodafone κατάστημα στην Γλυφάδα, μου είπαν ότι έχει μόνο τον φορτιστή, διότι έχει πέσει η τιμή του, οπότε θα τα πουλάνε έξτρα :O

 

Εννοείται με Τ-flash card και ανταπτορα SD τουλάχιστον έτσι ?

"Ranger M.D." the new nickname for varadero's friend!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με Τ-flash card και ανταπτορα SD τουλάχιστον έτσι ?

Αυτό τουλάχιστον ειναι σωστο, άμα δεν είχε και αυτά μέσα θα θέλανε λεμονοκουπες! :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει περίπτωση για καποιο link για το mobile tools, γιατί έχω καλώδιο MPX220 αλλά δεν έχω το software.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πήρα σήμερα το πρωι την αντιπροσωπεία της Motorola και μου είπαν επι λέξη: "Ναι το γνωρίζουμε. Δυστυχώς (!!!) μας ενημέρωσαν σήμερα πως η Vodafone ζήτησε οι παρτίδες για Ελλάδα να είναι ΜΟΝΟ με φορτιστή (πάλι καλά) και με την κάρτα μνήμης 32 ΜΒ. Σας λέω δυστυχώς γιατί απ' ότι γνωρίζουμε σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη η συσκευασία της Vodafone περιέχει κανονικά και το USB και το λογισμικό Mobile Tools καθώς και ακουστικά hands-free"...

 

Αυτά στην υπόλοιπη Ευρώπη, όπως στην Αγγλία π.χ. που επίσης με 4 λίρες πάγιο τον μήνα (6 Ευρώ) σου δίνουν 1.200 δωρεάν λεπτά ομιλίας. Οι υποανάπτυκτοι :X :X :X

 

Ελλαδιστάν

Link to comment
Share on other sites

Φίλε clm, προφανώς είσαι από τους τυχερούς, εγώ την πάτησα :)

 

Μάλλον θα σε μιμηθώ και θα την πατήσω κι εγώ, συνειδητά πλέον...

 

Τουλάχιστο ας βάζανε το stereo H'free, στην Ιταλία το δίνει 299Ευρώ χωρίς data suite αλλά ΜΕ H'free. H M@#$%$A είναι πως το MP3 είναι από τα βασικά ατού του τηλεφώνου αλλά τώρα χρειάζεται 60-65 ευρώ για κάρτα 256ΜΒ και ακουστικά! Παραμένει πάντως φθηνό, ειδικά με τις επιδοτήσεις ανανέωσης voda!

"Ranger M.D." the new nickname for varadero's friend!
Link to comment
Share on other sites

eimai kai egw apo tous tixerous...mono fortistis.....kalodio tha parw apo kana filo gia na aniksw to java installer....as kanei post kapios pos to kanoume afto me leptomeries...akoma kai screen shot an einai dinaton....kai tha agorasw mono ta stereo akoustika.....exw card reader gia ta ipolipa!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό, το V525 (μάλλον V600 είναι :P), άρχισε να παραδίδει το πνεύμα του, έχει πέσει απο τον 2ο όροφο στις σκαλές στο ισόγειο... Πάντως καλά κρατιέται, αν εξαιρέσουμε οτι εδώ και 3 μήνες έχει χάσει τα κουμπιά που ρυθμίζουν την ένταση του ήχου, κατά την διάρκεια της κλήσης... Για πολύ καιρό έψαχνα ένα κινητό να μου αρέσει και να έχει καλή οθόνη. Το κορυφαίο αυτή την στιγμή για` μένα είναι το Μ430i της Mitsubishi, αλλά δυστυχώς είναι μόνο για COSMOTE. Πρίν κάνα μήνα διαπίστωσα οτι μου αρέσει το Inno A10, τόσο σχεδιαστικά όσο και λειτουργικά, επίσης τα χαρακτηριστικά του είναι τέλεια με μνήμη 128 MB, αλλά δυστυχώς δεν έχει υποδοχή για SD μνήμες και πάει λέγοντας... Είπα να το πάρω έχω επιδότηση γύρω στα 140 ευρώ, στο VF240, αλλά θέλει 190, λέω καλύτερα όχι.... Σήμερα εντελώς ξαφνικά γιατί το V525, μου έκανε κάποιες τρελίτσες, το έχω 14 μήνες, σκέφτηκα οτι ήρθε η ώρα της αλλαγής. Εντελώς τυχαία είδα το V1050 και μου πολυάρεσε, ειδικά το οτι δέχεται εξωτερικές μνήμες για` μένα είναι όλα τα λεφτά... Ρώτησα πόσο θα μου κοστίσει και μου είπαν οτι θα πρέπει να πληρώσω μόλις 58 ευρώ και σκέφτηκα οτι καλύτερο. Όμως αυτο που με αποσχολεί είναι, εάν θα μπορέσω να απαλλαχθώ απο το VF menu, VF live και τα ηλήθια εικονίδια τους, όπως ακριβώς έγινε και με το V525... Γνωρίζει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε γι` αυτό?
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Όμως αυτο που με αποσχολεί είναι, εάν θα μπορέσω να απαλλαχθώ απο το VF menu, VF live και τα ηλήθια εικονίδια τους, όπως ακριβώς έγινε και με το V525... Γνωρίζει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε γι` αυτό?

Για την ώρα η λύση να περάσεις το flex του Ε1000 αλλά θα χάσεις τη δυνατότητα να τραβάς βίντεο (για φωτογραφίες δεν υπάρχει πρόβλημα). Μέχρι στιγμής όσο κι αν έψαξα δεν έχω βρει κάτι που να είναι specific για το V1050.

Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνήσω και εγώ με πολλούς πιο πάνω.

 

Πέραν από το απαράδεκτο περί μη ύπαρκης USB-Hands Free κλπ. το 1050 είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο με τρομερά καλές επιδόσεις και ποιότητα. Ήδη διανύω την τρίτη ημέρα που το έχω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με όλα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους όσους σκέπτονται να το αποκτήσουν.

 

Η Vodafone πράγματι το δίνει σε χαμηλές τιμές 40-60 Ευρώ με επιδότηση και μέχρι Δωρεάν αν πας σε μεγάλο πρόγραμμα.

 

Μία μόνο πληροφορία αν ξέρει κανείς. Όταν στέλνω SMS πρέπει κάθε φορά να ζητάω "Αναφορά Παράδοσης=ΝΑΙ" ή μπορώ αυτό να το ρυθμίσω από κάπου να γίνεται μόνιμα (και αν ναι από που; ) Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ama afto to kinito eixe Bluetooth kai megaliteri diarkeia video apo 30'' opos exw diavasei kapou tha to eperna xwris defteri skepsi. Alla gia aftous tous dio logous den kanw to 'next step'...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το πήρα από κατάστημα Vodafone και έχω φίλο μου εκεί.Ο ίδιος δεν ήξερε τί συμβαίνει και ίσως μάθω αύριο.

 

Πάντως σήμερα που το έψαξα λίγο κατάλαβα ότι τελικά δεν βγάζεις άκρη.Μίλησα στην αρχή με Vodafone και μου είπαν ότι δεν ξέρουν τί περιλαμβάνει η συσκευασία και μου έδωσαν να μιλήσω με Motorola.

Εκείνοι μου είπαν ότι έχει δημιουργηθεί σύγχυση με το θέμα αυτό αλλά ότι δεν περιλαβάνει ούτε handsfree ούτε USB.

Στη συνέχεια επειδή η Vodafone είναι πελάτης μας στην εταιρία μου μίλησα με κάποιον συνάδελφο εκεί και του είπα αν μπορεί να μάθει.

Μετά από λίγο μου είπε ότι άνοιξαν ένα καινούργιο κουτί και είχε μέσα και handsfree και USB.

Τί να πω είναι μπέρδεμα.Για τον φίλο που είπε για την παρτίδα έχει δίκιο πιστεύω.Κάτι έχει γίνει αλλά εγώ το πήρα εχθές με καινούργια παρτίδα και σε κανένα κουτί από όσα είχε στο μαγαζί δεν υπήρχε μέσα τίποτα.

Θα δούμε τί θα γίνει εντός των ημερών.

 

Κάτι άλλο τώρα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος..Δεν το έχω ψάξει πολύ το κινητό αλλά σήμερα είδα ότι δεν κρατάει στις επαφές δύο νούμερα τηλεφώνου αλλα δημιουργεί ξανά το ίδιο όνομα με τα ίδια στοιχεία και απλώς αλλάζει το τηλέφωνο.Εϊναι όντως έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ama afto to kinito eixe Bluetooth kai megaliteri diarkeia video apo 30'' opos exw diavasei kapou tha to eperna xwris defteri skepsi. Alla gia aftous tous dio logous den kanw to 'next step'...

 

Όχι έχει πολύ περισσότερο. 3 λεπτά και πιθανώς παραπάνω με έξτρα κάρτα μνήμης. Έχει 3 λεπτά διάρκεια εγγραφής βίντεο. Για το bluetooth συμφωνώ μαζί σου. Είναι κάτι που λείπει, αλλά αν υπήρχε σίγουρα θα ανέβαζε την τιμή. Εδώ βγάλανε το USB από μέσα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ V1050 ΚΑΙ ΤΟΥ V635,ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΤΟΥ V635 ΥΠΑΡΧΕΙ USB ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ HANDS FREE ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ?

ΑΚΟΜΗ ΤΟ V635 ΤΡΑΒΑΕΙ 3 ΛΕΠΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΟΠΩΣ ΤΟ V1050 Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...