Jump to content

[Επίσημο] Motorola V1050


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks Tsintignis. Ξέρεις μήπως που θα κατεβάσω το ¨mobile phone tools"? Επίσης μπορώ να περάσω εφαρμογές, παιχνίδια στο κινητό? Έχω παραγκείλει το κανονικό usb απο vodafone shop εδώ και 3 βδομάδες και ακόμα τπτ και το usb που έχω(MA 8860c) μάλλον δεν κάνει δουλειά. Να καλύψω τις ακίδες της φόρτισης? Ευχαριστώ!

 

Νομίζω ότι έχω κι εγώ το USB ΜΑ 8860C και δουλεύει κανονικά στο Mobile phone Tools χωρίς να καλύψεις τις ακίδες :) ...

 

Δοκίμασε αυτό το link για να κατεβάσεις το Mobile phone Tools v3.23 και κάνε update για να αναγνωρίσει το V1050 ;) : http://www.megaupload.com/?d=27RIVEVV

 

 

 

 

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 676
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

Ξερει κανεις γιατι το ξυπνητηρι στο v1050 δεν δουλευει οταν το τηλ. ειναι κλειστο?

Μπορει να γινει κατι για να διορθωθει αυτο?

Ευχαριστω!!!

Το ξυπνητήρι μου δουλεύει πάντως όταν είναι κλειστό το κινητό. Δες μήπως κάνεις λάθος στην κλίμακα της ώρας(12ωρη--24ωρη)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Ξέρει μήπως κανείς να μου πεί πως μπορώ να μεταφέρω στο κινητό(v1050) εφαρμογές java, παιχνίδια κτλ? Μέχρι τώρα μπορώ να μεταφέρω μόνο εικόνες, ήχους κτλ. Επίσης υπάρχει τρόπος να καταργήσω το vodafone menu? Eυχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Kalimera paidia. Prin apo 2 meres hmoun agglia se ena synedrio, kai xreiasthka ena fortisti aytokinitou gia to 1050 mou. paw loipon se ena katasthma Vodafone, kai tous lew enan fortisti gia 1050. me koitane kai mou lene TI EINAI AYTO TO 1050???! Tous to deixnw, kai kata 1on pathainoun ena sok, kata 2on mou lene pws den exoun fortisti. Blepontas to 980 tous lew na mou dwsoun enan, pou logika tha douleve, kai douleve. Mhpws telika to 1050 einai mia epanaprowthisi tou 980 se allo periblhma kai me ligotero tetragwnismenes gwnies? Rwtaw giati thelw na tou bgalw to Vf live kai apla den thelw na riskarw na fortwsw to firmware tou 980 kai na to steilw ston kado...

 

YG. Oi katoxoi tou K750i/D750/W800i, tsekarete to post mou sto Sonyericsson gia plhrofories anavathmisis kai afairesi tou vodafone live :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κέρδισα ένα 1050 την προηγούμεη εβδομάδα από μια ραδιοφωνική εκπομπη και το έλαβα σήμερα...

 

Κολημένος μ τα ΝΟΚΙΑ μια ζωή. ΜΕ ενθουσίασε στην αρχή, αλλά σε μια ωρά ήθελα να το σπάσω.

 

Τελικά:

α) Μπορώ να ηχογραφήσω ήχους και να τους βάλω για ringtones (χωρίς καλώδια και reader).

 

β) Να πάνω USB ή ένα card reder (19€) στα vodafone?

γ) Αληθεύει ότι με το USB δεν θα δω την κάρτα;

δ) Τι μ@λ@κί@ αυτό με την ΑΝΑΦΟΡΑ... Μα πρέπει να το κάνεις ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ;;;;;;

 

Αυτά... Το έδωσα στη γυναίκα μου, αλλά και αυτή υποφέρει (ειδικά από την ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ)...

 

Βοήθεια φίλοι...

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA .EGO ASXOLOYME ME KINITA. KAI EXO ALLAKSEI POLLA.

PROTIMISA TO V1050 GIATI EXEI MEGALH KAI KALH OTHONH EINAI OMORFO

ARKETA MIKRO GIA 3G ,GRAFEI VIDEO ME THN KALYTERH POIOTHTA APO OSA KINITA EXO DEI MEXRI TORA KAI PERNEI KARTES MNHMHS KAI EINAI TO PIO FTHNO 3G.

TORA MPORO NA KANO VIDEO KLHSH SE MEGALH OTHONH .H NA DO THLEORASH

ONLINE TRAILERS TAINION EIDHSEIS ,ENHMEROSEIS KLP.KAI

PARATHRHSA OTI EKANE DOWNLOAD ENA MP3 KOMATI 1,6 MB SE 5 DEYTEROLEPTA!!

NEA EPOXH ,NEES TAXYTHTES.

ANAROTHTHIKA POSES FORES XREIASTIKA TO BLUETOOTH KAI YPERYTHRES .DILADI LIGES FORES .

KAI AN THELO BGAZO THN KARTA MNHMHS THN BAZO MESA STHN SECURE

DIGITAL KAI META FORTONO KAI KSEFORTONO AMESOS SE PC (EIKONES VIDEO HXOYS KAI JAVA!) H THN BAZO SE ALLA

KINITA POY PAIRNOYN SD CARD.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήρα ένα 10 σε 1 card Reader (19€ από την vodafone) το τηλέφνο απέκτησε άλλο αέρα... Του πέρασα τραγούδια και καλούδια...

 

Μια χαρά. Χωρίς καλώδιο ή reader είσαι χαμένος όμως...

 

Για την αναφορά δεν απάντησε κανείς... Μάλλον δεν γίνεται να μείνει μόνιμα ε;

 

Οι εσωτερικές εικόνες και το video (αυτά που έρχονται με το τηλέφωνο) διαγράφονται;

Link to comment
Share on other sites

Kalimera, exo ena provlima me to ksypnitiri tou motorola v1050...otan vazo ypenthymisi sto hmerologio to ksypnitiri de xtypaei otan to kinito einai kleisto...exo steilei kai mail sth motorola kai mou ekanan antikatastasi alla pali ta idia....an kserei kaneis ti symvainei please answer...
Link to comment
Share on other sites

 

Για την αναφορά δεν απάντησε κανείς... Μάλλον δεν γίνεται να μείνει μόνιμα ε;

 

Οι εσωτερικές εικόνες και το video (αυτά που έρχονται με το τηλέφωνο) διαγράφονται;

αναφορα ...μπα...καθε φορα την βαζεις χειροκινητα

 

οι εσωτερικες εικονες μονο με το καλωδιο....εκει εχεις προσβαση στη συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Hello! Ξέρει κανείς να μου πει αν μπορώ να περάσω εφαρμογές java στο κινητό με καλώδιο usb? Ή πρέπει υποχρεωτικά να πάρω card reader? Μέχρι τώρα πάντως μια χαρά έχει βγει το κινητό αν εξαιρέσει κανεις το Vf live menu.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πώς ενεργοποιείται το bluetooth στο v1050;

Δυστυχώς το v1050 δεν έχει bluetooth!!!

Απ'ότι ξέρω μπορείς να συνδέσεις εξωτερικό όπως τις κάμερες σε κάποια παλιότερα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μήπως μπορείτε να μου πειτε κάποιο site με παιχνίδια η αλλες εφαρμογες?ολα που εχω βρει πρέπει να μπω internet μέσω κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το v1050 δεν έχει bluetooth!!!

Απ'ότι ξέρω μπορείς να συνδέσεις εξωτερικό όπως τις κάμερες σε κάποια παλιότερα κινητά.

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η Motorola .

Να μην βάζει bluetooth ή έστω υπέρυθρες σε ένα κινητό τέτοιων δυνατοτήτων;;;Δεν το έχω δει σε άλλη εταιρεία αυτό.

Link to comment
Share on other sites

To card reader, diabazei mnhmes apo fwtografikes mhxanes kai kinhta (kai alla alla mhn to analysoyme poly twra...

 

Ουψ... Ελληνικά...

Με 19ε πήρα 10 σε 1 card reader, και διάβασα εκτός από την μνήμη του motorola και μια μνήμη από μια αρχαία μηχανή (που έπεσε στο νερό) και είχε μέσα 50 φωτό!!! Χρήσιμο τελικά. Κακώς που δεν είχα.

 

Να πω μια σκέψη; Τι καλά που θα ήταν να είχαμε ένα προγραμματάκι που κα έκανε explore μέσα στο μοτορόλα 1050. Να σβήναμε λέει από εκεί (ή να μεταφέραμε) εικόνες κτλ. Δεν έχει γραφεί κανένα τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν βρισκουν το φακελο kjava για να βαλουν παιχνιδια ας κανουν το εξης : ανοιξτε την καρτα μνημης με ενα card reader και μπειτε στο φακελο mobile και μετα γραψτε στην γραμμη διευθυνσεων του windows explorer mobile\kjava και βαλτε εκει μεσα τα αρχεια jar για τα παιχνιδια!!

 

Που θα βρω παιχνιδια που ταιριαζουν σε αναλυση με αυτο κινητο και να παιζουν γιατι τα περισσοτερα που εχω απο το k700 δεν παιζουν ή παιζουν σε πολυ μικρο μερος της οθονης???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν βρισκουν το φακελο kjava για να βαλουν παιχνιδια ας κανουν το εξης : ανοιξτε την καρτα μνημης με ενα card reader και μπειτε στο φακελο mobile και μετα γραψτε στην γραμμη διευθυνσεων του windows explorer mobile\kjava και βαλτε εκει μεσα τα αρχεια jar για τα παιχνιδια!!

 

Που θα βρω παιχνιδια που ταιριαζουν σε αναλυση με αυτο κινητο και να παιζουν γιατι τα περισσοτερα που εχω απο το k700 δεν παιζουν ή παιζουν σε πολυ μικρο μερος της οθονης???

Δηλαδή χωρίς card reader παιχνίδια δεν έχει,ε? Όχι τίποτα αλλο αλλα πριν καμιά βδομάδα αγόρασα το usb! Μέσω αυτού δε γίνεται τπτ?

-Όποιος βρει πως φεύγει το VFlive menu ας το κοινοποιήσει plz!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Nokia-κιας. Έμπλεξα με το 1050 λόγω της γυναίκας.

Θα μου δώσετε κανένα link για κανένα παιχνίδι, ή κανένα util (ειδικά αν υπάρχει κάτι σαν phone explorer για move/delete files - αλλά να τρέχει στο κινητό)

 

pm αν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν βρισκουν το φακελο kjava για να βαλουν παιχνιδια ας κανουν το εξης : ανοιξτε την καρτα μνημης με ενα card reader και μπειτε στο φακελο mobile και μετα γραψτε στην γραμμη διευθυνσεων του windows explorer mobile\kjava και βαλτε εκει μεσα τα αρχεια jar για τα παιχνιδια!!

 

Έλα ρε μπορείς να το κάνης λιανά βήμα βήμα

Γιατί ανοίγω το mobile αλλά τον explorent που τον βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

-Όποιος βρει πως φεύγει το VFlive menu ας το κοινοποιήσει plz!!!

 

Μπορείς να κλειδώσεις την επιλογή με κωδικό ασφαλείας έτσι ώστε χωρίς κωδικό να μη μπαίνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο explorer ειναι των windows αυτο που ανοιγεις πχ οταν πατησεις υπολογιστης μου!Πανω εχει ενα κενο οπως του internet explorer!!Εκει γραφεις αυτα που ειπα παραπανω!!

 

Για τον card reader λογικα τον συνδεεις σε μια θυρα usb!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...