Jump to content

[Επίσημο] Motorola V1050


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη βιάζεστε για Flashes και Flexes, σε κάνα μήνα θα έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα με firmware για το ίδιο το κινητό και όχι από άλλα. Το έχω 4 μέρες, αλλά σε αχρηστία γιατί δεν μπορώ να ανεχτώ το VF Live και τα εικονίδια του. Μολίς απαλλαγώ απο το VF menu, το κινητό θα έχει περίοπτη θέση στην παλάμη μου.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 676
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

Αυτο το προβλημα με τους φορτιστες το συναντησα και εγω. Πηρα χθες απο τη Vodafone ενα φορτιστη αυτοκινήτου της Vodafone ο οποίος αναφέρει οτι είναι για τα μοντέλα V66-V68-V70 (αυτον μου έδωσε ο πωλητής) και φορτίζει το κινητό αλλά μόνο σβηστό (αχρηστο αυτό όταν πρόκειται για φορτιστή αυτοκινήτου).

Οι φορτιστές για τις 3G συσκευές της Motorola ενώ εμφανισιακά παραπέμπουν στην πρώτη παρτίδα (τους μεγάλους με το ενσωματωμένο αμερικάνικο φις και τον προσαρμογέα για Ευρωπαϊκό ή Αγγλικό δίκτυο) για τις συσκευές από το V66 και μετά βγάζουν ρεύμα μεγαλύτερης τάσης και ισχύος. Έτσι αν χρησιμοποιηθεί φορτιστής 2.5G σε V980-V1050 η συσκευή κλειδώνει και βγάζει αντίστοιχο μήνυμα. Ο φορτιστής αυτοκινήτου της Motorola που έχω από το 2002 για το V66 δουλεύει κανονικά με τις 3G συσκευές και τις φορτίζει ανοικτές ή κλειστές.

http://direct.motorola.com/gre/images/products/accessories/cla8000_mdwd.gif

Φορτιστής αυτοκινήτου CLA8000 (CFLN1303AA)

Τροφοδοτεί και φορτίζει γρήγορα το τηλέφωνό σας σε περίπου 3 ώρες. Υποστηρίζει λειτουργία πλήρως αποφορτισμένης μπαταρίας. Συμβατότητα με 12/24 Volts. Πολλαπλά στρώματα ηλεκτρονικής προστασίας για μέγιστη ασφάλεια.

emana tha mou apantisei kaneis sto prob me ti fortish?

Όσον αφορά στο πρόβλημα με την φόρτιση που παρουσιάζουν πολλές συσκευές από το V66 και μετά αυτό έγκειται στις επαφές των συσκευών και των φορτιστών. Η συσκευή είτε αρνείται να αναγνωρίσει την παρουσία φορτιστή είτε βγάζει το μήνυμα "Αδύνατη η Φόρτιση" Αφού λοιπόν αφαιρέσετε τον φορτιστή από την τάση για να αποφύγετε την δημιουργία σπινθήρα τοποθετήστε πάλι το βύσμα όσο πιο ίσια γίνεται και παράλληλα προς την συσκευή και ξαναβάλτε τον φορτιστή. Αν το πρόβλημα παραμένει δώστε την συσκευή μαζί με τον φορτιστή για έλεγχο σε κάποιο εξουσιοδοτημένο κέντρο επισκευών όπου πιθανώς να σας αλλάξουν τις επαφές της συσκευής ή και τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Ιταλικό forum για Mpx200, V980 και V1050. Έχει section στα αγγλικά με διάφορα tutorials (SMS Backup, Unlock left & right buttons etc.).

http://www.forumcommunity.net/?c=11364

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να πουλαει αυτο το μαγαζι bluetooth headsets δε πρεπει να εχει και το κινητο μπλε δοντι? λεμε τωρα..

 

http://www.mobilefun.co.uk/cat/Motorola-V1050.htm

 

επισης μπορει καποιος να μου απαντησει στην ερωτηση σχετικα με τις πολλαπλες επαφες με τα στοιχεια ενος ατομου τι γινεται? Μου φαινεται το πιο ευκολο ειναι να το συνδεσω με το pc και να το φτιαξω απο εκει..

Link to comment
Share on other sites

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

ρε παιδια για να πουλαει αυτο το μαγαζι bluetooth headsets δε πρεπει να εχει και το κινητο μπλε δοντι? λεμε τωρα..

 

http://www.mobilefun.co.uk/cat/Motorola-V1050.htm

Όπως και για το V980 διατίθεται το πακέτο PK820 με τον προσαρμογέα Bluetooth DC600 και το ακουστικό HS820.

http://direct.motorola.com/gre/images/products/accessories/PK820_mdwd.gif

Ακουστικό Bluetooth και πακέτο προσαρμοστή PK820 (CFLN1473 & DC600)

Μετατρέψτε το κινητό σας σε Bluetooth συσκευή! Απλά συνδέστε το bluetooth προσαρμοστή DC600 και χρησιμοποιήστε το με ακουστικό HS820. Λειτουργικό σχέδιο αλλά και εύκολη λειτουργία με αυτόματη σύνδεση. Το ακουστικό ζυγίζει λιγότερο από 20g και παρέχει 6 ώρες χρόνο ομιλίας και 100 ώρες χρόνο αναμονής. Εύχρηστο το κουμπί πολλαπλών χρήσεων.

Link to comment
Share on other sites

θα βοηθησει κανεις με τον driver? εχω καλωδιο αλλα δεν μπορω να περασω φωτο κ τετοια, αφηστε που στη βονταφον και τη μοτορολα δεν εχουν καν το σιντακι!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν κανένα μήνα το V1050 και διαβάζω εδώ οτι εχει πολύ καλό βίντεο και φωτ.μηχανή. Το κινητό μου πορόλα αυτά ακόμα και όταν έχει ικανοποιητικό φωτισμό όταν βγάζω κάποια φωτογραφια και ακόμα περισσότερο όταν τραβάω βίντεο βγάζει μπλε χιόνια σε όλη την οθόνη. Αυτό συμβαίνει και στα δικά σας κινητά ή το δικό μου εχει πρόβλημα? Απαντήστε please μήπως μπορέσω να βελτιώσω την κατασταση!
Link to comment
Share on other sites

θα βοηθησει κανεις με τον driver? εχω καλωδιο αλλα δεν μπορω να περασω φωτο κ τετοια, αφηστε που στη βονταφον και τη μοτορολα δεν εχουν καν το σιντακι!!

 

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.Βοήθεια!!!!!!!!! εχω το καλωδιο MA-8860C της mobileaction :cry:

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια θελω για το συγκεκριμένο κινητό μπορείς να βάλεις παιχνίδια και εφαρμογές αν ναι υπάρχει κάποιο thread που μπορώ να ανατρέξω???

επίσης διάβασα οτι τα mp3 πηγαίνουν στην κάρτα του κινητού πώς μπορούνε να πάνε στην memory card??

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν κανένα μήνα το V1050 και διαβάζω εδώ οτι εχει πολύ καλό βίντεο και φωτ.μηχανή. Το κινητό μου πορόλα αυτά ακόμα και όταν έχει ικανοποιητικό φωτισμό όταν βγάζω κάποια φωτογραφια και ακόμα περισσότερο όταν τραβάω βίντεο βγάζει μπλε χιόνια σε όλη την οθόνη. Αυτό συμβαίνει και στα δικά σας κινητά ή το δικό μου εχει πρόβλημα? Απαντήστε please μήπως μπορέσω να βελτιώσω την κατασταση!

 

Ναι, αυτο συμβαινει και στο δικο μου. Μετα ομως απο σωστη ρύθμιση της φωτεινότητας τα φαινόμενα του "χιονιού" μειώνονται αρκετά, χωρίς όμως να εξαλείφονται. Αυτά από προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.Βοήθεια!!!!!!!!! εχω το καλωδιο MA-8860C της mobileaction :cry:

 

Εχω το καλώδιο της Motorola για την σειρά V66x. Εγκατέστησα το mobile PhoneTools - 3.25b, το οποίο και αυτο-αναβαθμίστηκε απο Ιντερνετ σε αυτή την έκδοση. Μετα απο αυτό, όλα μου δουλεύουν κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous, exw kai egw to :( v1050 alla imoun apo tous atixous pou den eixe mesa kalodio USB, gnwrizei kaneis an mporw mesw card reader na valw mesa stin karta paixnidia kai an nai pws??

 

euxaristw

 

Dokimase ayto:

 

There is another way to upload the games to the phone:

1 - Use the SD Card Adapter to read your Transflash card in a PC

2 - You have to enable the view Hidden and System folders and files in the PC

3 - Browse you transflash card and copy the .jad and .jar files to the kjava folder

4 - Insert the card back in the phone and go to the "Install new application" option and select the game you want to install

5- After you've installed the game you can delete the files in the kjava folder (not the ones in the subfolders)

 

Regarding the files in your phone, there is a program to manage the files that works, it's a different version of P2KCommander that you can find here http://s5vi.cjb.net/

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια θελω για το συγκεκριμένο κινητό μπορείς να βάλεις παιχνίδια και εφαρμογές αν ναι υπάρχει κάποιο thread που μπορώ να ανατρέξω???

επίσης διάβασα οτι τα mp3 πηγαίνουν στην κάρτα του κινητού πώς μπορούνε να πάνε στην memory card??

Eυχαριστώ

 

Για το πρωτο κοιτα ακριβως απο πανω.

 

Για το δευτερο:

Βλέποντας τα directories της κάρτας, βλέπεις και το ΜΜC. Αυτή είναι η κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το καλώδιο της Motorola για την σειρά V66x. Εγκατέστησα το mobile PhoneTools - 3.25b, το οποίο και αυτο-αναβαθμίστηκε απο Ιντερνετ σε αυτή την έκδοση. Μετα απο αυτό, όλα μου δουλεύουν κανονικα...

posa megabyte einai to mobile phone tools? an den einai poly megalo mporeis se parakalw poly na mou to steileis sto dphilimonas@hotmail.com ???

Link to comment
Share on other sites

Το mobile phone tools, το κατέβασα απο το emule και είναι 650 ΜΒ... Χρησιμοποίησα το καλώδιο που είχα για το V525 και είναι της Mobile Action, κανένα πρόβλημα σύνδεσης με το κινητό.... Για παιχνίδια δεν δοκίμασα ακόμη τον κλασσικό τρόπο με το Jadgen, μπορεί το λογισμικό της Vodafone να μης μας επιτρέψει να δουλέψουμε... Το κινητό το έχω 12 μέρες και είναι σε αχρηστεία, στο κουτί, περιμένω απλά ένα λογισμικό χωρίς VF live menu....
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

posa megabyte einai to mobile phone tools? an den einai poly megalo mporeis se parakalw poly na mou to steileis sto dphilimonas@hotmail.com ???

 

Εχει δικιο ο ael1964. Το αρχειο που παράγεται είναι πολυ μεγάλο (ακόμα και συμπιεσμενο) για να στο στείλω με mail.

Link to comment
Share on other sites

Τα αξεσουάρ που μπορούμε να τα βρούμε??????

 

Εγω αγόρασα το καλώδιο και το software απο e-bay. Η συνολική τιμή (με τα μεταφορικά) ήταν 8,99 λίρες (περίπου 13,5 Ευρώ). Το παρέλαβα την τρίτη ημέρα απο την στιγμή που έδωσα την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο ael1964. Το αρχειο που παράγεται είναι πολυ μεγάλο (ακόμα και συμπιεσμενο) για να στο στείλω με mail.
entaxei,8a prospathisw na to brw k egw sto emule.. euxaristw pantws.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...