Jump to content

Αγορά TV Tuner Card


zografos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω μια κάρτα TV Tuner για το PC μου.

Επειδή οι παλαιότερες εμπειρίες με τέτοιες κάρτες δεν ήταν και οι καλύτερες, ήθελα τη γνώμη / συμβουλή σας. Τί μου προτείνεται ?

 

Θέλω μια κάρτα που να δουλεύει ΑΨΟΓΑ στα WinXP, να μην κολάει (εδώ ήταν οι κακές εμπειρίες παλαιότερα ... ότι κάρτα και αν είχα, δημιουργούσε προβλήματα, μικρά ή μεγάλα, στα Windows) να έχει Radio, Remote Control, να παίζει Full Screen αλλά και σε Window, το SoftWare της να είναι συμπαθητικό (δεν ξέρω πως αλλοιώς να το εκφράσω) και κατά προτίμηση να είναι οικονομική. Επίσης θέλω να κάνει και Capture σε Avi, DivX κλπ ...

 

Προσοχή, μηλάω για κάρτα και ΟΧΙ εξωτερική συσκευή.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία είναι η Terratec 600 και μετά έρχεται η Pinnacle PCTV Pro. Όποιος πάντως έχει επιλέξει άλλες φθηνότερες λύσεις - γιατί υπάρχουν πολλές - το έχει μετανοιώσει.

 

Κάλλιστα μπορείς να βρεις μία απ' αυτές τι δύο στο fleamarket, μεταχειρισμένες στη μισή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο Η/Υ.Και στα δυο εχω της conceptronic,εσωτερικη με τσιπακι philips.

Μεχρι τωρα κανενα προβλημα.και capture σε mpeg,και τηλεκοντρολ και radio και fullscreen.Το μονο κακο ειναι οτι δεν ξερω πως δουλευει το teletext.

Γυρω στα 50 ευρα θα τη βρεις.

Εχει και 5 χρονια εγγυηση.

P@niS
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά που να συνεργάζεται με τα XP Media Center και να μπορούμε να τη βρούμε Ελλάδα σε καλή σχετικά τιμή..?
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...