Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia 8a 8ela thn apopsh sas gia auto to laptop... To phra. Egw to 8ewrhsa kalo. Perimenw kritikes sas mias kai asxoleiste!

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...3297C3CCEF7DD8

 

Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο

...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια αφου ενα μεγαλο προβλημα στα λαπτοπ ειναι η υπερθεμανση,

θα αξιζε το κοπο να δωσει καποιος "καποια" €€€€€ για να παρεις καποια βαση που να ψυχει κιολας το λαπτοπ?

 

εχω δει στο πλαισιο αυτο

Notebook Cooler (Black) αξιζει ?

τι γνωριζει καποιος,η αν εχετε να προτεινετε καποιο αλλη?ο

Αν και το έχω γράψει στο παρελθόν, τα φορητά που είναι σωστά μελετημένα δεν έχουν τέτοια προβλήματα. Γι'αυτό στο μέλλον να προσέχετε τι αγοράζετε.
Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω γράψει στο παρελθόν, τα φορητά που είναι σωστά μελετημένα δεν έχουν τέτοια προβλήματα. Γι'αυτό στο μέλλον να προσέχετε τι αγοράζετε.

 

Και πώς θα ξέρουμε αν ένα φορητό είναι σωστά μελετημένο;

...
Link to comment
Share on other sites

Και πώς θα ξέρουμε αν ένα φορητό είναι σωστά μελετημένο;

να είναι σωστής εταιρίας και να έχεις διαβάσει τουλάχιστον ένα review.

 

Υ.Γ. η βάση είναι χρήσιμη για την ορθή στάση του σώματος (χέρια, κεφαλή)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

pantos polla laptop arxizoun na exoun provlima uperthermanshs meta apo kapoia xronia !!

αν δεν καθαρισεις ποτε τα ανεμιστηρακια ισως ναι, αλλιως δε βρισκω λογο γιατι να εχει μετα απο χρονια ενω στην αρχη δεν ειχε :)

Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο
ειναι λαθος το link :)
Link to comment
Share on other sites

αν δεν καθαρισεις ποτε τα ανεμιστηρακια ισως ναι, αλλιως δε βρισκω λογο γιατι να εχει μετα απο χρονια ενω στην αρχη δεν ειχε :)ειναι λαθος το link :)

nai logo skonhs !!:) polles fores mazeuei polu pragma pano !!:)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν καθαρισεις ποτε τα ανεμιστηρακια ισως ναι, αλλιως δε βρισκω λογο γιατι να εχει μετα απο χρονια ενω στην αρχη δεν ειχε :)ειναι λαθος το link :)

 

Ποιός τρόπος υπάρχει να καθαρίσεις τα ανεμιστηράκια στο laptop? Πρέπει να τον ανοίξεις?

Link to comment
Share on other sites

Ποιός τρόπος υπάρχει να καθαρίσεις τα ανεμιστηράκια στο laptop? Πρέπει να τον ανοίξεις?

καποια εχουν καπακια για τα ανεμιστηρακια, ετσι ειναι ευκολο. αλλιως...φυσημα :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ισως να εχει ξαναγινει η ιδια ερωτηση αλλα επειδη αυτα αλλαζουν μερα με την μερα,

ποιο λαπτοπ θα μου προτεινατε να παρω με οθονη 15' σημερα , με γυρω στα 700 εως 800 max ευρω???

αν γινεται να μου πειτε και γιατι το προτεινετε.

παντως δεν ειναι οτι θα τρεξω τιποτα βαρειες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

kitao na agoraso apple Macbook me ta parakato xaraktiristika ...

 

2.33GHz Intel Core 2 Duo

1440 x 900 pixels

2GB memory

120GB hard drive1

6x double-layer SuperDrive

ATI Mobility Radeon X1600 graphics with 256MB SDRAM

 

den ixa pote mac kai ime entelos asxetos,aksizi ta $$$ ,na po oti o monos logos pou thelo auto einai giati exo barethi ta 5 kila pou einai o foritos pou exo tora (dell me 3.4 gh )...opois gnorizi as boithisi :)

hero of our nation.

Noodles Romanoff and his gang won't get far!

Trust in me and you'll find that...wait, I've got it here somewhere...ummm..never mind.

Viva the revolution!

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το χρησιμοποιήσεις; Το μικρότερο MacBook με αυτά τα χαρακτηριστικά είναι το 15άρι Pro που ζυγίζει 2,54 κιλά. Αν η δουλειά για την οποία σκοπεύεις να τον χρησιμοποιήσεις όμως δεν απαιτεί όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις μπορείς να πας και σε σκέτο MacBook που είναι και πιο ελαφρύ και αρκετά πιο φθηνό. Έτσι κι αλλιώς, τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Πως θα το χρησιμοποιήσεις; Το μικρότερο MacBook με αυτά τα χαρακτηριστικά είναι το 15άρι Pro που ζυγίζει 2,54 κιλά. Αν η δουλειά για την οποία σκοπεύεις να τον χρησιμοποιήσεις όμως δεν απαιτεί όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις μπορείς να πας και σε σκέτο MacBook που είναι και πιο ελαφρύ και αρκετά πιο φθηνό. Έτσι κι αλλιώς, τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω.

 

Απο πού το συμπεραίνετε αυτό βρε παιδιά;

Έχουν τεράστια διαφορά στην τιμή!

...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ισως να εχει ξαναγινει η ιδια ερωτηση αλλα επειδη αυτα αλλαζουν μερα με την μερα,

ποιο λαπτοπ θα μου προτεινατε να παρω με οθονη 15' σημερα , με γυρω στα 700 εως 800 max ευρω???

αν γινεται να μου πειτε και γιατι το προτεινετε.

παντως δεν ειναι οτι θα τρεξω τιποτα βαρειες εφαρμογες.

 

 

Δες αυτόν. Πιστεύω ότι ειναι πολύ καλός στα λεφτά που θέλεις αρκεί να μην θέλεις να παίζεις παιχνίδια!

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905534

Link to comment
Share on other sites

Απο πού το συμπεραίνετε αυτό βρε παιδιά;

Έχουν τεράστια διαφορά στην τιμή!

Αν δεν χρειάζεσαι όσα προσφέρουν, ναι, μπορείς να βρεις άλλα laptops πολύ πιο φθηνά. Αν τα συγκρίνεις όμως με μηχανήματα αντίστοιχων προδιαγραφών, μπορεί να είναι ακόμα και πιο φθηνά (και αυτό χωρίς καν να υπολογίσουμε το total cost of owenrship, το ότι μπορούν και τρέχουν ταυτόχρονα τα τρία βασικότερα λειτουργικά, την ποιότητα κατασκευής τους κλπ). Από την άλλη, ο,τι βολεύει τον καθένα και ό,τι έχει συνηθίσει και προτιμά. Η μετάβαση στον κόσμο του mac, αν και αποδίδει, απαιτεί κάποιες αλλαγές στις συνήθειες, που κάποιος χρήστης ίσως να μην θέλει να κάνει. Ακριβότερα πάντως δεν είναι.

 

Links: 1, 2, 3, 4

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτόν. Πιστεύω ότι ειναι πολύ καλός στα λεφτά που θέλεις αρκεί να μην θέλεις να παίζεις παιχνίδια!

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905534

 

φιλε πολυ καλος μου φαινεται!!!βεβαια καποια ελαφρια παιχνιδακια (football manager , κολληματα ειναι αυτα!!!:D ) φανταζομαι τα σηκωνει!

λαμβανεται σοβαρα υποψην.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

den ixa pote mac kai ime entelos asxetos,aksizi ta $$$ ,na po oti o monos logos pou thelo auto einai giati exo barethi ta 5 kila pou einai o foritos pou exo tora (dell me 3.4 gh )...opois gnorizi as boithisi :)
Ο φορητός που λες ότι έχεις, είναι desktop replacement, με επεξεργαστή που δεν είναι φτιαγμένος για laptops και είναι φυσιολογικό να είναι πολύ βαρύς (ίσως και ογκώδης). Αν ο μοναδικός λόγος που σκέφτεσαι να αγοράσεις το macbook, είναι για το μικρότερο βάρος του τότε ίσως θα έπρεπε να ψάξεις περισσότερο στην αγορά, γιατί υπάρχουν πολλά ελαφριά μηχανήματα. Αν έχεις αποφασίσει να ασχοληθείς με το MacOS, δες και το σχετικό topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79009
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρειάζεσαι όσα προσφέρουν, ναι, μπορείς να βρεις άλλα laptops πολύ πιο φθηνά. Αν τα συγκρίνεις όμως με μηχανήματα αντίστοιχων προδιαγραφών, μπορεί να είναι ακόμα και πιο φθηνά (και αυτό χωρίς καν να υπολογίσουμε το total cost of owenrship, το ότι μπορούν και τρέχουν ταυτόχρονα τα τρία βασικότερα λειτουργικά, την ποιότητα κατασκευής τους κλπ). Από την άλλη, ο,τι βολεύει τον καθένα και ό,τι έχει συνηθίσει και προτιμά. Η μετάβαση στον κόσμο του mac, αν και αποδίδει, απαιτεί κάποιες αλλαγές στις συνήθειες, που κάποιος χρήστης ίσως να μην θέλει να κάνει. Ακριβότερα πάντως δεν είναι.

 

Links: 1, 2, 3, 4

Καλά και τα Dell βρίσκω ακριβά αλλά σε σε σχέση aple-dell-ibm vs acer-fs-hp κλπ έχουν μεγάλη διαφορά στην τιμή.

Το ότι αξίζει κοστίζει, σωστό μεν αλλα στην περίπτωση το βλέπω λίγο παρατραβηγμένο.

...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,το καλοκαίρι αγόρασα εναν φορητό υπολογιστη sony vaio(FE21M).:Όλα καλά ηταν μέχρι τώρα,ειμαι απολυτα ικανοποιημένος.

Το θέμα είναι οτι σημερα που δοκίμασα να παρω το Laptop μαζι μου,δεν αναβε,δλδ με χρήση μπαταρίας ειναι νεκρό.Η μπαταρία την τελευταια φορα που την χρησιμοποιήσα ήταν ok,την έχω πάντα συνδεμένη στο Pc,αλλα σπάνια να την χρησιμοποιήσω πλήρως.

Τα windows μου λένε οτι δεν εχω συνδεμένη μπαταρία,και οτι παιρνει ο υπολογιστης ρευμα απο το δικτυο.

Με λιγα λόγια ειναι σαν να μην εχω καθολου συνδεμένη μπαταρία στο Laptop..

Τι να κάνω?εχω εγγυηση,θα είμαι εντος ή θα με χρεώσουν?

Αυριο θα επικοινωνήσω και με την sony.

Link to comment
Share on other sites

1. η dell είναι η μητρική της acer

 

2. θεωρούνται κατώτερα σε σχέση με τα ibm, compaq που είναι τα άκρως επαγγλεματικά (βέβαια αρκετοί το αμφισβητούν αυτό αλλά από προσωπική πείρα το υποστηρίζω)

 

3. η διαφορά τιμής τώρα πια είναι μικρή. μιλάμε ποια για "επίπεδα" τιμής (range) όπου εκεί παίζουν όλοι οι κατασκευαστές.

 

4. μην ξεχνάς τα lenovo που έχουν αγοράσει το brand Thinkpad και είναι πολλά υποσχόμενα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,το καλοκαίρι αγόρασα εναν φορητό υπολογιστη sony vaio(FE21M).:Όλα καλά ηταν μέχρι τώρα,ειμαι απολυτα ικανοποιημένος.

Το θέμα είναι οτι σημερα που δοκίμασα να παρω το Laptop μαζι μου,δεν αναβε,δλδ με χρήση μπαταρίας ειναι νεκρό.Η μπαταρία την τελευταια φορα που την χρησιμοποιήσα ήταν ok,την έχω πάντα συνδεμένη στο Pc,αλλα σπάνια να την χρησιμοποιήσω πλήρως.

Τα windows μου λένε οτι δεν εχω συνδεμένη μπαταρία,και οτι παιρνει ο υπολογιστης ρευμα απο το δικτυο.

Με λιγα λόγια ειναι σαν να μην εχω καθολου συνδεμένη μπαταρία στο Laptop..

Τι να κάνω?εχω εγγυηση,θα είμαι εντος ή θα με χρεώσουν?

Αυριο θα επικοινωνήσω και με την sony.

sunithos gia thn mpataria exeis egguhsh 6 mhnes !! liges etairies dinoun ena xrono gia mpataria !!:) parompoio prpvlhma an thimamai kala eixe kai o nervous !! rota ton ti ekane !!

Link to comment
Share on other sites

Ο φορητός που λες ότι έχεις, είναι desktop replacement, με επεξεργαστή που δεν είναι φτιαγμένος για laptops και είναι φυσιολογικό να είναι πολύ βαρύς (ίσως και ογκώδης). Αν ο μοναδικός λόγος που σκέφτεσαι να αγοράσεις το macbook, είναι για το μικρότερο βάρος του τότε ίσως θα έπρεπε να ψάξεις περισσότερο στην αγορά, γιατί υπάρχουν πολλά ελαφριά μηχανήματα. Αν έχεις αποφασίσει να ασχοληθείς με το MacOS, δες και το σχετικό topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79009

 

akrivos etsi einai ,otan to ixa paragkili (prin 1.5 xrono)ixa enan allo 3 kila alla eksisou dinato ,alla itan 600 euro pio akrivos alla i gineka mou pou ton agorase akouse kapio pou tis ipe pare ton allo exi megalitero epeksergasti kai einai pio ftinos ...opote mono foritos den einai .

 

ton ipologisti ton xrisimopio mono gia internet (den exo ora gia paixnidia distixos ).

hero of our nation.

Noodles Romanoff and his gang won't get far!

Trust in me and you'll find that...wait, I've got it here somewhere...ummm..never mind.

Viva the revolution!

Link to comment
Share on other sites

ton ipologisti ton xrisimopio mono gia internet (den exo ora gia paixnidia distixos ).

 

Σκέψου τότε και το σκέτο MacBook. Το μόνο που ίσως σου λείψει είναι η 15άρα οθόνη, αν όντως την χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου τότε και το σκέτο MacBook. Το μόνο που ίσως σου λείψει είναι η 15άρα οθόνη, αν όντως την χρειάζεσαι.

πάρε ένα pc μεταχειρισμένο (με 400-500) ευρώ και σίγουρα θα τρέχει τον FF2.

 

και θα είσαι βασιλιάς.

 

αν θες κάτι σε καινούριο δες μέχρι και 850 ευρώ. ούτε ένα ευρώ παραπάνω γιατί απότι μας λες θες να "αντικαταστήσεις" ένα νετ καφέ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

tha mou stixisi peripou misa apo tin arxiki timi logo oti tha to pari i gineka mou pou einai kathigitria(edo "sydney"katigites kai spoudastes parnoun poli kales ekptosis ) kai perni automata 500 dolaria ekptosi (300 euro) kai tha to pari me "salary sacrifice" 48% tha ta pari piso otan kani tin forologiki dilosi opote i timi tou einai aketa kali, giro sta 1000 euro to poli poli ...

hero of our nation.

Noodles Romanoff and his gang won't get far!

Trust in me and you'll find that...wait, I've got it here somewhere...ummm..never mind.

Viva the revolution!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...