Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μαύρο που το είδες; Εννοείς το κόκκινο με το μαύρο; γιατί δε νομίζω να είναι μόνο ο σκληρός διαφορά και να έχει διαφορά στην τιμή 100+ ευρώ...

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_111&products_id=7274

 

ntaksi kai to mavro omos einai kali fasi mporei na min kanei tin trelianti8esi me to pliktrologio alla einai korifi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά: άσπρο = macbook :up:

 

αν θες μαύρο πάρε ibm :p

 

Ως γνωστόν η Apple χρεώνει τη μπογιά > 100$, AKA "The Black Tax". :lol:

(αν ζητήσεις το άσπρο Macbook με 160GB HDD βγαίνει 1375$, το μαύρο έχει 1500$)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απροόπτου έχω καταλήξει στο Sony CR11 !

 

Αυτό εδώ το dell http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3787&review=Dell+XPS+M1330+Desktop+Computer+for+Business+%28Core+2+Duo+T7100+1%2E80GHz%2F160GB%2F2GB%29 τι λέει; Φαίνεται καλό και αν κρίνω από τα $ μπορεί να είναι φτηνό... Αλλά ποιός τα πουλάει στην Ελλάδα γιατί δεν τα βρίσκω πουθενά;

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν γινεται να μας πεις οτινεοτερο γιατο ποτε ερχεται...

 

γενικοτερα λετε να περιμενω μεχρι αυγουστο για καινουρια μοντελα!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απροόπτου έχω καταλήξει στο Sony CR11 !

 

Αυτό εδώ το dell http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3787&review=Dell+XPS+M1330+Desktop+Computer+for+Business+%28Core+2+Duo+T7100+1%2E80GHz%2F160GB%2F2GB%29 τι λέει; Φαίνεται καλό και αν κρίνω από τα $ μπορεί να είναι φτηνό... Αλλά ποιός τα πουλάει στην Ελλάδα γιατί δεν τα βρίσκω πουθενά;

 

To dell φαθνεται πολυ καλο και φθηνο..λετε να ερθει στην ελλαδα?Επιειδη δεν ξερω πολλα πανω σε λαπτοπ τα dell ειναι καλα?Θελω να παρω και γω λαπτοπ αυτον τον μηνα..λετε να ερθουν καλα μοντελα?

Link to comment
Share on other sites

To dell φαθνεται πολυ καλο και φθηνο..λετε να ερθει στην ελλαδα?Επιειδη δεν ξερω πολλα πανω σε λαπτοπ τα dell ειναι καλα?Θελω να παρω και γω λαπτοπ αυτον τον μηνα..λετε να ερθουν καλα μοντελα?

 

Στο Ελληνικό Site της Dell με εντυπωσίασε η δυνατότητα που σου δίνεται να βάλεις ότι θέλεις στο laptop που θες να αγοράσεις! Μακάρι και η HP και η Sony που το έχουν αυτό να το εφαρμόσουν και για την Ελλάδα...

Το M1330 αν και το έχει στο site δεν του έχει δώσει τιμή ούτε μπορείς να το παραγγείλεις ακόμα, άρα περιμένουμε.

 

Για την ποιότητα της Dell δε γνωρίζω τπτ...

Link to comment
Share on other sites

οσο αναφορα την dell πηρε ενας φιλοςμουαπο τηνμερικη που σπουδαζει με τον συγκεκριμενο τροπο παραγκελειας ενα(τομικρο που εχειμε τηνπεριστρεφόμενη καμερα xp νομιζω).το λαπτοπ φαινεται αρκετα καλο απο πλευρας ποιοτητας. το πληλτρολογιο ειναι κορυφη η καμερα πολυ καλη .... δεν ξέω γιατι δενεχουν κυκλοφορίσει τοσο και εδω στηνελλαδα τα dell ?
Link to comment
Share on other sites

Τα DELL είναι κορυφαία παιδιά, το έχουμε πει επανειλλημένως. Είναι αρκετά ακριβά σε σχέση με τον ανταγωνισμό και κάπως άχαρα σε εμφάνιση αλλά σε θέματα ποιότητας και υποστήριξης είναι εκ των κορυφαίων.

Και βέβαια υπάρχει στην Ελλάδα αλλά πουλάει μόνο direct από το dell.gr

Αν πάτε σε εφορίες, τράπεζες, εταιρίες κλπ. θα δείτε εκατοντάδες DELL, δε δουλεύει τόσο πολύ λιανική.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τα DELL είναι κορυφαία παιδιά, το έχουμε πει επανειλλημένως. Είναι αρκετά ακριβά σε σχέση με τον ανταγωνισμό και κάπως άχαρα σε εμφάνιση αλλά σε θέματα ποιότητας και υποστήριξης είναι εκ των κορυφαίων.

Και βέβαια υπάρχει στην Ελλάδα αλλά πουλάει μόνο direct από το dell.gr

Αν πάτε σε εφορίες, τράπεζες, εταιρίες κλπ. θα δείτε εκατοντάδες DELL, δε δουλεύει τόσο πολύ λιανική.

υποστήριξη?

 

που το είδες? στις Πολιτείες έχασαν την πρώτη θέση κυρίως για αυτό (από την hp/compaq) αλλά και για αρκετά προβλήματα αξιοπιστίας και κακής υλοποίησης (χ*στηκαν με τα vista μιας και αρκετά πισί που έβγαλαν είχαν προβλήματα...).

 

άλλο η Dell πριν από 3 χρόνια και άλλο η Dell τώρα.

 

μπορείτε να διαβάσετε οποιοδήποτε ξένο σάιτ ή να ακούσετε το τελευταίο windows podcast.

 

όσο για τις τράπεζες κλπ κλπ όσα έχουν είναι μοντέλα 2 και 3 ετών ;)

 

τώρα πια ΜΟΝΟ compaq + ibm.

 

το καλό είναι ότι τα πράγματα πάνε κάπως να αλλάξουν. εγώ το έγραψα πρώτος εδώ με τη δημιουργία (μπράβο της) του ideastorm.

 

αλλά όπως λέει ο Paul, με εταιρία που κάνει μόνο ότι της πουν η user... ΣΙΓΟΥΡΑ περνάει κρίση :(

 

αυτά για να λέμε τα σήκα σήκα και το Iphone iphone :D

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

υποστήριξη?

 

που το είδες? στις Πολιτείες έχασαν την πρώτη θέση κυρίως για αυτό (από την hp/compaq) αλλά και για αρκετά προβλήματα αξιοπιστίας και κακής υλοποίησης (χ*στηκαν με τα vista μιας και αρκετά πισί που έβγαλαν είχαν προβλήματα...).

 

άλλο η Dell πριν από 3 χρόνια και άλλο η Dell τώρα.

 

 

Το on-site support την ίδια μέρα ή next business day το λέω καλή υποστήριξη. Το ότι περνάει κρίση δεν ακυρώνει τη φήμη της εταιρείας - χαλάρωσε πια, δεν έγινε και Acer.... (πλάκα κάνω, μην αρχίσετε)

Είδα ένα ολοκαίνουριο Latitude 630 πριν λίγες εβδομάδες και εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα. Μην είσαι τόσο απόλυτος πια, λες και μετακόμισαν όλες οι εταιρείες en bloc στην compaq.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση απλά όταν μία εταιρία καταφέρνει να πέσει από την κορυφή που την είχαν στείλει όλοι στις Πολιτείες (γιατί θέλει προσπάθεια) τότε τι να πω. κάτι φταίει.

 

το ότι έφτιαξε το ideastorm είναι κάτι εντελώς θετικό απλά μειώνει ίσως τις δυνατότητες του management. να είσαι CEO της Dell είναι πια τόσο εύκολο όσο να διαβάζεις ένα blog (δεν είναι δικά λόγια...)

 

φυσικά και δεν έγινε acer. και ούτε ποτέ θα φτάσει τόσο χαμηλά. είναι ακόμα ανώτερη από την toshiba, sony, lg, f-s και όλες αυτές.

 

έχασε την θέση από την hp/compaq για του λόγους που ανέφερα. την ibm δεν γίνεται να την φτάσει (όχι στην πίτα αλλά σε φήμη, τεχνογνωσία κλπ κλπ) και γιαυτό δε το συζητώ.

 

υπάρχουν εταιρίες που παθαίνουν κρίση μετά τα 40 :p

 

και άλλες που μετά από μια πολύ καλή συνεργασία thinkpad lenovo ανακάμπτουν. (σειρά z, t wide etc)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έλαβα απάντηση! Το Sony CR11S/W θα είναι διαθέσιμο στις αρχές της επόμενης εβδομάδας

 

Όσο για το Dell που έλεγα, έκανα λάθος, δεν είναι τόσο φθηνό όσο νόμιζα το 2Ghz 2Gb μοντέλο με Nvidia 8400 κάνει γύρω στα $2000 είδα... Άρα εγώ προσωπικά το ξεχνάω αυτό το laptop...!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έλαβα απάντηση! Το Sony CR11S/W θα είναι διαθέσιμο στις αρχές της επόμενης εβδομάδας

άριστα νέα :up:

ελπίζω από την επόμενη βδομάδα να ανανεώσει το stock και σε άλλα μοντέλα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα καινούργια ispiron αλλά δεν έχουν τιμή στο site της dell.Πρέπει να σου βγάλει κοστολόγιο ο πωλητής. Θέλω την γνώμη σας για το παρκάτω σύστημα:

Inspiron 1520

Τ7100 επεξεργαστής

15,4 widescreen WXGA+ (1440X900)

2X1024 667 MHz

Nvidia 8600 GT 256

HD 160 7200

9 CELL BATERY

3 YEAR HARDWARE SUPPORT-NEXT BUSINESS DAY

wireless n

Όλα αυτά με 1595 ευρώ. Είναι καλή τιμή;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Την τιμή αυτή στην έδωσε πωλητής; Μου φαίνεται καλή. Εγώ ίσως να έβαζα τον Τ7300 επεξεργαστή αντί γιαυτόν που έχεις εσύ. Για την οθόνη δεν ξέρω είναι οριακά, ίσως να έβαζα την απλή 1280*800 γιατί έχω δει την 1680*1050 και σε τόσο μικρή διαγώνιο φαίνονται όλα τόσο μικρά που κουράζει...
Link to comment
Share on other sites

Ναι πωλητής μου την έδωσε σήμερα και μου έστειλε την προσφορά.Έκανα λάθος ο επεξεργαστής είναι ο T7300 και όχι ο Τ7100
London for ever
Link to comment
Share on other sites

chrismasgr μέσω mail ή πήρες σε κάποιο τηλέφωνο για την προσφορά; Σκέφτομαι και γω να ρωτήσω για το Μ1330 μπας και έχει προσιτή για τα δεδομένα μου τιμή...

 

@arkas2004

Δίνει αρκετά αυτό το asus αλλά δεν ξέρω αν έχω άδικο, εγώ τα asus τα έχω το ίδιο με τα acer... Δε μου αρέσουν κιόλας εμφανισιακά...

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιες διαφορές όπως

Το asus η vga είναι 8600 GS ενώ η δική μου 8600GT

To asus η web είναι 1,3 στο dell είναι 2,0 million pixel

To asus η οθόνη είναι WXGA (1280x800) στο dell WXGA+ (1440X900)

Το μόνο θετικό για το asus είναι ο επεξεργαστής Τ7500

 

DEYAN πήρα τηλέφωνο το οποίο είναι αυτό : 210-8129877

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιες διαφορές όπως

Το asus η vga είναι 8600 GS ενώ η δική μου 8600GT

To asus η web είναι 1,3 στο dell είναι 2,0 million pixel

To asus η οθόνη είναι WXGA (1280x800) στο dell WXGA+ (1440X900)

Το μόνο θετικό για το asus είναι ο επεξεργαστής Τ7500

 

kai i timi -100euro...

an eisai mesos xristis min pas toso psila...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου αρέσει η asus και θα μπορούσα να την δω θετικά εντούτοις δεν μου αρέσει το service που πάνε εξωτερικό. Στην dell και κάτι που παρέληψα να γράψω προηγουμένως παίρνεις τηλέφωνο και την επομένη ημέρα έρχεται τεχνικός σπίτι σου και το επισκευάζει. Έχω βάλει όριο 1300-1400 ευρώ αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.Στην αρχή ήθελα να αγοράσω τον acer 5920 μέχρι που είδα τον dell.Αυτό που δεν μαρέσει στην dell είναι που δεν μπορώ να το δω από κοντά.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

san texnikos tin vrisko tsimpimeni tin timi...diladi auto to laptop pou einai sta 1485euro ti na pei?>>>http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?10838

άριστο.

 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σνομπάρετε τα asus? :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου αρέσει η asus και θα μπορούσα να την δω θετικά εντούτοις δεν μου αρέσει το service που πάνε εξωτερικό. Στην dell και κάτι που παρέληψα να γράψω προηγουμένως παίρνεις τηλέφωνο και την επομένη ημέρα έρχεται τεχνικός σπίτι σου και το επισκευάζει. Έχω βάλει όριο 1300-1400 ευρώ αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.Στην αρχή ήθελα να αγοράσω τον acer 5920 μέχρι που είδα τον dell.Αυτό που δεν μαρέσει στην dell είναι που δεν μπορώ να το δω από κοντά.

 

asus logo empirias pane italia kai sto kratane to poli mia evdomada,den einai i moni vevaia...kai i sony ta stelni sto velgio...milame vevaia gia xontra provlimata...gia apla mporoun na sto ftiaksoun kai ellada...

Link to comment
Share on other sites

asus logo empirias pane italia kai sto kratane to poli mia evdomada,den einai i moni vevaia...kai i sony ta stelni sto velgio...milame vevaia gia xontra provlimata...gia apla mporoun na sto ftiaksoun kai ellada...

Για το τελευταίο που έγραψες δεν με ενημερώσανε ότι τα χοντρά προβλήμματα πάνε εξωτερικό.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...