Jump to content

myphone BEST OF 2016: Οι αναγνώστες ψήφισαν. And the winner is...


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως, υπάρχει και η εξήγηση που σε βολεύει, αλλά κανείς δεν μπορεί να παραβλέψει το τεράστιο μάρκετιγκ της σάμσουγκ.

Ενώ η Apple δεν έχει marketing ή δεν ελέγχει (κυριολεκτικά) τον τύπο.

Μάλιστα.

Επίσης, δεν πρόκειται για "εξήγηση που με βολεύει", κοινή λογική είναι.

 

Επίσης, σχολιασμοί τύπου "για το όνομα του Thor με αυτά που διαβάζουμε" καλό θα ήταν να λείπουν γιατί τους θεωρώ υποτιμητικούς. Δεν είναι και υποχρεωτικό να διαβάζεις τα πόστ μου, ούτε να τα σχολιάζεις.

Μα τον Τουτάτη δεν είναι υποτιμητικό το να λες "Μα για το σφυρί του Θόρ", κάτι σαν το "για το όνομα του Θεού!", ειναι.

Χαλάρωσε :P

Όλοι κρινόμαστε για την αντικειμενικότητά μας. Αλλά δεν μπορεί να μου υποδεικνύει κανείς ότι το android έχει αλλάξει, το ξέρω πριν από τον ίδιο, λόγω εμπειρίας μου με πάρα πολλές συσκευές. Και κυρίως δεν μπορεί να κρίνει κάποιος που δεν έχει αγοράσει άλλες προτάσεις και λύσεις του εμπορίου (ios, wp Κλπ) τη δική μου αντικειμενικότητα. (αναφέρομαι στο φίλο trejor που έκανε το σχετικό σχόλιο).

Φιλικά :)

To android αυτή τη στιγμή, είναι , απλά, το best all around σύστημα. Χαίρει της προτίμησης 90% παρά κάτι ψιλά της προτίμησης του αγοραστικού κοινού και είναι εγκατεστημένο σε κινητά αξίας από 50 ως πάνω των 5,000 ευρώ.

 

Αυτό λέει κάτι :)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δε λέει κάτι γιατί σε κινητά άνω των 400$ η Apple κατέχει κάτι παραπάνω απο 40% μεριδίου και το υπόλοιπο 60% ειναι ολοι οι άλλοι μαζί

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο κινητό μας , που πήρε την πρωτιά στο αγαπητό μας forum !

Εύχομαι, σε όλους εμάς τους κατόχους του να το χαιρόμαστε και να το απολαμβάνουμε καθημερινά !

Σε όλους τους άλλους υποψήφιους : better luck next year :devil:

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Όπως αντίστοιχα κανείς δεν μπορεί να παραβλέψει το τεράστιο marketing της apple που πήρε μόνο 12 ψήφους και πολλές μου φάνηκαν. Φέτος η samsung έδωσε τον καλύτερο της εαυτό με τη σειρά S ακόμα να το παραδεχτούν μερικοί. Η Apple έδωσε ένα iPhone 6ss τριετίας και τίποτα παραπάνω.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Γιατί μου λες για την άπλ? Μίλησε κανείς για την άπλ?

 

 

 

To android αυτή τη στιγμή, είναι , απλά, το best all around σύστημα. Χαίρει της προτίμησης 90% παρά κάτι ψιλά της προτίμησης του αγοραστικού κοινού και είναι εγκατεστημένο σε κινητά αξίας από 50 ως πάνω των 5,000 ευρώ.

 

Αυτό λέει κάτι :)

Μπορεί να είναι, μπορεί και όχι, το θέμα είναι ,εσύ πού το ξέρεις? έχεις πιάσει τίποτα άλλο για να συγκρίνεις?

Edited by impreza_sti

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το πιο βγήκε το καλύτερο κινητό και λες ότι το s7 βγήκε λόγω του τεράστιου ντορου που έγινε. Το ίδιο έγινε και με τα iPhone 7 αλλά πήρε ελάχιστες ψήφους.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το πιο βγήκε το καλύτερο κινητό και λες ότι το s7 βγήκε λόγω του τεράστιου ντορου που έγινε. Το ίδιο έγινε και με τα iPhone 7 αλλά πήρε ελάχιστες ψήφους.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Λογω μαρκετιγκ, εχει εντυπωθει στον κοσμο , οτι ειναι το καλυτερο, μαζι βεβαια με το αιφον. Ομως, στο myphone, ελαχιστοι ειναι αυτοι που εχουν καποιο απο τα τελευταια iphones, γι αυτο και τα λιγα ψηφαλακια.

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου. Ολη μερα αυτο συζηταμε, βαρεθηκα πια..

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι, μπορεί και όχι, το θέμα είναι ,εσύ πού το ξέρεις? έχεις πιάσει τίποτα άλλο για να συγκρίνεις?

Δεν ειμαι οπαδός αυτής της άποψης. Τα γεγονότα μιλάνε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογω μαρκετιγκ, εχει εντυπωθει στον κοσμο , οτι ειναι το καλυτερο, μαζι βεβαια με το αιφον. Ομως, στο myphone, ελαχιστοι ειναι αυτοι που εχουν καποιο απο τα τελευταια iphones, γι αυτο και τα λιγα ψηφαλακια.

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου. Ολη μερα αυτο συζηταμε, βαρεθηκα πια..

Εντάξ, σεβαστή η άποψή σου μόνο που εσυ τώρα που το ξέρεις αυτό;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι οπαδός αυτής της άποψης. Τα γεγονότα μιλάνε.

Εντάξ, σεβαστή η άποψή σου μόνο που εσυ τώρα που το ξέρεις αυτό;

 

Το βλεπω απο την κινηση στα αναλογα νηματα , η οποια ειναι πολυ περμενη σε σχεση με το παρελθον καθως και απο το γεγονος οτι τα τελευταια χρονια παρα πολλοι apple fans εχουν σταματησει να συμμετεχουν στο φορουμ για τους δικους τους λογους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω απο την κινηση στα αναλογα νηματα , η οποια ειναι πολυ περμενη σε σχεση με το παρελθον καθως και απο το γεγονος οτι τα τελευταια χρονια παρα πολλοι apple fans εχουν σταματησει να συμμετεχουν στο φορουμ για τους δικους τους λογους.

 

Για αυτο το λογο το forum εχει ανεβει επιπεδο, λογικο.:)

Αντε να φευγουν και αυτοι που εμειναν να πανε σε αντικειμενικα forums τυπου iphonehellas.

Τωρα στο θεμα μας, το s7 edge ηταν το καλυτερο κινητο του 2016 αλλα τα κινεζικα λογω διαφορας τιμης νομιζω οτι το ξεπερνουν (ΖΤΕ ΑΧΟΝ 7, ΟΝΕ PLUS 3T, XIAOMI M5S κλπ).

Επισης tablet της χρονιας Ipad;;; Οκ, παω πασο. Το ξερουν τα παιδια στο forum το surface?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στο θεμα μας, το s7 edge ηταν το καλυτερο κινητο του 2016 αλλα τα κινεζικα λογω διαφορας τιμης νομιζω οτι το ξεπερνουν (ΖΤΕ ΑΧΟΝ 7, ΟΝΕ PLUS 3T, XIAOMI M5S κλπ).

 

και το επίσης δυνατό και VFM LeEco Le Pro 3.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

και το επίσης δυνατό και VFM LeEco Le Pro 3.

 

Πιό vfm από το Vernee που έχω πάντως δεν νομίζω να παίζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιό vfm από το Vernee που έχω πάντως δεν νομίζω να παίζει ;)

Καλό το LeEco, καλό το Vernee αλλά σαν το Zuk Z2 ή Ζuk Z2 pro δεν έχει σε VFM/all things considered. :)

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω απο την κινηση στα αναλογα νηματα , η οποια ειναι πολυ περμενη σε σχεση με το παρελθον καθως και απο το γεγονος οτι τα τελευταια χρονια παρα πολλοι apple fans εχουν σταματησει να συμμετεχουν στο φορουμ για τους δικους τους λογους.

 

 

 

+100

Το myphone πλέον είναι τόσο αντικειμενικό όσο το sport24...

 

Η ψηφοφορία ήταν πιο πολύ Samsung vs Apple vs Κινέζικα. Δεν γίνεται να ψηφίζεις κάτι χωρίς να έχεις δοκιμάσει κάτι άλλο και βάζω και τον εαυτό μου που ψήφισα το 7 plus χωρίς να έχω δοκιμάσει άλλες ναυαρχίδες.

Τέλος πάντων καλά είναι κ αυτά για να έχουν να παίζουν οι haters και τα φαν Μπόις.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Βγαινουμε οφφ συνέχεια νομίζω.

Ας επανελθουμε στην ουσία το s7 edge βγήκε κινητό της χρονιάς οχι άδικα, το αξίζε και με το παραπάνω.

Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Βγαινουμε οφφ συνέχεια νομίζω.

Ας επανελθουμε στην ουσία το s7 edge βγήκε κινητό της χρονιάς οχι άδικα, το αξίζε και με το παραπάνω.

Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λεμε.

 

Η ουσία είναι ότι το note 7 ήταν η μεγαλύτερη απογοήτευση της χρονιάς και το άξιζε με το παραπάνω.

:lol::lol::lol::lol::lol:Σε πειράζω....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βγαινουμε οφφ συνέχεια νομίζω.

Ας επανελθουμε στην ουσία το s7 edge βγήκε κινητό της χρονιάς οχι άδικα, το αξίζε και με το παραπάνω.

Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λεμε.

 

Η ουσία για εσένα που είσαι κάτοχος s7 edge είναι ότι το s7 edge βγήκε κινητό της χρονιάς για το myphone.gr.

Εάν μπορέσεις να δεις καθαρά πέρα από οπαδιλίκια θα δεις ότι το θέμα αναφέρεται και στο καλύτερο value for money,tablet και την μεγαλύτερη απογοήτευση της χρονιάς. Όλα αυτά μαζί είναι η ουσία όπως λες.:D

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση εριστικών εκφράσεων

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι ότι το note 7 ήταν η μεγαλύτερη απογοήτευση της χρονιάς και το άξιζε με το παραπάνω.

:lol::lol::lol::lol::lol:Σε πειράζω....

Δεν αντιλεγω σε αυτό αλλα δεν αλλάζει την ουσία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ουσία για εσένα που είσαι κάτοχος s7 edge είναι ότι το s7 edge βγήκε κινητό της χρονιάς για το myphone.gr.

Εάν μπορέσεις να δεις καθαρά πέρα από οπαδιλίκια θα δεις ότι το θέμα αναφέρεται και στο καλύτερο value for money,tablet και την μεγαλύτερη απογοήτευση της χρονιάς. Όλα αυτά μαζί είναι η ουσία όπως λες.:D

Δεν μίλησα για οπαδιλικια εσυ το λες, ούτως η άλλως 5 σελίδες τωρα για το smartphone της χρονιάς μιλαμε, οι πιο πολλοι δεν ψηφισαν καν tablet.

Εκει είναι η βαρύτητα του νήματος εννοώ στο κινητό της χρονιάς.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι ότι το note 7 ήταν η μεγαλύτερη απογοήτευση της χρονιάς και το άξιζε με το παραπάνω.

:lol::lol::lol::lol::lol:Σε πειράζω....

 

Μα και γω το ψήφισα - Και -αυτό- είναι αντικειμενικότητα.

Από κει και πέρα όμως , περιμένω (expectations), ότι το επόμενο απλά θα θερίσει. Οπως σίγουρα θα θερίσει το S8.

 

Και μιας και μιλάμε για iPhones ο λόγος που πήρε 12 (δωδεκα) ψήφους, ειναι ότι απλά απογοήτευσε. Και απογοήτευσε γιατί η Apple νόμιζε ότι με τη πάγια της πολιτική θα πούλαγε. Ομως όλοι πλέον τα βλέπουμε και στα πεσμένα της κέρδη ότι αυτό το παραμύθι τέλειωσε, και αυτό καλό ειναι για τους καταναλωτές, (ελπίζω).

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω απο την κινηση στα αναλογα νηματα , η οποια ειναι πολυ περμενη σε σχεση με το παρελθον καθως και απο το γεγονος οτι τα τελευταια χρονια παρα πολλοι apple fans εχουν σταματησει να συμμετεχουν στο φορουμ για τους δικους τους λογους.

 

 

on-topic: Δηλαδή εγώ που είμαι κάτοχος και iPhone 7 και S7 Edge Duos έκανα @#$%&*^% που δεν ψήφισα ε;:rolleyes:

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Όσο και να το παλέψετε το καλύτερο smartphone που κυκλοφόρησε στο 16 ήταν το NOTE 7 και ταυτόχρονα ήταν και η μεγαλύτερη απογοήτευση του 16. Και μπορώ να έχω αυτή την άποψη γιατί το είχα στα χέρια μου από την πρώτη στιγμή που κυκλοφόρησε ως και το τέλος Οκτωβρίου που μου το πήραν πίσω...... Καλό και το S7 edge αλλά το 7αρι ήταν άλλο πράγμα........

Ελπίζω η Samsung να μας αποζημιώσει για την ζημιά που μας έκανε με το S8........ η το S8 plus.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενα τα αποτελέσματα με το χειρότερο Samsung note 7 και το καλύτερο Samsung S7 edge λόγω κάμερας κυρίως και σχεδιασμού (Edge) που όπως φαίνεται θα ακολουθήσουν όλες οι εταιρίες - κακώς κατά την άποψη μου, δεν προσφέρει τίποτα.

Φιλε νομίζω είναι γούστα, για να έχει κανει ρευμα (βλεπε αλλες εταιρείες που βγάζουν edge) και να πουλαει καλα σημαίνει αρεσει στον κόσμο.

 

Εγω που δουλεψα και τα 2 δεν μπορώ να πω οτι είχα θέμα με την edge οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...