Jump to content

Προτάσεις για κινητό ως 300 ευρώ (Nexus 5x??)


grigogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,

 

Εδώ και κανα δίμηνο ψάχνω να πάρω κινητό και αμφιταλαντεύομαι μεταξύ κάποιων συσκευών..

Τείνω περισσότερο προς το Nexus 5x , θέλω κάτι που θα είναι καλό για 2-3 χρόνια και θα παίρνει Updates. Ενδιαφέρομαι και για την καλή κάμερα που έχει.

 

Τι μπορείτε να μου προτείνετε όμως με budget έως 300 ευρώ;; Κάτι καλύτερο; Τι να σκεφτώ;

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να δεις και το p9 lite αμα θες κατι αλλο δεν νομιζω να υπαρχει σε αυτα τα χρηματα που διαθετεις
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρουν τα windows,παίζει σε πολυ καλή τιμή το 950xl.Δεν συγκρίνεται με τα αλλα 2 μιλαμε για ναυαρχίδα.Αλλα με windows.Αλλιώς εγω θα επέλεγα το nexus 5x.Πάντως αν και android χρήστης,πιστεύω πως το 950 xl σε αυτη την τιμή δεν έχει αντίπαλο.
Link to comment
Share on other sites

άμα θες καμερα και updates τι το συζητάς?? nexus 5x

βέβαια 2-3 χρόνια δε νομίζω να σου βγάλει, λόγω hw, λόγω μπαταρίας...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα χαρακτηριστικά που σε ενδιαφέρουν κυρίως; για να μπορούμε να σου κάνουμε μια πιο ολοκληρωμένη πρόταση.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στα λεφτά αυτά δεν θα κοιτούσα συσκευή με 2gb ram για ορίζοντα 2-3 ετών.

 

Χώρια ότι δεν εμπιστεύομαι lg & sd808. Ακόμη και στο 5x εμφανίστηκαν ελάχιστα bootloops.

 

Από την άλλη το 950xl ναι μεν ναυαρχίδα αλλά δεν το βλέπω η ms να το υποστηρίζει για τόσα χρόνια.

 

Και οι δύο συσκευές έχουν ήδη πάντως ένα χρόνο στην πλάτη οπότε πας για max δύο έτη υποστήριξη.

 

Θα πρότεινα να περιμένεις λίγο να βγουν οι νέες ναυαρχίδες και να πέσουν οι τιμές των παλιών αν δεν επείγεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κοίταγα και το xiaomi mi5. Το πιο δυνατό σε αυτά τα χρήματα και με updates για πολύ καιρό ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κοίταγα και το xiaomi mi5. Το πιο δυνατό σε αυτά τα χρήματα και με updates για πολύ καιρό ακόμη.

 

Το συγκεκριμένο το έχω βάλει στο μάτι και ελπίζω να το φέρει η inofquest αλλά αν το παιδί εδώ θέλει πολύ καλή κάμερα, το mi5 δεν είναι στο ίδιο επίπεδο.

 

Overall πάντως την θεωρώ καλύτερη σαν συσκευή στα λεφτά αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις? Σε σχέση με το RN2 (αυτό έχω τώρα ) πόσο καλύτερες φωτογραφίες τραβάει?

Με ενδιαφέρει κυρίως η λήψη σε εσωτερικούς χώρους με όχι πάντα καλό φωτισμό.

Έχω νέο μωρό στο σπίτι και θέλω ανά πάσα στιγμή να μπορώ να βγάλω μια φώτο της προκοπής και δεν μπορώ να έχω πάντα μαζί μου τη φωτογραφική.

Link to comment
Share on other sites

moto x style,nexus 5x,p9 lite,xiaomi mi5 και απο windows το 950xl

 

αυτα....

 

εγω θα επελγα η το moto x style η το nexus 5x παντως

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή κάμερα = Lumia 950 XL

 

Και επειδή για κάποιο λόγο τα σκρουτζομάγαζα τρελάθηκαν αν σε ενδιαφέρει δες και το Xperia X(320 euro)

Edited by MarcDS
Link to comment
Share on other sites

Το 5χ ειναι 'παλιο' πλεον....

Για μεταχειρισμένο ή σε πολυ καλη τιμη θα το κοιτουσα.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ καλή κάμερα πάντως δεν αρκεί. π.χ. το 1020 είχε κάμερα που σκοτώνει αλλά αργούσε αρκετά. Συνεπώς από την στιγμή που θέλει φωτογραφική για το παιδί του θα πρέπει ότι προταθεί να είναι πολύ καλό στο αυτόματο και όχι έπειτα από ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το 5Χ είναι του 15 μοντέλο. Δε λέω καλή η κάμερα και οι αναβαθμίσεις αλλά η τιμή του είναι πλέον αυξημένη.

(Μιλάω για καινούριο)

Εγώ θα έκανα υπομονή μερικούς μήνες ακόμα να δω καμία καινούρια πρόταση.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμο στο επίσημο vmall.eu και στο Amazon, το honor 6X. Θα του έριχνα μια ματιά <250€

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

5x ή moto x play. Το πρώτο μπορεί να έχει μειονέκτημα τα 2gb ram αλλά δεν νομίζω με το γυμνό λογισμικό να σε κρεμάσουν. Κάμερα απλά απαιχτη + άπειρη υποστήριξη.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...