Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.flymeos.com/thread-43469-1-1.html

Ναι δουλεύει, κάνε του βαθμονόμηση.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

 

εχω βαλει tempered glass κ μαλλον δεν εχει κατσει απολυτα σωστα

 

εκανα βαθμονομηση κ δουλεψε σωστα με την μια ,thanks

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, εγώ μάγκες έκανα ξανά εγκατασταση από recovery mode , με wipe data την 7.0.1.0 και πέρα του ότι έχει χαθεί η λειτουργία του home button που το πατούσες μια απαλή κ πήγαινε πίσω, δεν μου βγαζει και τις επαφές από το Google ενώ ο λογαριασμός έχει συγχρονιστει κανονικα!! Προσπάθησα να επαναφέρω την 6.3, την κατέβασα στο PC, συνέδεσα το κινητό, προσπάθησα να το κάνω με την ίδια διαδικασία κ μου βγάζει ότι η τον δεν βρέθηκε! Καμία συμβουλή;

Από τις Ρυθμίσεις το επαναφέρεις αν θέλεις

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η διαδικασία αναβάθμισης είναι: Backup μέσω της επιλογής στις ρυθμίσεις -> αναβάθμιση -> επαναφορά του backup και μετά απλά ρυθμίζεις τις λίγες επιλογές στις ρυθμίσεις που θα έχουν γυρίσει στις default επιλογές σε περίπτωση που προηγουμένως τις είχες αλλάξει, και τέλος!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όποιον θυμάται αν στην Flyme 5.2.7.0G η μπαταρία φόρτιζε αργά χωρίς να ζεσταίνεται!

Στην 6.3 αλλά και στην 7 global η mcharge φόρτιση είναι μόνιμη.

Link to comment
Share on other sites

εγω για να ειμαι σιγουρος το φορτιζω στο pc μου

 

Παρεμπιπτόντως, τελικά τη λίστα με τις εφαρμογές που είναι οκ να τις παγώσει κανείς, θα την κάνεις ή έχεις κάποιο link τουλάχιστον που να δείχνει ποιες με σιγουριά μπορεί να παγώσει κάποιος? :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όποιον θυμάται αν στην Flyme 5.2.7.0G η μπαταρία φόρτιζε αργά χωρίς να ζεσταίνεται!

Στην 6.3 αλλά και στην 7 global η mcharge φόρτιση είναι μόνιμη.

 

Στη 5 υπάρχει η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Από τις Ρυθμίσεις το επαναφέρεις αν θέλεις

 

εννοείς την ενεργοποίηση του mback. Οχι δε δουλεύει. Αυτό λέω. Παίζει 1 φορά και μετά τέλος. Αν κλείσεις το κινητό , το ανοίξεις με Pin δουλεύει 1 φορά και μετά πάλι τέλος. Στην αρχή φαινόταν σαν θέμα hardware αλλά θυμάμαι ότι μέχρι να κάνω την αναβάθμιση ολα δούλευαν κανονικά. Και το δαχτυλικό αποτύπωμα. Δυστυχώς χάλασε. Θα επαναφέρω την 6.3 για να δω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όποιον θυμάται αν στην Flyme 5.2.7.0G η μπαταρία φόρτιζε αργά χωρίς να ζεσταίνεται!

Στην 6.3 αλλά και στην 7 global η mcharge φόρτιση είναι μόνιμη.

Εμενα υπαρχει κανονικα και στην 7g

Settings-- accessibility -- mcharge

Link to comment
Share on other sites

Εμενα υπαρχει κανονικα και στην 7g

Settings-- accessibility -- mcharge

 

υπάρχει κανονικά στην 7G, το θέμα είναι ότι δεν κλείνει, και κλειστή να την έχεις αυτή είναι ενεργή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση μου ήταν για τον φίλο g_mos από πάνω...

Πάντως σε μένα δουλεύει κανονικά.

εννοείς την ενεργοποίηση του mback. Οχι δε δουλεύει. Αυτό λέω. Παίζει 1 φορά και μετά τέλος. Αν κλείσεις το κινητό , το ανοίξεις με Pin δουλεύει 1 φορά και μετά πάλι τέλος. Στην αρχή φαινόταν σαν θέμα hardware αλλά θυμάμαι ότι μέχρι να κάνω την αναβάθμιση ολα δούλευαν κανονικά. Και το δαχτυλικό αποτύπωμα. Δυστυχώς χάλασε. Θα επαναφέρω την 6.3 για να δω τι γίνεται.

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....πήρα προχθές την συσκευή και ήμουν πολύ ενθουσιασμένος πριν την παραλάβω και τελικά είμαι απογοητευμένος από πολλά πράγματα... καταρχήν να σας πω ότι ήρθε με την global έκδοση 6.1.0.0G και διάβασα απά εσάς εδώ ότι η 7 είναι ακατάλληλη...να κρατήσω την υπάρχουσα? πρώτον η συσκευή ανεβάζει πολύ υψηλή θερμοκρασία και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάμερα λόγο θερμοκρασίας μου λέει... νιώθω ότι θα εκραγεί(το έχω χωρίς θήκη).κρασαρει πολλές φορές στην εφαρμογή της κάμερας η οποία κάμερα είναι κάτω του μετρίου ιδικά στην καταγραφή βίντεο...οι ειδοποιήσεις μερικών εφαρμογών δεν έρχονται κάποιες φορές και δεν καταλαβαίνω το λόγο..το λογισμικό του είναι καλό αλλα είναι κολλημένο στο android 6 ενώ τώρα έχει κυκλοφορήσει το 9... καμία υποστήριξη από την meizu για μια συσκευή που δεν είναι αρχαία και ήταν η ναυαρχίδα τους...η ποιότητα κατασκευής άκουγα ότι ήταν σε πολύ υψηλά επίπεδα αλλά θα διαφωνήσω, απλά καλή για εμενα.. τα μόνα θετικά της συσκευής είναι η τρομερή οθόνη και η παρά πολύ καλή μπαταρία που ήταν και το μοναδικό πράγμα που φοβόμουν... αυτά από εμένα και για την εμπειρία μου για την συσκευή...εάν πρέπει να αλλάξω κάποια έκδοση του flyme για να βοηθήσει σε την υπερθέρμανση του ποια μου προτείνετε να βαλω? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να βάλεις για δοκιμή flyme 7 αλλά με καθαρή εγκατάσταση από recovery.

Και η 6.3.0.0G ήταν πάρα πολύ καλή.

Οτι και να βάλεις κάνε καθαρή εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι και πολύ καλός σε αυτούς τους όρους

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς καθαρή εγκατάσταση από recovey?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανονικά στην 7G, το θέμα είναι ότι δεν κλείνει, και κλειστή να την έχεις αυτή είναι ενεργή.

 

οπότε όλοι έχουμε το ίδιο θέμα με την φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.3 αλλά και στην 7 global η mcharge φόρτιση είναι μόνιμη.

Στην 6.3 δεν είναι μόνιμη η γρήγορη φόρτιση. Απενεργοποιείται. Τουλάχιστον στο δικό μου και του γιου μου.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Στην 6.3 δεν είναι μόνιμη η γρήγορη φόρτιση. Απενεργοποιείται. Τουλάχιστον στο δικό μου και του γιου μου.

 

Εννοείς ότι υπάρχει διαφορά στον χρόνο φόρτισης;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τη θερμοκρασία, η παρακάτω ρύθμιση μάλλον θα βοηθήσει:

 

Στη μπαταρία επιλέξτε την επιλογή Low performance mode. Αυτό που κάνει, αν δεν κάνω λάθος, είναι να απενεργοποιεί τους 4 πυρηνες και να μειώνει τη συχνότητα των υπολοίπων κατά 15-20% των υπολοίπων.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με το auto locate στην εφαρμογη weather?δεν βρίσκει την τοποθεσια μου οταν το ενεργοποιώ . Δεν μου βγάζει τιποτε ουτε με ρωταει οπως παλιά να ανοίξει το gps. Ειμαι στην 7αρα global stable. Επίσης στα permissions δεν βρίσκω την εφαρμογή weather για να δω τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα από τα πολλά bug που έχει το flyme 7, ούτε εγώ μπορώ να περάσω την τοποθεσία μου.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....πήρα προχθές την συσκευή και ήμουν πολύ ενθουσιασμένος πριν την παραλάβω και τελικά είμαι απογοητευμένος από πολλά πράγματα... καταρχήν να σας πω ότι ήρθε με την global έκδοση 6.1.0.0G και διάβασα απά εσάς εδώ ότι η 7 είναι ακατάλληλη...να κρατήσω την υπάρχουσα? πρώτον η συσκευή ανεβάζει πολύ υψηλή θερμοκρασία και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάμερα λόγο θερμοκρασίας μου λέει... νιώθω ότι θα εκραγεί(το έχω χωρίς θήκη).κρασαρει πολλές φορές στην εφαρμογή της κάμερας η οποία κάμερα είναι κάτω του μετρίου ιδικά στην καταγραφή βίντεο...οι ειδοποιήσεις μερικών εφαρμογών δεν έρχονται κάποιες φορές και δεν καταλαβαίνω το λόγο..το λογισμικό του είναι καλό αλλα είναι κολλημένο στο android 6 ενώ τώρα έχει κυκλοφορήσει το 9... καμία υποστήριξη από την meizu για μια συσκευή που δεν είναι αρχαία και ήταν η ναυαρχίδα τους...η ποιότητα κατασκευής άκουγα ότι ήταν σε πολύ υψηλά επίπεδα αλλά θα διαφωνήσω, απλά καλή για εμενα.. τα μόνα θετικά της συσκευής είναι η τρομερή οθόνη και η παρά πολύ καλή μπαταρία που ήταν και το μοναδικό πράγμα που φοβόμουν... αυτά από εμένα και για την εμπειρία μου για την συσκευή...εάν πρέπει να αλλάξω κάποια έκδοση του flyme για να βοηθήσει σε την υπερθέρμανση του ποια μου προτείνετε να βαλω? Ευχαριστώ πολύ!
Με το καιρό θα συνηθίσεις τη θερμοκρασία. Βάλε λεπτή θήκη. Η κάμερα στην έκδοση 7 δε σβήνει γιατί πολύ απλά ανέβασαν το όριο θερμοκρασίας. Δεν έφτιαξαν το πρόβλημα, απλά το μπαλωσαν όπως όπως Εγώ ακόμα έχω θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα. Δε δουλεύει. Ούτε το Mback. Παίζω με τη κλασσικα κουμπιά του android στην οθόνη. Η μπαταρία δε , βγάζει με δυσκολία μια μέρα. Και σε αυτό θεωρώ ότι συμβάλει η υπερθέρμανση της. Με το καιρό τα παίζει η μπαταρία. Αν το χρησιμοποιώ δε βγάζει ούτε μιση μέρα . Γενικά παρατηρώ διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας όσο περνάνε οι μέρες χρήσης. Πέφτει σιγά σιγά..

Για τα 170ευρω που έδωσες είναι μια χαρά πάντως. Απλά δε βλέπω να βγάζει πάνω από χρόνο...

Γενικά είναι από τις αγορές που έχω μετανιώσει...

 

 

Α! Ο browser του κινητού στην 7 άρα κολλάει πιο πολύ και από τον internet explorer των windows 95... Τρατζικ.

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

να κανετε την αναβαθμιση σε flyme 7 συμφωνα με τον οδηγο της υπογραφης μου κ δεν θα εχετε υπερθερμανση κ drain μπαταριας,το εχουμε γραψει 100 φορες
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...