Jump to content

Vernee Apollo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://gloimg.gearbest.com/gb/pdm-product-pic/Electronic/2016/11/17/goods-img/1479842882303486673.jpg

 

YouTube

 

Vernee Apollo Android 6.0, 5.5 inch, 4G, Phablet Helio X25 2.5GHz Deca Core, 4GB RAM, 64GB ROM, 8.0MP + 21.0MP Fingerprint Scanner

 

Κύρια χαρακτηριστικά:

Display: 5.5 inch, 2560 x 1440 pixels screen

CPU: Helio X25 2.5GHz Deca Core

System: Android 6.0

RAM + ROM: 4GB RAM + 64GB ROM

Camera: 21.0MP rear camera + 8.0MP front camera

Sensor: Ambient Light Sensor, Gravity Sensor, Gyroscope, Hall Sensor, Proximity Sensor

SIM Card: dual SIM dual standby, micro SIM + nano SIM cards

Feature: GPS, A-GPS

Bluetooth: 4.0

Network: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz

 

Εκανα παραγγελια αυτο το κινητο στα € 226.41.

Ειναι προσφορα για λιγες μερες ακομα στο gearbest.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_589349.html?wid=11

 

Τι λετε, αξιζει η προσφορα?

Τι γνωμη εχετε γενικα για την Vernee?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα thor που έφερα για τον γιο ενός φίλου και το δούλεψα μια μέρα μου άρεσε πάρα πολύ και η ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή.

Ο μικρός κάνει φιγούρα στους φίλους του γιατί είναι λέει το πιο γρήγορο σε browsing και άνοιγμα εφαρμογών σε σύγκριση με τα κινητά των φίλων του.

Τώρα περιμένω ένα Mars για μένα από βδομάδα και θα γράψω εντυπώσεις!

 

Στάλθηκε από το A101 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα thor που έφερα για τον γιο ενός φίλου και το δούλεψα μια μέρα μου άρεσε πάρα πολύ και η ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή.

Ο μικρός κάνει φιγούρα στους φίλους του γιατί είναι λέει το πιο γρήγορο σε browsing και άνοιγμα εφαρμογών σε σύγκριση με τα κινητά των φίλων του.

Τώρα περιμένω ένα Mars για μένα από βδομάδα και θα γράψω εντυπώσεις!

 

Στάλθηκε από το A101 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω.

Και εγω πιστευω οτι θα ειναι καλο.

Οταν ερθει με το καλο θα πω και εγω εντυπωσεις.

Αξεσουαρ για τι βρισκεις δυσκολα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Και εγω πιστευω οτι θα ειναι καλο.

Οταν ερθει με το καλο θα πω και εγω εντυπωσεις.

Αξεσουαρ για τι βρισκεις δυσκολα?

Προφανώς επειδή είναι καινούργια εταιρία.

Νομίζω κάπου διάβασα ότι ξεκίνησε από αρχές του 16 με το thor!

 

Στάλθηκε από το A101 μου

Link to comment
Share on other sites

.....Που να βγουν και τα επόμενα...

 

(...ψυχοβγαλτες θα γινουν.... σαν τα galaxy S,2,3,....7)

 

2017 03

Apollo 2

 

First Helio X30 smartphone

 

Super AMOLED

 

> Learn More

2017 05

Apollo 2 Pro

 

Qualcomm Snapdragon 830

 

Super AMOLED

 

http://www.vernee.cc/new-product-roadmap.html

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου ειπαν οτι ειναι σε ελλειψη και να περιμενω μεχρι 1/1/17.

αξιζει να περιμενω? η να δω για κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

στο gearbest το εχει ακομα σε προσφορα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_589349.html?wid=11

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι σε presale σωστα;ποτε θα στο στειλουν σου ειπαν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο gearbest το εχει ακομα σε προσφορα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_589349.html?wid=11

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι σε presale σωστα;ποτε θα στο στειλουν σου ειπαν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδω ειναι. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_589349.html?wid=11

 

και λεει τωρα στην σελιδα "Τα πλοία μεταξύ Ιαν 3-Ιαν 7"

εμενα μου ειχε πει περιπου "Ιαν 1-Ιαν 5" και αν ειναι διαθεσιμο.

αξιζει να περιμενω? η να δω για κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

σε ρωτησα γιατι και γω εκανα παραγγελια 1 Δεκεμβρη και ελεγε shipp 19-23 δεκεμβρη ανοιξα ticket στο gearbest μου απαντησαν αμεσως οτι μολις το εχουν διαθεσιμο θα το στειλουν ,μετα διαβασα ολα αυτα με τα τελωνεια και το μετανιωσα,το δεμα θα ειναι μεγαλο λογω του vr που εχουν μαζι ,αλλα θα ρισκαρω με nl post μου γραφει οτι θα το στειλουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια μου έκανε το gearbest και με το apollo lite. Και καλά το είχαν διαθεσιμο για αποστολή αλλά μετά απο τρεις αβδομαδες αναμονη το ακύρωσα και το πήρα από αλλού. Μακρυά απο presale όσο καλή και αν ακουγεται η προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου απαντησε το gearbest οτι το εστειλε ,μου εδωσε track nunber ,για να δουμε αν το σταματησουν τελωνειο ποσο θα πληρωσω......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ρωτησα γιατι και γω εκανα παραγγελια 1 Δεκεμβρη και ελεγε shipp 19-23 δεκεμβρη ανοιξα ticket στο gearbest μου απαντησαν αμεσως οτι μολις το εχουν διαθεσιμο θα το στειλουν ,μετα διαβασα ολα αυτα με τα τελωνεια και το μετανιωσα,το δεμα θα ειναι μεγαλο λογω του vr που εχουν μαζι ,αλλα θα ρισκαρω με nl post μου γραφει οτι θα το στειλουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγω πριν μια εβδομαδα το παραγγειλα.

και παρατηρησα οτι καθε μερα που περναει προστεθουν και μια μερα στην ημερομηνια αποστολης.

οποτε κατι γινεται και δεν ξερω αν το στειλουν ποτε, γι αυτο ανησυχω.

για το τελωνειο δεν ανησυχω, εχω αγορασει αρκετα πραγματα με το ταχυδρομειο και ποτε δεν ειχα προβλημα.

τορα στα υποψιν ειναι και το "UMI Plus E 4G" το βρισκω αρκετα καλο.

αλλα θα ειναι και αυτο διαθεσιμο για αποστολη η θα κοροϊδεύουν παλι?

Link to comment
Share on other sites

αν εκανες την παραγγελια 1 /12 λογικα θα στο στειλουν και σενα τσεκαρε τα εμαιλ σου,οσο για το τελωνειο και γω εχω κανει πολλες σγορες και ερχονται ολα κανονικα ,απλα μπηκα σε ενα νημα εδω με αγορες απο κινα και πολλοι λενε οτι περασαν απο τελωνειο το δεμα τους....τι να πω δεν ξερω ,ανεβασσν και φωτο με αποδειξη απο ελτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν εκανες την παραγγελια 1 /12 λογικα θα στο στειλουν και σενα τσεκαρε τα εμαιλ σου,οσο για το τελωνειο και γω εχω κανει πολλες σγορες και ερχονται ολα κανονικα ,απλα μπηκα σε ενα νημα εδω με αγορες απο κινα και πολλοι λενε οτι περασαν απο τελωνειο το δεμα τους....τι να πω δεν ξερω ,ανεβασσν και φωτο με αποδειξη απο ελτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις το έχω δει και εγώ αλλά πιστεύω είναι τόσο απίθανο σαν να πιάνεις το τζόκερ. :p

Εγώ το παρήγγειλα στις 8/12, λογικά μέσα στην εβδομάδα θα το στείλουν και σε μένα?

Μέσα στη σελίδα της Vernee λέει υπάρχουν 999 PCS μόνο και ξεκίνησαν από την UTC 9:00 π.μ. 15η Δεκεμβρίου.

Μου αρέσει πολύ το κινητό και δεν ξέρω τι να κάνω. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις το έχω δει και εγώ αλλά πιστεύω είναι τόσο απίθανο σαν να πιάνεις το τζόκερ. :p

Εγώ το παρήγγειλα στις 8/12, λογικά μέσα στην εβδομάδα θα το στείλουν και σε μένα?

Μέσα στη σελίδα της Vernee λέει υπάρχουν 999 PCS μόνο και ξεκίνησαν από την UTC 9:00 π.μ. 15η Δεκεμβρίου.

Μου αρέσει πολύ το κινητό και δεν ξέρω τι να κάνω. :(

απο το gearbest το πηρες;λογικα θα στο στειλουν μες την βδομαδα ,παει λεει και καλα με σειρα προτερεοτητας,και μενα μου εκανε εντυπωση σαν τηλεφωνο,ημουν μεταξυ mi5 και apollo αλλα το xiaomi κλεινει χρονο σε λιγο,να δουμε και τι λεει η οθονη που ειναι 2 k

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Geekbuying έχει το συγκεκριμένο κινητό για προπαραγγελία στα 197 ευρώ. Στα χρήματα αυτά μου φαίνεται καλή επιλογή καθώς εκ πρώτης όψεως έχουν καλυφθεί οι αδυναμίες της Lite έκδοσης. Πλέον, δε φαίνεται να υπάρχει εύθραυστο πλαστικό πλαίσιο γύρω από την οθόνη, ενώ ο Sony IMX230 είναι ένας από τους καλύτερους αισθητήρες της αγοράς (δείτε για παράδειγμα δείγματα από την κάμερα του Moto X Play), οπότε λογικά το κινητό θα βγάζει και αρκετά καλές φωτογραφίες. Επίσης, η οθόνη του Apollo πέρα από την ανάλυση κερδίζει και σε αντίθεση (1500/1) και φωτεινότητα (500 cd/m2) σε σχέση με τον προκάτοχο του.

 

Η αύξηση της ανάλυσης βέβαια θα κάνει τη Mali T880 να αγκομαχά σε απαιτητικά παιχνίδια, αλλά η αύξηση της φωτεινότητας και της αντίθεσης σε συνδυασμό με την προσθήκη δυνατοτήτων vr αξίζουν τον κόπο όσους δεν είναι φανατικοί gamers. Από την άλλη ο Helio X25 διαθέτει εξαιρετική cpu, τόσο σε απόδοση όσο και σε κατανάλωση. Με 4GB ram και 64GB rom το τηλέφωνο θα πρέπει κανονικά να πετάει σε κοινές εφαρμογές.

 

Βέβαια όλα αυτά μικρή σημασία θα έχουν αν η Vernee τα έχει κάνει θάλασσα στο λογισμικό. Το Lite μοντέλο εξακολουθεί να έχει θέματα με τη σταθερότητα του σήματος, την κατανάλωση και τις ρυθμίσεις της κάμερας. Είναι μεν θετικό πως η Vernee έδωσε όλο τον πηγαίο κώδικα του device tree της Lite έκδοσης στο κοινό, κάτι που λογικά θα κάνει και για το Apollo. Κανένας όμως δεν εγγυάται πως η συσκευή θα προσελκύσει αρκετούς developers, ενώ ακόμα και σε περίπτωση που τα καταφέρει, ο χρόνος που θα χρειαστεί μέχρι αυτοί να μπορούν να βγάλουν ολοκληρωμένες και σταθερές διανομές θα είναι σίγουρα αρκετός. Επομένως, όσο καλά και αν είναι τα specs και όσο ωραίο και αν είναι το design, από τη στιγμή που δεν ξέρουμε αν το κινητό διαθέτει σταθερό εργοστασιακό λογισμικό, η αγορά του αυτή τη στιγμή αποτελεί ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Το Geekbuying έχει το συγκεκριμένο κινητό για προπαραγγελία στα 197 ευρώ. Στα χρήματα αυτά μου φαίνεται καλή επιλογή καθώς εκ πρώτης όψεως έχουν καλυφθεί οι αδυναμίες της Lite έκδοσης. Πλέον, δε φαίνεται να υπάρχει εύθραυστο πλαστικό πλαίσιο γύρω από την οθόνη, ενώ ο Sony IMX230 είναι ένας από τους καλύτερους αισθητήρες της αγοράς (δείτε για παράδειγμα δείγματα από την κάμερα του Moto X Play), οπότε λογικά το κινητό θα βγάζει και αρκετά καλές φωτογραφίες. Επίσης, η οθόνη του Apollo πέρα από την ανάλυση κερδίζει και σε αντίθεση (1500/1) και φωτεινότητα (500 cd/m2) σε σχέση με τον προκάτοχο του.

 

Η αύξηση της ανάλυσης βέβαια θα κάνει τη Mali T880 να αγκομαχά σε απαιτητικά παιχνίδια, αλλά η αύξηση της φωτεινότητας και της αντίθεσης σε συνδυασμό με την προσθήκη δυνατοτήτων vr αξίζουν τον κόπο όσους δεν είναι φανατικοί gamers. Από την άλλη ο Helio X25 διαθέτει εξαιρετική cpu, τόσο σε απόδοση όσο και σε κατανάλωση. Με 4GB ram και 64GB rom το τηλέφωνο θα πρέπει κανονικά να πετάει σε κοινές εφαρμογές.

 

Βέβαια όλα αυτά μικρή σημασία θα έχουν αν η Vernee τα έχει κάνει θάλασσα στο λογισμικό. Το Lite μοντέλο εξακολουθεί να έχει θέματα με τη σταθερότητα του σήματος, την κατανάλωση και τις ρυθμίσεις της κάμερας. Είναι μεν θετικό πως η Vernee έδωσε όλο τον πηγαίο κώδικα του device tree της Lite έκδοσης στο κοινό, κάτι που λογικά θα κάνει και για το Apollo. Κανένας όμως δεν εγγυάται πως η συσκευή θα προσελκύσει αρκετούς developers, ενώ ακόμα και σε περίπτωση που τα καταφέρει, ο χρόνος που θα χρειαστεί μέχρι αυτοί να μπορούν να βγάλουν ολοκληρωμένες και σταθερές διανομές θα είναι σίγουρα αρκετός. Επομένως, όσο καλά και αν είναι τα specs και όσο ωραίο και αν είναι το design, από τη στιγμή που δεν ξέρουμε αν το κινητό διαθέτει σταθερό εργοστασιακό λογισμικό, η αγορά του αυτή τη στιγμή αποτελεί ρίσκο.

 

Εξαιρετική γνώμη σου, θα το δούμε στην πράξη όταν έρθει. :)

Πιστεύω ότι θα είναι μία χαρά.

 

απο το gearbest το πηρες;λογικα θα στο στειλουν μες την βδομαδα ,παει λεει και καλα με σειρα προτερεοτητας,και μενα μου εκανε εντυπωση σαν τηλεφωνο,ημουν μεταξυ mi5 και apollo αλλα το xiaomi κλεινει χρονο σε λιγο,να δουμε και τι λεει η οθονη που ειναι 2 k

 

Επιτέλους μου το έστειλαν και εμένα εχθές. :up:

Θήκη και προστασία οθόνης έχεις βρει τίποτα?

Εχει μία θήκη το Gearbest αλλά είναι σε Pre-orders. http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_594231.html?wid=21

Λογικά θα το πάρεις εσύ πιο γρήγορα το κινητό, να μας πεις εντυπώσεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική γνώμη σου, θα το δούμε στην πράξη όταν έρθει. :)

Πιστεύω ότι θα είναι μία χαρά.

 

 

 

Επιτέλους μου το έστειλαν και εμένα εχθές. :up:

Θήκη και προστασία οθόνης έχεις βρει τίποτα?

Εχει μία θήκη το Gearbest αλλά είναι σε Pre-orders. http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_594231.html?wid=21

Λογικά θα το πάρεις εσύ πιο γρήγορα το κινητό, να μας πεις εντυπώσεις. :D

πηρα και προστασια οθονης ειναι σε presale,η θηκη δεν μου αρεσε ,με nl post το εστειλαν ,ακομα ομως δεν εχει ξεκινησει για Ελλαδα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.gearbest.com/screen-protectors/pp_594880.html αυτη εδω πηρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Από ότι φαίνεται η συσκευή είναι γρήγορη, όμορφη, με πολύ καλή οθόνη και τραβάει και αρκετά καλές φωτογραφίες. Μοναδικό αλλά σημαντικό αρνητικό η αυτονομία του που είναι μικρή. Ας ελπίζουμε να είναι κάτι που βελτιώνεται με αλλαγές στο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

 

Από ότι φαίνεται η συσκευή είναι γρήγορη, όμορφη, με πολύ καλή οθόνη και τραβάει και αρκετά καλές φωτογραφίες. Μοναδικό αλλά σημαντικό αρνητικό η αυτονομία του που είναι μικρή. Ας ελπίζουμε να είναι κάτι που βελτιώνεται με αλλαγές στο λογισμικό.

 

Το κινητό που έχω τώρα είναι το Lenovo K3 Note, όταν το πρώτο πήρα ήταν με android 5.0 Lollipop και μπαταρία 3000 mAh.

Με τα χίλια ζόρια κράταγε μισή με μία μέρα και τώρα με android 6.1 κρατάει περίπου μιάμιση με δύο μέρες σε φυσιολογική χρήση.

Περιμένω τώρα και το android 7.1 να δω πόσο παραπάνω θα κρατήσει.

Αν γίνει κάτι αντίστοιχο και με το Vernee Apollo θα είμαι ευχαριστημένος. :D

Πάντως οτι και να εχει, σίγουρα πιστεύω οτι θα το βελτιώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το apollo. Το σεταρα όλα κανονικά και στο τέλος είπα να δοκιμάσω και κανένα παιχνίδι. Δεν παίζει τίποτα ούτε το πιό απλό. Λέει ότι δεν υποστηρίζει το hartware. Έχει δει κανείς τίποτα???
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το apollo. Το σεταρα όλα κανονικά και στο τέλος είπα να δοκιμάσω και κανένα παιχνίδι. Δεν παίζει τίποτα ούτε το πιό απλό. Λέει ότι δεν υποστηρίζει το hartware. Έχει δει κανείς τίποτα???

καλοριζικο !!!απο που το πηρες;εμενα απο gearbest με nl post ακομα στον αερα ειναι ,στο utube ειδα βιντεο που παιζει παιχνιδια κανονικα και "βαρια" απο οθονη τι λεει; καλη αναλυση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από gearbest με dhl. Πολύ καλή οθόνη. Με προβληματίζει αυτό με τα παιχνίδια όμως.δοκιμασα αρκετά και μερικά ούτε καν τα άνοιγε κρασαρουν και άλλα ότι δεν υποστηρίζει το σύστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μισό να δω κάτι. Έχει αναβάθμιση. Το κάνω μία και ξαναδοκιμάζω.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από gearbest με dhl. Πολύ καλή οθόνη. Με προβληματίζει αυτό με τα παιχνίδια όμως.δοκιμασα αρκετά και μερικά ούτε καν τα άνοιγε κρασαρουν και άλλα ότι δεν υποστηρίζει το σύστημα.

και μενα το ιδιο τωρα με προβληματιζει αυτο που ειπες,πριν λιγο στην σελιδα της vernee ,στο δευτερο ποστ εβαλε ενας ξενος βιντεακι στο utube οτι του εκλεινε το τηλ μετα απο λιγο ,εχεις βαλει λογαριασμο google στο playstore κανονικα ;ωρα ,ημερομηνια ρυθμισες;καρτα σιμ εβαλες στο τηλεφωνο;μου ειχε τυχει εμενα με ενα κλωνο s5 που ειχα και κολαγαν τα παιχνιδια ,κανε μια επανεκινηση να δεις πως θα παει....τσεκαρε και το update της συσκευης ειδα σε forum σε εναν οτι του ηρθε update

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά εγκατάσταση με λογαριασμό google. Έχω βάλει περίπου 30 εφαρμογές και όλες δουλεύουν ρολόι. Έκανα την αναβάθμιση. Μικρή ήταν 30mb. Μερικά μικρά παιχνίδια παίζουν. Τα βαριά τίποτα. Clach of clans shark atack και κάνα δυο ακόμα που δοκίμασα τίποτα δεν τα ανοίγει. Μου μυρίζει ******* με τους driver. Κάποια πατάτα έχουν κάνει. Τους έστειλα μήνυμα. Να δω τη θα πουν.
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...